Şimdi Ara

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel) (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.677
Cevap
138
Favori
357.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paylaştığım yazı direk amdnin kendi forumundan. Bende orada bunu belirtmiştim ki pek çok kullanıcı voltaj ve ısınma ile degrade olasılığını sorduğunda redditte hesabı olan amd çalışanı cevap olarak voltaj aralığından ve çalışma şeklinden bahsederek sorun olmayacağını bildirmiş.

Açıkçası stock değerlerde bir işlemcinin en az garanti süresi boyunca hiç bir problem cıkarmadan çalışması gerek. Çünkü büyük bir kitle oturup voltaj ayarlayacak bilgiye sahip değil. Kaldı ki sadece takıp çalıştırıp baska bişeyle uğraşmayan büyük bir kitle var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Amd’li bir sistem kurucam ama aklımı karıştıran bir soru var AMD’nin hangi işlemcisini seçeyim buna bir türlü karar veremiyorum. Alacağım ekran kartı seçeceğim işlemciye bağlı. R3 3100 için Rx 5700 ekran kartını mı, R3 3300x için rx 5700 xt ekran kartlı mı yoksa R5 3600 için rx 5700 ekran kartlı olan bir sistem mi toplayayım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Merhaba ram overclocku hakkında bir şey soracağım elimde şu ramler varhttps://www.vatanbilgisayar.com/gskill-16gb-2x8gb-flare-x-ddr4-3200mhz-cl16-1-35v-dual-kit-ram.html bunlar overclock edilebilir mi edilebilirse ne kadar ve ne yapmam neyi ayarlamam lazım yardıma ihtiyacım var biraz,
    Bu konuyu ben de merak ediyorum aynı ramlerden var.
    3300x dün elime ulaştı tb den almıştım. Amdye özel yapmam gereken bir kontrol/test var mı?

• Listeye 1600 af ile beni de ekleyin.

Burada rahat 8-10 sene takılacağım gibi görünüyor.
  • RagıpElibol R kullanıcısına yanıt
    valla almışken bence ryzen 7 3700x al bana göre daha uzun ömürlü geliyor 7 serisi. Ryzen 3 3300x her ne kadar yeni mimari olsa da 4 çekirdekli işlemci bilemiyorum tamamen sizin bütçenize bağlı.

ben olsam ryzen 3 lerden uzak dururum en az ryzen 5. Eğer aceleniz yoksa 4000 serisini bekleyin ryzen 5 4600 + b550 anakart + rx 5700xt ile çok mükemmel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asahi Breweries -- 29 Mayıs 2020; 15:29:56 >
  • Elimdeki bütçeyi çok aştığı için o işlemciyi satın alamıyorum

• "Eğer aceleniz yoksa 4000 serisini bekleyin ryzen 5 4600 + b550 anakart + rx 5700xt ile çok mükemmel olur."

hocam bende bu komboyu bekliyorum ama ekim gibi cıktı desek daha 5 ay var daha

3600 alıp gecsek mi?
  • .twin.turbo. . kullanıcısına yanıt
    hocam tamamen size kalmış elinizde pc yoksa alın gitsin ama yok bende idarelik pc var dayanırım ederim diyorsanız beklemek daha iyi olur.

yeni seri her zaman daha uzun ömürlü sonuçta. ryzen 5 4600 + b550 anakart + rx 5700xt harika kombo olur. Ne zaman geleceği bende bilmiyorum ama Eylül-Ekim de kesin piyasada olur.
    Aynı şekilde ben de 3600 alacağım.X570 Plus geldi.5 ay bekleyemem diye düşünüyorum ama ikileme sokuyor yeni seri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan kullandığım bir pc var fakat çok yordu artık beni galiba önümüzdeki hafta bir aksiyon alicam 😂

• hit2934 kullanıcısına yanıt
    Ohoo hocam siz anakarti da almışsınız çok boş durmaz o 🙂🙂

Benim işlemci de beni çok yordu.Yer yer darboğaz mikro kasma sorunları var.Bekleyemeyeceğim.

• şu xt serisi çıksada 3600 falan ucuzlasa. 3300x çok şahane bir işlemci ama 4/8 olması beni korkutuyor. çünkü bu sefer alacağım işlemciyi en az bi 5-6 sene kullanmak istiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla da baya bi 3600 kulanan var. Hadi bakalım bekliyoruz
  • Ryzen 5 3600 ile Gül gibi geçinip gidiyoruz

• RagıpElibol R kullanıcısına yanıt
    3600 & 5600 xt tercih edin. 5700 ile 5600 xt arasında çok ufak farklar var aradaki fiyat farkına değmez.
  • O konuyu birçok yerde araştırdım ve neredeyse herkes rx 5700 alınmasını tavsiye etti. Amd tarafında alınması gereken kartın rx 5700 ve üstü olduğu ve rx 5600’ün daha alınmaması gerektiği söyleniyordu

• Ryzen 3600x single core puanı iyi mi? (Auto voltaj, -0.087 offset)

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)
  • Crucial ballistix (micron e-die) + Ryzen 3000 kullananlar.

3733 cl15 için bu profilden harekete geçerek denemeler yapabilir.. Stabilite sağlanırsa soc voltaj 1.05 ile 1.075v arasına kadar.. Ram voltaj 1.42 ile 1.44 arasına kadar düşürülerek denenebilir.

Fclk infinity fabric = 1866mhz
    Uclk=mclk 1:1 olarak ayarlanacak 3733mhz.

AMD Ryzen Kullanıcı & Tartışma Konusu: 668 Kullanıcı (Güncel)

Görülen herşey ayarlanacak.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    3733 mhz cl 15 cok iyi bir deger değil mi hocam inşallah salı günü geliyo ramlerim denemek istiyorum stabil mi sizinkiler ve hangi programı kullanıyosunuz?

• Merhaba. Kulube beni de ekleyin arkadaşlar. :)

MSI MEG Unify + Ryzen 3700x
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.