Şimdi Ara

Ankara Eskişehir yolu radar Hatası!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara'dan Eskişehir'e giderken 173'le radara girdiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Sorun şu ki hep 110 ile hızımı sabitleyerek geldim her zaman yaptığım gibi! Ceza tebliğinde aracımın fotoğrafı da olduğu için itiraz etsem de bir sonuç alamayacak gibi görünüyorum...

• Kanıtlamanız zor gibi. Eğer öyle olsa bile , mükemmel işleyen(!) adalet sistemimize göre önce cezayı ödemek gerekiyor diye biliyorum (Yanlışım olabilir...) Sonra itiraz ediliyor.

Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil_Sincap

Kanıtlamanız zor gibi. Eğer öyle olsa bile , mükemmel işleyen(!) adalet sistemimize göre önce cezayı ödemek gerekiyor diye biliyorum (Yanlışım olabilir...) Sonra itiraz ediliyor.

Geçmiş olsun...
    Hak talep etmeniz zor gözüküyor.

Ben hiç güvenmiyorum tepedeki radar sistemlerine. Bazen öyle kargaşa oluyor ki şerit değiştirenler falan plaka tanıma sistemi nasıl şaşırmıyor hayret doğrusu diyordum ki şaşırmış demek ki.

Eskişehir çıkışında da var 110 demesine rağmen en sağa geçiyorum hemen ve hızımı 80 e düşürüp öyle gidiyorum radardan sonra tekrar 110 a çıkıyorum :) Güvenim sıfır çünkü. Gerçi açıkları cezalar ile kapatacaklarını göz önüne aldığımızda böyle piyangonlar suçsuz vatandaşlara vuracak gibi.

• Park yasağı olmayan yerden park cezası geldi, hedefi tutturma adına tuttuklarını. ........
  • Bu nasil oluyor bir yaşıma daha girdim,anlik degildir herhalde bu hata. Yani sizin durumunuzda başkalari da vardir o gün ordan geçip ceza yiyen?

Bir de fotolu olunca iş bi tuhaflaşti simdi,yine de durumu açiklayan bi dilekçe gönderin en azindan cezayi gönderen alette bi inceleme yapip kalibrasyonunun gercekten bozuk olduguna kanaat getirirler belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: haislip_13

Bu nasil oluyor bir yaşıma daha girdim,anlik degildir herhalde bu hata. Yani sizin durumunuzda başkalari da vardir o gün ordan geçip ceza yiyen?

Bir de fotolu olunca iş bi tuhaflaşti simdi,yine de durumu açiklayan bi dilekçe gönderin en azindan cezayi gönderen alette bi inceleme yapip kalibrasyonunun gercekten bozuk olduguna kanaat getirirler belki
    Yaklaşık 1.5 yıl önce aynı güzergahta benim hızım da 245 olarak gözükmüştü radarda; gerçek hızım 110'du.
    Herhangi bir ceza gelmedi.
  • duge86 D kullanıcısına yanıt
    Tam olarak nerede yediniz cezayı acaba?
  • Eskisehir den çıktıktan sonra 20. Km deki sabit radarda ceza yazılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duge86

Eskisehir den çıktıktan sonra 20. Km deki sabit radarda ceza yazılmış.
    Otobüsün birisine de 170 küsurla sanırım radara girme cezası gitmişti. İki benzer plaka ve benzer otobüs yüzünden. Muhtemelen sizin de başınıza gelen böyle bir şey.
  • Hata mi kasit mi?Butce icin belirlenen trafik cezasi tutarini yakalamaya calisiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Otobüsün birisine de 170 küsurla sanırım radara girme cezası gitmişti. İki benzer plaka ve benzer otobüs yüzünden. Muhtemelen sizin de başınıza gelen böyle bir şey.

Alıntıları Göster
    devletin zaten amacı hızı düşürmek değil para indirmek
  • İtiraz edin Video kayıtlarını incelerler
  • 110 a sabitlediysen
    170 le radara nasıl girdin

kontrol sende degilmiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

110 a sabitlediysen
    170 le radara nasıl girdin

kontrol sende degilmiydi
    Konu biraz şöyle gıbı geldi:
    170le gırdım ama 110 sabıtledım desem yedırebılırmıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOSCE TE IPSUM

Konu biraz şöyle gıbı geldi:
    170le gırdım ama 110 sabıtledım desem yedırebılırmıyım

Alıntıları Göster
    Bende aynısına 156 ile girdim, 100 le gitmeme rağmen. Ceza falan gelmedi. 1 sene geçti üstünden...

Muhtemelen problem var , hemen devleti para sömürücü ilan etmeye gerek yok. Bu radarların orada olması bizim için...

