Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
166
Favori
506.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
    Evet lütfen, benim de merak ettiğim bir konu bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mvnmt35

8 k referans 6800 e hayatta vermem ya eğer bu düzeyde olacaksa fiyatlar

Rx 6900xt 1000 dolar. 7500tl. Amazondan 8.5k ya fln gelir tr ye.

Alınmaz bu fiyata. 3080 fiyatları da fahiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Rx 6900xt 1000 dolar. 7500tl. Amazondan 8.5k ya fln gelir tr ye.

Alınmaz bu fiyata. 3080 fiyatları da fahiş.

Alıntıları Göster

hala inatla bunu diyorsun. Tamam doğru 6 ay beklersek öyle. Ama şu an hiç bi yerde adam akıllı kart yok farkında mısın? Hal böyleyken talep oldukça arz az ise fiyat düşme eğilimine girmeyecektir.

• Güzel haberim var guru3d kartın memory'yi barı köküne kadar çekerek oc yapmış. Daha fazla çekilmediği için gidememiş bu şekilde 17.2gb/s olmuş kart. 3080 zaten 19gb/s. Arada hala fark var ama bence açığı kapatır detaylı test yapan bir yer bulmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

Bu akşama doğru aramıştım bana böyle bir bilgi vermediler ama haber nereden hocam?

Alıntıları Göster

Fatura üstünde yazıyor, kargo ertesi güne diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

hala inatla bunu diyorsun. Tamam doğru 6 ay beklersek öyle. Ama şu an hiç bi yerde adam akıllı kart yok farkında mısın? Hal böyleyken talep oldukça arz az ise fiyat düşme eğilimine girmeyecektir.

Alıntıları Göster

Dostum. Sende şunu düşün. Söylenenin aksine çinde veya tayvanda virüs sebebi ile üretimde aksama yok hatta output geçen seneden yüksek bütün sektörlerde.. Turizm hariç

Şuan hem amd hem nvidianın ama özellikle nvidia da stok fazlası var. 2000 serisi ekran kartı dolu depolar.

Önümüzde kara cuma var. Kara cumada abd ağırlıklı olarak 2000 serisi stoğu satıldığı kadar satılır...

Sonra asıl satışların olacağı gene abd de holiday sezonu var. İnsanlar hediyeyi burda alıyor

Blsck Friday orda burası gibi kolpa değil. Baya ucuza gidiyor ürünler.

Ama holiday de insanlar hediye alıyor. Konsol satışları peak yapar bu dönemde. Pc hardware de.

Nvidia da amd de oraya hazırlık yapıyor bunu görmemek için kör olmak lazım artık. Özellikle Sony ve xbox kanadında büyük satış olacak. Nvidia orda kartını satamazsa sonra zor satar. 4k da 60fps veren yeni nesil konsollar 400 500 dolar. Sen 3070i 500 dolardan satıyorsun. 6800'i 580 dolardan satıyorsun. O an sattın sattın. Sonra satman daha zor çünkü adam zaten 500 doları konsola gömmüş.

Kısacası şuan yarış stok yapma yarışı. Firmalar şuan kısıtlı kart gönderiyorlar. Açıkcası rzyen işlemci içinde geçerli. Hala 2000 serisi sıfır satılmmamış işlemci dolu heryer. 3000 serisi de. Black Friday de büyük indirimlerle kampanyalarla stok clearance yapacaklar.

Aralıkta holiday season da amd işlemcileri piyasaya tam olarak sürecek...

En çok satışın olduğu aya hazırlıyor firmalar kendini...

Aralığa kadar stok sorunu devam edecek gayet mantıklı. Elde kalan eski nesil bir sürü donanım var..

Yok covid 19 yok talep.. R5 3600 100 bin adet satıldı. Rekor kırdı. Demek ki neymiş satılıyormuş.

Silikon ya bu işin ham maddesi hani öyle bulunmaz bişey değil kumdan yapılıyor hepsi 😂😂😂

Tsmc üretim kapasitesi düzenli olarak artıyor zaten.

Ocakta stok bulmak zor olur bence çünkü aralıkta stok biter tamamen. Ama ocak sonu en geç şubata kart bulamazsanız bana sövün.

Ortada ciddi elde kalan ürün var ve satışların olduğu bir ay var.. Yok Samsung üretemedi nvidia yapamadı. Hikaye bunlar :D adamlar aylardır kart üretiyor. Kimse holiday sezonunda aaa bizde ürün yok demek istemiyor...

Dediğim bu. He 650 dolarlık kartı burda 1100 dolara alanlara hayırlı olsun diyim. Ne denir bilmiyorum

• 3070 ile kafa kafaya oc + sürücü güncellemeleri hariç saf dxr performansı fena değil. (Dlss de hariç tabiki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Kasım 2020; 21:39:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Dostum. Sende şunu düşün. Söylenenin aksine çinde veya tayvanda virüs sebebi ile üretimde aksama yok hatta output geçen seneden yüksek bütün sektörlerde.. Turizm hariç

Şuan hem amd hem nvidianın ama özellikle nvidia da stok fazlası var. 2000 serisi ekran kartı dolu depolar.

