Şimdi Ara

Apartmana ait özel park yerine yabancı araç park etmesi.. yasal çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
80
Cevap
0
Favori
62.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu işin yasal yolları ile ilgili bilgi almak istiyorum, öyle lastik indirme, çizme v.b. şeyler önermeyin lütfen:

Apartmanımızın önünde 5 araçlık park yeri var.. kaldırım önü park yeri DEĞİL.. apartman arazisi içerisinde, apartmana özel park yeri (sokakta, kaldırım kenarı yani umuma açık park yeri değil).. ama sokaktan korumasız olduğu için direk dönüp park ediliyor.

Zaten çok zor bulunan park yerine karşı apartmanda oturan ve bizim apartmandaki bir dairenin akrabası olan kişi aracını park ediyor.

İlk önce camına park etmemesine dair uyarı notu bıraktım. Sallamadı! İkinci kez uyarı notu bıraktım ve ispat için resimlerini çektim, bu sırada araç sahibi geldi ve dayılanmaya başladı: "alt kattaki daire benim üzerime, buraya park etmek benim hakkım" (doğru söyleyip söylemediğini bilmiyorum, sonuçta tapusuna bakmadım).. falan filan... ama dediğim gibi kendisi apartmanımızda oturmuyor.. Kendisi polismiş, apartman sakinleri "bundan güç alıyor" diyorlar .

Ben işi yasal yollarla ve gerekli yerlere şikayet ile halletmek istiyorum.

Nereye başvurmam gerekiyor: polis karakoluna mı, zabıtaya mı, belediyeye mi, savcılığa mı.... nereye ve nasıl başvurmalıyım.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetltn

her daire için bir park yeri var mı

Alıntıları Göster
    1-) Park yerinin özel olarak apartmana ait olduğunu belirtir bir iki ikaz levhası yaptırıp (mümkünse metal ) görünür şekilde sabitleyin. Bu güne kadar yapılmamış ise apartmanın karar defterine işleyin.
    2-) Park yerlerine açılıp kapanan demir çubuklardan birer tane takın. Çok maliyetli bir iş değil zaten. Hak sahiplerine anahtardan birer tane verin.
    3-) Kimse ile birebir polemiğe girmeyin,bazı öküzler garaj girişlerini yada başkalarına özel mülkünü kullanmayı sever. İkaz edildiklerinde bunu olmayan şahsiyetlerine saldırı olarak alabilirler, ciddi sonuçlu kavgalar çıkabilir o yüzden hiç gerek yok.
    4-) Garajınıza yada girşini engelleyecek bir yere park eden olursa 155'i arayın, ahtapot vinçli çekici araç gönderiyorlar. Kusurlu şekilde park eden araçları belirlenmiş otoparklara çekiyorlar, araç sahibi oraya gidip teslim alıyor, bir güzel parayıda ödüyor. Sİzin isminizi bilmezler, masraf ödemessiniz.

Bu şekilde çektirdiğim araçlar burdan Çin'e yol olur. Ama yararı oluyormu ;kesinlikle hayır. Öküz her zaman öküzdür, yazıyı okumaya üşenenler oluyor. okuma bilmeyen fakat araç kullanan da çok (şaka değil, okuma bilmeyip bir şekilde ehliyet alan onlarca insan tanıyorum) Eski evimde "garaj girişine park etmeyiniz" şeklinde devasa tabelalar mevcut ve tüm sokak bomboş olduğu halde tam garaj kapısını engeller şekilde park ediyorlardı. Bende sürekli olarak çektiriyordum. Ankara'da iseniz çekici araç olayı sektör, çabuk geliyorlar. Kolay gelsin
  • zannetmiyorum çözümü olduğunu tek çare otamatik demir kapı kumandanla açıp kapatacaksın bu kadar
  • Üzgünüm ama bişey çıkacağını sanmam.Bi yolunu bulur yine sen haksız çıkarsın moralin iyice bozulur.Şimdi meşhur bir söz var söylemek istemiyorum yani o hesap ...
  • Eğer mümkünse her dairrnin numarasını yazın park yerlerine kendi dairesinin olduğu yere parketsin. Sizin yerinize park ederse şikayet edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.kale

Eğer mümkünse her dairrnin numarasını yazın park yerlerine kendi dairesinin olduğu yere parketsin. Sizin yerinize park ederse şikayet edersiniz.
    Bahsettiğiniz kişi, alt dairenin sahibi olsa bile o dairede oturmadığı sürece apartmanın imkanlarından yararlanamaz. Böyle bir hakkı yoktur.

