Şimdi Ara

Amazon Olayı Hakkında Açıklama ve Tartışma Ana Konusu (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
15
Favori
65.776
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sevim kos komikli mesaj var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • komutanım siz yazmaya devam edin :D canımız sıkılınca açıp açıp mesajlarınızı okuyoruz eğlence çıkıyor.
  • e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Pardon üstad, biz sen espri yapıyorsun zannettiydik. Ciddi olabileceğini tahmin edemedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

Üüüf. Esprilere bak.

Hayırdır beyler? Geçen ay çok ciddiydiniz oysa. Pek bir resmiydiniz. Resmi bir dil kullanıyordunuz. Şikayetler, ihbarlar, dilekçeler havada uçuşuyordu. Amazon, maliye, sgk, bimer, rekabet kurulu, diyanet, tübitak pek bir yoğundunuz.

Ne oldu? Gırgıra vurdunuz birden? Sonuç? Ee tabi asılsız, kanıtsız, belgesiz ihbarların niteliği iftira olarak tescillendi değil mi?

Ss depolama işleri nasıl gidiyor? Disk doldu mu?

Hani milyon dolarlık vurgun vardı? Vergi kaçakçılığı vardı? Bırak milyonu, 1 kuruşluk vurgun, kaçakçılık yapıldığını ispat edebildiniz mi?

Oysa nasıl ithamlar, hakaretler, küfürler, tehditler, iftiralar savuruyordunuz kendinizden geçmiş bir halde. Değil mi? Değil mi sevgili teğmenler, sevgili yüzbaşılar?

Çamur atın izi kalsın.

Banlananlarınızla, uzaklaştırılanlarınızla beraber sizler, linçci tayfa, hiç unutulmayacaksınız...

Bu ayıp sizin ayıbınız. Hepiniz deşifre oldunuz...

Yanlış yaptınız.

Tartışma çok uzun zamandan beri devam ediyor ve sadece 2 kere yorum yaptım. Bu yorumlardan bir tanesi seninle ilgiliydi ve şimdi asıl sormak istediğim soruyu, biraz detaylandırıp soracağım.

Forumdaki birçok kişinin ortak bir şikayeti var ve bu şikayet hem Mühendismurat hem de forum yönetimi ile ilgili. Şikayet edilen taraf da, şikayet eden taraf da foruma girebiliyor ve kendi yorumlarını yapabiliyorlar. Bunu yaparken de, hakaret olmadığı sürece hiçbir şekilde (yani ben öyle olduğunu düşünüyorum) ceza alma durumları olmuyor.

Şimdi, Mühendismurat'ın yorumlarını ve forum yönetiminin yorumlarını topluyorum, sonra da senin yorumlarından çıkarıyorum.
    Ortaya ilginç bir sonuç çıkıyor; diğerlerinin kendilerini savundukları toplam mesajdan fazla mesaj atarak sen onları savunmuşsun. Hatta, onların yapmadığını yapıp, onlardan şikayetçi olanları tehdit etmişsin. Birçok insanın kendisi için bile yapmayacağı kadar büyük bir emek var ortada; o da, senin emeğin.

Bu durum normal değil. Bu söyleyeceğimi hakaret olarak algılama, çünkü öyle bir niyetim yok; Eğer ki sen art niyetli ya da herhangi kişisel bir çıkar için bunu yapmayıp da tamamen iyi niyetli yapıyorsan, ciddi bir sorunun olabilir.

Gerçekten de normal değil bu yaptığın...

• Yakın zamanda cezam bitti. Cezaya neden olan mesajım görüntüdeki gibi. Cezadan önce de 2 gün bölüme yazmam engellendi.

Toplamda 18 gün süre boyunca ilgili bölüme yazmam engellendi.

Görseldeki mesajı da attığım durum şu şekilde oldu. İsmi gereksiz şahsiyet insanları tehdit etti. Bunla ilgili mesaj atarsanız silinecek şeklinde.

Muhtemelen yetkisi devam ediyor, tehditten yarım saat civarı herkesin mesajlarını uçurdu. Arkadaşların mesajlarında hakaret falan da yoktu.

Onun üzerine yazdım.

Mesajımda hakaret yok. Hala arkasındayım. Kendisinin mühendis olduğuna inanmıyorum.

Ben İTÜ mezunuyum , mezun olurken imza atıp mühendislik yemini ettik. Resmi belgeye imza attık. Yemine uyacağımıza söz verdik. (piyasada çok önemsenmese de)

Bu arkadaşın her davranışı bulunduğu meslek dalının mensubu olmasına engel olacak nitelikte.

Dini kullanma , insanları kandırma. Toplumdan ziyade kendi yararına çalışma.Etik dışı hareketler. Hepsi kanıtlı, gözümüzün önünde oldu.

