Şimdi Ara

Amazon Olayı Hakkında Açıklama ve Tartışma Ana Konusu (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
15
Favori
65.779
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon dan hiç alışverişim olmadı 1-2 niyetlenip vazgeçtim.Mühendismurat nickli kişi bana da yardımcı olmuştu.Ciddi anlamda da emeği var.
    Burada bilgilendirme olmadan ref eklemeyi fikir veren kimse o çıkıp özür dilemeli bu kadar basit.

Senelerdir bu forumdan faydalanırım yapılan etik olmasa da,doğru bulmasam da,forum birşekilde para kazanmalı.
  • Silinen hesaplar noldu? Hala açmaya korkuyorlar sanırım...
  • DHinferno D kullanıcısına yanıt
    iyi niyetli olduğunuzu varsayarak basitçe bir açıklama yapacağım;

- referanslı linki koyuyorsanız bunu açıklamalısınız: yazışı kuraldır, bunu yapmayan etik değildir

- link paylaşmak bir forum için/paylaşım için güzeldir ve emektir, bunu yapan insanların uzaklaştırılıp aynı linki referanssızmış gibi anasayfaya yazmak hırsızlıktır, etik değildir

- forum kurallarını "biz kurallarda bunu yazmıştık" diyebilmek için değiştirip, "zaten yazılıydı demek" etik değildir, doğru değildir,

- referansların "amazon a istatistik için" yazıldığını söylemek yalandır, etik değildir,

- her ağızdan farklı açıklama yapıp, "valla kazanmadık, yok yok kazandık ama az, ilerde kazanacağız" demek amatörlüktür, insan kandırmadır,

- bunu soranların mesajlarını silmek ödlekliktir, sansürcülüktür, forum kültürüne ihanettir,

- bu hesapları (benim 12 yıllık hesabımı) "email doğrulaması yapılamadı" diye 3000 yılına kadar banlamak, ödlekliktir, sansürcülüktür,

- banlanan arkadaşlarını soran insanları da banlamak, ödlekliktir, sansürcülüktür,

- hesabım için açtığım destek talebini, açıklama yapmadan "konu çözülmüştür" diye yazıp, açıklama yapmadan kapatmak korkaklıktır, sansürcülüktür,

- bu ve benzeri konulara açıklama yapmak için yayın yapıp, konuyu soranlara "vitaminsizler" demek, mesutluktur, çevikliktir,

- amazon konusundan ayırıp, buradaki konuyu açıp, kendilerine sorulanlara cevap vermemek de ahmetliktir,

- "allah rızası için yapıyorum" diyip, kendisine sorulan "kamera alacak kadar kazanamadın mı" sorusuna "çok ciddi şeyleri henüz kazanmadım " yazmak da mühendisliktir, muratlıktır.

yapamadıkları şey, "arkadaşlar bu yapılanların hepimiz için, cebinizden para çıkmadan bize yardımı olacak bu referans olayına dahil olduk" demekti ama nerdeeee o duruş.

çok zor değilmiş aslında.

daha şuan bile şu 3 satır yazım kadar doğru bir açıklama yapamadılar. allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DHinferno D kullanıcısına yanıt
    yani hocam konu hiç kazandıkları ile ilgili olmadı. işini yapan herkes gibi kazansınlar, burada yazan kimse "aman da onlar oturdukları yerden kazanıyorlar" demedi, en azından ben demedim, diyeni görmedim.

biz kazanmasınlar dememişken bile sorgulamamızdan, bu tepkiyi gösterecek k kadar korktular, çünkü para karşıdaki vitaminsizlerden önemlidir.

• Bu olay niye bu kadar büyüdüki?

Forumdaki reklamlarda da ayni sistem var

Forum üyelerinden aidat alsınlar mesela aylık 10 tl uyar mi ?
    Bir yerlerden para kazanmaları lazim

Gearbest konusundaki linklerde refli

Forumu kullanmayın o zaman Google dan aratıp bulun ürünleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 14 Ekim 2017; 1:25:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

Bu olay niye bu kadar büyüdüki?

