Şimdi Ara

ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
67
Favori
82.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum sorunun çözüldüğünde benimle iletişime geçebilirmisin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba msi b150m bazoka anakartım var. Pc birden kapandı ve açılmıyor. Acma tuşuna uzun sure basılı tutunca sadece mavi bir led 10 defa yanıp sönüyor. Debug ledleri hiç yanmıyor. Cmos reset, tüm pinleri sökme herşeyi denedim sebebi sizce ne olabilir.

• vampirelf kullanıcısına yanıt
    PSU sağlam mı? sağlamsa anakartı incelemek gerek. başka yolu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail13

PSU sağlam mı? sağlamsa anakartı incelemek gerek. başka yolu yok.
    Psu yesil siyah birleşince fan dönüyor anakart gibi geldi bana bu mavi led yanip sönmesi ile hiç karşılaştınız mı

• geNqeaRx G kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Mesajinizi yeni gordum. Eğer mümkün olursa işlemcinizi test edin. Ya da anakartınızı farklı bir işlemciyle test edin. Hatta hatırladığım kadarıyla sizin anakartınızda cpu led i yanıyordu. Buzzer sağlamsa çoğunlukla sorun bu oluyor.

• Ryzen 2600 işlemcili pc toplayacağım. Anakart için de b450 çipset düşünüyorum. Eb fazla 600 lira civarı verebiliyorum. O fiyatlardaki en iyi b450 anakart hangisidir ?

• MSI G43 anakartım ekim ayında bozuldu. Sistem çalışmasına rağmen görüntü gelmiyor ekrana bütün parçaları denedik sadece anakartta sıkıntı olduğu için anakart üzerine sorun kıldım. Piyasada am3+ anakartta olmadığı için garantiside bittiğinden elim kolum bağlı. Sorun için çözümlerinizi bekliyorum.
  • PentaqoN kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyata am3+ anakart satıyorum ilanima bakabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lenova g575 amd atom işlemci çift çekirdek notebook da işlemci yanmış.işlemci ve ekran kartı birleşikmiş.tamir olursa ücret ne kadar olur

• hocam casper csd notebook kkullanıyorum. normal kullanımda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum fakat oyun ynarken ekranda çizgiler çıkıyor ve ekran görünmüyor dolayısıyla oyun oynayamıyorum. sizce tamir edilebilir mi sorunu ne olabilir?
  • Arkadaşlar merhaba. Asus n580vd-dm158t bilgisayarımın anakartı sıvı temasından dolayı yandı. Ramların oldupu slot ile kuzey güney köprüsü bozulmuş. Bu anakartın tamiri münkün mü? Ya da yeni bir anakart bulabileceğim bir yer var mı? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. 4300 tl ye aldığım bilgisayarın tamiri için asus teknik servis 6300 tl istedi. Teknik servise yaptırmadım bu yüzden.
  • ForeverMoon F kullanıcısına yanıt
    Grafik çipi (GPU) gidik. O çipi değişmek gerek..
  • mmksendazyar M kullanıcısına yanıt
    dedikleri doğru ise uğraşılmaz onla.. yeni anakart bulmak gerek..
  • Selamlar yardımcı olursanız çok sevinirim, Toshiba s50 a 10 t laptop var menteşe değiştirmeye çalışırken ( aptallık bende ama batarya laptop içine gömülü onun bağlantısını kesmedim ondan böyle bir şey yaşadım diye düşünüyorum ) bir vida anakart üstüne düştü ve minik kıvılcımlar çıktı ciddi yanık kokusu falan olmadı ama çalışan laptop artık hiç çalışmıyor sizce dönüşü olur mu yardımcı olursanız çok sevinirim,
    Resimde okla gösterdiğim yere doğru düştü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba usta bisey danışacaktim

anakartim chipinde sorun var ethernet soketini görmüyor
    yeni ethernet karti aldim ondada görüyor ama bi zamandan sonra kayboluyor ag bagdastiricisindan yer ag bağlantısı sordum soruşturdum chipinde sorun var dediler chip usp baglantilarini kesiyormus
    ama klavye mouse bağlantılarında bi sorun yok sadexe bu ethernetde nedense boyle sorun cikariyor.

suanki sorunlu anakartim: GIGABYTE H97M-D3H Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI Anakart

Size sorun ne olabilir? anakart bakiyorumda suan bana max 300tl gecmiycek bi anakart onerirmisiniz

sistemim: i5 4460
    Asus R7 370 STRIX GAMING 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
    kingston savage red 1600mhz 8gb
    power : thermaltake 700w
    hdd : 1tb seagate

bu sisteme önerebileceğiniz bir anakart varmidir

• Merhabalar,

Öncelikle sistemim:
    ASROCK B450M HDV 4.0
    AMD RYZEN 5 2600
    GSKILL 2X8 GB DDR4 3000 MHz RAM
    GIGABYTE RX 580 GAMING 8 GB

Bunlar yeni aldığım sıfır parçalar.
    Ve bunlara ek olarak eski sistemimde kullandığım parçaları yeni sistemimde kullandım:

Gigabyte 550P Power Supply
    Samsung 500 GB HDD
    Sandisk 240 GB SSD

Bilinmesi gerekenler:
    Power supply 2011'de aldığım kasadan kalma. 80+ bronze değil.
    Power supply'da 8 pin çıkışı olmadığı için dual 6 pin to 8 pin çevirici aldım ve ekran kartına taktım.
    BIOS pili cikartip taktim ramleri denedim, SSD ve HDD cikartip denedim.
    Eski SSD'de sistem kuruluydu HDD'de ise filmler mevcuttu.
    Kasamda 4x12cm fan mevcut. (Aerocool Aero 800)

