Binbaşı
22 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 203 (Bu ay: 6)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar,

2014'ten beri bu kasayı kullanıyorum. Üzerinde şu an Corsair H100i V2 takılı. Sıvı soğutucuyu değiştirmek istiyorum. Bu sebeple ürünlere bakmaya başladım.

Şimdi benim sorum bu kasaya 360 mm olan radyatörden takabilir miyim? veya bu kasayı kullanan varsa soğutma için neler yaptı bilgi paylaşabilirse sevinirim.

arkadaşlar dün mouse bakarken pro cs go oyuncularının bilgilerinin yer aldığı bir site gördüm. yalan veya gerçek bilmiyorum. Orada 150 tane oyuncu yazılıysa 110-120 tanesi zowie marka mouse kullanıyormuş.

Neidr bu zowie farkı? sensör olarak hep pixel 3360 kullanılan steelseries, razer vs iyi diye görüyordum bir çok sitede ama durum böyle olunca biraz merak ettim.

Gerçekten bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler iyi günler.
arkadaşlar iş yerinde kullanmak için 2 adet full hd çözünürlükle yayın yapabilecek kameraya ihtiyacım var. nereden bulabilirim? yurtdışından bağlanıp izlenilecek.
Merhaba arkadaşlar. Bugün Samsung'un ssd alana M&B:Bannerlord kampanyasını gördüm ve ssd almayı uzun süredir düşünürken bir değerlendireyim dedim. Hem samsung'a hem de diğer firmaların ürünlerine bir göz attım ve bir kaç model belirledim. Siz olsanız hangi ssd'yi alırsınız. Her modelde 1 tb ssd alınacak olan.

ürünlere baktığımda birinin hızı oldukça yüksek ama random'u diğerlerine göre düşük. şimdi burada ne önemli hiç bilmiyorum. O yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

1-https://www.xpg.com/tr/feature/583/

2-https://shop.samsung.com/tr/860-evo-sata-iii-25-inc-1-tb

3-https://shop.samsung.com/tr/samsung-970-evo-plus-1tb-ssd

4-https://shop.samsung.com/tr/860-evo-sata-iii-m2-1-tb

5-https://www.addlink.com.tw/pcie-s90 (sadece amazon.com)

6-https://www.crucial.com/products/ssd/crucial-p5-ssd (henüz piyasaya çıkmadı)
Merhaba arkadaşlar.

i9 9900k işlemci ve msi meg z390 ace kullanıyorum. (Boşta 30 derece civarında, oyunlarda 50-60 derecelerde) Yaklaşık 1 yıldır bir sıkıntı yaşamadım performans açısından fakat arkadaşlardan biri de bu işlemciden ve asrock taichi anakart alıp 5 ghz’e 1.32 v ile oc yapmış. Sıcaklıkla ilgili 93 dereceleri gördüğü için de delid yapmış işlemciye. Fotosunu paylaşmış biraz konuştuk konu oralardan açıldı :))

Şimdi ben de biraz overclock yapıp 5 veya 5.1’e yükseltip bu şekilde kullanayım diye düşünüyorum. Fps’ye etkisi oluyor diye de gördüm tabi pek emin değilim bu bilgiden. OC’yi fps için istemiyorum açıkcası. Biraz deneme yapayım diyorum. Biraz hareketlendireyim şu pc’yi :)

Bu işlemlerle ilgili bir rehber bulamadım açıkcası. Youtube’da 1-2 video gördüm hızlıca ayar yapıp geçiyorlar. Sizlerin önerdiği bir rehber, dikkat etmem gereken yerler vs var mıdır? Bir kaç deneme yaptım mavi ekran yedim. Geçen günlerde de msi dragon center üzerinden oc denedim mavi ekran yedim. İnce ayarlar, voltaj verme vs tam bilgili değilim o yüzden yardım istiyorum.
Herkese merhaba,

Sistemimde uzun süredir logitech'in dandik bir kablosuz klavye mouse setini kullanıyorum ve artık gerçekten can sıkıcı olmaya başladı. bazen oyun içinde takılıyor. bazen usb veya hdd taktığımda kasaya takılmaya başlıyor. üstüne bir de takır takır sesi var. K520 model klavye.