Eğer apartmandaki daire sayısına yetecek kadar park yeriniz varsa demir bariyer ile her daireye bir yer ayırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.kale

Eğer mümkünse her dairrnin numarasını yazın park yerlerine kendi dairesinin olduğu yere parketsin. Sizin yerinize park ederse şikayet edersiniz.
    bu otopark isi pek yasa ile ilgili degilde vicdanla etikle alakalı..
    bizim apartmandada var adam bahcede kendine yer yaptı zincir falan cekti... bende yapabilrim suan ama niye yapayım her gelen küfür edio zaten adamda ar haysiyet kalmamıssa elden birsey gelmiyor. Allahından bulsun demekle yetiniyor insan
  • Yasal olarak birşey çıkmaz gibi uğraştığınla kalırsın.bende zamanında kayınpederin arabasını genelde boş duran karşı apartmanın park yerine bırakmıştım 1 saat için antenini kırmışlardı.şükür sitede oturuyorum sorun yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: parcifal

bu otopark isi pek yasa ile ilgili degilde vicdanla etikle alakalı..
    bizim apartmandada var adam bahcede kendine yer yaptı zincir falan cekti... bende yapabilrim suan ama niye yapayım her gelen küfür edio zaten adamda ar haysiyet kalmamıssa elden birsey gelmiyor. Allahından bulsun demekle yetiniyor insan

Alıntıları Göster
    Çizme,lastik patlatma vs.yi geçin.İndirekt olarak zarar verin.

Misal aracı koyduğu yerin üzerindeki balkonlara kuş yemleri serpin.Yedikçe aracı boyasın kuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atlas06

Yasal olarak birşey çıkmaz gibi uğraştığınla kalırsın.bende zamanında kayınpederin arabasını genelde boş duran karşı apartmanın park yerine bırakmıştım 1 saat için antenini kırmışlardı.şükür sitede oturuyorum sorun yok .
    Zincir çekip kilidini sadece apartman sakinlerine vermekten başka çare görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Misal aracı koyduğu yerin üzerindeki balkonlara kuş yemleri serpin.Yedikçe aracı boyasın kuşlar.

Nerden aklına geliyor kardeşim, korkulur senden
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerA.

Zincir çekip kilidini sadece apartman sakinlerine vermekten başka çare görünmüyor.

Alıntıları Göster
    egzoz una patates sok diyecem ama o da zarar vermek.........

En iyisi apartmanın otoparkını bölümlere ayırıp kendi kısmına düşen tarafa aracını parketmen......
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Ön cama da serpebilirsiniz yemleri.Yedikleri yere pislerler.
    İkinci öneri,araç hatchback ise arka camın üzerine doğru yiyecek birşeyler koyun.
    Tecrübeyle sabittir,kediler tavana çıkmak için bagaj kapağını ve arka çamurlukları çok güzel tırmalıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

İkinci öneri,araç hatchback ise arka camın üzerine doğru yiyecek birşeyler koyun.
    Tecrübeyle sabittir,kediler tavana çıkmak için bagaj kapağını ve arka çamurlukları çok güzel tırmalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolvo -- 21 Temmuz 2011; 16:40:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Çok basit hocam.Eğer dediğin gibi kaldırım kenarı , cadde sokak üzeri değilse ve sadece apartmana özel park yeri ise hani şu yere monte edilen yaklaşık 1 metre olan uzun kalın demirler varya onlardan al ve yere montelettir.Sen parketeceğin zaman çözersin kildini parkedersin aracını.Atarsın bagajına sabah giderkende tekrar yere kilitlersin.