Mesajımda söylediğim gibi kendisini benimle ya da etik davranan insanlarla aynı meslek dalında saymak hakarettir. Bundan dolayıdır ki hala mesajımın arkasındayım.

En ufak hakaret bulunmamasına rağmen, haklı olmamıza ve hakkımızı aramamıza rağmen bu ülkede her iyilik ve hak arama nasıl cezasız kalmıyorsa, bu forumda da ödül olarak cezalandırıldık.

Bu yamuk durum içerisinde ceza almak şeref olsa gerek. (altı üstü forum olsa bile =))

Mesaj atıp itiraz etmedim bile. Bizim ne yazık ki geri vitesimiz yok.

Bu mesajı görüp belki utanırlar =)

Ama görüyorum ki aynı hamam aynı tas.

Bu mesajımdan sonra yeni ceza vermeleri muhtemel diye düşünüyorum. Belki hesabımı silerler. Kendi paşa gönülleri bilir.

Alttakiler de bulunsun mesajda , belki faydası olur.

quote:

Mühendisin Yemini

Bana verilen Mühendislik ünvanına daima lãyık olmaya;
    onun bana sağladığı yetki ve yüklediği sorumluluğu bilerek,
    hangi şartlar altında olursa olsun,
    onları ancak iyiye kullanmaya;
    yurduma ve insanlığa yararlı olmaya,
    kendim ve mesleğimi maddi ve manevi alanlarda yükseltmeye çalışacağıma
    namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

http://web.itu.edu.tr/~tayfunakgul/muhendis_yemini.htm
    https://www.youtube.com/watch?v=2PL1OT9qYPo

• krizden beri sıcak fırsatlara pek uğramaz olmuştum.. bu konunun açıldığını dün farkettim..
    neler konuşulmuş diye merak edip en baştan okumaya başladım ama isyan eden bazı üyelerin ipi çekilmiş hemen, yani forumdan uzaklaştırılmış..

insanlar alenen küfretmedikçe bu kadar kolay harcanmamalı.. geleni geçeni "sniper" gibi indirme huyunuzdan acilen vazgeçmelisiniz

bari bu konuya yazan üyeleri asıp kesmeyin de, insanlar istediklerini düşündüklerini rahat rahat yazabilsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

Kendi açımdan; olay gizli kapaklı yapılmasaydı, sorun yoktu. Önemli olan niyet/insanlık bence her zaman.

Birde Mesut faktörü var, millete öyle sallayıp sallayıp birde onların üzerinden para kazanmaya çalışmak hoş değil. Yok vitaminsizler vs hoş değil. Benim lisedeki kardeşim böyle hitaplarda bulunmuyor.

Bir haftadır bırakın linke tıklamayı amazon konusuna girmiyorum. Günde 2-3 kere girerdim normalde.

cevap basit güç zehirlenmesine uğradılar ferrariler ile gezmeye başlayınca müşterisine hakaret eden bir zihniyet jef bezos sizin kadar havalanmadı

incelemeleri mesut a yaptırmayın videonun sesini kapatmak zorunda kalıyyorum bişrşey anlaşılmıyyor
  • valla helal olsun, bu konuya ilk yorumlardan bir tanesini ben atmıştım. yaklaşık 180 kişi beğenmişti. ama şu an yoktur. hesabımda mesaj attığım gözüküyor fakat mesaj yok. bileydim mesajın görüntüsünü alırdım. kendi açığınızı kapatacağınıza benim mesajı çok değişik bir şekilde silmişsiniz.

• Son durum nedir?
  • Citizen kullanıcısına yanıt
    Burak, hayırdır?
  • Müdür bey istatistik toplama işi nasıl gidiyor? Amazon ne zaman Türkiye'ye gelecek? Ülkecek ne zaman çağ atlıyoruz?
  • Merhaba arkadaşlar,

Bu foruma son mesajım. Son kez destek! bölümüne somut bir neden olmadan askıya alınan hesabımın açılmasını, açılmıyorsa da silinmesini istedim. Destek hesabımı silmeyi tercih etti. Bu denli soğukkanlı bir şekilde haksızlık yapan bir forum yönetimi karşısında ne desek nafile. Dile kolay 9 senelik üyeliğimi ortada doğruları söylemek dışında herhangi başka bir neden olmaksızın sildiler/silecekler. Sanırım yeni bir skandalda tekrardan başlarını ağrıtabileceğim ihtimaline karşı tedbir aldılar. :) Bugün benim söylediğimi yarın bir başkası söyleyemeyecekmiş gibi... Tüm provokasyonlara rağmen forum yönetimine beni haklı olarak uzaklaştıracak bir neden vermediğim için üzgünüm. Hakkımı da helal etmiyorum. Beni öyle ya da böyle tanıyan arkadaşlara da hadi kalın sağlıcakla...

https://forum.donanimhaber.com/profil/632999?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vitaminlerimizi zamanında alalım, aksatmayalım. Vitaminsizlik çok kötü çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: dehşet123

