Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: palermo Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
15.197
Cevap
165
Favori
505.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 27.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: MetronoM

Kartı aldığında buraya paylaş olur mu kaçtan aldığını nereden aldığını merak edeceğim çünkü...

ben ince hesaptan siparişimi geçtim. Boşa geçirdiğim 3 aya yazık.

Alıntıları Göster

Konu açacağım hocam :D başlığı az çok tahmin ediyorsunuzdur😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sezer.E

Hocam şimdi şubat ayında rx6800 ve rx6800xt yi tüm varyasyonları ile mantıklı fiyatlara bulabilecekmiyiz?

Amazon. Com da evet. Tr de zor 👌👍

• quote:

Orijinalden alıntı: HoneyMonkey

%60 daha hızlı rx 5700 xt'den nasıl ahım şahım performans farkı yok şaka mısınız ?

Rx6800 mü %60 daha hızlı? Ben göremedim öyle bir fark

• teknoCat kullanıcısına yanıt

Amazonda botlarla ve yabancılarla stok savaşına girip de alabilrseniz alın arkadaşlar buradan karlı olacağı kesin ama yurtdışında inanılmaz bir bot akını var bizim stokçulardan 500 kat gelişmiş durumdalar o yüzden beklemek gerekebilir.

• amazon ürün alsanız bile göndermez boşuna heveslenmeyin yani.

Hele ki ekran kartını hiç göndermez. siz iptal edene kadar bekler. 1 aydan fazla beklerseniz ayıp olmasın diye gönderir o sırada aynı fiyata 3080ti çıkmış olur daha performanslı.

amazon shipping departmanına sizin kart gelince ilk yapacakları şey köşeye atmak olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 19 Kasım 2020; 22:21:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

5700xtden 6800e geçsek mi ki?

Rdna 3 bekleyin derim

• elinizde kart varsa bence bir 6900'ü de görmeden hareket etmeyin.

• Görmeye ne gerek var 6800xt üzerine bütün testlerde +%8 koyun olsun bitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Weuiwer

Amazonda botlarla ve yabancılarla stok savaşına girip de alabilrseniz alın arkadaşlar buradan karlı olacağı kesin ama yurtdışında inanılmaz bir bot akını var bizim stokçulardan 500 kat gelişmiş durumdalar o yüzden beklemek gerekebilir.

Şubatı not kalmaz

• Bence elinde rx5700xt si olanlar bu nesili boş geçsin rdna 3 ile rx7000 serisi verdiğiniz fiyat farkına degecek ve yeni yazılımları oturmuş bir kart olur. Ben çok düşündüm Şubat gibi geçsem mi rx5700xt den diye ama 3.5 a benim kartı satıp ustune 4-4.5 bin ekleyip daha oturmamış ray tracingli bir kart almaktansa seneye kartı 2 bine satıp üstüne ekleyerek düzgün ray tracingli ve fx yazılımı bir Kart almak daha mantıklı gibi. Rx5700xt sonuçta 1 sene daha yüksek ayarlarda gideri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 19 Kasım 2020; 22:29:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sasua

Öyle ahım şahım bir performans etkisi yapmaz herhalde ya rx5700xt den rx6800 e geçmek değmez gibi

Alıntıları Göster

Şaka mı yapıyorsun? Yoksa sadece yazmak için mi yazdın bunu? İnsan açıp bir bakar. 6800 XT 5700 XT'ye göre en az 1080p'de %40 %50,2k'da %50-%60,4k'da ise %60-%70 daha iyi.

18 oyundaki 1080p Fps ortalaması

1440P 18 OYUN ORTALAMASI

4k 18 Oyun ortalaması

Alıntı

metni:

@bilgennyk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cor3 -- 19 Kasım 2020; 23:5:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cor3

Şaka mı yapıyorsun? Yoksa sadece yazmak için mi yazdın bunu? İnsan açıp bir bakar. 6800 XT 5700 XT'ye göre en az 1080p'de %40 %50,2k'da %50-%60,4k'da ise %60-%70 daha iyi.

