Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
505.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş
  • Kasa fani olarak silent Wings 3 kullanıyorum tabi bir Noctua değil performansı yeterli şimdilik
    Fazla beklemeye gerek kalmadı neyse ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

Bu mesaj silindi.

Benim kasanın önünde 3 tane Corsair LL120 var. Üstten 2 tanesine ekleyeceğim radyatörü.

• RGB para tuzağından başka birşey değil. En güzeli ışıksız sessiz kasa RGB herşeyin maliyetini katlıyor.

Kasa Full P120 9 Adet. Klimadan farksız. Kasa Corsair 500 D SE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Bu mesaj silindi.

Fan pompası derken neyi kastettiniz?

Format atmadım açıkçası. Sapphire 5700xt yi söküp bunu taktım. İki kart amd olunca formata gerek kalmaz dedim ama yarın format atmayı deneyeceğim.

Time Spy testi.

• Madem konu yine fan havalandırma vs'ye geldi merakımı gidermeye çalışayım, bu kasadaki delikleri kapatmak için söktüğümüzde yapış yapış olmayacak ve boyayı sökmeyecek bir bant tipi var mı? Bir yerde 3m'in bir modelini tavsiye ediyorlardı ama unuttum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 18 Ocak 2021; 0:43:3 >
  • carman1tr kullanıcısına yanıt
    Yoizhik kullanıcısına yanıt

O kısmı ernaya yazdım.

@Yoizhik

Yapıştırma hamuru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 18 Ocak 2021; 0:53:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt

ben önce oraya göre köpük kesip deneyeyimde olmazsa hamur yapıştırıcı alıp denerim artık teşekkürler.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    sabah amazon.es’ten aldığım sapphire nitronun 7650 liralık ödemesini yapacaktım. 550 lira fazlaya acaba +1 yıl garantili bunu mu alsam diye aklımı çeldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt

Yurt içi alın.

• rookie055 R kullanıcısına yanıt

İzlediğiniz videolarda işlemci sizinkiyle aynı mı? Eğer işlemci kullanımı yüzdesi ekran kartı kullanım yüzdesinden daha fazlaysa darboğaz yaşıyorsunuz demektir. Bu yüzden ekrak kartınız tam performans veremiyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rookie055

Merhabalar arkadaşlar,

1 ay önce sistem topladım. R5 3600, 6800xt, 2x8gb 3600mhz cl16 ram, 750w psu, b550 anakart. 2k monitör ile kullanıyorum. İşlenciye oto oc yaptım 4.1 civarında şu an. 65derecelerde kullanıyorum. Ekran kartının da fanları ayarladım 60dereceden sonra %50 fanda kullanıyorum genelde 60-65 derecelerde geziniyor. Ancak oyunlarda fpsler çok düşük. Örneğin youtube incelemerinde r5 3600 rx6800 ile bile high ayarlarda 135fps alınırken ben low ayarlarda 100-110fps alıyorum. Gpu kullanımına adrenalinden baktığımda bazen %0 a bile düşüyor. Çok dalgalı masaüstünde de oyunlarda da sürekli dalgalanıyorum %0-10-50-90 inip çıkıyor. Sizce sorun nerede? Bir ayarı yanlış mı yaptım acaba? Lol de bile 250-300 fps veriyor eski 1050ti da bu kadar veriyordu.

Driver sorunu olabilir,

1-ilk önce amd support sitesinden en güncel TEST EDİLMİŞ WHQL ibareli 20.11.2 sürümlü driverları indirin;

https://www.amd.com/en/support

2-Daha sonra mevcut driverlerı sistemden komple silen DDU programını bilgisayarınıza indirin,

https://www.guru3d.com/files-get/display-driver-uninstaller-download,20.html

3-DDU programını bilgisayarınıza yükleyip ya ağ kablonuzu bilgisayardan çıkartmak yada modemin fişini çekmek suretiyle internet bağlantınızı kesin ve mevcut sürücüleri DDU yu kullanarak bilgisayardan kaldırıp restart atın.

4- İnternet bağlantınız halen mevcut değilken Birinci aşamada indirdiğiniz güncel AMD driverlarını yüklemeye başlayınız ve yükleme sırasında Factory reset seçeneğini her ihtimale karşı aktif ederek kurulum yapınız, bu seçenek restart isteyecek ve kurulum restarttan sonra devam edecek.

Bu işlemleri yaptıktan ve kurulumu tamamladıktan sonra ise oyunların grafik ayarlarını yaparken V-Sync ayarının kapalı olduğundan mutlaka emin olun, Monitörünüz Freesync özellikli ise Radeon Softwareden gaming profilini aktif edip oradan ayrıca Freesync on olarak değiştirin.

Bahsettiğiniz gibi aldığınız FPS ler düşük, Ben RX5700XT ile division2 oyununda medium-custom ayarlar ve 2k çözünürlükle 123 FPS alıyorum, işlem ryzen7 3700x fakat bunu hesaba katmaya gerek yok çünkü sizin işlemcinizde RX6800xt için yeterli bir işlemci, dar boğaz olacağını tahmin etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Çil -- 18 Ocak 2021; 8:54:30 >

• Yoizhik kullanıcısına yanıt

Kağıt bant da kullanabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.