Forumdaki reklamlarda da ayni sistem var

Forum üyelerinden aidat alsınlar mesela aylık 10 tl uyar mi ?
    Bir yerlerden para kazanmaları lazim

Gearbest konusundaki linklerde refli

Forumu kullanmayın o zaman Google dan aratıp bulun ürünleri

Dünyadan haberin yok gelip forum mantığını anlatıyorsun. Oku 35 sayfayı, öyle eleştir.
  • konu hortlayınca amazon başlığına da baktım. cidden ölmüş konu. iyi olmuş
  • Fiyat kıyaslama sitesi akakçe de referans link sistemi getirmiş.
  • Oh olsun dh bitmiş. Hakettinizde yazdıklarınızın hepsi kıvırma çabası. Habersiz ref verildi ve kurallar sonradan değişti. Ufak çocuklar inanır bunlara. Meraktan noldu şu durum diye girdim biz yanlış hareket yaptık affola falan bile yok hala incik cincik konuşuluyor. Çok sevindim, gece 5 te bile dk başı 10 msj 2 topic açılan konu dışı bile aşırı inaktif. Hadi yallah başka foruma bb.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    bence okumadınız hiçbir şeyi, ya da gerçekten okuduğunuzu anlama ile ilgili bir eksikliğiniz var. şimdi nerede insanların para ile ilgili bir derdini gördünüz, söyler misiniz? nereyi okudunuz, ne anladınız yazabilir misiniz? forum dün de, bugün de, yarın da kazandı, kazanacak elbette. kim buna karşı? forumun ticari bir kaygı gütmemesi gerektiğini hangimiz düşünüyor? üstteki arkadaşa yazdığım cevabı kopyalıyorum.

- referanslı linki koyuyorsanız bunu açıklamalısınız: yazışı kuraldır, bunu yapmayan etik değildir

- link paylaşmak bir forum için/paylaşım için güzeldir ve emektir, bunu yapan insanların uzaklaştırılıp aynı linki referanssızmış gibi anasayfaya yazmak hırsızlıktır, etik değildir

- forum kurallarını "biz kurallarda bunu yazmıştık" diyebilmek için değiştirip, "zaten yazılıydı demek" etik değildir, doğru değildir,

- referansların "amazon a istatistik için" yazıldığını söylemek yalandır, etik değildir,

- her ağızdan farklı açıklama yapıp, "valla kazanmadık, yok yok kazandık ama az, ilerde kazanacağız" demek amatörlüktür, insan kandırmadır,

- bunu soranların mesajlarını silmek ödlekliktir, sansürcülüktür, forum kültürüne ihanettir,

- bu hesapları (benim 12 yıllık hesabımı) "email doğrulaması yapılamadı" diye 3000 yılına kadar banlamak, ödlekliktir, sansürcülüktür,

- banlanan arkadaşlarını soran insanları da banlamak, ödlekliktir, sansürcülüktür,

- hesabım için açtığım destek talebini, açıklama yapmadan "konu çözülmüştür" diye yazıp, açıklama yapmadan kapatmak korkaklıktır, sansürcülüktür,

- bu ve benzeri konulara açıklama yapmak için yayın yapıp, konuyu soranlara "vitaminsizler" demek, mesutluktur, çevikliktir,

- amazon konusundan ayırıp, buradaki konuyu açıp, kendilerine sorulanlara cevap vermemek de ahmetliktir,

- "allah rızası için yapıyorum" diyip, kendisine sorulan "kamera alacak kadar kazanamadın mı" sorusuna "çok ciddi şeyleri henüz kazanmadım " yazmak da mühendisliktir, muratlıktır.

yapamadıkları şey, "arkadaşlar bu yapılanların hepimiz için, cebinizden para çıkmadan bize yardımı olacak bu referans olayına dahil olduk" demekti ama nerdeeee o duruş.

daha şuan bile şu 3 satır yazım kadar doğru bir açıklama yapamadılar. allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

yani hocam konu hiç kazandıkları ile ilgili olmadı. işini yapan herkes gibi kazansınlar, burada yazan kimse "aman da onlar oturdukları yerden kazanıyorlar" demedi, en azından ben demedim, diyeni görmedim.

biz kazanmasınlar dememişken bile sorgulamamızdan, bu tepkiyi gösterecek k kadar korktular, çünkü para karşıdaki vitaminsizlerden önemlidir.

