Şimdi Ara

Araba şimdi mi alınır seçimden sonra mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ortalama 450-500 binlik bir araba alınacağını varsayarsak sizce seçimden önce mi seçimden sonra mı alınır ?

Fiyat belirtme sebebim, olursa ki ilk arabaya ötv kalkarsa pahalı arabadan daha çok zarar edilmiş olunacak sonuçta en mantıklı şey nedir sizce ? bu durumda olanlar ne düşünüyor ? Boş duran yayla evimizi kiralığa koydum bakalım umarım kiralanırsa alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 17 Nisan 2023; 12:20:49 >

• araba almadığın her saat zarardasin
  • kılıçdar kazanırsa ilk araçta ötv yi kalkacağını demişti ve yanlış hatırlamıyorsam hala geçerli olduğunu demişti(öyle değilse kaynağı belirtin ben denk gelmedim hiç millete yanlış bilgi vermeyelim :D). Ama sorunlar şunlar ki; bunu cidden yapacak mı? yapacaksa hangi segmentte, hangi araçlarda olucak tek b segmentinde mi olcak? ne zaman yapacak? Örneğin bir planlama yaptık, Kimsenin mağdur olmaması için ilk araçta 3 yıla azaltarak kaldıracağız ve sıfır 1.6 araçlarda da bütün vergileri dörtte bir oranına 3 yıl içinde kademeli olarak indireceğiz derse fiyatlara etkisi nasıl olcak?

Vergiden bağımsız olarak filo firmalarına toplu satışı engellerse bayilerde araç bulunursa yani özet olarak arabayı yatırım aracı olarak görülmesini sağlayan parametreleri ortadan kaldırırsa insanlar bankadaki parasını güvenli bir yatırım aracı olarak gördüğü arabaya yatırmaktan vazgeçip elindeki arabaları da satmaya başlarsa 2. el mantıklı fiyatlara iner bir ötv indirimi olmasa bile fiyatlar rahalar. Bayiler araba satmak için uğraşır ek indirimler falan vs. yapabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=RzmDPOiMWqU

https://www.youtube.com/watch?v=sGjU57h36Ks

Eğer bunlar kademeli gerçekleşirse, kar mı zarar mı edersin bilemiyorum. Eğer bunlar gerçekleşmezse o zaman da aşırı zarar edersin şuan almadığından. Benim gözlemim insanlar şuan bunlar olmayacak gibi hareket ediyor. Seçime 1 aydan az kaldı. Merakla bekliyorum bende   Senin durumunda olmamak için ve ekonomim de müsait olduğundan 8/10 ay önce ilk arabamı aldım bende o zamana kadar arabanın değeri artar bunlar gelse bile zararım olmaz yada az olur diye.

• İki ihtimal.
    1. Reisle yola devam yüksek fiyatlar düşük faiz çok talep. Almadığın her gün zarar.
    2. Kk yüksek faiz ilk 6 ay yüksek kur düşük talep. Almadığınher gün kardasın. (Deprem işleri çok bozdu sıfır ötv falan beklemeyin)

Kendi kararını kendin ver. Araba ihtiyaçtır varsa ihtiyacın ve durumun bunları sorgulamanın anlamı yok.
  • Hemen şimdi

• Boş duran yayla evimizi satılığa koydum bakalım umarım satılırsa alacağım.

• Penanggalan kullanıcısına yanıt

yayla evini satma,hele deprem bölgesinde yaşıyorsan sakın satma

• en1gma kullanıcısına yanıt

hocam deprem bölgesinde yaşamıyorum onun haricinde köyde 3 katlı yeni yaptığımız evimiz var, yayladaki evimiz 2 katlı birbirinden bağımsız. Biz 2.katta kalıyorduk ama köy evi olunca artık atıl duruma geldi ki ona rağmen gitsek bile 1.katla işimiz yoktu. 5-6 senedir toplam 5 kere girmemişizdir kapısından.

Arabayla Köyle yayla arası da 25-30dk sürüyor o yüzden 1. alt katı veya 2.katı satarsam hem yine yaylaya gitsem de kalacak yerim var, allah korusun deprem gibi bir sorun olsa yine köydeki ev var. Köydeki evi yapınca elde nakit hiç kalmadı tek şu an yaylada kullanmadığımız 1.kat var ve araba yok. 2.katı da kullanmıyoruz hoş da neyse o kalsın :) Dolmuş otobüs hastane gitmek için bıktım artık.

Araba şimdi mi alınır seçimden sonra mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 16 Nisan 2023; 14:8:45 >

anladım,o zaman direk araba alabilirsin.

• Ne zaman bulabiliyorsan o zaman al.
  • Ülkemizde sadece araba değil ihtiyacın olan bir şeyi gücün varken alacaksın

Hiç bir zaman daha ucuza alamazsın.

Alınmış alınmıştır. Seçimden sonraki enflasyonu tahmin bile edemez kimse.

• en1gma kullanıcısına yanıt

yayla evi boş satsın gitsin

• Seçimden sonra ötvnin sıfırlanıp araba fiyatlarının yarı yarıya düşeceğini sanıp bekleyen bir kitle var, aynen kanka sana bırakırlar o arabaları.
  • matrah indirimi olunca bile bayilerde araç kalmadı.

ötv indirimi olunca sana kalır mı sanıyorsun :)

yaylada kullanmadıgın atıl bir kat var ise bir serveti kaçırıyorsun. hemen günlük oda kiralama sitelerinden profilini oluştur ve gunluk kirala bence.

• Geçen ay sıfır araç aldım, 40 bin aksesuar parası öderken pişman olacağımı düşünüyordum, şu an sahibindendeki en ucuz fiyat bana maliyetinin 70 bin üzerinde. Alınan her an kardasınız.
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt

Hocam işin hukuki kısmından korkuyorum, birisi gelir bi suç işler uğraşıp dururum diye.

bir tanıdıgınızın şirketi üzerinden , veya şahıs şirketi kurup uzerinden fatur akesip hizmeti resmileştirebilirsiniz.

bir olay oldugunda, konuşmalar, para transferi ve fatura delil niteliği taşır.

• Kim gelirse gelsin hicbirinin yüreği yemez ÖTV yi kaldırmaya ÖTV kalkması için sabit gelir lazım ülkeye anca öyle kalkar
  • Yıllardır en çok maruz kaldığım soruydu. Cevabı da maalesef hep "şimdi" oldu. Millet ittifakı çok şey vaat etti vergiler ile ilgili ama, ben onlar seçilirse dahi ÖTV gibi böyle bir büyük gelirden vazgeçebileceklerini sanmıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.