Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
165
Favori
506.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş
  • Şu kart varken 3070 / 3080 almanın bir mantığı kalmadı.

• benim kanım şudur, AMD benim performans beklentimi fazlasıyla karşıladı, kartların rasterizasyon performansı hakkında kimse kötü söz edemez. Yanlız problem şu, ben 2012'de HD 7970 satın almıştım o dönem 7970 GTX 680'i tokatlıyordu 1 yıl sonra GTX 780 çıkana kadar da piyasanın en iyi ekran kartıydı. Ancak o dönemden beri AMD zirvede iddialı bir şekilde yarışmadı. Bu denli bu sektörden uzak kalmış bir firma için bence istedikleri ekran kartı fiyatları yüksek kaldı. İstedikleri fiyatlardaki problem de şu, RTX 3070 70$ daha ucuz, RTX 3080 ise 6800XT den sadece 50$ daha pahalı. Bu şartlarda Nvidia'nin da yılların oturmuş firması olduğunu düşünürsek, oturmuş sürücü destekleri, shadowplay, dlss ve rtx performansını da düşününce birçok oyuncu der ki 50$ daha vereyim rtx 3080 olsun. Problem orada bence. Bu kart en az 100$ daha ucuz olmalıydı RTX 3080'den o zaman piyasada çok daha albenisi olurdu, RX 6800'de fiyatı RTX 3070 ile aynı olmalıydı.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Oyundan ayar açınca rt yapmıyor veya çok az yapıyor diyorum işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Bu mesaj silindi.

Büyük ihtimalle ama değer mi o paraya? Yani su soğutma masrafı ile 3080 alınabilir hocam

:)

Ben şubat ayı gibi inşallah ömür varsa nasipse rx 6800 alacağım amazondan. Olurda aşı dağıtımı falan hızlanır seyahat kolay olursa yurt dışında çıkarsam veya gelen olursa rx 6800 xt alırım

Valla 6800 e bile razıyım ucuz bir 2080ti katili olması ve stabil bir performans vermesi yeterli zaten 1440p 144hz 10 bit Hdr600 ekranım var.

:) 2700 şanslı çiplerde aib kart ile de yapılabilir bu arada hocam. Ama dediğim gibi yüzde 3 ten fazla fps beklememek lazım. Kart 4k da direk vram bant genişliği ile kaybetmiş. Açıkcası 16gn olması şuan çok anlamlı olamasa da önümüzdeki senelerde oyunlar bu vramlerden faydalanır. Oyun mimarisi bol vrame göre yapılabilse zaten bant genişliği sorunu da optimize olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Sıfırdan sistem kuracaklar veya parça parça satacaklar değerlendirebilir,6800 xt 7500 'e geliyor hesapladım.

https://www.incehesap.com/hero-xt-5600x-6800-xt-16gb-512gb-oyuncu-bilgisayari-fiyati-47573/?ref=akakce&v=0.20.1

Kendi fiyatlarıyla pc toplama sihirbazından

https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/?gaming=0&p=47159,1_46647,1_42627,1_46543,1_47242,1

peki sistem hazırmı acaba sonra ekran kartı yok demesinler?

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Burda gördüm bug değilse kötü salt oyun kartı gene bunlar ozaman ray trace biraz yalan demek ki bunlarda.

Kopyala yapıştır yapın.

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6800-vs-geforce-rtx-3070?page=0,17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Kasım 2020; 13:8:52 >

Aynen bunu diyorum rt açsan bile oyundan rt yapmıyor kart bu yüzden performansı oyunlarda yüksekmişte control minecraft quake'de düşükmğş gibi duruyor.

