Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.206
Cevap
165
Favori
505.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 30.3.2024)
Giriş
    Gigabyte 11 k olacak bu Euro fiyatına göre resmen soygun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt

bu gigabayte neden bu kadar pahali orasini anlamadim. altin kaplamami nedir  

• cocainbar kullanıcısına yanıt
    Golden chip 🤣😁😀

• millet alıyor diye sinerji biraz yüksekten uçuyo o alanlar bitince mecbur fiyat düşecekler.

Örnek olarak;

Gigabyte GeForce RTX 3070 Vision OC 8G 256 Bit Ekran Kartı

qp 1000₺ daha uyguna satıyor ve o adam da kâr ediyor ama birisi fırsatçılık yapıyor işte.

https://www.sinerji.gen.tr/gigabyte-geforce-rtx-3070-vision-oc-8g-lhr-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-p-37555

https://www.qp.com.tr/gigabyte-geforce-rtx-3070-vision-oc-8g-256-bit-ekran-karti

• AlperJk A kullanıcısına yanıt
    3070'ler öldü hocam. 6800xt varken alınmaz. Alan da 1 yıl kullanır satarım düşüncesiyle alıyodur. Yayın olayına giren için olabilir ama bu fiyattan asla 3070 almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 19 Kasım 2020; 19:11:56 >
  • Bu nedenle 1 dk bile düşünmedim. Firmalar alıştılar fahiş kar etmeye.

Nvidia ve AMD şu an adı konulmamış bir kartel oluşturdular ve hesap soracak kimse yok.

Alternatif bir 3. part üreticinin acilen piyasaya çıkması gerekiyor.

• Şu toz duman ortadan kalkıp stoklar adam akıllı çoğalana kadar beklemek gerek diye düşünüyorum. Dolarda bariz bir artış olmaz ise gelecekte bu fiyatlara sittin sene satamayacaklar ve bariz bir miktar cebinizde kalmış olur. Şuan ki hype tan faydalanıp çok yüksek kar marjı sağlıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: syukseker

Şu toz duman ortadan kalkıp stoklar adam akıllı çoğalana kadar beklemek gerek diye düşünüyorum. Dolarda bariz bir artış olmaz ise gelecekte bu fiyatlara sittin sene satamayacaklar ve bariz bir miktar cebinizde kalmış olur. Şuan ki hype tan faydalanıp çok yüksek kar marjı sağlıyorlar.

benim merak ettiğim şu bu yüksek kar marjlı satmaya çalışıyorlar dediklerimiz sinerji mi

yoksa sinerjinin tedarik ettiği yer mi yüksek satıyor.

Çünkü eğer ilki doğruysa mutlaka aynı uygulamayı yapmayıp daha uyguna satacak olan bir mağaza bulunur

öbür türlüyse ancak beklemek gerekir

• Bu stok muhabbeti nerden çıktı böyle ya mining dönemi hariç ben görmedim tamam şuan bir pandemi var ama kartlar 30 50 tane geliyor oda bitince ara dur oluyor eski serilerdeki kartların üretimide durdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

Bu nedenle 1 dk bile düşünmedim. Firmalar alıştılar fahiş kar etmeye.

Nvidia ve AMD şu an adı konulmamış bir kartel oluşturdular ve hesap soracak kimse yok.

Alternatif bir 3. part üreticinin acilen piyasaya çıkması gerekiyor.

Ben bunun amd ve nvidia ile alakası olduğunu sanmıyorum. Türkiyede nedense sadece ekran kartı fiyatında böyle inanılmaz bir bindirme var. Geçen işlemci aldık böyle bir bindirme yok. SSD olsun diğer parçaları kıyaslayın avrupa fiyatlarına avrupadan getirdiğine değmiyor genelde aynı fiyata çıkıyor aşağı yukarı. Bu ekran kartını getiren türkiye distribütörleri ya da satıcı firmalar anlaşmışlar beraber geçiriyorlar millete. Keşke adam gibi çalışan bir rekabet kurumumuz olaydı da bu anlaşmayı meydana çıkarıp canlarına ot tıkayaydı. Seneler önce hatırlarmısınız Vatan,teknosa,aral ithalat vs vs tamamını hatırlamadığım firmalar ve distribütörler anlaştıkları için fiyat konusunda bu tarz bir dava açılıp ceza yemişlerdi.

• 1.000$ = 7.540TL

Şöyle bi bakıyorum 1.000$ ekran kartına harcamaya değecek oyun varmı diye, ı ıhh, bence yok.

Firmaların msrp'si satış fiyatlarını tutmayınca direkt siliyorum zihnimden zaten, daha önce yaptığım f/p değerlendirmelerine uymuyor çünkü.

Buna rağmen alan arkadaşlara da saygım var, yeni donanımlarıyla mutluluklar dilerim.

• Şeytan diyor bul uygun fiyatlı 3070 yapıştır geç ama elim varmıyor

• ookami O kullanıcısına yanıt
    Bence hiçbir önemi yok. Bayii de perakendeci de distribütörü de yüksek fiyattan sağlıyorsa ürünü çakallık yapıyordur ve cezalandırılması gerekir. Yapılıyor mu veya mümkün mü? Hayır pek değil. Direkt üretici yüksek fiyattan sağlıyorsa öğrenmenin keşke bir yolu olsaydı. Ama önemi yok. Bekleyen her türlü karlı çıkacaktır benim görüşüme göre. Sabır bu çakallığı cezalandıracak yegane şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: ookami

benim merak ettiğim şu bu yüksek kar marjlı satmaya çalışıyorlar dediklerimiz sinerji mi

yoksa sinerjinin tedarik ettiği yer mi yüksek satıyor.

Çünkü eğer ilki doğruysa mutlaka aynı uygulamayı yapmayıp daha uyguna satacak olan bir mağaza bulunur

öbür türlüyse ancak beklemek gerekir

Alıntıları Göster

Sadece sinerji değil çoğu satıcı ve toptancı şu an bu durumda diye düşünüyorum. Zira Amazon bile yüksek fiyattan kart satışı yapmaya başladı. Amd bu kartları 650 ve 575 dolar olarak fiyatlandırdı. 575 Dolar olarak belirtilen kart sinerjide 1100 dolara yakın satılıyor. Amazon 7600 dan asus tuf 3080 satmıştı birde şimdiki fiyatlarına bakmak lazım . o zamandan bu zamana dolarda 1 TL düşüş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syukseker -- 19 Kasım 2020; 19:33:10 >

• Aklım almıyor ya 650 dolar kart 8.5 kurdan hesaplasan bile 5.525 tl yapıyor bak 8.5 dan diyorum 9 k nedir ya

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.