Yarbay
16 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 302 (Bu ay: 2)
Gönderileri
amd 3800 venice var bende

12*200 2400 mhz default hali

2 tane de ddr 400 ram var bende fakat fsb ddr oranı cpu /15 ve bunu biostan değiştiremediğimden dolayı ramler dual 321 mhz çalışıyor

şimdi ben çarpanı 10a düşürdüm fsbyi 250 yaptım fsb ddr oranı da otomatik olarak cpu/12 oldu ve ramler dual 410 mhz çalışıyor..işlemci de 2500 mhz

şu an voltaj vermedim sadece çarpan düşürüp fsb artırdım bunun sıcaklık veya işlemci ömrü açısından etkileri nelerdir..sıcaklık aslında normal ama bu çarpan düşürüp fsb artırıp ramlerin mhzını artırmanın getirisi ve götürüsü nedir onu merak ediyorum
bir arkadaşım laptop alacak..bana danıştı fakat ben de fazla takip edemedim piyasayı..yardımlarınıza ihtiyacımız var

öncelikle en fazla 2250 ytl (kdv dahil)

dual core olsun,dvdrw olsun,wireless olsun,ekran kartı iyi olsun..ekran widescreen olsun

model,marka tavsiyelerinizi bekliyoruz
quote:

Football Manager serileri hız kesmeksizin devam ediyor. Hayatımıza tat katan, bizleri monitörler başında sabahlara kadar tutsak eden bağımlılık yaratıcı serinin yeni üyesi de yakın zamanda bizlerle buluşacak. Artık yavaş yavaş nasıl bir oyunla karşılaşacağımız şekillenmeye başladı. SiGames yayınladığı 25 ekran görüntüsü ile oyun hakkında birçok detaya deyindi. BU ADRESTENresimlere bakarken aynı zamanda resimlerin altlarındaki ufak açıklamaları takip ederek buradaki başlıklar altında resimler hakkındaki yorumları takip edebilirsiniz.

Player interaction (Oyuncu Etkileşimi):
Bu bölüm görüldüğü gibi oldukça gelişmiş, detaylandırılmış. Özellikle bir oyuncu hakkında haber geldiğinde o oyuncunun profilinden bir kesit ile karşılaşmamız gerçekten çok güzel düşünülmüş bir detay. (r.1448) Oyuncunun yaşı, oynadığı bölge, uyruğu, değeri, kaç maç yaptığı, gol sayısı ve maç ortalaması gibi bilgilere oyuncunun profiline hiç girmeden direk görebilmemiz sağlanmış bu özellikle. Bunun yanında oyuncu hakkında görüş bildirme durumunun da elden geçtiği ve detaylandırıldığı şüphesiz. FM 2006 ile karşımıza gelen oyuncunun profilinden kadro durumu ile ilgili yorum yapma olayı bu oyunda biraz daha detay kazanmış ve oyuncu hakkında yapacağımız yorumda da bu alanı kullanabilmemiz sağlanmış. (r.1444) Olumlu, olumsuz birçok seçenek mevcut yine bu hususta. Yine bu kısımda karşımıza oyuncu hakkında birçok yorum yapma şansımızda var. Mesela bir oyuncuya başka bir oyuncuyu örnek gösterebiliyor veya ondan öğrenebileceği bazı konular olduğunu belirtebiliyoruz. (r.1440) (r.1444’te ve 1446’da da bu hususlarda yaptığımız yorumların haberlere yansıması.)

Hints & Tips (İpucu ve Tiyolar):
Yayınlanan ekran görüntüsünde oyun kayıt olurken o sırada bize oyun hakkında bilgi veren bir bar çıktığı ve içerisinde pratik bilgi sunduğu gözükmekte. (r.1430) Sanırım bekleme ekranlarında hem oyun hakkında bilgi vermek hem de biraz olsun o ekranlardaki sıkıntılı bekleyişi azaltmak için böyle hoş bir detaya yer verilmiş.

