DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Araba kullanmayı ne kadar zamanda öğrendiniz?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
74
Cevap
0
Favori
12.183
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Araba kullanmayı ne kadar zamanda öğrendiniz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      249 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:01:58 Konu Sahibi
      Arkadaşlar bu araba kullanmak çok mu basit bir olayki ben 4 günde kavrayamadım (babama göre). Geçen sene ehliyeti aldım. Ama tam 8 ay arabayı kullanmadım. 4 gün önce yeniden kullanayım dedim. Babam yanımda şunları şunları yap diyor. Yapıyoruz ama bazen karıştırabiliyorum. Ne bileyim yavaşlayıp duruyorum soluma sağıma bakıyorum ama kalkerken vitesi 2 de unutuyorum. Araba yalpalıyor. Kızıyo bana sanki hiç hata yapmamam gerekliymiş gibi. Birde geri geri gelip park edicem kaldırımın yanına. İşte geldim geri geri. Tamam frene bas dedi yanlışlıkla gaza bastım ve kaldırıma çıktım. Bana o güne kadar bağırmadığı kadar bağırdı Dedim "Sanki ben bile bile kaldırama çıkmak için gaza bastım" Sonra kendi de farkına varıyor çok bağırdığının. O da üzülüyor bende ama hatayı hiç kabul edemiyor. Sürekli eleştiriyor. 2 tane taş koydu arasına giricem. Gayette güzel girdim. Dediki iyi ama çok içerde girdin ya yanı kaldırım olsaydı. Yok artık dedim yani hiç böyle cesaret vermiyorda eksik yönleri söylemek için yer kolluyor gibi. Neymiş efendim vites değiştirirken vites kolundan ses geliyormuş. Annemde bende bunu yapıyormuşuzda kendisi hiç yapmışyormuş. Çok sinir oldum. Kendisine sordum sen kaç günde öğrendin diye cevap vermedi tam olarak.

Ya arkadaşlar şunun şurasında 4 gündür sürüyorum günde yarım saat. Adam benden fevkalede bir şey bekliyor. Siz kaç günde öğrendiniz arabayı? Çok kolay bir şeyde ben mi yapamıyorum?

|
      |

• Yüzbaşı
      718 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:10:28
      ilk sürüşmden beri usta gibi

edit: baba yanındayken iyi sürmen zor, hep heycan hep bi telaş bnde babam yanmda olunca elim ayagım dolasır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OgzKC -- 27 Temmuz 2009; 1:11:50 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      965 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:11:08
      ohooooo ben ucak kullanmaya basladım.Ne arabası sen cok gec kalmışsın
      |
      |

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte
    • Binbaşı
      1914 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:11:51
      ilk arabayı 12 yaşında sürdüm.Hiç sorunsuz kaldırmıştım.2 günde falan öğrenmistim.Bir kaç kere İstanbul trafikte kullandım.Pratik çok önemli.Sık sık pratik yap.Yavaşladıgın zaman Elin viteste olsun.Devirlere dikkat et.Ehliyeti alalı 1 yıl oldu ama babamla arabaya bindiğimzde bana laf yapıyor.Cıkabiliyorsan kendin yalnız çık kullan daha güzel olur.Hiç değilse baba stressi olmaz.Sormak istediğin birşey olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum..
      |
      |

No Loose Ends
    • Teğmen
      249 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:12:43 Konu Sahibi
      Hayır araba kullanmayıda sevmeye başlamıştım yavaş yavaş. Böyle hız falan yaptım düz yolda 130 falan

ama işte bütün şefkim kırldı. Üniversiteye gitmeden önceden de böyle bişey olmuştu. Yine bırakmıştım kullanmayı
      |
      |

• Yarbay
      2744 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:14:55
      1 haftada sorunsuz götürebiliyordum. daha sonradan ufak tefek hatalarımıda pratikle halleetim. 1 aylık bir süreç diyelim.
      |
      |

• Yarbay
      4256 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:17:55
      Kardeş kişiye ve arabaya göre değişir bu. Otomatik vites bir Mercedes ise herkes 1 günde öğrenir...
      |
      |

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
      Yüzbaşı Kadri Bey
      22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

