Şimdi Ara

Araba alımında renk seçim kriteri nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araba alırken renk seçimi için bir kriter var mıdır? Bir rengin satışda diğer renge göre fiyat farkı olması talep yoğunluğundanmıdır yada 2.el için satarken bir artısı mı oluyor? İllaki arabasına göre değişir ama siyah renk tozu çok belli eder, beyaz çizilse hemen belli olur vs.. diye herkes birşey söylüyor uzayıp gidiyor açıkcası zevk meselesi tabii ama yeni bir araba alma arefesinde olduğum için renk seçiminde mevcut bir kıstas olup olmağını bilenlere danışmak istedim..

• renkler 2.elde fark ediyor fiyat olarak siyah-gri-beyaz bunlar tutulan renkler
  • Aslında yoktur isteyen beğendiği renkli aracı tercih eder.

Ama beğenen insan sayısı nadir olan renkler vardır bu renklerde seçim yapmazsanız satarken daha rahat edersiniz.
  • Radikal renk sevenlerin oranını %10 al. Bunu senin radikal renkli aracına talip olacaklara oranla. 10 kişi sendeki marka-modele ilgi duyuyorsa 1 kişi senin araçla ilgilenecek. Olay bu. Ama salla, sen sahiplenmekten mutluluk duyacağın aracı al gitsin..
  • Valla ben ne olursa olsun kırmızı düşünüyorum.Şirket arabası gibi beyaz olmasın
  • 4 araç aldım hepside gri renkteydi başka renk olsa yadırgarım gibi
  • Siyah ayrı bir güzel
  • kırmızı siyah beyaz
    gerisi teferruat .)
  • Ben bir yeri vurulursa ton farkı olmasın diye opak beyaz aldım..

Kriterlerimden biri bu..
  • bazı firmalar fırsatcı, her renge başka bir fiyat biciyorlar. özellikle ford ve peugeot tam bir facia.
    insanları nerden vuracakları belli...

asıl konuya deginirsem, her boya rengi her arabada farklı durur.
    kişinin zevkinden önce araca oturan renkler secilmelidir. aracın rengi üzerine oturmuşsa zaten o araba kendini bir daha gösterir..

zaten piasadaki renkler belli
    gir,beyaz,siyah bordo... diger renlerde bazı arabalara cok iyi görüm vermiş ama yollarda sıklıkla gördüğümüz renkler bunlar.

kimisi siyah alma tozubelli eder, kimisi gri al tozu kiri belli etmez derler.. fakat sadece bu terim sözde var aslında uygulamada yok..
    gri icin konuşursam araç sahibi için bu durum tamamen gecersiz . gride olsa veya diger renklerde olsa aracın tozlu veya kirli oldugu cok rahatlıkla anlıyorsunuz....
    bu yüzden bulay sözde kalıyor...
  • Bazı arabaya mesela yeşil renk yaışıyor bazılarına yakışmıyor o yüzden pek tutulmuyor olay da bundan kaynaklanıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.