Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
166
Favori
506.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Okadar kişi kart aldı hayırdır neden test paylaşmıyor kimse , yoksa sahada fiyatlar artınca satarız diye mi bekliyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

AMD yada minerlar yeni bir bios yazıp kartın hash rate'ini yükseltmedikçe bizim kartlar değerlenmez hocam. Değerlenirde 7.500'e aldık hadi zorlasak 8.500'e gider şimdi. Oysaki diğer yandan vakti zamanında 3080 alsaydık ucuza...

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

Edit: Şaka bir yana benim sistem genele hitap etmiyor o yüzden test paylaşmıyorum. Ryzen 5600 çıkmadı kaldım öyle 3300X'le, monitör desen 3440x1440. "Normal" sisteme sahip arkadaşlar testlerini paylaşırlarsa genele bir faydası olur. Nvidia 3000 Serisi konusu amazon alım satım konusuna döndü, Nvidia 30 serisi kullanıcı klübü toplam 77 sayfa. Bence bu konu bence diğer 2 Nvidia konusundan daha iyi durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 17 Ocak 2021; 0:8:32 >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Ben 8 e almıştım fiyatlar çok uçmadan 3070 tuf oc + 2.5 a verdim şimdi olsa satsam 13-14 e giderdi herhalde 😂
  • 6800xt red devil kullanıyorum kart en yüksek ayarlarda 70-75 dereceyi geçmiyor ki fan hızı %45 lerde iken istenilirse demekki daha serin çalıştırılır

• headhunter kullanıcısına yanıt
    Cw varmı kartta?
  • MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt

Aio olduğundan ve 16 gb vram için geçtim. 3080 ftw nin soğutma performansı iyi gelmedi bana. Kart boost hızını sıcaklıktan dolayı düşürüp duruyordu. Ya uv yapmak lazım ki düşmesin onu da o kadar para verip yapmak bana çok mantıksız geliyor. O zaman gider 3070 alırım değil mi?

• AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

Merhabalar arkadaşlar 6800XT RED DEVIL oc yaptım ve 2k ultra rtx kapalı değerler ve sma kapalı bence çok iyi , üstatlar daha iyi bilir ama 3080gamerock oc vardı bundan önce aynı ayarlarda dlssiz aldığım fps 100-110 civarıydı dlss performansa alınca 160-170 leri görüyordum amd hakikaten bu sefer yapmış, dlss tarzı bir çözüm sununcada güzel fark atacaktır 3080e , 2704 mhzde sabit kalabiliyor ve bunu yaparken görüyorsunuz 1210 rpm %37 fan ayarında şaka gibi

• 6800xt red devilin 3080 gamerock ocye göre +ları -leri

-Soğutma olarak ikisi de başarılı

-Fan sesi 2 sinde de yok duyulmuyor

-6800XTnin oc potansiyeli daha yüksek

-Nvida kanadında rtx ve dlss, amd kanadında sma kapalıyken saf performans olarak 3080den gözle görülür derecede daha iyi 6800xt

-Dlss tarzı bir çözüm gelirse bu 6800xt lehine baya açılacak

Sonuç olarak 3080den 6800xtye geçtiğime memnunum, rtx ben kullanmıyorum bir heves 3080 aldım ama rekabetcı oyunlarda saf performans benim için daha önemli.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt

Brocum sende devil mı ya da merc 319 mu var? Veya farklı model mi? Nasıl canavar gibi mi? İyi mi amd ekran kartı memnunmusun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Brocum sende devil mı ya da merc 319 mu var? Veya farklı model mi? Nasıl canavar gibi mi? İyi mi amd ekran kartı memnunmusun?

Bende referans kart var. 2500Mhz/1025v/%15 power ile saatlerce dün cyberpunk 2077 oynadım. Ryzen 3600 ve 650w evga g3 ile. FPS drop vs hiç yaşamadım. 1350Rpmde 68-70 derece arası oynadı. Fan sesi hiç duyulmuyor zaten. hayatımda gördüğüm en iyi referans kart soğutması ve sessizliği. En son ref olarak hd4870 almıştım.

Kart canavar cidden. 16gb olması çok iyi. RTX takıntım yok. Aaa burdan ışık yansıyor vs diye sanatsal inceleyen tip değilim. Ben saf güce bakıyorum.

2790Mhz/1150V/%15power görüyor kart overclockta.

• 6800 XT kullananlar nereden aldı acaba piyasada hiç XT bulamadım sadece 6800 var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 17 Ocak 2021; 11:51:35 >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

hayır hiç yok

• Celonfix kullanıcısına yanıt

gamegaraj dan aldım powercolor red evil 6800xt soputması özellikle çok iyi 72 dereceyi geçmiyor fan hızı 45% falan da oluyor

• Amd nin ref kartı Aib ayarını bozdu en kral Aib ile arasında öyle kayda değer bir fark yok umarım böyle devam eder bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Amd nin ref kartı Aib ayarını bozdu en kral Aib ile arasında öyle kayda değer bir fark yok umarım böyle devam eder bu.

Valla ben referans almam diyordum ama bu referans gerçekten başka olmuş aib gibi adeta çok memnunum yazılım hatası yok performans çok çok iyi açıp ayarları köklesem bile 1080p de Rdr2 hariç 99 kullanım pek görmüyor önceden rog strix rx 5700 vardı görünüş olarak bile 6800 derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 17 Ocak 2021; 14:14:25 >
  • Yarın Red devil 6800xt Limited editions elime ulaşsın test sonucu atarım. Gördüğüm sonuçlar çok çok iyi konuda bakalım limitted editions dediklerine değecek mi.
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Bios limitini kaldirmasi lazim amd nin. AIB lerin fark yaratmasi icin.

• Merc'in İncehesap'ın tekelinde olması iyi olmadı. Amazon'da da NRINFO diye biryer satıyor yüksekten başka satan göremedim henüz.

• Merhaba arkadaşlar,

An itibariyle Power Color 6900XT Red Devil sahibiyim. Şu anki işlemcim 3800x Monitörüm Samsung Odyssey G9 240hz 2K 5120x1440P 49".(2. Ekran olarak da Samsung C32HG70 (144h 2k) Kullanıyorum.) 5900x işlemci almıştım fakat bir problem yaşadım, problem çözülünce detayları anlatırım inşallah işin ucu bana kaçmaz :) 5900x işlemcim geldiğinde merak ettiğiniz test ve ayar sonuçları var ise elimde olan imkan ve oyunlar dahilinde buraya test sonuçları atar sonuçları her beraber eleştirip daha iyi ayarlar ile daha iyi sonuçlar elde edebiliriz diye düşünüyorum. Şu anlık karttan memnunum.

• arkadaşlar en iyi soğutma ve en iyi performans hangi oartner kartta plur sizce 6800xt nitro plus almayı düşünüyorum sapphire trixxde res scale var dlss tarzı bir özellik yabancı bir sitede görmüştüm amd image sharpeningle birlikte az da olsa dlss+sharpening ayarlara benziyor önerileriniz neler ve en uyguna nereden bulurum şuan almak mantıklı mı?

• 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.