Kesin ve yasak olmayan tek çözüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Çok basit hocam.Eğer dediğin gibi kaldırım kenarı , cadde sokak üzeri değilse ve sadece apartmana özel park yeri ise hani şu yere monte edilen yaklaşık 1 metre olan uzun kalın demirler varya onlardan al ve yere montelettir.Sen parketeceğin zaman çözersin kildini parkedersin aracını.Atarsın bagajına sabah giderkende tekrar yere kilitlersin.

Kesin ve yasak olmayan tek çözüm.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetltn

Alıntıları Göster
    1-) Park yerinin özel olarak apartmana ait olduğunu belirtir bir iki ikaz levhası yaptırıp (mümkünse metal ) görünür şekilde sabitleyin. Bu güne kadar yapılmamış ise apartmanın karar defterine işleyin.
    2-) Park yerlerine açılıp kapanan demir çubuklardan birer tane takın. Çok maliyetli bir iş değil zaten. Hak sahiplerine anahtardan birer tane verin.
    3-) Kimse ile birebir polemiğe girmeyin,bazı öküzler garaj girişlerini yada başkalarına özel mülkünü kullanmayı sever. İkaz edildiklerinde bunu olmayan şahsiyetlerine saldırı olarak alabilirler, ciddi sonuçlu kavgalar çıkabilir o yüzden hiç gerek yok.
    4-) Garajınıza yada girşini engelleyecek bir yere park eden olursa 155'i arayın, ahtapot vinçli çekici araç gönderiyorlar. Kusurlu şekilde park eden araçları belirlenmiş otoparklara çekiyorlar, araç sahibi oraya gidip teslim alıyor, bir güzel parayıda ödüyor. Sİzin isminizi bilmezler, masraf ödemessiniz.

Bu şekilde çektirdiğim araçlar burdan Çin'e yol olur. Ama yararı oluyormu ;kesinlikle hayır. Öküz her zaman öküzdür, yazıyı okumaya üşenenler oluyor. okuma bilmeyen fakat araç kullanan da çok (şaka değil, okuma bilmeyip bir şekilde ehliyet alan onlarca insan tanıyorum) Eski evimde "garaj girişine park etmeyiniz" şeklinde devasa tabelalar mevcut ve tüm sokak bomboş olduğu halde tam garaj kapısını engeller şekilde park ediyorlardı. Bende sürekli olarak çektiriyordum. Ankara'da iseniz çekici araç olayı sektör, çabuk geliyorlar. Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Alıntıları Göster
    bu saygısızlığı yapan kişinin pois olduğunu da göz önüne alarak pek bulaşmak isemiyorum, o yüzden yasal yolları soruyordum..

peki bu koruma amaçlı yapılan demiri, demircilere mi yaptırıyoruz ve onlar mı gelip monte ediyor.. nereye yaptırıyoruz bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

bu saygısızlığı yapan kişinin pois olduğunu da göz önüne alarak pek bulaşmak isemiyorum, o yüzden yasal yolları soruyordum..

peki bu koruma amaçlı yapılan demiri, demircilere mi yaptırıyoruz ve onlar mı gelip monte ediyor.. nereye yaptırıyoruz bunu?

Bulunduğunuz şehire bağlı olarak sanayide yaptırabilir,hazır alabilirsiniz. Büyük yapı marketlerinde de bulunabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

quote:

Bulunduğunuz şehire bağlı olarak sanayide yaptırabilir,hazır alabilirsiniz. Büyük yapı marketlerinde de bulunabiliyor.

Alıntıları Göster
    Belediye planlarında o alan sizin apartmana mı ait olarak görünüyor?

• quote:

Sanırım benim mesajıma hitaben yazdınız.YAzmamışsanız bile söyleyeyim

1 metre uzunluğunda 20 30 cm kalınlığında yaklaşık10 kg olan ve asfalta montelenen demirlerden arkadaşın dediği dedği gibi sanayide de yaptırabilirsniz yapı marketlerindende satın alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.