Improved interface (Geliştirilmiş ara yüz):
Tüm resimlerde görüldüğü gibi bizlere elden geldiğince, rahat ve kullanılabilirliği sağlam bir ara yüz sunmaya çalışmış SiGames. Sanırım oyun ile beraber gelen en iyi kaplama (skin) ile karşılaşacağız FM 2007 ile beraber. Grafiksel açıdan zengin, göze hoş gelen bir yapısı var şüphesiz. (r.1434 ve 1432)

New Dialog (Yeni diyalog ekranı):
Resimde de görüldüğü üzere yeni birçok sorgu ekranı eklenmiş oyuna. (r.1436 seçilmiş 6 oyuncuya scout göndermek isteyip istemediğimizi soruyor.)

Multi Select (Çoklu Seçme):
Oyunda herkesin bildiği gibi bir işlemi birden çok oyuncuya uygulamamız gerekken durumlar oluyor, bu durumlarda tek tek oyunculara tıklayıp düzenleyip istediğimiz kısmı sonra diğerine geçiyorduk. Bu oldukça yorucu ve sıkıcı oluyordu. SiGames bunu fark etmiş olacak ki arttık birden çok oyuncuyu aynı anda seçebiliyoruz bu özellikle. (r.1438)

Customise your homepage & Snapshot (Kişisel ekranı düzenleme):
FM 2006 ile birlikte karşımıza çıkan; profilimiz, takım ve bulunduğumuz sezon hakkında birçok bilgiyi tek ekranda toplayan bu güzel uygulama bir adım daha ileri gidilerek artık düzenlenebilir bir hal almış. Artık bu ekranın hangi kısmında hangi bilgiyi görmek istiyorsak onu başlığın yanında bulunan küçük ok ile seçiyoruz ve artık o kısımda istediğimiz konu hakkında bilgiler oluyor. (r.1428 ve r.1414)

Half Time Teamtalk (Devre arası takım konuşmaları):

•Winning HT teamtalk: Devre sonunda maçı önde kapadığımızda takımımızdaki oyuncularla etkileşime geçebileceğimiz diyalog sayısı arttırılmış. Adamımızın moraline göre onunla konuşabiliyor ve ne istediğimizi daha fazla seçenekle aktarabiliyoruz. (r.1426)
•Losing HT teamtalk: Tabiki takımın devreyi yenik kapatabileceği durumlarda mevcut. Bu durumda ise yine oyuncularımıza söyleyebileceğimiz birçok seçenek var. Bunların arasında motive amaçlı olanlar olduğu gibi çok sert tepkilerde mevcut. Oyuncumuzun morali çok düşükse onu motive etmeye çalışabilir ve moralini yükseltip maçın ikinci yarısında daha iyi futbol oynamasını sağlayabiliriz. (r.1424 ve r.1422)

Forum news (Durum haberleri):
Eski oyunlarda da mevcut olan bu özellik ile bir oyuncumuzu basında överek ona moral sağlayabiliyoruz. Tabi oyuncu formsuzsa ve ondan memnun değilsek bu durumda negatif yorumlarda bulunarak onu motive etme amaçlı olarak ta bu özelliği kullanabiliyoruz. (r.1420)

Scout Reports (Gözlemci Raporları):
Oyunun beklide gelişmesi gereken en önemli kısımlarından biriydi burası. Bir oyuncuya gözlemci gönderdiğimizde, o oyuncu hakkında sadece iki satırlık yetenek bilgisi veren bir ekran gelirdi önümüze. SiGames bu konuda da pasif kalındığını görmüş ve oyuncu profiline başlı başına yeni bir seçenek olan Scout report ekranını koymuş. Burada oldukça detaylı bir sayfa var ve bence gerçekçilik en üst seviyeye ulaşmış. Hemen deyinmek istiyorum; bu ekranda öncelikle araştırdığımız oyuncunun en iyi hangi bölgede oynadığı hakkında bilgi alabileceğimiz bir yorumla karşılaşıyoruz daha sonra ise oyuncunun şuan ki yetenekler ve gelecekte ulaşabileceği potansiyel yeteneği hakkında gözlemcimizin yorumlarını görmekteyiz. Oyuncunun kişiliği hakkında bilgi, güçlü ve zayıf tarafları, transfer olma hakkında düşünceleri ve son olarak gözlemcimizin tavsiyeleri ile bu sayfa sona eriyor. Ben bu özellik sayesinde FM Scout gibi oyunun zevkini kaçıran programlara da ilginin azalacağını düşünüyorum, çünkü bir oyuncuya gözlemci gönderip cevabı beklemek çok daha heyecan verici olacak diye düşünüyorum. Yine belirtiyorum bu oyundaki en güzel özelliklerden biri. (r.1418)

