Şimdi Ara

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU] (497. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.456
Cevap
128
Favori
1.101.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. Shadow

Hocam bende takıntı oldu artık hergün kontrol ediyorum eli kulağındadır diye düşünüyorum. Benimki de yurtdışı cihaz malesef en az 3 yıl idare etmek lazım. Parasıyla değiştirebilirsiniz fakat çok maliyetli olur. @Walking On Air
    Kaç para ki?
  • https://www.sihirlielma.com/2018/07/22/iphoneun-pilini-olduren-3-kotu-aliskanlik/

bu linkte gece şarjının pil ömrüne zarar verdiğinden bahsetmişler.
    faydalı olabilir diye paylaşmak istedim.
  • cio35 C kullanıcısına yanıt
    Bu yazıyı yazan her kimse iPhone'ların pil kullanımı hakkında en ufak bir fikri yok. Tamamen Android odaklı hazırlanmış bir yazıyı devşirerek sanki iPhone için hazırlanmış gibi sunmuşlar. iPhone bırakın gece pil tüketmini, telefon kilitlendikten sonra dahi tüketimleri durduruyor. Hatta bunu o kadar agresif yapıyor ki bu durum, acil bir e-mailin düşmemesi, paylaşım yaptığınız bir ağın kesilmesi, dosya transferinin yarım kalması olarak yansıyor. Dolayısı ile böyle yüksek özgüvenle yazılmış safsatalara kesinlikle itibar etmeyin.

Pil sağlığının azalması tamemen tesadüfi (tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi şanssınıza bağlı) olarak gerçekleşen bir unsur. Eğer lityum pil içerisindeki kobalt yapısında mikro haddeler fazlaysa, siz isterseniz telefonu kayıt defteri tutarak şarj edin, pil sağlığınız zamanla daha hızlı azalacaktır. Tersi şekilde mikro hadde azsa, isterseniz powerbankten powerbanke koşun pil sağlığınız düşmeyecektir.

Orada burada yazılan tespitlerin %80'i şehir efsanesidir ve sizin keyfinize zarar verir. Alacağınız hiçbir önlem size avantaj/dezavantaj olarak yansımayacağından telefonunuzdan keyif almaya bakın.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 19 Haziran 2019; 10:45:23 >

• bu sarj olayini buyuk sorun yapan arkdaslar madem oyle 3310 kullanin da nie iphone xs kullaniyorsunuz ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngishan -- 19 Haziran 2019; 10:39:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınıza inanmak istiyorum fakat tek bir noktaya kafam takıldı. Pilimiz içerisinde ki mikro hadde az ise ne yaparsak yapalım pilin ömründen yiyemeyeceğimizi mi düşünüyorsunuz ? Misal 7/24 oyun oynamak, gereğinden fazla ısındığında kullanıma devam etmek, şarj esnasında kullanıma devam etmek vs. gibi..
  • ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    İnternette 650 TL'ye satışı var. Fakat satıcı Apple değil. Apple tarafından satın alım + servis masrafını dahil edersek 1.000 TL'yi çok rahat aşacağını düşünüyorum hocam.
  • Mr. Shadow kullanıcısına yanıt
    Telefonun 100 bin bakımı olacak işte

• Her gece düzenli olarak telefonumu şarja takarım ve sabah çıkartırım. Şu ana kadar olumsuz hiçbirşey yaşamadım. 9 aylık cihazın pil sağlığı %98 e yeni düştü

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum hocam. iphone şarja takıp özellikle yüksek yüzdelere ulaşınca sanki şarj olmuyormus ve kapalıymış gibi buz gibi oluyor telefon. Hatta 2 kez uyandıramadim telefonu gec uyandı resmen kendini kapatıyor :D

• Mr. Shadow kullanıcısına yanıt
    Bilinenin aksine sizin pil performansınızın azalmasına neden olan şey zamanla pilin fiziksel ve kimsyasal yapısında meydana gelen değişimlerdir. Elbette aşırı agresif bir tavır sergilemek bu süreci hızlandıracaktır. Ancak sizin en titiz kullanımınıza rağmen %96 olarak gördüğünüz ve azalmaya devam eden pil verimliliği, bunu hiç de önemsemeyen bir arkadaşınızda %98'den aşağı düşmeyebilir.
  • Arkadaşlar yaz ayları icin telefonu en azından oyun oynarken soğuk tutacak bir kılıf arıyorum. Önerisi olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chosen -- 19 Haziran 2019; 15:49:1 >
  • Chosen kullanıcısına yanıt
    Eliniz terliyorsa tamam ama aksi halde son derece gereksiz olur.
    islemci kısmı havadan olsa gerek biraz ısınıyor hocam rahatsız ediyor orayı hissetmesem yeter :)

• Chosen kullanıcısına yanıt
    O zaman çok basit bir silikon kılıf dahi işinizi görür. Ucuz ve kaliteli olarak Spigen'in Cyrstal Clear kılıfını kullanabilirsiniz. Tavsiye ederim.
    Silikon kılıf kullanıyorum fakat sıcaklığı hissediyorum oyun oynarken hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Bu yazıyı yazan her kimse iPhone'ların pil kullanımı hakkında en ufak bir fikri yok. Tamamen Android odaklı hazırlanmış bir yazıyı devşirerek sanki iPhone için hazırlanmış gibi sunmuşlar. iPhone bırakın gece pil tüketmini, telefon kilitlendikten sonra dahi tüketimleri durduruyor. Hatta bunu o kadar agresif yapıyor ki bu durum, acil bir e-mailin düşmemesi, paylaşım yaptığınız bir ağın kesilmesi, dosya transferinin yarım kalması olarak yansıyor. Dolayısı ile böyle yüksek özgüvenle yazılmış safsatalara kesinlikle itibar etmeyin.

Pil sağlığının azalması tamemen tesadüfi (tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi şanssınıza bağlı) olarak gerçekleşen bir unsur. Eğer lityum pil içerisindeki kobalt yapısında mikro haddeler fazlaysa, siz isterseniz telefonu kayıt defteri tutarak şarj edin, pil sağlığınız zamanla daha hızlı azalacaktır. Tersi şekilde mikro hadde azsa, isterseniz powerbankten powerbanke koşun pil sağlığınız düşmeyecektir.

Orada burada yazılan tespitlerin %80'i şehir efsanesidir ve sizin keyfinize zarar verir. Alacağınız hiçbir önlem size avantaj/dezavantaj olarak yansımayacağından telefonunuzdan keyif almaya bakın.

İyi forumlar.
    Ekran kilitliyken pil düşümünü durdursaydı geceden sabaha %3 gitmezdi ama

• Tamamdır hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 19 Haziran 2019; 18:24:50 >
  • ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Buna ancak gülebilirim. Yazdığınızı bir daha okuyun bence. iPhone haricinde hiçbir cihaz 8 saatlik bir süre zarfında bu derecede bir tüketime sahip değil.
  • Merhabalar.

Kanada’dayken iPhone XS max alacağım ancak satıcının elinde global versiyon olan A2101 yok.

A2104 olan versiyonu var Çin ve Hong Kong versiyonu bu cihaz ve almaya niyetliyim.

Acaba garanti ve kullanım konusunda sorun yaşar mıyım? Teşekkürler.

Bu da açıklama linki:

https://www.techwalls.com/iphone-xs-max-model-number-a1921-a2101-a2102-a2104-differences/

• 
Sayfa: önceki 495496497498499
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.