S

Yüzbaşı
05 Haziran 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 286 (Bu ay: 5)
Gönderileri
Samsung odyysey smart OLED G8 deneyimim

Merhaba. Biliyorsunuz ki monitör dünyasında artık OLED teknolojisini görmeye başladık ufak ufak. Şu an Türkiye'de satılan tek quantum dot OLED paneline sahip olan Samsung stoklara giriş yaptı. Satın aldım ve 4-4.5 saat civari bir kullanım sürem var.

Arkadaşlar monitör Alienware 3423dw monitörü ile aynı panele sahip ama yansıma önleyici olarak daha başarılı. Alienware 10 bit görüntü verebilirler Samsung 12 bitte 175Hz verebiliyor. Micro HDMI, mini HDMI, mini DP, Type-C ile görüntü verebilmekte. Ekran koruyucu ile gelmekte ayrıca monitör bu güzel bir özellik çünkü Alienware için kısa bir araştırma yaparsanız ekran koruyucu olmadığı için çizikle gelen monitörler var. Alienware çift fan ile gelirken Samsung'da fan yok ki Alienware fanını çok rahatsız edici bulan kişiler var yabancı forumlarda. Monitör hiçbir şekilde ısınmadı diyebilirim. Ayrıca monitörün kendine ait bir kuantum Neo işlemcisi ve akıllı sistemi mevcut. Bilgisayar olmadan televizyon gibi de takilabiliyorsunuz.

Artılar:

+ HDR 400 gerçek siyah sertifikalı bir monitör ve muazzam anlar yaşatıyor size. Bilmeyenler için söylemem gerekirse HDR400 gerçek siyah HDR1000'den daha güzel gözüküyor.

+Monitör 4 saatte bir piksel kaydırma gibi özelliklerini kullanarak OLED yanığını engelliyor. Siz fark etmiyorsunuz sizi etkilemiyor kısaca.

+ OLED olmasından dolayı muazzam siyah kareleri yaşıyorsunuz. Renkleri IPS'den daha güzel, siyahları VA'dan daha iyi veriyor. Şu ana kadar gördüğüm en kaliteli panel diyebilirim.

+ Gecikme süresi 0.1 Ms ve 175 Hz.

+Hikayeli oyunları seviyorsanız bundan daha iyi bir monitör yok en azından şuanlık:)

+ 21:9 monitör boyutu sizi hikayeli oyunların içine çekiyor resmen. 16:9 monitör boyutundaki oynadığınız oyunları bir daha oynamak isteyebilirsiniz :)

+ Renk gamutu, skalası çok çok iyi. Profesyonel işlerinizde de kullanabilirsiniz.

+ Reddit'ten okuduğum kadarıyla bir kişi samsung.uk yani birleşik krallık ile görüşmüş ve 3 sene OLED yanığına karşı garantili denilmiş.

+ 12 bitte 175 Hz.

+ Samsung belirtmese de monitör 960 nit parlaklığa çıkabiliyor. Bu çok iyi bir şey.

Eksikleri:

- Çok pahalı bir monitör.

- 21:9 ekranı Valorant gibi oyunlar için uygun değil yanlardan siyah boşluklar kalıyor. Bana çok garip geldi ama siz alışırsınız belki.

+ Kodlama ile uğraşan, metin tabanlı iş yapan arkadaşlara önermiyorum. OLED monitörler bu konuda can sıkıcı olabiliyor.

https://www.hepsiburada.com/samsung-ls34bg850suxuf-smart-odyssey-oled-g8-34-0-1ms-175hz-uwqhd-1800r-has-usb-type-c-mini-dp-gaming-monitor-p-HBCV00003NYTL7?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBCV00003NYTL7&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Merak ettiğiniz bir şey var ise deneyimleyip sizlere yazarım.

.

Merhaba, bilindik bir Online alışveriş sitesinden ekran kartı aldım. Dış kutusunda hasar yoktu ama iç kutusu yırtık bir şekilde geldi. Ekran kartının içeriğine dokunmadım statik poşeti dahil duruyor. Geri gönderdim bugün ürünü. İlk 14 gün dolmadı. İade almak zorundadır değil mi?

Ayrıca, kargocunun yanında açtım kutuyu lakin dış kutuda hasar yoktu bende kabul ettim meğersem iç siyah kutu yırtıkmış. Statik poşetini bile açmadan yolladım kartı eksiksiz. Firmaya da yazdım üründe sorun yoksa kullanın sorun olduğunu düşünüyorsanız gönderin inceleyelim dediler ama ben 14 günlük cayma hakkımı kullanmak istiyorum.

.

Rdr2 ile aynı firmaya ait olan ücretsiz yayınlanan civ6 yaması da kaldırıldı. Rdr2 ücretli diye şikayet edip ücretli sattıkları için ondan iptal olduğunu sanan ve savunan arkadaşları alalım kenara
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 sa.
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 674
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 879)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 899 (Bu hafta: 16)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.