Şimdi Ara

Dexos 2 onaylı yağ tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
33.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Chevrolet Aveo aracımın bakım zamanı yaklaştı. Servislerin araca koyduğu yağı beğenmiyorum açıkçası güvenmiyorum da. Servisle konuştuk dexos 2 onaylı olması şartıyla
    yağı kendin getirebilirsin dediler. İnternette araştırdım fakat pek bir şey bulamadım.
    Özellikle Castrol, Mobil gibi markalrın 5w-30 dexos 2 onaylı yağları var mıdır?
    Ya da bu markalarla eş değer kalitede bir marka önerebilir misiniz?
    Bu arada araç dizel.
    Teşekkürler.

• Yanlış bilmiyorsam emin değilim ama mobilin 5w_30 esp forumula yagı bu şartı sağlıyor.

Castrolun de edge 5w-30 fst olanı sağlıyor

Motor yağı konusuna bir bakmanızı öneririm çok faydalı bilgiler mevcut

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinimuSS -- 27 Mayıs 2014; 2:29:34 >
  • Mobil 1 esp 0w-40 alabileceğiniz en iyi dexos 2 yağlardan biridir. Aralığın 0w-40 olması çok daha iyi ve özel bir yağdır. Zaten aynı motora opel 0w-30 koyuyor. (1.3 95-75hp)
  • Exxcrea kullanıcısına yanıt
    Kullanma kılavuzunda 5-30 5-40 koyun diyorlar. 0 ile başlayan yağlar bildiğim kadarıyla çok soğuk yerlerde gidiyor. Ben İzmirdeyim. 0-40 iyi olur mu acaba?
  • Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Liste güzel fakat çoğu yağ galiba Türkiye'de yok. Sadece Bp ile Po'yu bulabildim.
  • Hani teknik referans sayılmaz ama; Dexos2 5w30 kullanılan AstraJ aracıma Dexos2 0w40 Mobil1 koymuştum motor biraz daha rahat devirlenir olmuştu ve rölanti sesi biraz daha azalmıştı.
  • eu1900 E kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Her yerde, her tip, her an olmuyor.

Üreticinin listesi (mutlaka kendi sitesinde de vardır ama google bunu daha kolay buluyor). Bütün dünya için.
  • 1.3 CDTI için Mobil 1 ESP 0w-40 alınabilecek en güzel yağlardandır.
    5w-30'a göre daha iyidir. Hele servisin kullandığı leş yağdan çok daha iyidir.
    Ben kendi 1.3 CDTI aracımda ikinci bakımdan itibaren kullanmaya başladım çok memnunum. Ben piyasada bulamamıştım.
    Bakım parçalarıyla beraber bu siteden alıyorum;
    http://www.opelgm.com/Mobil-1-ESP-0W40-Motor-Yagi-4-Litre,PR-5122.html
    Ekleme olarak sitede servisin kullandığı 5w-30 yağ da var, aradaki fiyat farkına bakarsanız kalite konusunda dediğimi daha net anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 27 Mayıs 2014; 13:10:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

1.3 CDTI için Mobil 1 ESP 0w-40 alınabilecek en güzel yağlardandır.
    5w-30'a göre daha iyidir. Hele servisin kullandığı leş yağdan çok daha iyidir.
    Ben kendi 1.3 CDTI aracımda ikinci bakımdan itibaren kullanmaya başladım çok memnunum. Ben piyasada bulamamıştım.
    Bakım parçalarıyla beraber bu siteden alıyorum;
    http://www.opelgm.com/Mobil-1-ESP-0W40-Motor-Yagi-4-Litre,PR-5122.html
    Ekleme olarak sitede servisin kullandığı 5w-30 yağ da var, aradaki fiyat farkına bakarsanız kalite konusunda dediğimi daha net anlayabilirsiniz.

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben daha iki gün önce değiştirdim motor yağını. Aynı araca sahibiz. Ben metro grossmarketten lukoil genesis premium yağ almıştım geçen ay indirimde iken. Dexos 2 onaylı ve 5-40 W. 47 lira gibi bir rakama aldım 4 lt.sini. Arkadaşların dediği gibi mobil 5-30 esp de dexos 2 onaylı ancak 100 lira civarında 4 lt.si. Eğer bulabilirseniz lukoil genesis premium aracınızın ihtiyaç duyduğu onaylara haiz bir yağdır.

