Şimdi Ara

Konuşamama Problemini Nasıl Yenerim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler benim sıkıntım şudur.Bildiğiniz gibi okullarda iki tip insan oluyor biri sosyal olarak takılan çocuklar bide asosyal olarak takılanlar.Ben asosyal olarak takılanlarla grup içinde olsun teke tek olsun rahat konuşabiliyorum.Kızlarla da teke tekte konuşabiliyorum.Ama sosyal kişilerle hani insanları güldüren,espri yapan tiplerle veya işte kızlı erkekli arkadaş gruplarında konuşamıyorum,sessiz kalıyorum hep.Hele bide sevdiğim kız varsa o grupta hiç konuşamıyorum.Ama dediğim gibi kızlarla teke tek iyi konuşabiliyorum.Nasıl yenerim bu şeyi ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedBuLL008 -- 9 Ocak 2014; 17:21:04 >

• Bence senin tek sorunun sosyal ortamlara fobi gibi birşey yada korku.Ezilme korkusu.Bu korkuyu yen , kendini öyle küçük düşürme rahat rahat konuş
  • Bende öyle tahmin ediyorum zaten.Mesela espri yapıyorum kimse gülmüyor falan hatta dalga geçiyorlar.Bunlar bir kaç kere başıma geldiğinden dolayı şimdi çekiniyorum öyle ortamlarda konuşmaya.Herhalde benim espri yeteneğim falan yok ya. :D Nasıl yeneceğimi bilmiyorum, sınıfta dalga geçilen çocuğa dönebilirim öylede ya :D Yani burada ne kadar tamam ulan konuşacam falan desem de sohbet sırasında yok aklıma diyecek hiç bişi gelmiyor.Zaten bir süre sonra hiç bir insan seni iplememeye,dinlememeye başlıyor ve hepten özgüven 0 'a düşüyor öyle dinliyorsun sadece konuşulanları :(
  • Boşver öyle kal.Konuşmamak iyidir.Ciddiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman Beyond

Boşver öyle kal.Konuşmamak iyidir.Ciddiyim.

Yok be hocam neresi iyi.Hadi normalde tamam da o grupta dediğim gibi sevdiğim kız varsa çok kötü oluyor.Yukarıdaki mesajımda dediğim gibi bir süre sonra iplenmeyen adama dönüyorsun mesela kıza bişi diyorum kız yüzüme bile bakmıyor yandaki diğer erkeklerle konuşmaya devam ediyor.Yada yeni bir konu açıldığında bana bakmıyor bile ben yokmuşum gibi sadece onlara karşı konuşuyor tek o kız değil diğerleri de.Böylece umursanmayan adam gibi kalıyorsun ortada :(
  • RedBuLL008 R kullanıcısına yanıt
    Valla bende konuşmuyorum şu aralar.Kızlar farkında ve özellikle çağırıyor.Ama ısrarcıyım bu tavrımda.
  • Ben de öyleyim. Kendimi ağır asosyal ve ezik hissediyorum , konuşamıyorum. Dediğin gibi normalde az çok konuşabiliyorum ama böyle sınıfta falan kendini gösteren kişilerle konuşamıyorum. Fakat mutluyum 2 tane asosyal arkadaşım var takılıp gidiyoruz öyle. Okul haricinde de çekingen ve asosyalim. Normalde millet dışarısı için plan yapar biz saat 3'te oyunda ol kanka diyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen ya :( bugün amfinin önünde 3 erkek 2 kız konuşuyoruz(daha doğrusu ben dinliyorum) Ben söyleyecek bir şey bulamıyorum. Ama yakın arkadaşlarım felan olursa hiç sorun olmuyor direk konuşuyorum. Of nasıl yeneceğim bunu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedBuLL008

