Şimdi Ara

AMD'nin en güçlü işlemcisi Ryzen 1800X'de fiyat indirimi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
2.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • indirim kötü birşey mi? Ne zamandır indirime karşıyız, çoktandır evden çıkmadım iyice yabancılaşmışım.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    hepsiburada kadar çakalını görmedim. geçenlerde kdv indirim yaptık koşun dediler. zaten 850 liraya satılan ürünün fiyatını 1200 gösterip bakın %10 indirdik, üstüne kdv indirim yaptık 850'ye alın diyorlar! Bunun gibi birkaç ürün gördüm çok güldüm çok. Bu milleti iyi kazıklıyorlar.
  • Belli oldu bir sonra ki işlemcim ryzen olacak tabi ki 2.nesil ryzeni bekliyorum.
  • Sen erkeksin AMD erkekkkkkkkkkkkk !

Bir sonraki sistemim, eğer durum böyle devam ederse, kesinlikle AMD olacaktır.
  • Ahahaha amd yine batırdı ve fiyat inidirimi yapmak zorunda kaldı Coffe lake korkusu neler yaptırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Rakibinin en güçlü işlemcisinden neredeyse yarı fiyatına daha güçlü işlemci yaparsın yetmez üstüne indirim yaparsın halen daha tüm vunları görmez gelip burada "yok olmamış fail mail" dersin. Fanboyluk zor iş.

oyunlarda 7600k nın altında kaldığı zamanlar olduğuna göre yok olmamış fail mail derim

Yahu sende var ya.

Sadece oyun oynuyorsan 5 serisi al. 1600X al mesela. Oyunlarda 1800X ile aynı. 7600K yı geçtiği de oluyor. 7600K nın gerisinde kaldığı da oluyor. Ama öyle %30-40 geri kalmıyor. %10 u geçmeyen farklardan bahsediyoruz. Ki oyuna göre %10 geçiyor da. Özellikle çok çekirdek destekli oyunlarda farkını koyacak bir işlemci.

Zamanında çok çekirdeğe gerek yok denilip az çekirdekli alınan işlemcilerin hali de belli. Şimdi en az 4 çekirdek olmayan işlemciye işlemci bile denmiyor nerede ise.

Ben ihtiyaçlar iyi değerlendirilip ona göre tercih yapılması taraftarıyım. Hem video düzenleyip hem oyun oynayan biri olarak mesela 1600X benim için iyi bir tercih olurdu. Ama elimdeki 4690K hala oyun için çok iyi bir işlemci olduğundan gereksiz masrafa. Bir dünya anakart ve ram değişikliğine gerek yok. İşin kötüsü şu an bence Z97 Gaming 7 var. Arkadaş bunun kadar çok çıkış portu olan anakart kalmamış ya piyasada yeni çipsetlerde. Anakartların arkasına iki tane usb koymuşlar o kadar. Bu ne lan. Benim anakartta 10-12 tane USB 3.0 yuvası var.

İki tane F710
    Logitech G710+ ( 2 Port )
    Logitech G700S
    İki tane yazıcı ( Biri siyah beyaz lazer. Diğeri tarayıcı özellikli ve nadiren aldığım renkli baskılar için inkjet. )
    Telefon Data Bağlantısı için bir adet.
    Direksiyon.
    1 adet ups için.
    1 Tane Wifi için.

Yani usb lazım arkadaş benim gibi adama. :D

Ben amdye güvenemem abi yıllardır bu seviyede takılan intel ile hayatında ilk kez bu kadar düzgün bir işlemci çıkarmış firmayı karşılaştırıyoruz yani vereceğimiz para da az değil, en azından 2-3 sene sonra amdnin bu ayarda gittiğinden emin olduğumda alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Helal Olsun AMD ,Bu İntel'e Şefkat tokadı oldu.

• Şu amd fanboylar kadar komedi üyeler görmedim
  • Erdi bey merhaba;

Ryzen işlemciler intelin hangi işlemcilerine denk geliyor. Ayrıca kıyaslama yaparsak hangisi daha makul acaba.

• Su intel ve nvidia fanboylar kadar beyinsiz insanlar görmedim. Fanboyluk iyiymis gibi birde savunuyorlar. Intel muadili 1000 dolara satılıyor sesleri çıkmıyor. Ne demişler deveyi diken insani....

• H34RTL3SS kullanıcısına yanıt
    baban sana 120TL vermiyorsa işlemci parası olan 1.675TL'yi hiç vermez
  • yahu bu adam napıyo

• Teşekkürler amd diğer ürünlerde düşerse intelde düşer isteyen istediğini gider alır fanboy manboy işi hikaye pc para işi ne kadar fiyatlar düşerse o kadar iyi
  • Birkaçgün önce "AMD Ryzen 5 1600X işlemci, Gigabyte AB350 Gaming 3 Anakart ve Corsair Vengeance 2 x 8 GB DDR4 3200 Mhz Ram aldım. Ekran kartını güncellememe ( Asus Strix GTX 970 var ve AMD Vega gelince güncelliyeceğim) rağmen yinede çok memnun kaldım

Ekran kartımdan dolayı "2K oyun" oynayamıyorum ama Full HD'de ve Ultra ayarlarda takılmadan oynayabiliyorum oyunları. Ben AMD'nin böyle bir atılım yapabileceğini hiç beklemiyordum. Helal oldun AMD'ye valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: LambayaFunfDe

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Rakibinin en güçlü işlemcisinden neredeyse yarı fiyatına daha güçlü işlemci yaparsın yetmez üstüne indirim yaparsın halen daha tüm vunları görmez gelip burada "yok olmamış fail mail" dersin. Fanboyluk zor iş.

oyunlarda 7600k nın altında kaldığı zamanlar olduğuna göre yok olmamış fail mail derim

Yahu sende var ya.

