Şimdi Ara

Amazon'un efsane kargo firması : Kolay Gelsin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
3
Favori
35.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
558 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Feyzbuk onayli hocam yayabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amazon İspanya'dan aldığım ürün 1 günde 3 ülke değiştirip İstanbul'a geldi. İstanbul'da 2 gün sürdü elime geçmesi.

Ürün yanlış geldi dedim; ürün tutarının bir kısmını iade ettiler.

Yeterli değil dedim; geri gönderin dediler. 1500₺ kargoyla geri gönderdim. Kargo ücretini de iade edecekler.

İade koşullarındaki detay; ürünü orijinal ambalajında yollayın. Yoksa herhangi bir kutuya koyup yollamaniz yeterli dediler. Bizde jelatin fetişi var mesela, önemli. Jelatine dokunduysan daha da iade edemezsin (çoğu zaman) Kapalı kutu iade ettim, kullanıp kutusunu vs atsaydım sorun olmayacakmış o derece..
    Türkiye'deki cayma hakkı da bundan bahsediyor ama herkesin kendi cayma kanunu oluşmuş resmen...

Hatta sipariş aşamasında aldıkları kargo ve vergi ücretinden de "maliyette azalma" gerekçeli para iadesi yaptılar.

Amazon şu kendine has kolaylıkları burda da yapsa tutunamaz, gerçekten tutunamaz. Lakin bunun sebebi de biz Türk halkıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 29 Temmuz 2020; 2:50:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• xweser X kullanıcısına yanıt

Aynen.. Alışmış millet öküz gibi davranan kargo personellerine ve günlerce teslim edilemeyen kargolara.normali budur zaten, İsveç kargosu gibi çalışıyor adamlar. Umarım bayileşip de bozmazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gün daha yeni başlıyor ama şimdiden günün en güzel haberini aldım.

• Sadece Amazon değil başka yerden alınan kargolarıda getiriyorlar n11 aldığım bir ürünüde bu firma getirmişti o kadar iyiydilerki acaba dolandırılıyormuyum diye düşündüm bir ara ekşi sözlükte konusa var okuyun sıfır şikayet millet öyle bunalmış ki kötü kargo firmalarından mutluluktan ağlıyacak nerdeyse.

• geçen hafta amazon ve n11 üzerinden alışverişim oldu ve kolay gelsin ile teslim edildi. kargoyu güvenliğe bırakmışlar ve anında gelen mesaj ..... nolu gönderiniz bekçi(mustafa ...... ) bey'e teslim edilmiştir.. resmen şaşırdım. helal olsun böyle firmalar umarım daha güzel yerlere gelir.

• Kolay gelsin ile 1 kere alışveriş yaptım, gerçekten işinin hakkını veriyorlar umarım yayılır.

• Gece saat 1 de sipariş verdiğim terlik sabah 8:30 elime ulaştı.Gerçekten işlerinin hakkını veriyorlar.

• En güzel kargo firması Sürat Kargo.

Adı ile bu kadar uyumsuz bir kargo şirketi daha görmedim.

Geçen gün İstanbul'dan İstanbul'a kargoyu 5 günde getirdiler. Nasıl bu kadar hızlı olabiliyorlar inanmak mümkün değil. Tam bir sürat.

• Acaba 7-8 Tl fazla verip, ekspres kargo mu seçsem diye düşünürken neyse diyerek 2 günde ulaşssın sorun değil, en kötü arefe günü alırım diye düşündüm. Baktım mesaj geldi kargonuz yola çıktı, temassız teslim vs vs. tarzı bir şeydi. Sonra bir mesaj daha 2 saat içinde adresinizdeyiz, adres değişikliği yapmak isterseniz vs vs. Dedim acaba gelecek mi gerçekten derken geldi ve eee.. neyse, daha fazla uzatmayacağım. Nazar değecek ya da bozacaklar diye korkmaya başladım.

Teşekkürler Amazon, teşekkürler Kolay Gelsin.

• Çok iyiler gerçekten. Ben de artık satıcısı amazon olan ürünler almayı ve ekspres teslimatı tercih ediyorum.

