Şimdi Ara

AÖF 'FF' Olan Ders Ne Olacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
98.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu AÖF'de ilk senem ve Adalet bölümünu okuyorum.Sınavlara hiç çalışamadım ve aldığım notlar aşağıda.Sizden ricam bu notlarla ile ilgili bir kaç sorum var cevaplarsınız çok sevinirim.

1- ff aldığım ders ne olacak bu sene o dersi kurtaramazmıyım?
    2- ortalamam 2'nin altında ve uyarı verilmiş, bu uyarı ne anlama geliyor?
    3- aöf'de kalma var mı?
    4- ilk dönem 2'nin altında olan ortalamayı 2.dönem 2'nin üstüne çıkarırsam ilk dönem'de aldığım zayıf dersleri kurtamış oluyor muyum?
    5- aöf'ün verdiği kitaplar çok karışık, 1 terim bir sayfada 3 defa verilmiş bu da not çıkartmayı zorlaştırıyor.adam akıllı kaynak bulamadım, kaynak konusunda öneride bulurmusunuz?

sorularım bunlar arkadaşlar, cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim :)

----dönem sonu notları----

• Hocam bildiğim kadarıyla 2.dönem not ortalamanı yüksek tutarsan ve 2.0 veya üzeri not ortalaman olursa FF olan dersler hariç diğer bütün derslerden geçiyorsun. FF olan dersleri seneye tekrar alıyorsun.
  • 1- FF aldığın dersten kaldın. Seneye o dersi tekrar alacaksın.
    2)İkinci Dönemde Dönem Not ortalamanı 2.34 yapıp genel ortalamanı 2.00 üstü yapamazsan eğer Adalet Meslek Etiği Mesleki Hukuk ve İngilizce Derslerinden de kalmış olursun
    3) Sınıf kalma gibi bir durum yok ama kaldığın dersleri 2 . Sınıfta tekrar alıp veremezsen eğer 1 dönemde dersin varken 5. dönemden ders alamazsın. Aynı durum ikinci dönem içinde geçerli.
    4)FF harici dersleri kurtarabilirsin.
    5) En güzel kaynak ders kitapları. Karışık zor falan hepsi bir kenara eğer dersleri geçmek istiyorsanız temel kaynak ders kitapları.

Not ortalamam 3.90 tek çalıştığım şey ders kitapları. 1 defa Vize den önce ünite ünite 1 defa da finalden önce ünite ünite okuyorum. 2 defa yabancısı olduğum dersler için kaynak kitap aldım ama suratlarına bile bakmadım. Benim tavsiyem ders kitaplarından altını çizerek çalışıp bir deftere ünite ünite not alın. bu notlar en fazla 2 sayfa tutuyor ünite başına. Sınava 1 hafta kaldığında da çıkardığınız notlara çalışsanız daha önce okuduğunuzda hiçbir şey hatırlamasanızda minimum 60 alırsınız.
    AÖF ün verdiği kitaplardan korkmayın kaçmayın.
    Dershaneye giden ve tamamiyle yardımcı kitaplardan çalışan arkadaşlarımın hepsinden yüksek notlar aldım. AÖF kitapları kalın geliyor insanlarla ve çalışmıyor nedense. Başarısızlığın temeilnde yatan nedenlerden birisi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: redhorse

Merhaba arkadaşlar, bu AÖF'de ilk senem ve Adalet bölümünu okuyorum.Sınavlara hiç çalışamadım ve aldığım notlar aşağıda.Sizden ricam bu notlarla ile ilgili bir kaç sorum var cevaplarsınız çok sevinirim.

1- ff aldığım ders ne olacak bu sene o dersi kurtaramazmıyım?
    2- ortalamam 2'nin altında ve uyarı verilmiş, bu uyarı ne anlama geliyor?
    3- aöf'de kalma var mı?
    4- ilk dönem 2'nin altında olan ortalamayı 2.dönem 2'nin üstüne çıkarırsam ilk dönem'de aldığım zayıf dersleri kurtamış oluyor muyum?
    5- aöf'ün verdiği kitaplar çok karışık, 1 terim bir sayfada 3 defa verilmiş bu da not çıkartmayı zorlaştırıyor.adam akıllı kaynak bulamadım, kaynak konusunda öneride bulurmusunuz?

sorularım bunlar arkadaşlar, cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim :)