Sistemde bütün fanlar çalışmakta, ekran kartının üstündeki RGB ışık yanmakta ancak ekrana görüntü gelmiyor. Aynı zamanda klavye ve mouse'a elektrik gelmiyor ancak Wi-Fi adaptöre geliyor.
    Her türlü parçayı çıkartıp teker teker denedim ancak sorun yine aynı.
    PSU sisteme yeterli gelmemiş olabilir mi? Yoksa başka bir sorun mu mevcut? Daha önce sistem PSU hesaplamaları yaptığımda yeterli olduğunu gördüğüm için yeni PSU almamıştım.
    Power supply'ın 12 v+ çıkışından 430 watt verdiği yazıyor bilgi ekranında.
    Şu an çözüm olarak PSU almayı düşünüyorum ancak başka bir sorun varsa ve daha önce siz de yaşadıysanız yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Bu mesaj silindi.
    https://forum.donanimhaber.com/bilgisayar-calisiyor-ancak-goruntu-gelmiyor--137452415#137452415

Merhaba, ayrıca konu açmıştım zaten ama pek bir cevap gelmediği için buraya da yazdım. Benim PSU bu resimdeki, sizin bahsettiğiniz değil hocam.
    ANAKART TAMİRİ YAPIYORUM. MARKALARA GÖRE GENEL SORUNLAR

6+2 çıkışı yok maalesef 6 pin çıkışı var diğer 6 pini de molexden dönüştürücü koymuşlar. Yani dual 6 pin to 8 pin için bir pci çıkışı ve bir molex çıkışı kullandım. Mantıken yetmesi lazım. Dual molex to 8 pin çevirici de kullandım yine görüntü gelmedi. Hepsinde ekran kartının fanları dönüyordu ama görüntü gelmedi ben de bilemedim. İki gün önce yeni bir PSU aldım 750 Watt 80+ Silver ama
    masaüstüm ailemin evinde olduğu için cuma günü gidip deneyeceğim. Ek olarak bir anakart speaker da alacağım sorunu anlayabilmek için güç kaynağıyla çözülmezse diye.

• Üstatlar yardım ederseniz sevinirim. 3aylık asus rog strix z390i ana kartimda asagida gordugunuz sikinti meydana geldi. Makinem kullanim esnasinda tekrar tekrar reset atip sonuncusunda acilmaz hale geldi. Diger bilesenleri baska sisteme aldim sikinti yok. Anakartimda islemci takili iken elektrik gelmiyor. Islemci 8pini sokunce anakart elektrik aliyor. Sikinti nerden kaynakli? Anakarti servisemi gondermeliyim? Boyle yaparsam astari yuzunden pahaliya cikarmi? Bunedenle anakart tamiri yapan biyere vermek dahami iyi olur? Cevap verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonmalachi -- 19 Mart 2019; 12:0:29 >

• Arkadaşlar MSI Gaming 970 Anakartım var buzzer takınca 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor sistem açılmıyor ekran kartı fanı full hızda çalışıyor normalde fan hızı full hızda döner 2 saniye sonra normal hızına düşer sistem açılırdı ama ne olduysa şuan hep full hızda dönüyor ne ekrana görüntü geliyor neden başka bişey denemediğin şey kalmadı bir ara açıldı sistem bios menüsüne girdim anakartın o ekran da belki 10 defa donup kaldı sürekli nadir de olsa donmadığı da oldu ama onda da save and exit dedikten sonra yine siyah ekran geliyordu açılmıyordu mecbur jumper reset yapıyordum açılıyordu windows kurayım dedim windows is loading ekranında donuyor du bu sefer de ve şuan son durum olarak hiç bir şekilde görüntü alamıyorum sürekli ekran kartı fanı full devirde çalışıyor görüntü yok araştırdım herkes bios arızalı anakart arızalı kuzey köprüsü gitmiş vs diyorlar varmı bilen yardımcı olacak elim kolum bağlandı çözemedim bir türlü.

Videoyu ben çektim bu videodaki sorun 2 gün önce vardı şuan bu ekranda gelmiyor görüntü de yok.

https://youtu.be/Dsfxxkd_Pvg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Undertaker -- 22 Mart 2019; 2:5:52 >

• Bende i5 6200U işlemcili, 8 GB RAM, 120 GB PCIe SSD ve 1 TB HDD olan bir mini PC var.
    2 yıldır hiçbir sorun olmadan kullanırken mavi ekran hatası verdi. Tekrar açtığımda bir iki dakika sonra yine hata verdi. Bu sefer Windows logosunu gördüğü andan itibaren mavi ekran hatası vermeye başladı. USB'den Windows 10'u tekrar kurmak istedim. Dosyalar yükleniyor bölümüne geldiğinde yine hata verdi. Linux ile dosyaları kurtarayım dedim ancak onda da hata verdi. Memtest ile RAM'i kontrol ettim ancak bir problem çıkmadı. Yine de farklı bir RAM ile kontrol ettim ama maalesef sonuç yine değişmedi. Bu sefer Windows 10 kurulumunu 32 bit olarak seçtim, HDD'ye hiçbir problemle karşılaşmadan kurulum tamamlandı. Sistemde şu anda 16 GB RAM var ama haliyle 2 GB kullanılıyor. Arıza nerede olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.