Şimdi Ara

ANLIK HEYECANLANMA HİSSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
97.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16 yaşındayım. Arada sırada içimde bir kıpırtı gibi bir şey hissediyorum. Yanlış açıklamak da istemiyorum. Sanki heyecanlanırsınız ya, öyle oluyor bana da. Hiçbir neden yokken heyecanlanmamı gerektirecek, bu oluyor arada. Heyecanlanmış gibi oluyorum. İçim bi garip oluyor, nefes alışım ona göre kendini ayarlıyor gibi oluyor. Bu nedir sizce ne ile alakalı?

• Hiç ama hiç bir şey yokken mi oluyor bu?
  • oziboaydino kullanıcısına yanıt
    Evet
    Arada oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlov_

Evet
    Arada oluyor
    Panik yada korku değilde, anlık adrenalin, anlık göğüsün altından yükselen heyecan duygusu mu? 3-4sn sürüyor? Onun ne olduğunu bende bilmiyorum bilen çıkar belki. Yanlış tarif etmeyelim, burda kesinlike panik atak, korku, endişe, çarpıntı tarzı bişeyden bahsetmiyorum ben. Onların farkını gayet iyi biliyorum çünkü zaten anksiyetem ve evhamlılığım var. Bahsettiğim direk içten yükselen heyecan, kıpırtı duygusu ve çok kısa birkaç sn sürüyor. Durup dururken adrenalin pompalanıyor desem bu kadar kısa sürmez, ayrıca panik endişede yapar. Bu öyle değil. Bence yemek ve mide gazı ile alakalı olabilir. Bu arada benim yaşım 31. Düşünüyorum önceden varmıydı bu olay ama sanki eskiden olmuyordu gibi. Ama bende eskiden kendimi pek dinlemezdim diyicem ama bunun farkedilmesi için kendini dinlemeyede gerek yokki. Neyse bilen biri çıkar umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chum lee

Panik yada korku değilde, anlık adrenalin, anlık göğüsün altından yükselen heyecan duygusu mu? 3-4sn sürüyor? Onun ne olduğunu bende bilmiyorum bilen çıkar belki. Yanlış tarif etmeyelim, burda kesinlike panik atak, korku, endişe, çarpıntı tarzı bişeyden bahsetmiyorum ben. Onların farkını gayet iyi biliyorum çünkü zaten anksiyetem ve evhamlılığım var. Bahsettiğim direk içten yükselen heyecan, kıpırtı duygusu ve çok kısa birkaç sn sürüyor. Durup dururken adrenalin pompalanıyor desem bu kadar kısa sürmez, ayrıca panik endişede yapar. Bu öyle değil. Bence yemek ve mide gazı ile alakalı olabilir. Bu arada benim yaşım 31. Düşünüyorum önceden varmıydı bu olay ama sanki eskiden olmuyordu gibi. Ama bende eskiden kendimi pek dinlemezdim diyicem ama bunun farkedilmesi için kendini dinlemeyede gerek yokki. Neyse bilen biri çıkar umarım.

Alıntıları Göster
    Ekstrasistol sanırım bu olay. Ekstrasistol'ün ne olduğunu zaten biliyordum ama belirtilerini bilmiyordum, şimdi aratınca bizim his var belirtilerde. Ekstrasistoller dinlenme anından oluyorsa önemli değil, zorlanma anında oluyorsa eğer bir arazı işaret edebilir diyor. Bizimkilerde durup dururken otururken oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chum lee

Ekstrasistol sanırım bu olay. Ekstrasistol'ün ne olduğunu zaten biliyordum ama belirtilerini bilmiyordum, şimdi aratınca bizim his var belirtilerde. Ekstrasistoller dinlenme anından oluyorsa önemli değil, zorlanma anında oluyorsa eğer bir arazı işaret edebilir diyor. Bizimkilerde durup dururken otururken oluyor.

Alıntıları Göster
    sizin yaşınızda kalp ritminde ani değişiklikler olur diye biliyorum ama siz yinede bir fırsatını bulup bir dr a görünün
  • Ekstrasistol ilk defa sizden duydum ve sanırım olabilir. ekşi sözlükte biri tam olarak yaşadığım şeyi anlatmış. içimde kuşlar uçuyor gibi. aynen bu cümle
    otururken oluyor genelde. ama kalp atışlarım hızlanıyor mu hızlanmıyor mu bilemiyorum. elimi kalbime koyduğumda hissedemiyoru matışı. anca nabız
    --------------
    @blackrose79
    basketbol tecrübem var ve takımlara girmeden önce test yapıyorlar kontrol. oynayabilri mi? Bir sorun var mı? şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkmadı. ben mi abartıyorum acaba
  • Ekstra atımdır büyük ihtimal. Performans sırasında değilde, dinlenirken olduğuna görede sorun etmeye gerek yok. Kendini dinlememeye çalış. Çok sık oluyorsa doktora sorarsın. Benim ayda 3-4 kere anca oluyordur. Ne kadar sıktır, ne kadarı değildir bilmiyorum ama herhalde ayda 3-4 kere sık değildir :)
  • Chum lee C kullanıcısına yanıt
    Ben yine de gideyim doktora anlatayım derdimi. Büyütülecek bir şey varmış gibi durmuyor ama içim rahatlasın
    Teşekkür ederim yorumlarınız için. Geçmiş olsun size de
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlov_

