Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.088
Cevap
130
Favori
219.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 578
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 430
  • Ortalama Mesaj Aralığı 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 227
  • Favoriye Eklediklerim 130
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Timeguard (722 mesaj) Muten Baba (467 mesaj) REDSTONE (430 mesaj) Manyaqçocuk (409 mesaj) -erna- (278 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6232 mesaj) Mobil (2237 mesaj) Mini (242 mesaj) Uygulama (377 mesaj)
  • @
45 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]
Giriş
    12048 Mesaj

Aynen 5700xt nasıl tırmalıyordu 2070s'i bu da 3080'i tırmalar ama ucuz olursa farka değecek kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Aralık 2020; 19:1:24 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ookami, Manyaqçocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12286 Mesaj
    |
    |
  • Teğmen
    212 Mesaj

RX 6800 XT 72 adet rt core var

RTX 3080 68adet rt core var

Şu an 6800 rt çalıştıramıyorsa, yansıma kapatıyorsa bile yarın öbür gün işin değişeceği belli.

|
    |
    Manyaqçocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    11223 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Orijinalden alıntı: marquin

şu arkadaşlara biraz ray tracing dlss verin de konuyu rahat bıraksınlar, 7 yaşında mısınız bilader ya, millet buraya stok var mı falan diye bakmaya geliyor, ergen ergen tipler sürekli.

@Özgür @XanthiN Yöneticileri de zaman zaman konu içerisinde görüyorum. Şikayet olmadan da ilgilenirler diye umuyorum.

• Yarbay
    12048 Mesaj

Onu ozaman değerlendiririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Aralık 2020; 19:1:55 >
    |
    |
    ProHan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1542 Mesaj

Ne ilgilenecekler dostum? Bu konu stok takip konusu mu? Stok takibi yapacak adam gitsin bununla ilgili siteler var oradan işini halletsin.

Kart hakkında konuşuyoruz kimi arkadaşlar çıkıntılık yapmayı seviyor veya fanboy diye susacak değiliz. Kartın rt yapamadığı açık. Bunu söylüyoruz. rt performansı 2060'tan bile kötü diyoruz.

otomobil lastiği mi konuştuk acaba konu içinde de yönetici gelecek ilgilenecek? Kartın rt performansı hakkında konuşmak yasaklandı mı?

|
    |
    REDSTONE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    428 Mesaj
    Vatan sisteme fiyatları girmiş.

Sapphire 6800 7353,76(800 dolar + kdv)
    Sapphire 6800xt 8272.98 (900 dolar+ kdv)

Şu anda hiçbir mağazada yerde yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er
    12 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CyberDiamond

Fiyatları nerede gördün acaba? ben bulamadım link atabilir misin?

• Yüzbaşı
    562 Mesaj

ya ne ray tracingmiş arkadaş 2 gündür konuşuluyor. kendi adıma konuşmak gerekirse şu anda ilk amacım 2k oyunlarda 144fps almak. rt açınca oluşan fps kaybını göze alan arkadaşlar 3080 alıp hayatlarına mutlu mesut devam edebilirler. 2k'da kendisinden 2-3bin lira daha pahalı ekran kartından daha başarılı görünüyor 6800xt. benim için yeterli bir neden açıkçası.

referans model olmasına rağmen soğutması başarılı,oc kapasitesi yüksek,güç tüketimi abartılı değil. 3080 sahibi olmuş olsaydım da oyunlarda "neymiş bu ray tracing" diyip bir kaç kez açık denedikten sonra kapatırdım. benim için fps önemli ve bu yüzden tercihimi 6800xt'den yana kullanacağım.

|
    |
  • Yarbay
    3809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CyberDiamond

İnsaf ya. Ref kartlara bu fiyat çekiyorlarsa özelleştirilmiş kartlar 10-11binden başlar bu gidişle.

• Teğmen
    212 Mesaj

Hocam ben zaten düz 12gb den aşağı olmamak şartıyla rtx3060 ve rx6600 fiyatlarını ve performanslarını bekliyorum 1080p oyuncusu olarak, olmadı pas geçicem bu seriyi.