Scout knowledge (Gözlem Bilgisi):
Yine ilk kez karşılaştığımız özelliklerden biri, gözlem bilgisi ekranı. Resimde Alman ligi Bundesliga takımlarından Dortmund’un ekranı işlenmiş. Genel ve ülkesel olmak üzere ayrılan ekranda Dünya geneli ve kıtasal olarak gözlemci bilgisine ulaşabildiğimiz gibi ülkesel olarak ta bunu görmek mümkün. Tek resimden anlayabildiğim kadarıyla burada bu takımın dünya veya ülkeler üzerinde gözlem konusunda ne kadar yetenekli olduğu ve hangi gözlemcilerin ne kadar başarılı olduğunu takip etmemiz için yapılan bir ekran olması. Yine hoş özelliklerden birisi. (r.1416)

360 HDTV (HDTV desteği) (team info & fixtures):
SiGames işi büyüttü son zamanlarda, oyunu neredeyse her platforma uygun hale getirdi. PSP’den tutunda PC’ye kadar irili ufaklı birçok oyun makinesinde oyun çalışır oldu. Son olarak Microsoft’un XBOX360 isimli yeni oyun konsolu içinde oyunun yapıldığını duyurulmuştu bizlere. Malum yeni konsollar yeni teknolojileri de beraberinde getiriyorlar ve FM’de bu teknolojilere yabancı kalmamış. HDTV televizyonlarda da oyun çok rahat oynanabilecek, bunun için özel bir sistem hazırlandığı bizlere sunulan iki resimde de gözüküyor. (r.1410 ve r.1412)

Feeder club (Geliştirme Kulübü):
Ve geldik oyunun bu sene en fazla ses getirmeye aday yeni özelliklerinden birine. Bu özellik sayesinde artık gerçekte olduğu gibi kendimize alt bir kulüp bulup genç oyuncularımızı bu kulübe kiralayarak gelişmelerini sağlayabileceğiz. Örnek vermek gerekirse İngiltere’nin Man. United kulübü ile genç oyuncularını kiralık olarak gönderdiği Antwerp kulübünü söyleyebiliriz. Şimdi her resim için tek tek detaylandıralım bu muhteşem özelliği:

•Small feeder club: Bu resimde kulübümüzden geliştirme kulübü talebimiz karşısında aldığımız olumlu cevabı görmekteyiz. Anlaşılan bu özelliği yönetim ekranından stadyum büyütme gibi talep edeceğiz. (r.1408)
•Feeder club news 2: Burada yönetimin alınan olumlu karar sonucunda size alt kulüp olarak düşündüğü takımları sunduğunu görüyoruz. Sağ alttaki “Make Recommendation�? tuşu ile hangi kulübü istediğimizi beyan ediyoruz. (r.1406)
•Feeder club news: Yönetim talebinizi düşüneceklerini ve birkaç hafta içerisinde kararı bildireceklerini söylüyor. (r.1404)
•Move feeder clubs: Tüm anlaşma olayları bittikten sonra bir oyuncumuzu anlaşmalı kulübe nasıl yollayacağımızı gösteren resim. Oldukça basit bir işlem sonucu bunu gerçekleştirebiliyoruz. (r.1402)
•Feeder clubs: Burasıda tüm işlemlerin ana merkezi. Bu özellik hakkındaki tüm detayları burada bulmak mümkün. Gerçekten müthiş bir özellik olacak bu. (r.1400)


scnden alıntı
bendeki gtrde de ingilizce dil dosyası var ama tam ingilizce değil menülerde almanca kelimeler de var bu sebeple ayarları yapmakta zorlanıyorum..gtr pc'sinde yüklü olan varsa dil dosyalarını gönderirse sevinirim
Teknik direktör Jean Tigana ile bir yıl daha çalışma kararı alan Beşiktaş yönetimi, transferler çalışmalarına da start verildi. Çok iyi yabancılar almayı planlayan siyah-beyazlı yönetim, Tigana’ya 20 milyon EURO’luk transfer bütçesi sözü verdi.

