Şimdi Ara

Amerika'da arabada telefon kullanma cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün sabah 6'da işe giderken telefonumu şarja takmak için elime aldım, yerine koyacaktım, nasıl gördüyse polis görmüş ve akabinde durdurdu tabi.

Ehliyeti verdik, 5 dakika sonra cezamızı kesti, ceza şöyle arkadaşlar:

$200 dolar NY'da araç sürerken cep telefonu kullanma cezası

$450 dolar assesment fee (kabaca Polisi ve devleti meşgul ettiğim için)

$100 x 36 ay = $3,600 dolar 5 ceza puanı aldığım için araç kaskoma ödemem gereken fazladan prim.

Toplamda $4,250 dolarlık olduk, ayrıca aynı suçtan 18 ay içinde bir daha yakalanırsam ehliyetime 3 yıla kadar el koyabiliyorlar.

Türkiye'de bu kadar baskıcı kurallar var mı? Amerika'da araç sürerken kendimizi güvende hissedemiyoruz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 8 Mart 2024; 21:33:48 >

• polisi ve devleti meşgül etmek biraz saçma olmuş telefonla oynarken kullanırken yakalandıysan onun cezası olur son cezayı anlamadım türkiyede böyle ceza yok olsa kimse ödemez arabada kullanmaz

• sabah kapıda sigara içiyorum önümden araba geçiyor şöför elinde telefon konuşuyor sola dönmek yasak mecbur sağa dönecek ve oradan düz gitmezse ışıklarda mobese var dedim ne içiyor bunlar sabah sabah bu ne cesaret? bir arkadaşın hanımı yakalanmış kameraya 1500 mü dedi onu da erken ödeyince indirimli. 1 ay yaptılar sanırım 15 gündü eskiden. ben hayatımda bir ceza yedim o da park'tan mecburiyetten. 80 küsür lira ödemiştim çok oldu tabi ama TR'de cezaların caydırıcı olmadığını söyleyebilirim. zincir marketler anlaşıp 28 milyon ceza yiyor sıkıntı olmuyor. parası neyse verelim mantığını şu anda liselerde öğrenciler devlet amir memurlarına yapabiliyorlarsa ben artık pek bir şey beklemiyorum bu nesilden.

• tundra202006 kullanıcısına yanıt
    Olması gayet normal. Polisi sonuçta meşgul ediyorsun daha acil bir olaya senin yüzünden polis memuru gidemiyor ve devlet sana orada bu cezayı kesiyor. TR'de olsa polise artislenirler.

Polis devleti olalım vs demiyorum tabii ki abcak bizim insanımız araba kullanmayı bilmiyor. Silah olarak kullanıyor arabayı.

Dızolar motorla gezip silahla havaya ateş ediyor hatta yolda arabalara silah çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Zer0_ -- 8 Mart 2024; 22:35:13 >
  • Hep söylerim;

NYPD bir harika...

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Ben öyle düşünmüyorum hocam. Çünkü beni telefonu şarja koydum diye durduran polis, esrar çekip araba sürenlere gık çıkarmıyor. Tamam esrar yasal ama araç sürerken değil. Yollarda pis pis kokuyor, polis benle değil onlarla uğraşsın ama işte onlar eşkıya, bilinçli yurtdaşları ezmek daha kolay.
  • Belli bir yaştan sonra Amerika'dan kovulacaksın zaten.
  • Guest-9571AC2F9 G kullanıcısına yanıt

Hocam belli bir yaştan sonra Amerika'da kalırsan zaten hayati tehliken olacaktır. Hastalanmadan burdan çıkmak şart.

• Cezaların caydırıcı olması önemli bişi bence ama miktar fazla gibi geldi bana

Bir de bunca caydırıcılığa rağmen suçların ardı arkası niye orada kesilmiyor o da ayrı bi olay

Geçmiş olsun hocam

• Almanyada 128 euro ve 1 ceza puani trafik tehlikeye atildiysa bu miktar 178 euroya cikiyor

Bisiklet kullanirken telefonla yakalarsada polis 83 euro cezasi var

Ben almanyayi kurallar konusunda agir zannederdim amerika cok daha betermis megersem

Almanyada trafik cezasi alinca kaza yoksa ödenmesi gereken kasko miktari falanda artmiyor öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarafsiz Goz -- 9 Mart 2024; 12:24:25 >
  • sensaura kullanıcısına yanıt

Almanyaya gelin burada saglik bedava gibi amerikaya kiyasla

Ama net maaslar amerika kadar yüksek degil ama market fiyati kasko ücreti amerikaya göre daha ucuz

ilerde issiz kalirsaniz hastalanip falan issizlik maasida var 1200 euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarafsiz Goz -- 9 Mart 2024; 12:30:2 >
  • sensaura kullanıcısına yanıt

TR' ye dönüşte üzerimde taşıdığım maddelerden ötürü sıkıntım vardı. Birleşik Devletler' de yasal olan şey TR' de yasak çünkü.

JFK' de tam uçağa binecekken sürpriz bir şekilde bu meleği gördüm:

Amerika'da arabada telefon kullanma cezası

Yolcuları tek sıra halinda duvara dizip valizleri önlerine koymalarını istedi ve kara meleğe tek tek koklattı.

Beni de sorunsuz geçince büyük bir rahatlama hissettim, saolsun vedalaşırken fotoğraf çekmeme izin verdi...

• New york buyuk sehir olunca takiliyorlar ben delivery yapiyorum mecbur siparis aldigim icin telefonla ugrasiyorum. 8 aydir filan tek cezam yok Pennsylvania nin polisleri candir.
    İnsan suçu yoksa bile bir irkilir şunu görünce. Tipe bak kuçu kuçu tatlı da bir yandan
  • Ohaaaa cezaya bak, o paraya 4 tane telefon alırsın...

• ItsAtakan24 kullanıcısına yanıt

Hollywood' da hınca hınç dolu bara sap gibi dalınca zenci koruma durdurdu:

"Sırtındaki çantada ne var öyle!?"

"O benim kimliğim, istersen açıp gösterem?"

"Boşver,geç adamım..."

TR' de olsa "Damsız giremen" der almazdı...

• Senin kafa Türkiye'de kalmış. Sana Amerika fazla, sen gel dön burayı, seni aşmış orası.

Doğru. Bizim buradakiler ne yapsın? Yokluk insana her şeyi yaptırır; korumalar da yılanın başını erkenden eziyor işte.

• Ahlaki Adam A kullanıcısına yanıt

Hocam ben 8 yilda 2 defa bu cezayi aldim, 18 ayda bir sifirlaniyor kota. Ortalama her 5 yilda bir yakalaniyoruz iste :D

• ItsAtakan24 kullanıcısına yanıt

14 sene evvel Rusya' nın Volgagrad Şehrine ailecek gittik.

Ben diskocu olduğum için Rus arkadaşlar mahalle arası diyebileceğim bir discoya götürdüler beni.

Ortam şahane ve fiyatlar bedavadan biraz pahalıydı.

Gecenin sürprizi ise danscı kızlar idi. Rus arkadaşlar "Sık sık bu discoya geliriz ama böyle dans show hiç yapılmıyordu, sen şanslıymışsın" dediler.

Gösterinin bir bölümünde danscı kızlar erkek bir müşteriyi sahnede sandalyeye oturtup onun üzerinde kucak dansı çalıştılar ve genç arkadaş gayet sakin ama dansa da eşlik ediyordu.

Sonra düşündüm; aynı gösteri TR' de bir kulüpte yapılsa neler neler olurdu diye...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.