Şimdi Ara

Amd için kötü haber: Oyuncular İntel'e dönüyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
11.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt

oyunlarda intele özel ayarlardan olmasın çöpse madem konsollarda niye AMD... windows dışında sıkıntı yok...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

single player oyunda her iki islemcide basarili

ama durum

multi player olunca intel ram timing yuzunden yari yariya tepkime farkiyla one cikiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

10400f ye les diyen kisi hic kullandin mi 😀

h410a 10400f takıp çoğ iyi beağğ diye sayıklıyorsunuz aldığınız performans o benchler de ki gibi değil arkadaşlar bilginiz olsun. 11400f şuan 10400f den kat be kat iyi. Ama hala 10400f önerip b460 anakart önerenler var. Ezbere sistem toplamaktan oluyor. Şu video bakabilirsiniz. Burada birde 3000mhzde çalışıyor 10400fin ramleri. 3500x-10400f ile aynı para. h410 anakart alırsanız 10400f 3500x maliyetleri tamamen aynı oluyor. 3500x 700 liralık b450 her anakartta çatır çatır çalışıyor. Evet 10400f şuan eski nesil ve fp duruyor ancak 11400f + h510 ikilisinin size fazlada çıkaracağı 450-500 TL maliyet fersah fersah daha iyi bir kombinasyona itiyor sizi. Hem 3200mhz kapısı açılmış oluyor hemde 11400f işlemciniz oluyor. Üstelik 11400f daha güçlü bir işlemci olduğu için düşük mhz ramlerden daha az etkilenecektir gpu beslerken. Amd son zamlardan sonra evet daha kötü fp açısından 10400f gibi bir işlemciye b460 takıp oc yapılmış 3500x işlemciyle kapışmak bana saçma geliyor. 11400f h510 kombinasyonu çok çok daha iyi şuan. Hem güncel hem ram açısından daha rahat hem de ram mhz düşüklüğü daha az etkiliyor işlemciyi. Ben hala gerek görmüyorum 10400f 2021 de. Yoksa 1000 liraya aldığım 3300x 3800 mhz ramlerle h410 2666 mhzde çalışan 10400f i tokat manyağı yapar bu testlere göre. (3300x çoğu oyunda 3500x den geri kalır yanı yok hatta çoğu zaman daha iyi chiplet yapısı sayesinde). Ben 3300x + anakartı 1700 liraya aldım. 10400f ile bu takozu bile geçecem ben derseniz 2300 lira bandında anakartla beraber maliyeti düşürüp 2100 h410+10400f alırsanız zaten dediğim gibi daha fazla para verip daha az fps alırsınız. Donanım arşivinde inceleme yapan arkadaşta çıldırmıştı ram mhzlerinden işlemci inanılmaz limitleniyor diye. 10400f olaya at gözlüğü ile bakanları fp ürünüdür alsınlar kullansınlar. 11400f benim gözümde intelde yeni kral b560 anakartla 4000+ bandında ramle bile beslersin işlemciyi en azından keyif alırsın. Bu nesilde olmasa da gelecek nesilde intel sistem kurma planım var bakalım ddr5 nasıl olacak.

• Funboylar nasılda ususmus, burada yaptığımız yorumlarda intel 11th gen ile birlikte tekrardan ciddi bir yükselişe geçecek demiştik cunki hali hazırda olan performans farkını dahada ilerlettiler, dahada yükselir gibi gorunuyor

• Amd mossadçıları üzmeye devam edicek

• Amd için kötü haber: Oyuncular İntel'e dönüyor

neden her konu böyle?

• sevecen69 kullanıcısına yanıt

donanimhaber uyesi bu kadar yaziyi okumaz ozet gecermisin

ben Fps degerine bakmiyorum

oyundaki akiciliga bakiyorum

amd fazla fps veriyor olabilir

intelde ram gecikmeleri ince ayarla 43 ns goren var forumda hangi amd islemci bukadar dusuk ns de calisiyor bana bi dermisin?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical.assistance -- 11 Temmuz 2021; 18:8:36 >
  • hı hı evet...

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

donanimhaber uyesi bu kadar yaziyi okumaz ozet gecermisin

ben Fps degerine bakmiyorum

oyundaki akiciliga bakiyorum

amd fazla fps veriyor olabilir

intelde ram gecikmeleri ince ayarla 43 ns goren var forumda hangi amd islemci bukadar dusuk ns de calisiyor bana bi dermisin?????