Bende öyle tahmin ediyorum zaten.Mesela espri yapıyorum kimse gülmüyor falan hatta dalga geçiyorlar.Bunlar bir kaç kere başıma geldiğinden dolayı şimdi çekiniyorum öyle ortamlarda konuşmaya.Herhalde benim espri yeteneğim falan yok ya. :D Nasıl yeneceğimi bilmiyorum, sınıfta dalga geçilen çocuğa dönebilirim öylede ya :D Yani burada ne kadar tamam ulan konuşacam falan desem de sohbet sırasında yok aklıma diyecek hiç bişi gelmiyor.Zaten bir süre sonra hiç bir insan seni iplememeye,dinlememeye başlıyor ve hepten özgüven 0 'a düşüyor öyle dinliyorsun sadece konuşulanları :(

Hocam hiç espri yapmayı çalışma belki yapıyorsundur da arkadaşların bilerek anlamıyorlardır.Ne yapıp edip bu korkuyu yenmen lazım belkide belli bir süre sonra alışırsın o ortama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemâncı

quote:

Bende öyle tahmin ediyorum zaten.Mesela espri yapıyorum kimse gülmüyor falan hatta dalga geçiyorlar.Bunlar bir kaç kere başıma geldiğinden dolayı şimdi çekiniyorum öyle ortamlarda konuşmaya.Herhalde benim espri yeteneğim falan yok ya. :D Nasıl yeneceğimi bilmiyorum, sınıfta dalga geçilen çocuğa dönebilirim öylede ya :D Yani burada ne kadar tamam ulan konuşacam falan desem de sohbet sırasında yok aklıma diyecek hiç bişi gelmiyor.Zaten bir süre sonra hiç bir insan seni iplememeye,dinlememeye başlıyor ve hepten özgüven 0 'a düşüyor öyle dinliyorsun sadece konuşulanları :(

Hocam hiç espri yapmayı çalışma belki yapıyorsundur da arkadaşların bilerek anlamıyorlardır.Ne yapıp edip bu korkuyu yenmen lazım belkide belli bir süre sonra alışırsın o ortama.

Hayır mesela kızlı erkekli konuşurken falan herkes bişiler diyerek güldürüyor milleti.İşte yüz hareketleri olsun,espriler olsun.Ben sohbet esnasında düşünüyorum falan ama aklıma ne espri geliyor ne bişi.Zaten bir süre sonra bişi desem de kimse bir tarafına takmıyor :D Umarım yenerim ya.Şuanda sınıftaki sosyal erkeklerle takılmaya başlıcam ilk adım olarak bakalım gelişme olacak mı?

• zamanla ortamlara girerek ve kendine olan güvensizliği aşarak halledebilirsin
  • Az konuşmak iyidir.
  • Konuşarak

Ve yere düşen kelimeleri ne yapıyorsunuz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kemâncı

quote:

Hayır mesela kızlı erkekli konuşurken falan herkes bişiler diyerek güldürüyor milleti.İşte yüz hareketleri olsun,espriler olsun.Ben sohbet esnasında düşünüyorum falan ama aklıma ne espri geliyor ne bişi.Zaten bir süre sonra bişi desem de kimse bir tarafına takmıyor :D Umarım yenerim ya.Şuanda sınıftaki sosyal erkeklerle takılmaya başlıcam ilk adım olarak bakalım gelişme olacak mı?

İyi fikir.Onlarla takilarak hem cevreni hemde kendi korkunu yenersin

• konuşmak istediğin arkadaşlarınla ortak noktaların olmalı yoksa zor konu bulursunuz, sakın ortama girmek için onlar içiyorsa sen de içme sigara falan değmez
  • Ya sene basinda sende onlar givi davranmaya baslican yani baya hareketli sosyal olucan otomatik onlarin grubunda oluyorsun zaten

• @Amplificator He sigara içiyorlarda ben içmem ya.Zaten bana teklif etmiyorlar :D Ama tuvalette eğlenceli oluyor takılmak yani özendiğimden gitmiyorum :D

@No More Sorrow İşte hocam hatayı orada yaptık,senenin başında sınıfta arkadaşım yoktu(Sınıflar karma olmuştu) bazıları birbirini iyi tanıyordu benim ise pek geçen seneden arkadaşım yoktu bu sınıfta.Ondan sessizdim falan ama böyle sonradan da açılamıyorum işte zor oluyor :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.