----dönem sonu notları----

müdür teker teker açıklıyorum

1.FF leri tekrar seneye alcan
    2.önümüzdeki dönem 2.00 üzeri çıkma şartın var eger çıkamazsan dc-cd-dd dersleri tekrar baştan alcan
    3.kalma degil dönem kalma var
    4.evet zaten 2.maddede yazmştım
    5. murat egem vs daha bi sürü yayın kitabı var fakat onlardada 1 üniteyi arkalı önlü 1 sf.da anlatmş okuyupta pek bişey anlamazsın en güzeli kitabı baştan sona oku onlarıda üzerine cila niyetine okuyup geçersin

• işte donanımhaberi bu yüzden çok seviyorum :)
    tüm soruları en açıklayıcı bir şekilde cevaplamışsınız hepinize çok çok teşekkür ederim.az önce aöfün sitesinden 2.dönem ders kitaplarını pdf olarak indirdim ve yarından itibaren not çıkarmaya başlıyayım.hepinize tekrardan çok teşekkür ederim, iyi akşamlar.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.

Sadece bu döneme ait 2 adet dersim kaldı AOF'ten.
    Bu seneki sınavda da 2si de FF geldi.

Ortalamam 2.03.

Ancak 2013 Güz Dönemi Durumumda Başarılı yazıyor. Mezun mu demek bu. Benimle aynı durumda olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan.

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Ortalamam 2.03.

Ancak 2013 Güz Dönemi Durumumda Başarılı yazıyor. Mezun mu demek bu. Benimle aynı durumda olan var mı?

Maalesef dostum o 2 FF senin önümüzdeki güz dönemde tekrar alacağın anlamına geliyor eger 1 FF olsaydı tek ders sınavından girerdin :( maalesef kötü olmuş seneye kaldın diyelim

bu aöf böyle kimseyi geçirmiyolar kaç arkadaşım var hangisine sorsam ya 2 ya 3 dersten FF getirmiiş bilakis mi yapıyolar anlamadımki

• Ff dersinden kaldın diğerlerindende geçmek için 2.dönem 2.00 olması gerekir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kekikci

quote:

Ortalamam 2.03.

Maalesef dostum o 2 FF senin önümüzdeki güz dönemde tekrar alacağın anlamına geliyor eger 1 FF olsaydı tek ders sınavından girerdin :( maalesef kötü olmuş seneye kaldın diyelim

bu aöf böyle kimseyi geçirmiyolar kaç arkadaşım var hangisine sorsam ya 2 ya 3 dersten FF getirmiiş bilakis mi yapıyolar anlamadımki

Ben de böyle tahmin etmiştim de, başarılı yazınca şüphelendim.

Seneye ilk döneme kaldık demekki. Peki acaba bu 2.dönemde hiç dersim yok, harç yatıracak mıyım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kekikci

quote:

Ortalamam 2.03.

Ben de böyle tahmin etmiştim de, başarılı yazınca şüphelendim.

Seneye ilk döneme kaldık demekki. Peki acaba bu 2.dönemde hiç dersim yok, harç yatıracak mıyım?

2.dönem için dersin kalmazsa sıkıntı yok harcını yatırmayacaksın zaten 2 dersini verincede mezun durumunda olacaksın

• başarılı diye kastettiği 2.00 ortaamasını geçmiş olman .
  • Arkadaşlar halâ sistem aynı mı?
    FF ile kalınan dersin bütünlemesi filan yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 16 Haziran 2017; 12:18:55 >
  • Arkadaslar benim bi sorum olcak.
    ata-aöf'te adalet okuyorum 1. Sınıfın güz dönemde 2 tane dersim kaldı 2. sınıfın güz döneminde tekrar alıyorum bunu biliyorum fakat 2. sınıfın güz dönemi dersleri + alttan kalan 2 derslerimi mi alıyorum yoksa 2.sınıftan 2 tane eksik ders almak zorunda kalıp okulun üzüyor mu?
    Anlatabildim mi bilmiyorim ama yardımcı olursanız sevinirim....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Szn_Klmzs

Arkadaslar benim bi sorum olcak.
    ata-aöf'te adalet okuyorum 1. Sınıfın güz dönemde 2 tane dersim kaldı 2. sınıfın güz döneminde tekrar alıyorum bunu biliyorum fakat 2. sınıfın güz dönemi dersleri + alttan kalan 2 derslerimi mi alıyorum yoksa 2.sınıftan 2 tane eksik ders almak zorunda kalıp okulun üzüyor mu?
    Anlatabildim mi bilmiyorim ama yardımcı olursanız sevinirim....
    evet alttan kalan derslerınıde alıyorsun fakat kredı lımıtı var 2.sınıfın ve alttan aldıgın derslerın kredılerı atıyorum 55 ı gecemez gıbı.eskısehır aof ye gore konusuyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.