10400f için iş yapacak anakart çok pahalı. 11400f + herhangi bir anakart veya ryzen alın daha fazla fps alacaksınız. 10400f 3000mhzde, ryzen 3600 aynı performansı gösteriyor zaten. FP açısından 3600 kadar leş bir işlemci anlayacağınız. Çünkü anakart dahil iki işlemcide 2300 TL geliyor şuan. Ver 500 daha geç 11400f mantık bu.

FP işlemci 11400f dir. ryzen 3300x dir. İnsanlar ucuzu fp oluyor sanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainReinhard34

AMD'yi yıllarca babamın şirketi gibi savundum hatta şuanda AMD Ryzen 5 1500X kullanıyorum mevcut bilgisayarımda fakat efsane cuma indirimlerine doğru yeni bir sistem toplayacağım işlemci olarak ise Intel Core İ5-11600K, ekran kartı olarak ise mutlaka Nvidia alacağım. En büyük sebep ise AMD'nin çakallık yapıp oyuncu dostu politikasından vazgeçip ciddi fiyat artışına gitmesi hem de yazılım olarak kesinlikle Intel ve Nvidia'nın gerisinde kalması olacaktır.

AMD Ryzen 5 5600X+B550 kombosunu seçmeyi düşünürken Intel Core İ5-11600K+Z490 kombosunu tercih ettim.

Amd zaten sizin gibi fanboyların sayesinde ayakta hocam.

• CaptainReinhard34 kullanıcısına yanıt
    yazılım konusunda kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim.. ilk işlemcim intel D945 ve ilk gpu ati 9200SE.. yıllarca sadece intel kullandım, 6600Q, 8400E, ... 6700K(son intel), ardından ilk amd işlemci olarak 5600x + x570(tomahawk) ikilisini seçtim.. gerçekten 5600x kendi sınıfında mükemmel bir işlemci, istikrarlı çalışması, sıcaklık değerleri, performansı beni hayran bıraktı..yıllarca intel kullandım ama 5xxx serisi gerçekten çok iyi.. intelin ısı değerlerinden 3xxx serisi sonrası neler çektim.. eğer intel 5xxx serisi gibi bir ürün üretseydi, fiyatını iki ile çarpıp satardı. ekran kartında ati AMD ye geçtikten sonra asla eski efsanevi günlerinden eser kalmadı.. amd ye geçtikten sonra satın aldığım kartta hep bir sorun gördüm.. nedense amd çok güçlü kartlar üretiyor ama reelde bunu yaşatamıyor.. yazılımdan mıdır?? tasarım mühendisliğinden midir?? bilemiyorum.. bir şeyler eksik, sanki el freni çekili kalmış hareket halindeki arabaya benziyor.. performans hissini yaşatmıyor, renkler yapay gözüküyor.. bence, gpu tarafında Nvidia üstünde üretici yok, CPU tarafında amd bu işi öğrendi derim..

• intel 11400f ve 5600x aynı performans ama aralarında iki kat fiyat diyen arkadaşlar; performans derken sadece bir iki oyunda kare hızına bakarak kıyas yapıyorlar sanırım.. strateji oyununlarını her iki işlemcide çalıştırın bakalım nasıl aynıymış, yada her iki işlemciyi AC odeysey 4k da RTX 3080 ile çalıştırın bakalım nasıl aynıymış ekran kartı 11400f nin boğazına nasıl FSB leri tıktığını göreceksiniz.. 11400f, 5600x'i elektirik tükeminde katlar, ısınma konusunda katlar, güncellik konusunda çeyrek etmez, 5600x sadece oyun değil bir çok alanda kullanabilme ihtimali var.. ama 11400f hız dışında kabiliyeti yoktur.. amd nin yıllarca zararına satış yaparak ayakta kalmaya çalıştı, ama eğer yetırımcılarının cebine para koymasa, intelle mutlu mesut bir hayat hepimiz bekler.. ki fazla paranın komisyoncuya mı, nakliyeciye mi, karaborsaya mı? gittiği de meçhuldur.. amd olmasaydı 11400f işlemci 140nm olurdu, 20K olurdu.. muhtemelen çift çekirdik celeron milenium adlı işlemcilerle hepimiz Pacman oynar karekök hesaplamalarına vayyy canına derdik.. intel rekabete rağmen 14nm de kaç yıl geçirdi, halen 14nm+++++++++++++++++++ deyip geçiyor.. isterse 1nm üretebilirdi.. ama intel üretmeyi değil satmayı seviyor.. steve jops mantığıyla, "tüketici ben kendilerine neye ihtiyaçlarını olduğunu söyleyene kadar ihtiyaçlarını bilmezler".. 14nm++++++++++++++++++++ üretime rağmen intel seçenlere hayırlı olsun derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaland -- 14 Temmuz 2021; 21:16:02 >