• Yüzbaşı
      745 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:18:19
      araba kullanmayı öğrenmek en fazla 10 dk sürer.ama trafikte sürmeyi öğrenmenin sonu yoktur.14 yaşından beri sorunsuz sürüyorum arabayı.şimdi ehliyeti de aldım ama hala araba sürmeyi bildiğimi iddia etmiyorum.tamam istediğim şekilde istediğim yere santim santimine park ediyorum.her türlü trafikte rahatlıkla kullanabiliyorum arabayı ama daha hiç ani fren yapmam gereken vs. bi duruma karşılaşmadım.karşılaşsam bile araba her ani frene aynı tepkiyi vermez falan felan uzun lafın kısası;öğrenirken babanı at yanından öyle sürmeye bak.baba yanda otururken öğrenilmiyo çünkü.kaç yaşına geldim,ehliyetim de var,gene de babam ne zaman yanıma otursa illa bi kusur bulur.kendi kusurunu söyleyince de surat asar.senin yaşın kdr şoförlüğüm var triplerine girer boşver sen.he de geç
      |
      |

.
    • Teğmen
      249 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:20:54 Konu Sahibi
      Diyo ki daha 10 saatin var sana arabayı tek başına kullanmanasın diye vermem için.
      yarın tek başıma alıp gitsem ne yapar acaba hiç söylemeden
      |
      |

• Binbaşı
      1854 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:24:34
      6 yaşında direksiyona geçtim (gaz debriyaja basamıyordum) 14 yaşında kullanmaya başladım. 21 yaşındayım şuan çok şükür arabamda var ama benzin fiyatlarının fırlaması üzerine otobüs ve tabanvay ile seyahat ediyorum.
      |
      |

Psn:Voilette

Metal Gear Solid 4 | Battlefield 3
    • Yüzbaşı
      329 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:45:37
      caddelerin tozunu dumana katsanda, art arda 8-10 makas atarken tampondan toz alsanda, hatta al sana abartı F1 i kazanıp İstiklal Marşı'nı okutsanda babanın yanında araba kullanırken illa ki bir eksiğin olur, olmasa da olur babanın yaptığı çok doğru, arkadaşlarımın babaları da dahil olmak üzere benim babamda "bağırık" yöntemiyle araba kullanmayı öğrettiler, hatta bir arkadaşım var o kursta öğrenirken bile ona yüksek ses tonuyla anlatıyorlarmış. bence çok haklılar, çünkü araba kullanmayı öğretmenin en etkili yolu bu, o an aldığınız reaksiyonla kaza anındaki reaksiyon aynı gibi, normal hayatta heyecanlansan dahi olağan dışı bir durumda o koltukta normal tansiyonunu koruman gerektiğini zor yoldan kavratmaya çalışıyorlar tahminim, çünkü arabayla hata yapmak iyi olmaz, trafikte giderken tek değilsiniz, başkalarının hayatları söz konusu ve hayatın şakası olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdanger -- 27 Temmuz 2009; 1:48:46 >
      |
      |

...GTI (Grand Turismo Injection)...
    • Yüzbaşı
      486 Mesaj
      27 Temmuz 2009 01:47:03
      2 gün pratik 3.gün trafikteydim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      376 Mesaj
      27 Temmuz 2009 02:24:58
      14 yaşında babamın ve arabasına bindiğim insanların ne yaptıklarına bakarak öğrendim. Bir gün arabayı kaçırdım teklemeden kaldırdım ve sürdüm durmayı becerememiştim viteste iken debriyajsız frene basmıştım tek hatam oydu. Şuan yaş 19 ehliyetim yok ve her hafta araba kiralar nacizane yarışlara katılırım. Bizimkiler bırak arabayı vermeyi anahtara bile dokundurmuyor. Yarım saatte olsa verdiklerine şükür et panik yapma sakin ve kendi bildiklerin doğrultusunda hareket et.
      |
      |

• Yüzbaşı
      915 Mesaj
      27 Temmuz 2009 03:38:28
      sana otomatik şart
      |
      |

• Yüzbaşı
      900 Mesaj
      27 Temmuz 2009 03:44:55
      2-3 stop ettikten sonra sorun kalmadı

ama sakın otomatiğe alışma..otomatiğe alışınca manuel kullanamıyorsun..
      |
      |

iPhone 8 Plus - 64gb
      Playstation 4 - 500gb
      Samsung NP700 Ivy Bridge
    • Binbaşı
      1136 Mesaj
      27 Temmuz 2009 03:52:06
      20 dönüm boş arazide yaklaşık 5 6 saat boyunca kullanarak öğrendim