Kargomu teslim aldıktan sonra da kurye arkadaşa "kolay gelsin" demek de ayrı bir zevkli oluyor :)

• Türkiye genelinde dağıtım ağı olmadıktan sonra, sadece İstanbul ilinde sınırlı bir dağıtımla kargo sektöründe ciddi bir rekabet getirmeleri mümkün değil.

Ki şube olmayınca kargo rezaletleri de olmuyor.
    Kargolarla çalışan iş yapan herkes sektördeki rezaletleri çok büyük kısmının şubelerin uygulamalarından kaynaklandığıni bilir. Bayi, acente mantığında şubeleşmenin getirdiği denetim zayıflığı bu durumu ortaya çıkarmıştır. Genel merkez ya da bölge müdürlüğü kaynaklı kargo rezaleti yok denecek kadar azdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 29 Temmuz 2020; 10:17:9 >
  • Bu adamlar bir harika dostum. Telefona kılıf almıştım, kalitesini beğenmedim iade oluşturdum, aynı gün para iadesi yaptılar ve üstüne üstlük kılıf sizde kalabilir iade etmeyin demişlerdi 🤣

• Arkadaşlar bu ne demek acaba? İlk defa iade edeceğim de

Amazon'un efsane kargo firması : Kolay Gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: AzuLA

5-6 siparis verdim bu kargo geldiginden veri 7 yada 12 lira emin degilim aksam 7 de evimde oluyor.

Kara cumada hepsiburada ve nalet hepsijet ile yasadigim sorunlar aklima geldikce bir titreme geliyor.

2 ay kargo gelmedi parami verin diyorum kargo iade gelmeden veremeyiz diye diye 2 ay kullandilar 2bin lirami.

Sadede gelirsem yollari acik olsun 10 numara hizmet.

Harbi onu çok kişiye yaptılar resmen gaspcılık yaptıkları paramızı gasp ettiler. Ticaret bakanlıgına şikayet etmiştim ama tabiki hiiiçççççççççççççççç.

• Şu an bir kulaklık siparişi verdim ,bugün akşama teslim ile bakalım ne olacak ? Bir kargo ismi filan yazmıyordu ama sanırım bu kolay gelsin ile gelecek ekstra ücret vermeye değecek mi göreceğiz.Kargo gelince edit yaparım burada.

Edit : Kargo elime ulaştı akşam 8'de gerçekten müthiş.Tamam 10 TL fazla veriyorsun ama acil alacağın birşey olsa aynı gün akşama geliyor gerçekten çok iyi.Bu yüzden çok sipariş vermemişliğim olmuştur kargo yetişmez vs diye bu çok iyi oldu.

Ayrıca amazon aynı gün hemen teslim de agt kurye getiriyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi green82 -- 29 Temmuz 2020; 20:49:39 >
  • Amazondan monitör aldım. Kargo firması gerçekten çok iyi. Gelmeden mesaj atıyorlar ve kargo aracının anlık olarak nerden olduğunu gösteren bir link paylaşıyorlar. Gelen personelde kimlik göstermeden kargoyu teslim etmiyor. Cidden başarılı

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

merhaba, biraz abartmışsınız sanırım ya da Hepsiburada.com da Hepsiburada satıcısından hiç alışveriş yapmadınız .

• bindokuzyüzon kullanıcısına yanıt

standart kargo seçince de oluyor di mi kolay gelsin İstanbul, Ankara gibi şehirlerde?

• quote:

Orijinalden alıntı: green82

Şu an bir kulaklık siparişi verdim ,bugün akşama teslim ile bakalım ne olacak ? Bir kargo ismi filan yazmıyordu ama sanırım bu kolay gelsin ile gelecek ekstra ücret vermeye değecek mi göreceğiz.Kargo gelince edit yaparım burada.

Edit : Kargo elime ulaştı akşam 8'de gerçekten müthiş.Tamam 10 TL fazla veriyorsun ama acil alacağın birşey olsa aynı gün akşama geliyor gerçekten çok iyi.Bu yüzden çok sipariş vermemişliğim olmuştur kargo yetişmez vs diye bu çok iyi oldu.

Ayrıca amazon aynı gün hemen teslim de agt kurye getiriyormuş.

Kolay gelsin için extra ücret ödeniyor mu?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.