_

Yüzbaşı
23 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 184 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Şimdiye kadar kardeşimin işyeri sanayiye yakında diye Dudullu'daki istasyonda sadece muayene yaptırıyordum. Bu seferki gidişimde ikisini birden yaptıracağım. Hali hazırda randevu tarihi için geçerli emisyon ölçümüm var.


Dudullu istasyonunda daha önce ikisini de yaptırmış olanlar aşağıdaki sorularımı cevaplarsa sevinirim.


1- Muayene için sıra numarası alınıyor, egzoz için de benzer bir durum (aynı ya da farklı bir numara ile) var mı? Olmaması lazım, zira o zaman hangisi önce çağıracak bilemeyiz ve sıraları farklı yerlerde


2 - Önceki gidişlerimden gördüğüm kadarıyla ikisinin sırası ayrı ve sanki egzoz'u muayene çıkışı yaptırmak daha mantıklı gibi duruyor zira onun yapıldığı yer muayene çıkışında aracı teslim aldığınız tarafta. Önce emisyonu yaptırsam, istasyondan çıkıp dolanıp tekrar girmem gerekecek gibi duruyor. Hal böyleyken hangisini önce yaptırmam daha mantıklı. Muayene önce olmalı gibi geliyor bana


Teşekkürler

Genel olarak bir aracın direksiyonunun yol yüzeyindeki ufak kusurları (çukurlardan vs bahsetmiyorum, asfaltın doğal tırtığı gibi şeyler) hissettirmesi normal midir? Yani hızdan bağımsız olarak, gözle görülemeyen ama direksiyonu tutarken ilerlediğiniz sürece elle hissedilebilen hafif titreşimler normal mi yoksa bir sorun olduğunu mu gösteriyor? Yakın zamanda 4 lastik değişti balans yapıldı ama aynı eski lastiklerde olduğu gibi bu tarz titreme hala var, arabada sola sağa çekme vs de yok.

2 hafta önce lastikleri değiştirttim. O zamandan beri otoparkta duruyordu araba. Dün 30km kadar yol yaptım dönüş yolundayken düşük lastik uyarısı geldi (Araba Golf, ABS ile kontrol edilen TPMS var). Lastikler soğuduktan sonra baktım. Kaça ayarlamışlardı bilmiyorum ama 25,5 27,5 29.0 ve 29,5 çıktı basınçları. Arabanın kullanma kılavuzunda yeni lastikler ilk kez hızlı gittiklerinde genişleyebilir o yüzden 1 kerelik lastik basıncı uyarısı olması normal diyor ancak bu kadar inmesi hem de lastikler arasında bu kadar fark olması normal mi? Benzer bir durum yaşayan oldu mu? Başka bir problem mi var acaba diye düşünüyorum. Her halukarda tekrar hepsini 32 yaptım 2 hafta sonra tekrar bakacağım.

Allah aşkına biri bana açıklasın. Bu TEM Avrupa Yakasına gidiş neden bütün gün yoğun? Ters yön sadece işten dönüş saatinde yoğun ki bu anlaşılabilir birşey. Ama bu yön sadece işe gidiş saatinde değil her saatte yoğun. Bu kadar insan bu pandemi ortamında (normal zamanda bile anormal bir durum ya neyse) durmadan neden Avrupa yakasına akıyor gün boyunca? Çoğu da şahsi araç. Öyle yan yollardan ayrılan araç sayısı da çok az, ezici çoğunluğu köprüye gidiyor.


Ben şahsen pandemi döneminde toplasanız 15 günde 1, akü şarj etsin diye arabayla dolanıyorum onun dışında trafikle işim yok. Eskiden bu işi pazar günleri erken saatte yapardım ama yasaklardan dolayı artık öyle yapamadığım için o bile çin işkencesine döndü.

Merhaba,

Golf 7 aracıma alırken meta alarm takılmıştı, kullanma kılavuzunu istemiştim serviste ama yok kılavuzu demişlerdi... Öğrenmek istediğim şey aracı alarmı aktif hale getirmeden kitlemenin bir yolu olup olmadığı (arabanın orijinal kumandasıyla çalışıyor alarm). Benim zaten çalsa da duyamayacağım güvenlikli bir yere arabayı bırakırken lazım olabilecek birşey bu. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda tamamen Türk yapımı olan ve ingilizcenin yanında Türkçe dil desteğine de sahip yeni çıkan oyunumuz ile ilgili bağlantıları veriyorum. Desteğinizi bekliyoruz...
Mümkün olsa denemeniz için promo code verirdim ancak ne yazık ki o kodlar sadece ABD'deki AppStore'da geçerli.

Oyunun web sayfası

YouTube'daki Oynanış Videosu

Saygılar...
Bugün TTNet'ten e-posta gelmiş, "müşterimizin hattında yapılan incelemede, mesafenin uzak olmasından kaynaklı sorun yaşandığı anlaşılmış olup, 4096 Hız esnek profile çekilmiştir" diye. Ne demek bu esnek profil? Yani kaç hızla bağlanabilirse o kadar gibi birşeyse zaten önceden de 4096/1024 bağlandığım yoktu, 4096/896 gibi birşeyle bağlanıyordum kopma falan da yoktu ama 2 hafta önce falan 4000/800 oluverdi ve öyle kaldı onu şikayet etmiştim ona gelen cevap bu.
Merhaba,

Sıcak hava tabancası ve krem lehim kullanılarak lehim yapılırken nasıl oluyor da devre elemanları yanmıyor bunu açıklayabilecek biri var mı? Krem lehimler en az 190 derecede falan eriyorlar ancak entegreler falan nasıl dayanıyor bu sıcaklığa? Çoğunun datasheetinde +85 dereceden sonra yamulacağı yazıyor.
Merhaba,

Yaptığım çift katlı bir devreden bir kaç tane delik içi kaplamasız olarak bastırmak istiyorum. İstanbul'da böyle az sayıda baskı yapacak bir yer varmı bildiğiniz? Çok kaliteli olması gerekmiyor hobi amaçlı yaptığım bir devre. Eğer sorunsuz bastırabilirsem daha sonra da benzer devreleri bastıracağım. Kendim basabileceğimi biliyorum ancak onla uğraşacak vaktim yok o yüzden sadece firma/yer/şahıs söyleyebilecek olanlar mesaj atsın lütfen.
Merhaba,

Ben bu modem üzerinden dış ip adresimi kullanarak yerel hiçbir servise erişemiyorum. Hangi port olursa olsun illa ki modemin bana verdiği iç ip adresini kullanmam gerekiyor. Öteki türü ya hiç erişemiyorum ya da 80 portu için modemin konsolu geliyor. Modemden gerekli portlar için NAT ayarlarını yapmış olduğumdan internet üzerinden gelen kullanıcılar dış ip adresim üzerinden bahsettiğim servislere erişebiliyorlar. Ben niye kendi dış ip'me gitmeye kalktığımda çalışmıyor anlamadım. Bunun bir çözümü var mı onu sormak istiyorum.

Buna ek olarak bu modemi kullanmaya başladığımdan beri IE7'de localhost'un çözünümü çok uzun sürmeye başladı o yüzden yerel sunucu üzerinden bir web sayfası açmaya kalkarsam çok beklemem gerekiyor sayfa gelene kadar ama modemin bana atadığı ip adresini kullanırsam böyle bir problem yok hemen açıyor. Dış ip adresinden ise hiç ulaşamıyorum yukarıda anlattığım gibi...

Şimdiden teşekkürler
Hakkında
Konum: İstanbul, Kadıköy
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 379
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 397
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 15.025 (Bu ay: 194)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 204 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.