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    amd 5xxx serisi işlemciler iyi iş çıkardı, ekran kartı tarafında hiç bir modeli başarı bulmadım.. donanımsal olarak çok iyi ama yazılım tarafında işler iyi gitmiyor.. madencilere karşı hiçbir girişimi olmadı ne yazık ki!! nvidia doğru yanlış bir şeyler yapmaya çalıştı.. amd nin oyuncuların yanında yer almaması aynı şekilde intelin yıllardır kullanıcılara 14nm++++++++++++++ dayatması ve adını değiştirip ürünü piyasaya sürmesi aynı şeydir.. bu nedenle ne amd nin gpuları ne de intelin cpu ları alınmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Amd zaten sizin gibi fanboyların sayesinde ayakta hocam.

Alıntıları Göster

AMD Lisa Su ile yaptıgı atılım ile ayakta,yeni teknolojiler gelistirdigi icin ayakta hepsi birbirinin aynısı olan islemcilere bu 6. Nesil bu 10. nesil demedigi icin ayakta 11. nesil son 10 yıldaki tek yeni nesli nerdeyse onu ayırıyorum,Aynı soket islemciye 2 tane anakart istemedigi icin ayakta B460+10400 Ok B460+11400 NO NEVER You Should buy new Mainboard pamuk eller cebe, daha az tuketim yaptıgı icin ayakta Intel in 65W deyip 300W ları cektigi programlarda AMD 100W a yakın daha az guc cekiyor, APU larında Goruntu Veren degil gercekten ise yarayan VGA koydugu icin ayakta, 11. nesil bolumunde Fotosop da islemcim yavas calısıyor gibi diyorsun iste AMD 12-16 Cekirdek ile Render,Agır 3D vb guc gerektiren islemlerde hızlı ve adeta rakipsiz oldugu icin ayakta, fanboyları sayesinde degil...

AMD nin elestirdigimiz sadece 2 noktası var.Biri 5600X fiyatının yuksekligi digeri de Ram timinglerinin yuksek olması onun dısında elestirilecek bir yonu yok.

Zaten olsaydı Dunya AMD tercih etmezdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

intel 11400f ve 5600x aynı performans ama aralarında iki kat fiyat diyen arkadaşlar; performans derken sadece bir iki oyunda kare hızına bakarak kıyas yapıyorlar sanırım.. strateji oyununlarını her iki işlemcide çalıştırın bakalım nasıl aynıymış, yada her iki işlemciyi AC odeysey 4k da RTX 3080 ile çalıştırın bakalım nasıl aynıymış ekran kartı 11400f nin boğazına nasıl FSB leri tıktığını göreceksiniz.. 11400f, 5600x'i elektirik tükeminde katlar, ısınma konusunda katlar, güncellik konusunda çeyrek etmez, 5600x sadece oyun değil bir çok alanda kullanabilme ihtimali var.. ama 11400f hız dışında kabiliyeti yoktur.. amd nin yıllarca zararına satış yaparak ayakta kalmaya çalıştı, ama eğer yetırımcılarının cebine para koymasa, intelle mutlu mesut bir hayat hepimiz bekler.. ki fazla paranın komisyoncuya mı, nakliyeciye mi, karaborsaya mı? gittiği de meçhuldur.. amd olmasaydı 11400f işlemci 140nm olurdu, 20K olurdu.. muhtemelen çift çekirdik celeron milenium adlı işlemcilerle hepimiz Pacman oynar karekök hesaplamalarına vayyy canına derdik.. intel rekabete rağmen 14nm de kaç yıl geçirdi, halen 14nm+++++++++++++++++++ deyip geçiyor.. isterse 1nm üretebilirdi.. ama intel üretmeyi değil satmayı seviyor.. steve jops mantığıyla, "tüketici ben kendilerine neye ihtiyaçlarını olduğunu söyleyene kadar ihtiyaçlarını bilmezler".. 14nm++++++++++++++++++++ üretime rağmen intel seçenlere hayırlı olsun derim..