Ben yine de gideyim doktora anlatayım derdimi. Büyütülecek bir şey varmış gibi durmuyor ama içim rahatlasın
    Teşekkür ederim yorumlarınız için. Geçmiş olsun size de
    ben bunu hergün olmasada devamı olarak yaşıyordum,ama son zamanlarda sıklasmaya basladı,karşımdan yürüyen birine baktığında yahut sevgilim bana sarılmak için kollarını açarken,arabada hız yaparken yokuş aşağı arabayla inerken içim kalkıyor,kalbim sanki boğazıma cıkıyor,elim otomatikmen kalbime gidiyor ve bu yaklaşık,5 sn sürüyor cok tuhaf bi durum bunun adı konulmalı

• fbrcn F kullanıcısına yanıt
    Senin dediin başka. Burda o saydiklarını yapmadan kısa sureli o hissi duymaktan bahsediliyor. Lunaparkta gondolun en tepeye çıktıktan sonra aşağı inerken hissedilen benziyor. (Sadece göğüste sınırlı tabi). Ekstrasistol genel adı. Büyük ihtimal ventrikuler ekstrasistol bizdekiler. Ayrıca hafif bir orgazmada benziyor.
  • Sorun çözüldü mu acaba bende de aynısı var
  • InScienceWeTrust kullanıcısına yanıt
    uzun zamandır olmuyor, sanırım bir kez oldu. kendi kendisine çözülmüş olmalı
  • bende de bu anlattığın şeyden oluyor arada.. bir an için kalp duruyor gibi bir his. ama şiddeti değişiyor. bazen çok hafif oluyor.. göğüs bölgesinde kıpırtı gibi. moral bozucu birşey. bazen çok sık oluyor, bazen de günlerce olmuyor. Askere gideceğim zamanlarda çok oluyordu. şimdi 36 yaşıma geldim arada bir hissediyorum yine. askerde de birkaç kez kalp doktoruna gittim birşey yok dediler. en son yine 6 ay önce eko ve ekg yaptırdım kötü birşey çıkmadı..pek rahat bir insan değilim ondan oluyor herhalde..
  • Hocam selam, som durum nedir? Duzeldi mi?
    Benim de 1 haftadir basladi. Kalp akciher temiz cikti ama hala devam ediyor. Psikolojik bir sey mi acaba?
  • Bende de panik bozukluk vardı son 7 aydır, pskoterpiyle yavaş yavaş atlatıyorum şükür, aynı olayı yaşadığım için söylemek istedim ben de. 2 defa ekg mr çekildi 1 defa holter taktırdım aritmi şüphesiyle ama gayet normal çıktı hepsinde de. Büyük ihtimalle psikolojik bir durum eğer kendini baskı altında hissediyorsan ya da uzun süre kafanda bişeyleri çözümlememişen"ya bunla ne alakası var" desiğin şey mutlaka sebep oluyordur düzenli spor koşu vücut geliştirme gibi aktivitelerle yoluna girecektir alkpl sigara kullanma, zamana bırak
  • Csablan1 C kullanıcısına yanıt
  • Beyler buna benzer bişey bende de başladı 3 gündür. Hiç sebep yokken bir anda sol göğsümde bir baskı heycan hissediyorum nabzım hızlanıyor. Hatta bazen nefesim daralıyo. Özellikle yemek yerken heycanlanıyorum. Durduk yere nerden çıktı bu. 2 kere ekg çektirdim bişey çıkmadı doktor psikolojik dedi ama korktuğum üzüldüğüm bişey olmadı ki yakın zamanda. Kalpte bir problem olsa sadece ekg ile belli olur mu yok mu başka bakılması gereken bişey?
  • Anksiyete bozukluğu
  • Bende de oluyor hemde hic beklemedigim zamanda o olunca anlik yutkunamama hissiyatı geliyor.O olduktan sonra panik yapiyirdum ama alistim artik.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.