Tigana’nın Avrupa’da isim yapmış bir teknik adam olmasınının da yıldız futbolcuların transferinde avantaj olacağına inanılıyor. Siyah-beyazlı takım sezon sonunda Avrupa kupalarına katılma hakkı elde ederse transfer bütçesi 20 milyondan 30 milyon EURO’ya da çıkabilir.


Kaynak:http://www.ntvmsnbc.com


valla bu paralar bana sallama gibi geldi ama hayırlısı
arkadaşlar maçı izleyen varsa top beşiktaştayken çok büyük ıslık vardı..ben de bunu fb tribünleri yapıyor sanıyordum..hatta oyuna bu kadar katılmaları da beni etkilemişti (tezahurat vs yok ama ıslık bile fb seyircisi için iyi başlangıç olabilirdi) fakat biraz önce öğrendim ki o ıslık da hoparlörlerden veriliyomuş..demek ki 52000 stad yaptık diyenler kendi seyircisine güvenmemiş bir de ıslık sesi hazırlatmış

maça giden fbli birinin mesajı (antu'da)

quote:

Taraftar ve tribün forumu kapalı olduğundan buraya bu topiği istemeyerekte olsa açmak zorunda kaldım...Bu uygulama nereden nasıl niçin çıktı anlayamadık...ilk başlarda taraftar ıslıklıyor zannettik ama tribünlerin suskun olduğu anlarda anlayabildik ıslık sesi taraftardan çıkmıyordu!maç stresi ve takımın gününde olmamasının etkisiyle tribünlerde çogu zaman suskun kaldı hoş olmadı...doğruluğu tartışılacak bir uygulama ISLIK EFEKTİ!!!!

Ergün
evt başlıktan da anlaşılacağı üzere restart ya da shut down komutları işlemiyor..kapat diyorum hiçbirşey olmuyor..hiçbir değişiklik yapmadım donanımda ya da yazılımda..sadece oyun yükledim..ve açmak için starfucker tools programını kullandım ama programda yaptıkları geri aldım böyle sorun olmaması lazım..daha önce de kullandım çünkü..


bu ne ya şaka mıinanmayan varsa haberi burdan okuyabilirsiniz

http://www.antu.com/HaberOku.aspx?ID=3752
General Motors şirketinin Pontiac marka otomobil departmanına gelen bir şikayet mektubu şu satırlardan oluşuyordu:

"Her akşam yemekten sonra ailecek dondurma yeme alışkanlığına sahibiz. Fakat bir çok dondurma çeşidi olduğu için her yemekten sonra ne çeşit dondurma yiyeceğimize hep karar veririz. Ben de markete gider alırım. Geçen ay otomobilimi değiştirip yeni bir pontiac aldım ve o günden beri markete gidip gelmek benim için sorun olmaya başladı. Çünkü ne zaman vanilyalı dondurma alsam market çıkışında otomobilimi çalıştıramıyorum. Fakat başka çeşit bir dondurma aldığımda arabam gayet güzel çalışıyor. Bu sorun size çok saçma bile gelse, benim çok ciddi olduğumu bilmenizi isterim. Vanilyalı dondurma aldığımda arabam çalışmazken, neden başka dondurma aldığımda arabam çalışıyor?"

Kolaylıkla buruşturulup atılacak bir şikayet mektubu gibi görünüyor, değil mi? Öyle de olabilirdi. General Motors yetkilileri bu şikayet mektubunu bir kenara atabilirdi, müşterinin sorusuda sonsuza dek yanıtsız kalabilirdi. Ancak General Motors şirketi olayı araştırması için bir mühendisi görevlendirdi.

Mühendis, nezih bir muhitte oturan, iyi eğitim almış Pontiac sahibiyle karşılaşınca biraz şaşırmıştı, böyle bir konuda dalga geçecek birine benzemiyordu. Akşam yemekten sonra yapılan dondurma alışverişine birlikte çıktılar. Vanilyalı dondurma alıp geri döndüklerinde, gerçekten de otomobil çalışmıyordu. Ertesi akşam çikolatalı dondurma aldılar ve araba çalıştı. Üçüncü akşam sıra çilekli dondurmadaydı ve araba yine çalışıyordu. Son deneme turunda vanilyalı dondurma alındı ve maalesef araba yine çalışmadı.