AMD olmasa Intel 8700K yı Son Kullanıcıya sunmazdı.4 cekirdek 8 izlek 7700K,8700K,9700K,10700K diye islemciler cıkarır arada aynı islemciye pin ekleyip cıkarıp yeni anakart aldırıp o islemciyi de 400USD ye satardı.

4 cekirdek yetmez diyen de 1000 kusur Dolar verip Xeon alsın derdi.

• Bu AMD işlemciler elektirikli süpürge gibi güç çeker ve soba gibi ısınır. Bizim burada bir tane var kışın kasayı ufo niyetine kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 16 Temmuz 2021; 20:17:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Programming Guru

Bu AMD işlemciler elektirikli süpürge gibi güç çeker ve soba gibi ısınır. Bizim burada bir tane var kışın kasayı ufo niyetine kullanıyoruz.

Sene kactan bahsediyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

AMD Lisa Su ile yaptıgı atılım ile ayakta,yeni teknolojiler gelistirdigi icin ayakta hepsi birbirinin aynısı olan islemcilere bu 6. Nesil bu 10. nesil demedigi icin ayakta 11. nesil son 10 yıldaki tek yeni nesli nerdeyse onu ayırıyorum,Aynı soket islemciye 2 tane anakart istemedigi icin ayakta B460+10400 Ok B460+11400 NO NEVER You Should buy new Mainboard pamuk eller cebe, daha az tuketim yaptıgı icin ayakta Intel in 65W deyip 300W ları cektigi programlarda AMD 100W a yakın daha az guc cekiyor, APU larında Goruntu Veren degil gercekten ise yarayan VGA koydugu icin ayakta, 11. nesil bolumunde Fotosop da islemcim yavas calısıyor gibi diyorsun iste AMD 12-16 Cekirdek ile Render,Agır 3D vb guc gerektiren islemlerde hızlı ve adeta rakipsiz oldugu icin ayakta, fanboyları sayesinde degil...

AMD nin elestirdigimiz sadece 2 noktası var.Biri 5600X fiyatının yuksekligi digeri de Ram timinglerinin yuksek olması onun dısında elestirilecek bir yonu yok.

Zaten olsaydı Dunya AMD tercih etmezdi.

Alıntıları Göster

Sallama öyle bir şey demiyorum işlemcim yavaş çalışıyor gibiymiş Amd için kötü haber: Oyuncular İntel'e dönüyor  amd fon boyluğun zirvesindesin. Amd işlemciler kötü çıkınca indirim yapan intel ayarına gelince zammı çakan bir firma. Kullanıcı dostu felan hikaye. En ufak fırsatını bulduğunda zammı dibine kadar geçiriyor. Neyse artık hem amd hem intel bitiyor arm bunları bitirecek bir kaç yıla. Sizin gibi fan boylardan da kurtulacağız. Bir kere kaç tane mesaj atmışsın amd yi kotarmak için hala amd fan boy değilim demezsin umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Sallama öyle bir şey demiyorum işlemcim yavaş çalışıyor gibiymiş   amd fon boyluğun zirvesindesin. Amd işlemciler kötü çıkınca indirim yapan intel ayarına gelince zammı çakan bir firma. Kullanıcı dostu felan hikaye. En ufak fırsatını bulduğunda zammı dibine kadar geçiriyor. Neyse artık hem amd hem intel bitiyor arm bunları bitirecek bir kaç yıla. Sizin gibi fan boylardan da kurtulacağız. Bir kere kaç tane mesaj atmışsın amd yi kotarmak için hala amd fan boy değilim demezsin umarım.

Alıntıları Göster

Hadi bak isine adama senin gibi fanboylar olmasa Amd batar yaziyorsun hala konuşuyorsun.

Milyonlarca insan aliyor hadi %5 i fanboy kalani ne oluyor?Velev ki Amd batti fanboyu oldugun intel 11400 u sana kaca satardi?

Amd nin basarisini fanboya baglayip bir de bos bos konusuyorsun.Sanki islemcim Fotosop da yavas gibi yaziyorsun sonra sallama diyorsun.Hadi bak isine...

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Hadi bak isine adama senin gibi fanboylar olmasa Amd batar yaziyorsun hala konuşuyorsun.

Milyonlarca insan aliyor hadi %5 i fanboy kalani ne oluyor?Velev ki Amd batti fanboyu oldugun intel 11400 u sana kaca satardi?