Driverler oturmadan, oyun tamamlanma süreci bu kartlardan sonra bitecek oyunlar çıkmadan tam manasıyla karar vermek gerçekten zor.

|
    |
    Timeguard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    672 Mesaj

O firmanin adi geçince aklımda canlanan:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    CyberDiamond kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    360 Mesaj

Biz alanlar kardayız gibi gözüküyor eğer böyle fiyatlandırma yaparlarsa .d

|
    |
    3qzotix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    840 Mesaj

Arkadaşlar siz bu 4kcılara bakmayın bağlamışlar kasayı evdeki vestel tvye 4k görüntü veriyor diye. Başka bir olayları yok. Kafaya takmnayın açsın raytraysing dsll ne zıkkımsa 4k oynasınlar 30 fps minecraft. Amd demekki baya iyi kart çıkarmış bunlar bu kadar konuştuğuna göre  

|
    |
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj
    Arkadaşlar kusura bakmayın Habire sorup duruyorum ama cevap alamadım RX 6900 XT nin tahmini TR fiyatı ne kadar olur sizce? 10,630 TL param var yeter mi sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    12048 Mesaj

3060ti al geç 1080p 8gb 3-4 sene daha gider.

|
    |
  • Yarbay
    3809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Harmonyt

Biz alanlar kardayız gibi gözüküyor eğer böyle fiyatlandırma yaparlarsa .d

Ben aldım mı alamadım mı belli değil  incehesap inatla havaleyi onaylamıyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1542 Mesaj

dostum oranla bence kabaca fiyat belirir. 650 dolar 7500tl olduysa 11.5 filan olması lazım. Ancak üst seviye kartlarda kar marjını daha düşük tutuyorlar. 3090'da böyle olmuştu. Dolayısı ile 11 altına alınabilir diye düşünüyorum. Ama max %10 koyar 6800xt üzerine o kadar.

|
    |
    Gold Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2546 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ookami

Bence asıl hatalı olan varsayım şu, AMD'nin ilan ettiği MSRP de kartların satılacağını düşünmek. Nvidia'da olanın aynısı AMD'de de olacak hiç şüpheniz olmasın. 650$'ye de RX 6800XT bulamayacaksınız.

Bu şu anki şartların getirdiği bir durum buna yapacak birşey yok. Covid-19 dan ötürü bir talep patlaması yaşanıyor dünyada bu ürünler için ve aynı Covid-19 salgını yüzünden hem üretim hem de tedarik zinciri yavaşlamış durumda. Bu arzdaki eksiklik de fiyatlara artış olarak yansıyor. Covid-19 salgınının umarım birkaç ay sonra yavaş yavaş gerilemesiyle bu arz problemi de azalacağından fiyatlar da MSRP seviyelerine yaklaşacaktır.

Ne diyorsun hacı.

ABD de herkes mrsp den aldı.

Bak Bi daha yazayım.

Amd referans modellerini herles üretiyor. Nvidia fe kartı sadece nvidia kısıtlı olarak üretti.

3. Parti ekstra özellikli kartlar zaten 50 dolar koyar min.

Ama 2 aya gayet 650 dolara referans kart alınacak. Rx 5700 xt ve 5700 de aynısı oldu. Referans kart hala satılıyor. Amd referans kart üretimi yaptırıyor... İsteyen fark ödeyip aib alıyor. Nvidia da işler farklı

Yaptığın şey basit bir fan boyluk olmuş

• Teğmen
    205 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gold Man

Arkadaşlar kusura bakmayın Habire sorup duruyorum ama cevap alamadım RX 6900 XT nin tahmini TR fiyatı ne kadar olur sizce? 10,630 TL param var yeter mi sizce?

Yurtdışında 1000 dolara çıkacak, 500 dolarlık kart Türkiye'de 700 750 dolara satılıyor...Hadi 6900xt 1300 dolar gelir diyelim, bugünün kuru ile 10034 TL yapıyor. İnşallah çıkana kadar dolar yükselmez ve sende biriktirdiğin paraya alabilirsin.

Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.