Şimdi Ara

ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
641
Cevap
67
Favori
82.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaki kulaklık girişinde sol taraftan cızırtı geliyor ama ön girişte ve monitörün kulaklık girişinde bu problem yok yazılımsal mı yoksa anakart kaynaklı bi sorun mudur? kulaklık değiştirdim 3 tane farklı farklı gene cızırtı mevcut. Kasanın içi çok tozlu temizlemeye vakit bulamadım bununla alakalı olabilir mi?
  • since2002 kullanıcısına yanıt
    başka bir gigabyte kartta da bu sorunun aynısıyla karşılaştım. Z77. PCI ethernet kartı kullanın USB yerine.. USB ler arızalı ise güney köprüsü arızasıdır. Tamirine değmez. Tabi anakartın fiyatına da bağlı. Bu şekil kullanılır ama ömrü çok yoktur onun. Aşırı ısınır. Sonra gider. Gigabyte benim en uyuz olduğum markalardan biridir. Güney köprüsü gider genelde. Köprü tamiri zor iş. Değmez. Gigabyte anakartların %80 i köprüsü arızasıdır. Veya ITE gibi zor işler..

Diğer marka kartlarda kesinlikle böyle yüksek oranda köprü arızası olmuyor. % 30 u geçmiyor. Foxconn var ikinci sırada.
  • Hocam asrock n68c-gs fx anakart vardı, sahibindende getle sattım adam bozuk dedi iade etti ama bozuk değildi o bozdu. Ben satmadan önce denedim yine çalışmıştı. Anakarta bakınca fiziksel bir hasar ama pert olmuş anakart elektrik gelmiyor neyi yanlış yapmış olabilirler?
  • mikail13 kullanıcısına yanıt
    pci expres ethernet karti almistim zaten
    ama bir sure sonra baglanti gidiyor ondada
    yerel ag baglantisi kayboluyor,
    yani temassizlik var anakartin neyinde sorun var anlamamistim ozaman chipinde sorum var demisti arkadas
    usp baglantilarini kesiyor demisti ama klavye maus usp girislerinde sorun yok ne hikmerse ethernetde sorun oluyor
    yani 0 etherner kartida denedim internet geliyor ama.bi sure sonra yok oluyor yerelagbaglantisi

oyuzden sifir anakart almak sart oldu sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhtemelen bir yerini yakmıştır. çip, rem slotu vs.. büyüteçle bakmanız gerek.

resim atın buraya.
  • since2002 kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibiyse sizin PC de virus var. Aynı sorun başıma geldi.. İnternete bayağı zor girebilmiştim.
    virusun adı

BUNDPİL C

Kryptik.Eupz

uws.Slimdrivers.A

Eset ile taranınca bu 3 virus çıktı.
  • Turkhes kullanıcısına yanıt
    Mikrofon açıksa yapar bunu. Mikrofon girişini sessize alın. yine devam ediyorsa çip arızası olabilir.
  • engraulis kullanıcısına yanıt
    Mavi ekran arızası rem den değilse Kuzey köprüsü arızasıdır. Yapılmaz..... Yani.. Ha bir de Hard disk arızası da mavi ekran verebilir. Bad sektör veya okunamayan kısma rast gelirse mavi ekran sonra kapanma olur. Bir mavi ekran arızasına da yazılımsal karşılaştım. XP makineye EseT antivirus yükleyince mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Farklı bir çok kasada karşılaştım.

MSI 'da 0x000000005C diye mesaj çıkar genelde.kuzey köprüsü arızası. 3 farklı anakartta karşılaştım. Ama 3 ü de g31 idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 16 Nisan 2019; 22:15:21 >
  • cesmi C kullanıcısına yanıt
    O iş zor..
  • Motörbreath kullanıcısına yanıt
    PSu sorunu olduğunu zannetmiyorum. Hard disk olmadan da görüntü alınabilir.

ekran kartını deneme imkanınız var mı? Burası çokomelli "Kasa speaker ından ses geliyor mu hiç? "
  • leonmalachi L kullanıcısına yanıt
    VRM de sıkıntı var. Kondansatör olabilir %20 ihtimalle... Ama kaliteli kapasitörlerde çok düşük ihtimal kısa devre olması...Garantisi vardır onun. Gönderin.. İşlemcinin üstünde en sağdaki çipin üzerinde bir leke var. Leke mi yanık mı o?
  • siz tamir yapıyor musunuz hala size ulaşma imkanım nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