• Zamanla unutulur mantığının işlemediği yer ..

Bilinçli arkadaşları kutluyorum..

Tepki ve reaksiyonlar haklıdır , insanların haberi olmadan bu şekilde üstlerinden para kazanmanın sözlükteki anlamını herkes biliyor..

Olmadı..Yakışmadı
  • Tepki verildiğini amazon ana sayfasından rahat anlıyoruz. Eskisi gibi değil

• quote:

Orijinalden alıntı: pyr@mid

bence okumadınız hiçbir şeyi, ya da gerçekten okuduğunuzu anlama ile ilgili bir eksikliğiniz var. şimdi nerede insanların para ile ilgili bir derdini gördünüz, söyler misiniz? nereyi okudunuz, ne anladınız yazabilir misiniz? forum dün de, bugün de, yarın da kazandı, kazanacak elbette. kim buna karşı? forumun ticari bir kaygı gütmemesi gerektiğini hangimiz düşünüyor? üstteki arkadaşa yazdığım cevabı kopyalıyorum.

olayı detaylı takip etmedim.ilk başladığında görmüştüm birde şimdi gördüm bu konuyu.
    yönetimin davranışlarını savunmuyorum zaten.
    ama linklere ref eklemesi fazla büyütülecek birşey değil bence dedim. sadece amazonda değil tüm linklere ekleniyor.hatta bir ara resimleri bile kendi sunucuların aktarıyorlardı.hızlı resime atıyordum .sonra gönderiyi editlerken dh linki olarak gözüküyordu.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    hocam biz referansta değiliz ki, tutumdayız. siz hala referans diyorsunuz. referans eklenir, eklenirse de insan gibi açıklanır. bunu lutfen istemiyoruz, bu zorunlu.lütuf değil.

sonraki süreçten bahsediyoruz, bakın bunlara bile cevap yok. korkaklar çünkü, para her şey onlar için. siz de tutumunuzla konuyu değersizleştiriyorsunuz, sizi okuyan biri de sizin gibi yazacak. yazdığınız her şey sizi ve fikrinizi bağlar. sorumlusunuz yazdıklarınızla. dikkat edin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: pyr@mid

hocam biz referansta değiliz ki, tutumdayız. siz hala referans diyorsunuz. referans eklenir, eklenirse de insan gibi açıklanır. bunu lutfen istemiyoruz, bu zorunlu.lütuf değil.

sonraki süreçten bahsediyoruz, bakın bunlara bile cevap yok. korkaklar çünkü, para her şey onlar için. siz de tutumunuzla konuyu değersizleştiriyorsunuz, sizi okuyan biri de sizin gibi yazacak. yazdığınız her şey sizi ve fikrinizi bağlar. sorumlusunuz yazdıklarınızla. dikkat edin lütfen

ülkede neler neler oluyor.
    bu tip konular çok önemsiz geliyor artık :(
  • ülkenizde makro ve mikro ölçekte iki sorun olduğunda, mikro ölçeği detaylı takip etmemeniz, sonra o konuyla ilgili "ee ne var, x de referans koyuyor/çalıyor" diyerek tepkisiz kalışınız tamamen sizin duruşunuzdur. lakin ben elimden geleni yapıyorum, yazmaksa yazmak, söylemekse söylemek.

misal yazdığınız birkaç mesajın harflerini ziyan etmeseniz, aynı harf sayısında güzel bir eleştiri yazabilirdiniz. boşvermeyin!

• Bu olaydan önce TR fiyatıyla kafa kafaya olan ürünleri amazondan alma taraftarıydım.Bu olaydan sonra amazonun tavrı yüzünden bu fikrim değişti.
  • Nedir arkadaş son gelişmeler, en son doğruları söylediğim için DH köyünden kovulmuştum takip etmedim, yeşillendirebilecek var mı?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.