Merhaba arkadaşlar,

Bu foruma son mesajım. Son kez destek! bölümüne somut bir neden olmadan askıya alınan hesabımın açılmasını, açılmıyorsa da silinmesini istedim. Destek hesabımı silmeyi tercih etti. Bu denli soğukkanlı bir şekilde haksızlık yapan bir forum yönetimi karşısında ne desek nafile. Dile kolay 9 senelik üyeliğimi ortada doğruları söylemek dışında herhangi başka bir neden olmaksızın sildiler/silecekler. Sanırım yeni bir skandalda tekrardan başlarını ağrıtabileceğim ihtimaline karşı tedbir aldılar. :) Bugün benim söylediğimi yarın bir başkası söyleyemeyecekmiş gibi... Tüm provokasyonlara rağmen forum yönetimine beni haklı olarak uzaklaştıracak bir neden vermediğim için üzgünüm. Hakkımı da helal etmiyorum. Beni öyle ya da böyle tanıyan arkadaşlara da hadi kalın sağlıcakla...

https://forum.donanimhaber.com/profil/632999?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

yaziklar olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu mesaji aliexpress konusu için yazmistim saolsunlar konu kilitlendi.Buraya yaziyorum ;

Kusura bakmayin ama aliexpress konusunda çoğu link aff track no un27 ile bitiyor.Konu sahibi aciklasin kendisinin mi bu ref , forum yonetiminin mi? yoksa baska birinin olacak degilya..

Gear konusuna bakın.Kendisi tr temsilcisiyim diyor , her konuda yardimci olurum diyor , her linkinin sonunda aynı lkid ref kodu var ve kendiside forum üzerinden ürüne gidin diyor.Bu sahisin gb ile hicbir alakasi yoktur.Tamamen yalan dolan.Ben bu şahsın yönetimden biri olduğuna inaniyorum.Tıpkı amazon olayı gibi.

Büyük ihtimal aliexpress içinde benzeri yapilacak ve konu tekrar açılacak.Bu kadar düşülmez cidden yazik.

Forum ref linkten geçilmez oldu.Bu işi en cok yapanda yonetimin taa kendisi.Her linke atılan utm kodunu demiyorum , anlasmali yada üzerinden gelir elde edilen sitelere sistem tarafindan özel kod ekleniyor.

Amazon skandali hala sıcak.Konunun hali ortada , giden gitti dönmez geri..

• Dun Amazon konusuna referansli linklerden aldgnz parayla forumu hızlandırın bari yazmistim fakat msjim silinmis. Kimden neyi saklamaya çalışıyorsunuz.tum Türkiye'nin vebali sizin uzerinizde hakkimi da helal etmiyorum size.

• Konu up dhnin neler çevirdiğini herkes görsün

• Elsa kullanıcısına yanıt
    Konuyu zaten kendileri actilar ama halen manipulasyona devam.
  • 2 ay sonra ilk kez foruma yazıyorum. hala başkası adına utanmak nedir iliklerime kadar hissediyorum. 15 yaşındaki halim bile bu konuyu arkadaşlardan daha iyi yönetirdi bu durumu. hatta 7 yaşındaki halim bile yalanı ve doğruyu ayırt edebilirdi.

hala cevap verebilecek biri varsa sorularımı yazabilirim ama daha önce yazdıklarıma cevaplayan olmadı.

sahi maaşını sayesinde kazandığı müşterilere "vitaminsizler" diyen arkadaşa ne oldu?

ya da insanları banlayan, mesajlarını silen ama sorulduğunda "o silmiş, benim haberim yok!", "bu silmiş ben silmedim" veya "aaa yanlışlıkla silinmiş ya da forumda hata varmıştır" diyen kişinin kim olduğu belli oldu mu?

yahu 12 yıllık hesabıma "mail doğrulama yapılmamış" diye girmemi engelleyen kişiye ne denir? benim aklıma gelen her şey hakaret, siz söyleyin sayın "yöneticiler" ne denir? mail atıp sorduğumda cevap vermeden "konu kapandı" yazana ne denir? başka hesaptan bu durum soruldu diye o hesabı da kapatana ne denir?

ben sizin adınıza utanıyorum. birazcık da siz mi utansanız acaba?

NOT: şimdi Mesut bize ithafen "birkaç vitaminsiz konuyu başka yere çekiyor" dedi ya (sahi nasıl da diktatör birini hatırlatacak uygulamalarınız var yahu), şimdi bu hakaret değilse benim size vitaminsiz demem hakaret olmaz değil mi? şimdi bunu da hakaret diye silersiniz gerçi ama ss alıp tekrar tekrar yazarım siz sildikçe.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyr@mid -- 29 Eylül 2017; 10:18:50 >

• Amazon m.h. yasal süreç başlatılacak diyordu ne oldu o iş ?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.