Önümüzde kara cuma var. Kara cumada abd ağırlıklı olarak 2000 serisi stoğu satıldığı kadar satılır...

Sonra asıl satışların olacağı gene abd de holiday sezonu var. İnsanlar hediyeyi burda alıyor

Blsck Friday orda burası gibi kolpa değil. Baya ucuza gidiyor ürünler.

Ama holiday de insanlar hediye alıyor. Konsol satışları peak yapar bu dönemde. Pc hardware de.

Nvidia da amd de oraya hazırlık yapıyor bunu görmemek için kör olmak lazım artık. Özellikle Sony ve xbox kanadında büyük satış olacak. Nvidia orda kartını satamazsa sonra zor satar. 4k da 60fps veren yeni nesil konsollar 400 500 dolar. Sen 3070i 500 dolardan satıyorsun. 6800'i 580 dolardan satıyorsun. O an sattın sattın. Sonra satman daha zor çünkü adam zaten 500 doları konsola gömmüş.

Kısacası şuan yarış stok yapma yarışı. Firmalar şuan kısıtlı kart gönderiyorlar. Açıkcası rzyen işlemci içinde geçerli. Hala 2000 serisi sıfır satılmmamış işlemci dolu heryer. 3000 serisi de. Black Friday de büyük indirimlerle kampanyalarla stok clearance yapacaklar.

Aralıkta holiday season da amd işlemcileri piyasaya tam olarak sürecek...

En çok satışın olduğu aya hazırlıyor firmalar kendini...

Aralığa kadar stok sorunu devam edecek gayet mantıklı. Elde kalan eski nesil bir sürü donanım var..

Yok covid 19 yok talep.. R5 3600 100 bin adet satıldı. Rekor kırdı. Demek ki neymiş satılıyormuş.

Silikon ya bu işin ham maddesi hani öyle bulunmaz bişey değil kumdan yapılıyor hepsi 😂😂😂

Tsmc üretim kapasitesi düzenli olarak artıyor zaten.

Ocakta stok bulmak zor olur bence çünkü aralıkta stok biter tamamen. Ama ocak sonu en geç şubata kart bulamazsanız bana sövün.

Ortada ciddi elde kalan ürün var ve satışların olduğu bir ay var.. Yok Samsung üretemedi nvidia yapamadı. Hikaye bunlar :D adamlar aylardır kart üretiyor. Kimse holiday sezonunda aaa bizde ürün yok demek istemiyor...

Dediğim bu. He 650 dolarlık kartı burda 1100 dolara alanlara hayırlı olsun diyim. Ne denir bilmiyorum

Alıntıları Göster

Kartı aldığında buraya paylaş olur mu kaçtan aldığını nereden aldığını merak edeceğim çünkü...

ben ince hesaptan siparişimi geçtim. Boşa geçirdiğim 3 aya yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

3070 ile kafa kafaya oc + sürücü güncellemeleri hariç saf dxr performansı fena değil. (Dlss de hariç tabiki)

Dur daha yazılımı yapıyor adamlar. Elbette yeni güncellemeler gelir AMD milyonlarca dolar ortaya koyup sürdürülemez bir ekosistem oluşturmak istemiyor.

Yazılım konusunda biraz geç kaldı doğru ama bunu kapatacaklar AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Yayıncılar için de Nvidia gibi bazı çözümler sunması harika olacak. Umarım bu hazırlıkları da vardır.

• https://www.igorslab.de/radeon-rx-6800-und-rx-6800-xt-im-test-gefuehlter-gleichstand-aber-mit-unterschieden-im-detail/18/

Not bad not bad.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Kasım 2020; 21:3:0 >

• Steelo S kullanıcısına yanıt

bana müşteri hizmetleri pazartesi günü elimizde olacak en geç salı kargoya verilir demişti

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Sizin yorumlarınızı okudukça aklıma şu video geliyor. AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Colibri. -- 19 Kasım 2020; 22:1:46 >

• imfatalty kullanıcısına yanıt

Valla ben kartı ucuza bulursam alıcam 1080p 144 hz kullanıcam zaten bu kart 6000 i gördü

• https://videocardz.com/newz/amd-releases-rdna2-technology-demo-as-a-1080p-video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Kasım 2020; 21:21:33 >

• AMD RX 6800 GPU Review vs. RTX 3070: Gaming, Ray Tracing, Thermals, & Smart Access Memory

• 5700xtden 6800e geçsek mi ki?

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Çok güzel kartlar ama stok yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

5700xtden 6800e geçsek mi ki?

Öyle ahım şahım bir performans etkisi yapmaz herhalde ya rx5700xt den rx6800 e geçmek değmez gibi

• %60 daha hızlı rx 5700 xt'den nasıl ahım şahım performans farkı yok şaka mısınız ?

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi şubat ayında rx6800 ve rx6800xt yi tüm varyasyonları ile mantıklı fiyatlara bulabilecekmiyiz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.