Şimdi Ara

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ben lise 1den terkim.En son 10 yıl önce başvurmuştum aöl'ye ve 1.5 yıl gtmştim.Büyük ihtimal kaydım silik. Tasdiknamem olması gerekiomuş.Nasıl alabilirim tasdiknameyi?Bugün yeni kayıtlar başlıyor.LÜtfen yardımcı olun arkadaşlar...

• Oldfingers, özel mesajına cevap veremedim.

Şimdi AÖL'de okuyordun ve bıraktın yanlış anlamadıysam değil mi. Şimdi halk eğitime gidip önce tasdiknameni alacaksın sonra da tekrardan kayıt olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spartacus_

Oldfingers, özel mesajına cevap veremedim.

Şimdi AÖL'de okuyordun ve bıraktın yanlış anlamadıysam değil mi. Şimdi halk eğitime gidip önce tasdiknameni alacaksın sonra da tekrardan kayıt olacaksın.

Ama dilekçe veriliomuş heralde Ankara'ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldfingers

quote:

d) Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı ancak; öğrencilik durumu “silik” olanların başvuruları(Silik Form C):
    Silik Form C ile kayıt yaptıracak öğrenciler; (Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırdıktan sonra en az 2 dönem üst üste kayıt yenilemeyen öğrenciler);
    a) Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren belgenin aslı. Not: Yeni kayıt alacak okullar bu öğrencilerin kayıtlarını sistemden Yeni Kayıt İşlemleri menüsü altındaki ?silik öğrenci form C girişinden? yapacaklardır. (Bu işlem halk eğitimi merkezi müdürlüklerince de yapacaktır.)
    e) Açık Öğretim Lisesinden Tasdikname Alarak Ayrılanlar (Belgeli form c işlemi)
    a) T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi,
    b) Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5x6 cm ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf
    c) Açık Öğretim Lisesinden aldığı tasdiknamenin aslı.
    d) Kayıt ücretinin yatırıldığı gösteren belgenin aslı.

Şartlarda Ankaraya dilekçe demiyor. Benim okuduğum dönemde de yoktu zaten böyle birşey. Form C belgesiyle kaydolacaksın. Sen sana en yakın halk eğitim müdürlüğüne git ve bilgi al. Hatta giderken evrakları da hazırla götür ki eğer bir pürüz yoksa hemen kaydolabil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oldfingers

quote:

d) Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı ancak; öğrencilik durumu “silik” olanların başvuruları(Silik Form C):
    Silik Form C ile kayıt yaptıracak öğrenciler; (Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırdıktan sonra en az 2 dönem üst üste kayıt yenilemeyen öğrenciler);
    a) Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren belgenin aslı. Not: Yeni kayıt alacak okullar bu öğrencilerin kayıtlarını sistemden Yeni Kayıt İşlemleri menüsü altındaki ?silik öğrenci form C girişinden? yapacaklardır. (Bu işlem halk eğitimi merkezi müdürlüklerince de yapacaktır.)
    e) Açık Öğretim Lisesinden Tasdikname Alarak Ayrılanlar (Belgeli form c işlemi)
    a) T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi,
    b) Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5x6 cm ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf
    c) Açık Öğretim Lisesinden aldığı tasdiknamenin aslı.
    d) Kayıt ücretinin yatırıldığı gösteren belgenin aslı.

Şartlarda Ankaraya dilekçe demiyor. Benim okuduğum dönemde de yoktu zaten böyle birşey. Form C belgesiyle kaydolacaksın. Sen sana en yakın halk eğitim müdürlüğüne git ve bilgi al. Hatta giderken evrakları da hazırla götür ki eğer bir pürüz yoksa hemen kaydolabil.

işte benim tasdiknamem yok sorun orda

• AÖL öğrenci numaranı biliyorsan öyle bir açıköğretim bürosuna başvur burda ne derlerse desinler bazen büroda değişiyor , nasıl olsa sen bir aöliselisin ve belki kayıt yenilemen gerekebilir silik form c den belki yararlanırsın benim gibi

Üç dönem kaydımı yenilemedim fakat tekrar devam etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

quote:

İki dönem ve üstü kayıt yenilemeyen öğrenciler SİLİK durumuna düşmektedir. Bu durumdaki öğrenciler YENİ KAYIT döneminde ilgili bankalara kayıt ücretini yatırdıktan sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvurabilirler.

Kaydımın yenilenebilmesi için ilgili bankaya para yatırmam yeterli mi?

Kayıt yenilemek için bankaya para yatıran öğrencilerin, öğrencilik durumlarının AKTİF hale gelmesi için banka dekontlarıyla birlikte, Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına gidip, dekontu beyan etmek zorundadırlar
    .

http://aol.meb.gov.tr/sss.asp
    http://aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=110

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.