Şimdi biraz forumda araştırma yaptım ve en iyi sensörlerle ilgili bir takım bilgiye ulaştım. kağıt üstünde razer ürünleri 5G adı altında en üst düzey sensör olarak görünüyor ve buna göre Razer Mamba Elite mouse almaya karar verdim.

Klavye olarak mekanik olanların ne gibi bir faydası oluyor inanın çözebilmiş değilim. 1 kez alıp hemen geri sattım çünkü daktilo gibi bir şeydi. Bunların tabi sessiz olanları varmış ama hiç gerçek anlamda denemedim. O yüzden mekanik klavyem olsun derdinde değilim. Razer'a bakıyordum ve CYNOSA CHROMA diye bir modelini gördüm. Sessiz falan demişler ama bilmiyorum tabi. fiyatı 350-400 civarı bir şey.

Şimdi konumuzun asıl olayı şu. sizce bu ürünler doğru tercih midir? sıkıntıları var mıdır? başka ürün mü önerirsiniz yoksa?

teşekkürler
Merhaba arkadaşlar.

İmzamdaki sistemi kullanıyorum ve ekran kartını yükseltmek istiyorum.

Monitörüm viewsonic xg2401 ve freesync uyumlu. Bu sebeple rx580 veya rx590 a yükseltsem mi diyorum.Yoksa nvidia alsam uyumlu olur mu? Yazılımla nvidia için destek oluyor vs deniyordu ama ne yapmak gerekiyor? Ona göre 1660ti gibi bir karta da yükseltebilirim. Teşekkürler şimdiden
merhaba herkese. telefonumun ekranı sağ üst köşede 1,5 cm'lik bölüm komple kırılarak düştü ve telefonun ortasından diğer köşeye doğru çatlak var. Ekran değişimi için önerdiğiniz bir yedek parça var mı? internette biraz baktım güvenemedim. biri iyi derken öbürü ekranda kendi kendine tuşlara basma oluyor demiş.
merhaba arkadaşlar. iphone 6 plus kullanıyorum fakat iç kulaklık diye geçen kısmın sesi telefon görüşmelerinde çok düşük kalıyor. buna ne yapabilirim? arızalanmış olduğu için mi böyledir? değiştirmem gerekirse nereden temin etmeliyim?
Merhaba arkadaşlar,

imzamdaki sisteme rx 570 almıştım şubat ayında. bir yandan acaba diyorum ufak bir yükseltme yapmaya değer bir durum var mı? yani çok büyük bir yükseltme olmayacak 580 veya 590 olarak. sizce değer mi? rtx falan düşünmüyorum şu aralar ona verecek param yok. elimdeki kartı satıp gelen para dahil olarak 1500 civarına bir kart düşünüyorum.

şimdi günümüz şartlarında rx 570'i 580 veya 590'a yükseltmek gerekir mi? değer mi?
Hakkında
Meslek: Makine Mühendisi
Forum İmzası:
İşlemci: Intel i9 9900K - İşlemci Soğutucu: Corsair H100i V2 - Ekran Kartı: Sapphire NITRO RX 5700 XT 8 GB Special Edition - Anakart: MSI Meg Z390 Ace - Psu: FSP Hydro G 850 Plus Gold - Kasa: Cooler Master HAF X 942 Black Edition - Ram: G.Skill TridentZ RGB 3200 MHz 8x2 GB - Monitör: Viewsonic XG2401 144 Hz 1 ms Full HD - Mouse : Steelseries Sensei Ten - Kulaklık: Logitech G930 7.1
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Steam
boogiee90
TV
Sony
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.361
İkinci El Bölümü Mesajları: 137
Konularının görüntülenme sayısı: 60.416 (Bu ay: 750)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 405 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.