• aarmaganozturk A kullanıcısına yanıt
    0w-40'ın 5w30'a göre avantajı nedir acaba? İzmirde yaşıyorum. Herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?
    Birde Castrol edge 5w40 mı? Yoksa mobil mi? hangisini tavsiye edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eu1900 -- 27 Mayıs 2014; 14:48:33 >
  • Yanlışım varsa düzeltin, 0-30 yağ, 5-30'a göre daha kısa sürede incelmiyor mu? Bildiğim kadarıyla 0 serisi daha soğuk iklimlerde daha iyi oluyor. Çünkü daha kısa sürede viskozite yakalıyor. İzmir gibi bir kentte 5 serisi daha iyi olmaz mı? Zaten memleket sıcak, bu sefer o yağ haddinden fazla incelecek ve yağlama görevini daha zor yapacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: eu1900

0w-40'ın 5w30'a göre avantajı nedir acaba? İzmirde yaşıyorum. Herhangi bir sıkıntı çıkarır mı?
    Birde Castrol edge 5w40 mı? Yoksa mobil mi? hangisini tavsiye edersiniz.

Piyasada Castrol'ün orjinalinden çok sahtesi var.
    Ben olsam Mobil kullanırım.
    0w-40 viskozitenin 5w-30'a göre size getirisi daha ince bir yağ olduğu için daha sessiz ve sarsıntısız çalışma olacaktır.
    Onun dışında bizim araçlarda güzel bir yağ soğutucu bulunduğundan İzmir gibi sıcak bir ilde de olsanız araç yağı soğutacak eksilmesini önleyecektir.
    Normalde soğuk iklimlerde 0w değerli yağlar kullanılır fakat Mobil 1'de dexos2 onaylı yağlarda 5w-40 bulunmadığından sıcak iklim koruması olan 40'tan vazgeçip 5w-30 almaktansa bence 0w-40 olanı almak mantıklıdır.

• Bir aydır kendi 1.3 CDTİ aracıma koymak için yaptığım araştırmalar sonucunda Dexos 2 koşullarını sağlayan 3 tane yağ tespit ettim. Birincisi ve benim satın aldığım Mobil 1 ESP 0W-40, ikincisi Mobil 1 New Life 0W-40, üçüncüsü de Castrol Edge 5W-40 yağı. Bunlardan birincisi birebir dexos 2 sertifikalı Mobil 1 ESP 0W-40 olan. Diğerleri ise dexos 2 özelliklerini karşılayan Mobil 1 New Life ve Castrol Edge. Bu yağların herbirini hangisi uygun gelirse kullanabilirsiniz.

Bu arada Mobil 1 ESP 5W-30 yağı dexos2 sertifikasyonuna sahip değildir. Genelde bu durum yanlış bilinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 27 Mayıs 2014; 16:18:47 >
  • serkaninkilici S kullanıcısına yanıt
    Lukoili beğenmiyorum. Servis zaten Lukoil kullanıyor. Lukoil biraz sesli çalışıyor sanki.
  • ekorender E kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı da burada. Hangi yağ uygun gelir aracıma tam bilmiyorum. İzmir sıcağında Mobil 0-40 almak mantıklı mıdır? Ya da castrol edge mi almalı?
    Sizin aracınız nedir acaba?
  • Bende izmirdeyim.Mobil 0-40 esp ,partikül filtreli araçlar için daha sağlıklı olur.
    Ayrica Castrol ve Mobil birbirine kalite anlamında yakindir.ben mobil tercih ediyorum aracimda.15000 km'de bir yağ degisimi yapılıyor ve eksiltme sorunu yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derici2 -- 27 Mayıs 2014; 19:28:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Hani teknik referans sayılmaz ama; Dexos2 5w30 kullanılan AstraJ aracıma Dexos2 0w40 Mobil1 koymuştum motor biraz daha rahat devirlenir olmuştu ve rölanti sesi biraz daha azalmıştı.

Bende Cruze AT aracıma çok uygun fiyata bulduğum Mobil1 New Life 0w40 yağı götürmüştüm. Memnun kaldım.

Şimdi konularda Lukoil Genesis Premimum dexos2 onaylı yağ konuşulduğu gözüme çarpıyor. 5w30 yada 5w40 alıp götürmeyi planlıyorum.
  • Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Shell helix ultra pro 5-30'u araştırıyorum. Dexos 2 onaylı çok kaliteli olduğunu söylüyorlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.