Şimdi Ara

Monitörün ışığı yanıp sönüyor,görüntü gelmiyor yardım lütfenn!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
52.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarı açtığımda monitör açılmıyor..

Monitörün ışığı yanıp sönüyor ve ekrana görüntü gelmiyor..

Eski monitörümü bozulmuştur diye çöpe attım.Başka bir yerden monitör geldi o da aynı şeyi yaptı.
    Haybeye monitörü attık galiba.

sizce sorun nereden kaynaklanıyor.

Ekran kartı olabilir mi?

• başka bir ekran kartı ile dene
  • onboard ekran girişi varsa oradan dene ayrı bir ekran kartı kullanıyorsan çıkar geri tak...
  • bilgisayarı güvenlik kipinde çalıştır eğer açılırsa ekran kartının driverini kaldır açılmassa zaten donanımsal sorundur güvenlik kipini dene önce çözünürlük aşırı büyük olabilir monitör küçükse büyük çözünürlüklerde hate veriri
  • arkadaşların öneri ve çözümlerini deneyin işe yaramazsa diğer seçenekleride deneyelim
  • Hocam ekran kartım ati x1550
    Onboard yok asus p5b series anakart var.
    Ekran kartını söküp takyım, ramlerin slotlarını değiştirdim ama hep aynı..

Monitöre görüntü hiç gelmiyor..Güvenli kip yapamam..
    Ama Tv Out tan tv ye bağladım gayet net görüntü geldi..
    Yani tv out tan normal hiçbişey eksiksiz tamtakır çaılştı makina

Hem monitör hem tv ikisini birden bağladım,Tv de görüntü var ama monitöre görüntü gelmiyo.

Monütörü 1. olarak ayarladım yine de görüntü gelmiyor..
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim..
    Fakat;
    Onboard ekrankartı yok. asus p5b series anakart var.
    Hocam ekran kartım ati x1550
    Ekran kartını söküp taktım, ramlerin slotlarını değiştirdim ama hep aynı..

Monitöre görüntü hiç gelmiyor..Güvenli kip yapamyorum o yüzden..
    Ama Tv Out tan tv ye bağladım gayet net görüntü geldi..
    Yani tv out tan normal hiçbişey eksiksiz tamtakır çaılştı makina

Hem monitör hem tv ikisini birden bağladım,Tv de görüntü var ama monitöre görüntü gelmiyo.

Monütörü 1. olarak ayarladım yine de görüntü gelmiyor..
  • Senin sorunun ekran kartı çıkışıyla alakalı bir sorun.

Benim de başıma gelmişti. Sapphire Ati 9600 XT var. Eski tip VGA çıkışında sorun oldu. DVI girişine bağladım şu anda sorun yok. İlk başlarda görüntü de sıkıntı olmuştu ama vidalarıyla hafifi oynayınca anlamsız bi şekilde düzeldi sorun. Eğer ki arkadaki vidalarını sıkıyorsan gevşetmeni öneririm. Alakasız ama bazen çözüm olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 7 Haziran 2009; 22:43:13 >
  • Hocam Vidasız da taktım gene olmadı..

Dvi connector ile vga yı dvi a bağlasam düzelirmi acaba?

Bilgisayarda bi problem yok .Sanırım d-sub girişinde bi problem olmalı....
  • yanlış hatırlamıyorsan bi arkadaşım vga dan görüntü alamamış \dvi dan vga ya çevirme yaparak kullanmıştı.Bir dene olur çünkü onun da ekran kartı Ati Radeon x1550 agp idi(ve ekran kartının çıkışlarında birşey yoktu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toshionur -- 8 Haziran 2009; 1:31:14 >
  • Connector dene bakalım bi de. Büyük ihtimalle VGA çıkışında bi sıkıntı var.
  • Hocam connector denedim yine olmad1.
    Ekran kart1m PCI E x16

baska bi yere goturdum kasayi
    orada cal1st1 farkli bi monitorle..
    Benim monitoru denedik olmad1....
    2. monitorde bozuktu herhalde..
    Onu da att1m.