Lise okuyodum pederle beraber iş için bi yere gitmiştik, iş yerinde sıkılınca dışarı çıktım arka taraftaki arazinin büyüklüğünü görünce pederden anahtarı istedim, o gün saatlerce orada turladım.. işin doğrusu o gün öğrendim aradan 4 yıl geçti şuan gayet iyi kullanıyorum, ustamıyım bilmiyorum ama 130km hızla Q7 ile 0 makaslara giriyorum bi sefer kamyonun tekine dikiz aynamı bıraktığım olmuştu, kısaca kullandıkça bişeyler öğreniyorsun
      |
      |

İlklerin Takımı !
    • Yüzbaşı
      286 Mesaj
      27 Temmuz 2009 03:52:21
      Ben de şubatta aldım ehliyeti fakat yaza kadar pek sürmek nasip olmadı, geçiştirdi bizimkiler. 3 hafta önce falan bir tanıdıkla, bizim arabamızla bir hafta çalıştım. Şimdi eskiye göre iyi sürüyorum. Annem de sürüşümü beğeniyor. Benim tavsiyem aileden biriyle çalışma. Tanıdık birileriyle konuş, onunla bir hafta, günde 1 saat, sizin arabanızla çalış. Çok daha yararlı oluyor. Kızan, bağıran olmuyor. oluyorsun ve ailedekiler de her şeye karışmıyor. İşi ailenden birinden öğrenmediğin için senin de güvenin kendine gelir ve ailedekiler de fazla karışmaz. Ama elbetteki ne kadar iyi olursan ol aileden bir, yavaş, dur, kalk gibisinden karışıcak.
      |
      |

• Yüzbaşı
      900 Mesaj
      27 Temmuz 2009 03:58:16
      quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

20 dönüm boş arazide yaklaşık 5 6 saat boyunca kullanarak öğrendim

Lise okuyodum pederle beraber iş için bi yere gitmiştik, iş yerinde sıkılınca dışarı çıktım arka taraftaki arazinin büyüklüğünü görünce pederden anahtarı istedim, o gün saatlerce orada turladım.. işin doğrusu o gün öğrendim aradan 4 yıl geçti şuan gayet iyi kullanıyorum, ustamıyım bilmiyorum ama 130km hızla Q7 ile 0 makaslara giriyorum bi sefer kamyonun tekine dikiz aynamı bıraktığım olmuştu, kısaca kullandıkça bişeyler öğreniyorsun

bizde bi kez kamyonun arkasına yapışmamak için emniyet şeridine attık kendimizi arkadaşla..

aman dikkat..

bi kerde 180 le benzin istasyonuna girdik içerde pompacılar kaçışıyordu..pompalardan birine patlasak facia yaşanırdı
      |
      |

iPhone 8 Plus - 64gb
      Playstation 4 - 500gb
      Samsung NP700 Ivy Bridge
    • Binbaşı
      1670 Mesaj
      27 Temmuz 2009 12:02:57
      quote:

Orijinalden alıntı: deniz c
      Q7 ile

3.0 motoru var beah
      |
      |

• Yarbay
      4752 Mesaj
      27 Temmuz 2009 12:24:08
      quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

araba kullanmayı öğrenmek en fazla 10 dk sürer.ama trafikte sürmeyi öğrenmenin sonu yoktur.14 yaşından beri sorunsuz sürüyorum arabayı.şimdi ehliyeti de aldım ama hala araba sürmeyi bildiğimi iddia etmiyorum.tamam istediğim şekilde istediğim yere santim santimine park ediyorum.her türlü trafikte rahatlıkla kullanabiliyorum arabayı ama daha hiç ani fren yapmam gereken vs. bi duruma karşılaşmadım.karşılaşsam bile araba her ani frene aynı tepkiyi vermez falan felan uzun lafın kısası;öğrenirken babanı at yanından öyle sürmeye bak.baba yanda otururken öğrenilmiyo çünkü.kaç yaşına geldim,ehliyetim de var,gene de babam ne zaman yanıma otursa illa bi kusur bulur.kendi kusurunu söyleyince de surat asar.senin yaşın kdr şoförlüğüm var triplerine girer boşver sen.he de geç

valla yorumun hoşuma gitti..14 yaşından beri kullanıp kendini schumaer sananlar var..birde bunu övünerek anlatanlardan var..ama seni alkışlıyorum
      |
      |

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.