PSu sorunu olduğunu zannetmiyorum. Hard disk olmadan da görüntü alınabilir.

ekran kartını deneme imkanınız var mı? Burası çokomelli "Kasa speaker ından ses geliyor mu hiç? "
    çözüldü hocam sorun psu yetersizdi sanırım yeni psu ile sıkıntı kalmadı.
  • anakartlar tam olarak nasıl tamir edilebiliyor ?
  • İşte aradığım konu.. Sizden bir fikir almak isterim. Asus p5b anakart, e6300 işlemci, asusun kendi ta9a1 kasa ve ıcinde kendi poweri var. Ramler ise 4 x 2 gb şeklinde 663 ve 800 mhz olacak şekilde..

Anakartin sitesinden bakıp aliexpressten q9550 işlemci aldım. İşlemciyi söküp 9550yi taktığımda bir türlü ekrana görüntü gelmiyordu. Ramleri tek tek denedim, 2 li dual olacak şekilde denedim, bios pilini çıkardım denedim, başka pil denedim, bios u default yapıp denedim, nos kullanıp denedim.. Hatta biosun son sürümünü downgrade yapayım derken biosu uçurduk, bi de gidip bios u yuklettik.. İşlemciyi başka kasada denedim sorun gözükmüyor, işlemci pinleri her ikisinde de sağlam (silgiyle de silip denedim) anakart e6300 işlemci de çalışıp q9550 de monitör ü uyandiramiyor.. Bazen uyanıyor bios ekranında kalıyor. Klavye çalışmıyor. İşlemci söküp takmaktan ram slotlarini tek tek denemekten 1 siringa termal macun bitirdim. Anakartin sitesinde destek gozukmese sorun yok, benim hatam dicem ama destek olduğu halde çalışmıyor. Asus p5b konusundan da bir arkadaşa rastladım. Sistemlerimiz birebir aynı. O da 9550 almış, onda çalışıyor, hatta şehir olarak yakın olsak gidip deneyecektim yani o derece..

Sizce sorun ne olabilir?

Arkadaşın makinasi boşa çıktı, bana anakartini verdi (p5q se2) şuan onu kullanıyorum, geri kalan hersey eski sistemimdeki parçalar.. Psu, ekran kartı, hdd, ramler, dvd rw, q9550 işlemci..

Netten okuduğum, hemen hemen herseyi denedik, anakart ta bir sorun var ama e6300 le çalışıp q9550 ile çalışmıyor. Kapasitorler sismemis, hepsi saglam, köprüler ısınıyor. Mavi ekran almiyordum. Gayet stabil bir sistemdi. Olay tamir konusundan çıktı, YouTube daki bazı videolarda bile yorum yazdım. Kimisi gördü kimisi görmedi. Olay o kadar ilginç ki, artık tamirden ziyade hayat memat meselesine döndü. Asusa mail de attım ama klasik geri dönüş mesajı attılar. Sizin de fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim

• Sonunda Sitenin gerçek açılış amacıyla ilgili bir konu. Senin gibiler azaldı, donanım ve elektronikle uğraşan insanlara DH modları soykırım uyguladılar 10 yıldır.
    Böyle bir konuyu görünce mutlu oldum.
  • quote:

Mavi ekran arızası rem den değilse Kuzey köprüsü arızasıdır. Yapılmaz..... Yani.. Ha bir de Hard disk arızası da mavi ekran verebilir. Bad sektör veya okunamayan kısma rast gelirse mavi ekran sonra kapanma olur. Bir mavi ekran arızasına da yazılımsal karşılaştım. XP makineye EseT antivirus yükleyince mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Farklı bir çok kasada karşılaştım.

MSI 'da 0x000000005C diye mesaj çıkar genelde.kuzey köprüsü arızası. 3 farklı anakartta karşılaştım. Ama 3 ü de g31 idi.
    intel skylake anakarta bütünleşik işlemcim. Komple çöp mü bu durumda ?
    ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLARANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR

ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLARANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR

• quote:

ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.