• quote:

Ankara'dan Eskişehir'e giderken 173'le radara girdiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Sorun şu ki hep 110 ile hızımı sabitleyerek geldim her zaman yaptığım gibi! Ceza tebliğinde aracımın fotoğrafı da olduğu için itiraz etsem de bir sonuç alamayacak gibi görünüyorum...

Aracın fotoğrafı diyorsunuz. Fotoğrafta hız göstergenizi mi çekmişler. Fotoğraf en fazla o gün o saatte o yolda seyahat ettiğinizi ispatlar. Hızınızı ispatlamaz ki. Ne alaka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Ankara'dan Eskişehir'e giderken 173'le radara girdiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Sorun şu ki hep 110 ile hızımı sabitleyerek geldim her zaman yaptığım gibi! Ceza tebliğinde aracımın fotoğrafı da olduğu için itiraz etsem de bir sonuç alamayacak gibi görünüyorum...

Aracın fotoğrafı diyorsunuz. Fotoğrafta hız göstergenizi mi çekmişler. Fotoğraf en fazla o gün o saatte o yolda seyahat ettiğinizi ispatlar. Hızınızı ispatlamaz ki. Ne alaka.
    Eskişehir yolundaki radarlar hatalı ölçüm yapıyor. Benim ve birkaç arkadaşımın daha başına geldi. Hız sınırı içinde gitmemize rağmen herkesin hızını fazla fazla gösterdi. Ancak şimdiye kadar herhangi bir ceza gelmedi.

• Hep korktuğum şey : Radar cihazlarının kalibrasyonu ne kadar doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Hep korktuğum şey : Radar cihazlarının kalibrasyonu ne kadar doğru.
    Herkese merhaba,

Bana da aynen Duge86 gibi AYNI YERDE "Ankara Yolu 20'nci kilometrede" sabit radardan ceza geldi. Ben %1.000.000 eminim ki 90'ı geçmedim ancak gelen cezaya göre 133 km/h hız yapıyormuşum(!). Fotoğrafımı da göndermişler. Yolun karşısında Shell görünüyor. O bölgede Shell bir tek Alpata Opel'in orada var. Orası galiba. Resimde İki şeritlik yolda 100 metre gerimde sol şeritte başka bir araba görünüyor. Cezaya göre ben onu 133 km/h hızla sağdan sollamışım bir elim direksiyonda diğeri viteste. Adamı 133 ile sağdan sollarken o kadar da rahatmışım yani . Böyle bir saçmalık olabilir mi? Benim arabamda hız sabitleyici var ve ben o gün hızımı 90 km'ye sabitlemiştim. Bir diğer saçma şey resim üzerinde hız sınırının 70 km olduğu yazıyor, ben sözde 133 ile geçmişim ancak açıklama olarak "Hız limiti %10'dan %30'a kadar aşılmıştır." yazıyor. Ben 133 ile geçmişsem hız sınırını %90 oranında aşmışım. Hem radar yanlış okuyor hem de cezayı yanlış yazmışlar. Ama Allah'tan yanlış yazmışlar. Arkadaşlar oradan geçerken dikkatli olun. Size de çıkabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: baranmmm

Herkese merhaba,

Bana da aynen Duge86 gibi AYNI YERDE "Ankara Yolu 20'nci kilometrede" sabit radardan ceza geldi. Ben %1.000.000 eminim ki 90'ı geçmedim ancak gelen cezaya göre 133 km/h hız yapıyormuşum(!). Fotoğrafımı da göndermişler. Yolun karşısında Shell görünüyor. O bölgede Shell bir tek Alpata Opel'in orada var. Orası galiba. Resimde İki şeritlik yolda 100 metre gerimde sol şeritte başka bir araba görünüyor. Cezaya göre ben onu 133 km/h hızla sağdan sollamışım bir elim direksiyonda diğeri viteste. Adamı 133 ile sağdan sollarken o kadar da rahatmışım yani . Böyle bir saçmalık olabilir mi? Benim arabamda hız sabitleyici var ve ben o gün hızımı 90 km'ye sabitlemiştim. Bir diğer saçma şey resim üzerinde hız sınırının 70 km olduğu yazıyor, ben sözde 133 ile geçmişim ancak açıklama olarak "Hız limiti %10'dan %30'a kadar aşılmıştır." yazıyor. Ben 133 ile geçmişsem hız sınırını %90 oranında aşmışım. Hem radar yanlış okuyor hem de cezayı yanlış yazmışlar. Ama Allah'tan yanlış yazmışlar. Arkadaşlar oradan geçerken dikkatli olun. Size de çıkabilir.

Yakında bu bölgeden gelen hatalı ceza fotograflariyla bi album hazirlariz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.