Gerçekte 2060 bile 2 katı rt yapıyor neredeyse

• teknoCat kullanıcısına yanıt

değmez. Bu devirde artık OC olur diye gereksiz soğutma ve VRM solüsyonlu ekran kartları almanın anlamı yok, ekran kartı piyasasındaki sıkı rekabet yüzünden ekran kartları zaten referans değerlerinde oldukça agresif bir şekilde hızaşırtılmış olarak çıkıyorlar zaten bu da en fazla 10% OC olabilmelerini sağlıyor. O şartlarda da 100-150$ verip de referansın üstünde çok kaslı ekran kartı almanın anlamı kalmıyor

İlginç böyle kalırsa kötü 5700xt vs 2070s çekişmesinin 2. raoundu olur. Gene ucuz hızlı kart arayan amd alır en iyisini isteyen nvidia alır bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 19 Kasım 2020; 13:12:16 >

problem şu, böyle olması gerekir doğru da. bunun için AMD'nin de yeterince ucuz olması lazım. Şu an yeterince ucuz değil

•  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Aralık 2020; 19:0:11 >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt

Bence asıl hatalı olan varsayım şu, AMD'nin ilan ettiği MSRP de kartların satılacağını düşünmek. Nvidia'da olanın aynısı AMD'de de olacak hiç şüpheniz olmasın. 650$'ye de RX 6800XT bulamayacaksınız.

Bu şu anki şartların getirdiği bir durum buna yapacak birşey yok. Covid-19 dan ötürü bir talep patlaması yaşanıyor dünyada bu ürünler için ve aynı Covid-19 salgını yüzünden hem üretim hem de tedarik zinciri yavaşlamış durumda. Bu arzdaki eksiklik de fiyatlara artış olarak yansıyor. Covid-19 salgınının umarım birkaç ay sonra yavaş yavaş gerilemesiyle bu arz problemi de azalacağından fiyatlar da MSRP seviyelerine yaklaşacaktır.

• pcheveslisi kullanıcısına yanıt

Firmalar genelde hazır sistemler için belli bir kota ayırıyorlar,açıp görüşmek lazım.Sepete ekle butonu aktif.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anisotropic

Amacım fanboyluk yapmak değil, karta ihtiyacım olduğu için RTX 3080 denk geldi, yapıştırıp geçtim.

İnternetteki benchmarklara bakıyorum doğru düzgün karşılaştırma yapmak için. Adam Death Stranding ile benchmark versus yapmış 6800 XT ve 3080'i, DLSS'i kapatmış Nvidia benchmarkında, bakın AMD daha ucuz fiyata aynı performansı veriyor diyor. E bu nasıl versus şimdi? Nvidia'nın RTX kartlarındaki olay zaten DLSS, sen bunu kapatınca neye göre kime göre benchmark yapmış oluyorsun? Haksız mıyım? Nvidia kart alırken içindeki tensor core'lar bedavaya mı geliyor ki sana kapatıyorsun DLSS'i?

DLSS her oyunda olsa dediğiniz %100 doğru ama malesef şu an için oyun firmalarının eklemesi gerekiyor, bu yüzden bence de yapılan testler mantıklı. Nvidia bundan sonra DLSS ekleme hızını agresif bir şekilde arttırırsa yine bariz önde olur(farklı açılardan yine önde ama saf oyun performansı benzer). Amd tarafı kendine özel bir dlss yapacağını belirtiyor ama dediğiniz gibi Nvidia tensor çekirdeği kullanarak yaparken, Amd saf işlem gücü kullanarak yapmaya çalışacak ve bilindiği gibi tensor çekirdekleri yapay zekada ciddi avantaj sağlıyor, bu yüzden muhtemelen Nvidia kadar artış yaşatmayacak Amd'nin bu teknolojisi. 6800xt 650 yerine 600 dolar gibi bir fiyattan çıkmalıydı, Nvidia oyun içi, oyun dışı bir çok avantaja sahipken 50 dolarlık bir fark, helede rakibin senden rt ve dlss konusunda ciddi avantajlıyken biraz az olmuş bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

Sıfırdan sistem kuracak olsam şahsen değerlendirirdim.Dezavantajı power seçilemiyor,kasada ne varsa o.

Nvidia özel yapımıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Aralık 2020; 18:59:4 >

Adamlar no-tracing çıkarmış  

yeni amd teknolojisi batman'nin en büyük dostu  

• şu arkadaşlara biraz ray tracing dlss verin de konuyu rahat bıraksınlar, 7 yaşında mısınız bilader ya, millet buraya stok var mı falan diye bakmaya geliyor, ergen ergen tipler sürekli.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.