Şimdi Ara

Anakart üstündeki PSU Girişleri ile ilgili.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hafta başında AMD FX 8320 işlemcili bilgisayarımı Ryzen 5 5600X sistem ile değiştirdim.

Eski CM kasamı ve CM 750W PSU'yu kullanmaya devam ediyorum.

Anakart + İşlemci + Ram ve SSD'yi yükselttim.

Anakart olarak Asus TUF Gaming B550-Pro tercih ettim.

Sorun şu ki; Bu anakartın üstünde CPU besleme soketi bu anakartta 2 adet var.

EATX12V_1 (8 Pin girişli) ve EATX12V_2 ( 4 Pin girişli )

Benim PSU'dan ise bu soket için 1 adet 4+4 çıkıyor. Dolayısıyla EATX12V_2 yi boş bıraktım.

Bu şekilde bilgisayarı 2 gündür sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Yaklaşık 3-5 saat kadar PUBG oynadım, herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

----

Internette inanılmaz bir bilgi kirliliği var.

Kimi bu soketin Deathripper yada üst seviye işlemci kullananlar için olduğunu söylüyor.

Kimi bu soketin Extreme Overclock yapanlar için takviye amaçlı olduğunu söylüyor.

Asus'a konuyla ilgili mail attım. Gelen cevap "Güç kaynağımı yeni ve iyi bir PSU ile değiştirmemi öneriyorlar"

Overclock yapan biri değilim. Normal PC kullanıcı, günde 2-3 saat oyun oynayan biriyim.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• Genel olarak söylüyorum, psu kaç yıllık bilmiyorum, ama uzun yıllar kullanımda performansı düşüyor. Yeni sisteme geçmişsin, psu eski ise güncel psu tercih edebilirsiniz. Arıza durumunda bir kaç parçayı yanında götürme durumu var.

Overclock yapmayacaksanız ekstra 4 pini boş bıraksanız bir sorun olmaz. Overclock yapacaksanız 8 pin'de yeter, ama sınırları zorlamaya çalışacaksanız +4 pini'de takmanız lazım. Günlük 2-3 saat oyun kullanımında bir sorun olmadan kullanılır, ama ilk satır önemli dikkat ederseniz iyi olur.

• ApexiRubber kullanıcısına yanıt

Overclock Athlon XP zamanlarından beri yapmıyorum :)

Genel internet kullanımı. Günde 2 - 4 saat pubg oynuyorum.

3-5 ay sonra PSU yu değiştirmeyi planlıyorum. Acele etmeme gerek yok gibi.

• Güncel: Fazladan 4 portlu pin girişini kullanmıyorum.

Akşamları 2-3 saat pubg oynuyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.