Amd nin basarisini fanboya baglayip bir de bos bos konusuyorsun.Sanki islemcim Fotosop da yavas gibi yaziyorsun sonra sallama diyorsun.Hadi bak isine...

Alıntıları Göster

Yahu seviyeyi gittikçe düşürüyorsun. İşlemci photoshopta neden yavaş olsun? Her işlemcinin bir kapasitesi ve bir işlem gücü vardır. 1300?ye aldığım 6-12 işlemciyi 8-16 ile revize edeyim mi diye soruyorum. Wilson da 2 çekirdek için 2500 daha vermeye gerek yok diyor ki haklı da. Kalkmış burda işlemci yavaş goygoyu yapıyorsun. Şimdi ordan burdan ekran görüntüsü almaya gerek yok amd savunma bağımlılığı var sende. Amd kapitalist bir amerikan şirketi mi değil mi onu söyle? Tek amacı para kazanmak değil mi? Hadi değil de, diyebilirsen. Diyemezsin, peki amdnin tek amacı para kazanmakken senin burada babanın şirketi gibi amd savunmanı kendi aklın alıyor mu? Adam 6-12 işlemciyi 3600? ye iteledi mi iteledi, ben aynı işlemcinin muadilini intelde 1400? aldım mı aldım. Amdnin 10-20 işlemcisi 7-8 bine karaborsa iken intel 10-20 10850k yı 3250? ye sattı mı sattı. Hala amd kullanıcı dostu felan. Yaşın kaç bilmiyorum ama ben cyrix, pentium 166, intel 486 zamanlarından beri bilgisayar kullanıyorum. Amd o zamanlarda 1800 mhz işlemciyi 2200+ diye satıyordu. Aldım işlemciyi eve geldim 1800mhz e ne bu? Neymiş celeronun 2200ünün muadiliymiş. Eee tabi genciz intele de microsofta da karşıyız felan amd forever ağzımıza da mışsa önemli değil. Sonra athlon muydu neydi 2 çekirdek aldık onda da salt performans değil fiyat performanstı işlemci. Bana göre amdnin çıkartıp çıkartabildiği en iyi seri oydu. Sonra gittim kamyonla parayı intel quad core yerine phenom 1 serisi işlemciye verdim. Allahım internet explorerda tek sekmede saçmalar mı işlemci saçmalıyor işte. Bi iki sene kafayı yedirdi bana sonra gittim intel 2500k aldım. Abi dile kolay o sistemi 10 yıl kullandım ben. Bak işlemci kendi parasını 1000 kere felan çıkarttı herhalde. O arada amd kaç kere yeni nesil diye işlemci çıkarttı phenom 2 , buldozer, fx sonra şimdiki seri. Sonra millet amdye dava açtı hypertreading yerine modul yapmışsın kayar nokta olayı hikeye kandırıldık diye. Yani amd nin dolandırıcılığı tescillendi mi tescillendi. Sen ise hatırladığım kadarıyla buldozerden beri amd yi savunuyorsun. Bak amd nin bile gömdüğü serileri savunuyorsun. Şimdi adamlar kalkmış bilmem kaç nm ye rağmen ısınan işlemci yapıyor, sen ise 3-5 fps öne geçti diye akla zarar rakamlara satılan amd yi kullanıcı dostu diye savunuyorsun. Amd babamın şirketi değil parama göre karar veririm ki aklı olan da bunu yapar. Sen duygusal karar verip amd ye bağlanmış olabilir, aşık olmuş olabilirsin kimseyi ırgalamaz. Her aşkın bir sonu var sen de bunu kabul etmelisin ve yolunu ayırmalısın. Amd olmasa intel şöyle böyle olayı tam bir kendini kandırmadır, zira amd de intel de yıllardır yerinde sayıyor enerji verimliliği ve performans konusunda. Arm aldı yürüdü 2 -3 seneye işler çok değişecek sen hala amd olmasa intel demeye devam edeceksin. Gereksiz sidik yarıştırmaya gerek yok amd bağlılığı salt performansa yada fiyat performans kriterlerine göre değil duygusaldır. Bu kadar amd savunmana rağmen gidip intel alman kullanmanda aslında bütün bunları kabul ettiğini gösteriyor.Amd için kötü haber: Oyuncular İntel'e dönüyor 

@Wilson Fisk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 18 Temmuz 2021; 2:36:27 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.