Sadece oyun oynuyorsan 5 serisi al. 1600X al mesela. Oyunlarda 1800X ile aynı. 7600K yı geçtiği de oluyor. 7600K nın gerisinde kaldığı da oluyor. Ama öyle %30-40 geri kalmıyor. %10 u geçmeyen farklardan bahsediyoruz. Ki oyuna göre %10 geçiyor da. Özellikle çok çekirdek destekli oyunlarda farkını koyacak bir işlemci.

Zamanında çok çekirdeğe gerek yok denilip az çekirdekli alınan işlemcilerin hali de belli. Şimdi en az 4 çekirdek olmayan işlemciye işlemci bile denmiyor nerede ise.

Ben ihtiyaçlar iyi değerlendirilip ona göre tercih yapılması taraftarıyım. Hem video düzenleyip hem oyun oynayan biri olarak mesela 1600X benim için iyi bir tercih olurdu. Ama elimdeki 4690K hala oyun için çok iyi bir işlemci olduğundan gereksiz masrafa. Bir dünya anakart ve ram değişikliğine gerek yok. İşin kötüsü şu an bence Z97 Gaming 7 var. Arkadaş bunun kadar çok çıkış portu olan anakart kalmamış ya piyasada yeni çipsetlerde. Anakartların arkasına iki tane usb koymuşlar o kadar. Bu ne lan. Benim anakartta 10-12 tane USB 3.0 yuvası var.

İki tane F710
    Logitech G710+ ( 2 Port )
    Logitech G700S
    İki tane yazıcı ( Biri siyah beyaz lazer. Diğeri tarayıcı özellikli ve nadiren aldığım renkli baskılar için inkjet. )
    Telefon Data Bağlantısı için bir adet.
    Direksiyon.
    1 adet ups için.
    1 Tane Wifi için.

Yani usb lazım arkadaş benim gibi adama. :D

+1 Bu USB port sayisi gercekten sorun. Yeni anakartlarda kisip duruyorlar habire. Bundan aldim, olayi cozuyor ama Onda da risk alet bir an kilitlense, kablosu ciksa butun alet edevat sapitacak. Tabletti telefondu, grafik tabletti forograf makinesiydi yazicilar, gamepadler v.b. habire port ariyorsun. Oyle egilip kablo sokmekte dert daracik yerde.Vereceksin 20$ i kurtulacaksin. Baska yolu yok maalesef.

https://tr.aliexpress.com/item/ELEGIANT-USB-3-0-Switch-10-Port-Hub-Power-Socket-Plug-Eletrical-Power-Plug-USB-Hub/32750202230.html

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Ahahaha amd yine batırdı ve fiyat inidirimi yapmak zorunda kaldı Coffe lake korkusu neler yaptırıyor

Coffy Lake yuzunden deil kendi islemcileri 1700x ve 1700 yuzunden. Ikisinde de ozellikler birebir ayni, sadece base frekans dusuk. Ama 4.0 Ghz e kadar sorunsuz OC yapilabiliyorlar. Onlar daha ucza iken satamadi bu islemciyi. Islemciler ayni, sadece farkli etiket yapistirmis AMD: :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasegawa

quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

Ahahaha amd yine batırdı ve fiyat inidirimi yapmak zorunda kaldı Coffe lake korkusu neler yaptırıyor

Coffy Lake yuzunden deil kendi islemcileri 1700x ve 1700 yuzunden. Ikisinde de ozellikler birebir ayni, sadece base frekans dusuk. Ama 4.0 Ghz e kadar sorunsuz OC yapilabiliyorlar. Onlar daha ucza iken satamadi bu islemciyi. Islemciler ayni, sadece farkli etiket yapistirmis AMD: :D

Keriz silkelemesi diyorlar argoda Amd'nin o yaptığına :)

• jedi39 kullanıcısına yanıt
    Himm, borsa demek. :D :P
  • 7XXX serisi 6XXX serisinin güncellenmiş versiyonuydu.. zaten performans olarak çok küçük fark vardı.. asıl işlemciler sonraki jenerasyonda kendini gösterecektir.. nvidia prestij kaybından dolayı elindekilerini piyasaya sürdü.. ve 1XXX serisi ile zaten tüm piyasayı yedi bitirdi.. bu saatten sonra vega çıksa ne olacak ki.. adamlar ellerindeki 1060, 1070 , 1080 ve 1080 ti satıp vega mı alacak?? amd bu işlemcileri 7-8 ay önce piyasaya çıkarsaydı işler çok farklı olurdu.. herkes ddr4 için sistem değiştirdi zaten.. isterse fiyat düşürmesin..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.