General Motors yetkilisi şaşkındı. Bir mühendis olarak, arabanın vanilyalı dondurmaya alerjisi olduğunu düşünmek pek akıllıca gelmiyordu. Bunun üzerine ziyaretlerine bir süre daha devam etti. Olayın günün hangi saatinde olduğunu, hangi tip benzin kullanıldığını, gidip gelme süresini ve daha pek çok ayrıntıyı incledi. Kısa bir süre içinde de ilk ipucunu elde etti. Vanilyalı dondurma almak diğer çeşitlere oranla çok daha kısa sürüyordu. Çünkü en çok aranılan ürün olan vanilyalı dondurma marketin hemen girişindeki dolapta satılıyordu. Diğer dondurma çeşitleri ise marketin en arka kısmında kurulu bir tezgahtan seçiliyordu. Herhangi değişik bir çeşidi almak bu yüzden çok daha uzun sürüyordu. Şimdi mühendisin karşı karşıya kaldığı soru şuydu? Otomobil neden daha kısa süre içinde geri dönünce çalışmıyordu? Zaman faktörü işin içine girince mühendis sorunun cevabını bulmakta zorlanmadı. Sorun, motor soğuduğunda devreye giren buhar kilidinden kaynaklanıyordu. Bu kilit, normal şartlarda motor durduktan hemen sonra devreye girip çalışıyordu ve çikolatalı yada çilekli dondurma alana dek geçen süre, motorun tekrar çalışması için yeterli soğumaya imkan tanıyordu. Vanilyalı dondurma gecelerinde ise süre çok kısa olduğu için motor soğuyacak vakit bulamıyor ve buhar kilidi devreye girmiyordu.

Bu öyküden de anlaşılacağı gibi, komik hatta asılsız gibi görünen bir müşteri şikayeti bir şirketin ürün geliştirmesinde kullanabileceği değerli bir veri haline dönüşebiliyor. Müşteri şikayetlerinin değerlendirildiği zamanlarda bir kurum için hediye niteliği taşıdığı bilinir. Bu gerçek öykü, garip bile olsa müşteri sorunlarının ve şikayetlerinin ürün ve hizmet geliştirmeye olan katkısının önemini gösteriyor.
quote:

Tanıtım:
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölümsüz eseri Büyük Nutku ve Türk gençliğine hitabesi. Cumhuriyetimizin kurucusu, Türkiyemizin ilk öğretmeni, bugünlere gelmemizi sağlayan Atamızı büyük bir minnet, şükran, saygı ve sevgiyle anıyor; milletimizi beraber kurtardığı silah arkadaşlarını, gazilerimiz ve şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz...

Türk Silahlı Kuvvetleri Ana Sayfasında yer alan Atatürk'ün Büyük Nutkunun içindekiler :

NUTUK - İÇİNDEKİLER

* Ön Söz
* Birinci Dünya Savaşında Anadolu'nun durumu ve kurtuluş çareleri
* Milli teşkilatların kurulması ve kongreler
* İstanbul hükümeti ile ilişkiler
* Milli teşkilatın yeniden düzenlenmesi
* Misak-ı Milli ve gelişmeler
* Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin toplanması
* İç isyanlar ve Doğu cephesindeki gelişmeler
* Düzenli orduya geçme kararı
* İstanbul hükümetinin Ankara ile temas arayışları
* Batı cephesindeki gelişmeler ve Birinci İnönü zaferi
* Londra konferansı ve İkinci İnönü zaferi
* Sakarya meydan muharebesi ve müteakip gelişmeler
* Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Savaşı, Mudanya konferansı
* Lozan barış konferansı ve Saltanatın kaldırılmasına ilişkin gelişmeler,Hilafet meselesi
* Halk partisinin kuruluş çalışmaları, Lozan Barış Antlaşması ve müteakip gelişmeler
* Cumhuriyetin ilanı
* Hilafetin kaldırılması
* Cumhuriyete karşı iç muhalefet, paşalar mücadelesi ve Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası olayı
* Türk Gençliğine Hitabe
* Rapor
* Haritalar


http://www.kho.edu.tr/atasayfa/buynutuk/download/buynutuk.zip
Hakkında
Konum: Ankara
İlgi Alanları: :?
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 4.035
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.635
İkinci El Bölümü Mesajları: 265
Konularının görüntülenme sayısı: 26.239 (Bu ay: 668)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 782 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.