18 oyundaki 1080p Fps ortalaması

1440P 18 OYUN ORTALAMASI

4k 18 Oyun ortalaması

Alıntı

metni:

@bilgennyk

Alıntıları Göster

Dostum ne bu agresif tavırların ben 1440p kullanıcısıyım ve 18 oyun ortalamasına filan bakmadım bi video izledim ona göre söylüyorum. %60 fark görmediğimi söyledim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 19 Kasım 2020; 22:43:11 >
  • Durum tam olarak şundan ibaret hale geldi AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] 

Fanboy wars will be: "My card that I can't buy is better than your card that you can't buy"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 19 Kasım 2020; 22:35:28 >
  • quote:

Dostum ne bu agresif tavırların ben 1440p kullanıcısıyım ve 18 oyun ortalamasına filan bakmadım bi video izledim ona göre söylüyorum. %60 fark görmediğimi söyledim sadece.

Alıntıları Göster

Kusura bakma agresif tavırım için ama ciddi 6800 XT 5700 XT'ye göre en az %50 daha iyi ortalamada. Aşağıdan detaylı teste bakabilirsin.

https://www.techspot.com/review/2146-amd-radeon-6800//

• Tüm dünyada bu kart şuan 2 kat fiyatına satılıyor amd'nin beceriksizliği tamamen.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jwzwub/one_of_the_big_offical_amd_sellers_in_the/

• quote:

Kusura bakma agresif tavırım için ama ciddi 6800 XT 5700 XT'ye göre en az %50 daha iyi ortalamada. Aşağıdan detaylı teste bakabilirsin.

https://www.techspot.com/review/2146-amd-radeon-6800//

Alıntıları Göster

Hocam demek istediğim şey ben bu kartı alacaksam ray tracing de açmak isterim ama o teknolojiyi oturtmadığını düşünüyorum ha ray tracing olmadan güçlü bir mimariye sahip zaten ama rx5700xt de bana ray tracing olmadan yüksek ayarda oyunlar oynatıyor. Rdna 3 ile ray tracing daha da iyileşeceğini düşünüyorum o yüzden dedim.

• Sasua S kullanıcısına yanıt

araştırmadan yorum yapman doğru değil yukarıda bende sana aynısını söyledim %60 daha performanslı şaka mı yapıyorsun dediğimde ben öyle bir fark göremedim dedin.Bilmiyorsan yorum yapmaman daha doğru . arkadaş güzelce bir cevap yapıştırmış sana

• quote:

Hocam demek istediğim şey ben bu kartı alacaksam ray tracing de açmak isterim ama o teknolojiyi oturtmadığını düşünüyorum ha ray tracing olmadan güçlü bir mimariye sahip zaten ama rx5700xt de bana ray tracing olmadan yüksek ayarda oyunlar oynatıyor. Rdna 3 ile ray tracing daha da iyileşeceğini düşünüyorum o yüzden dedim.

Alıntıları Göster

Anladım hocam, Ray tracing teknolojisinin ilk senesi amd için ve bu seride istenileni veremiyor Ray tracing konusunda şu anki tüm testlere baktığımızda. Rdna 3 ile inşallah Nvidia ile başa çıkacak konuma gelirler Ray tracing teknolojisinde. Elinde 5700 xt olan 6800'e geçip geçmemesi onların kendi tercihi olur. Bende şahsen geçmezdim aralarındaki fark büyük olsada, ama yeni kart alacakların kesinlikle 4500 lira verip 5700 xt almaması gerekir. 6600 ve 6700 XT'nin de eli kulağında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cor3 -- 19 Kasım 2020; 22:54:57 >
  • quote:

Anladım hocam, Ray tracing teknolojisinin ilk senesi amd için ve bu seride istenileni veremiyor Ray tracing konusunda şu anki tüm testlere baktığımızda. Rdna 3 ile inşallah Nvidia ile başa çıkacak konuma gelirler Ray tracing teknolojisinde. Elinde 5700 xt olan 6800'e geçip geçmemesi onların kendi tercihi olur. Bende şahsen geçmezdim aralarındaki fark büyük olsada, ama yeni kart alacakların kesinlikle 4500 lira verip 5700 xt almaması gerekir. 6600 ve 6700 XT'nin de eli kulağında.

Alıntıları Göster

Rx6700xt 5700xt den ufak bir fiyat farkıyla ray tracing açabilen ve bu dlss 2.0'ın muadili fx teknolojisi de oturmuş hâliyle gelirse çok mantıklı olur valla.

• HoneyMonkey kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar biraz sakin. Bu ne cevvalliktir. Normal anlaşamazsan sesini yükseltirsin. Daha ilk tepkide parlamak , oh olsun falan ne gerek var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.