Yeni monitor alcam ama ona da ayn1 sey olursa diye korkuyorum.
    2 monitorunde ayni seyi yapmasi,ayni ariza pek normal gelmedi bana lutfen yardimci olun hocam
    Yeni monitore para verip ayni sorunu yasarsam kafayi yerim heralde :(
  • bendede aynı sorun war m3n78 pro anakartım war asus
  • Elektrik devrelerini kontrol et bide. Mesela Elektrik prizi power kablosu felan onlardan dolayıda olabilir ufak bi ihtimal ama...
  • Bende de aynı sorun bir defa oluştu. Ram leri çıkartıp takarak bu sorunu aşmıştım...

Bilgi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: djakin79

Hocam connector denedim yine olmad1.
    Ekran kart1m PCI E x16

baska bi yere goturdum kasayi
    orada cal1st1 farkli bi monitorle..
    Benim monitoru denedik olmad1....
    2. monitorde bozuktu herhalde..
    Onu da att1m.

Yeni monitor alcam ama ona da ayn1 sey olursa diye korkuyorum.
    2 monitorunde ayni seyi yapmasi,ayni ariza pek normal gelmedi bana lutfen yardimci olun hocam
    Yeni monitore para verip ayni sorunu yasarsam kafayi yerim heralde :(

calıstığı monitorun aynısından al...Calısmama olasılığını daha azaltır...
  • Arkadaşalar bir bilgisayarci olarak ayni problem bendede yaşandi yeni bir sistem toplattim Anakart ASUS p5QL-EM işlemci intel Quad core 2 9550 Ram kingston 2 adet Ddr 2 800 mhz hdd seagate baarcuda 320 gb sata 2 nc Q ekran karti Şapphire hd 4850 vapor x 512 mb Gddr 3 dvd rw lg dış kasa cooler master 390 watt power yeter dedim ama ekran kartina yetmedi çünkü böyle güçlü ekran kartlari 450 watt ve üzeri istiyor bide benim aldiyim ekran karti fabrika çikişi overclok olarak geliyormuş bunuda yeni öğrendim sizin sorununuza gelirsek ekran kartinda boşu boşuna masref edipde mönitör almayin çünkü ayni problem bana oldu şapphire ekran kartim takiliyken müzik dinlerken görüntü birden gitti bunu 3 defa yapti farkli günlerde benim anakartta onborad ekran kartti olduyu için mönitöre ona bayladim şimdi sorunsuz çalişiyor ekran kartimi servise göndermişler daha makine 1 aylik unutmadan şimdiki ekran kartlarinda bir problem hissetiyinde kendini korumaya aliyor ve kapatiyor ayni problem powerdan kaynaklaniyorsa yani power yetmiyorsa daha fazla güç istiyorsa kendini otomatikmen kapatiyor ekran karti bunu biryerde okumuştum valla gerçekten bu problem olduyunda insan bilgisayardan gerçekten soğuyor

• benim de bir makinede bu na benzer bi sorun pc önceden gayet güzel çalışıyodu pc yi 1-2 ay hiç kullanmadım sonra açtım açılmadı başka power taktım olmadı ramlari çıkartıyorum kasadan ses gelmiyor...kasadan tık yok ama işlemci takılıyken sanki bilgisayar çalışıyorda görüntü gelmiyor gibi işlemci takılıyken hdd çalışıyor ama işlemciyi çıkartıyor hdd çalışmıyor u ankartın çalıştığı anlamınamı geliyor eğer öyle ise ram i çıkartınce niye seen çıkmıyor buzzer i çıkartttım başka buzzer tktım yine aynı ses yok...Lütfen yardımedin MSI ankart hiç kullanmadan hebamı oldu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.