Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

B550 GAMING EDGE WIFI mi Asus TUF Gaming X570 PLUS AMD AM4 DDR4 ATX Anakart mı?

Tek geçerim hocam.

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-mpg-b550-gaming-edge-wifi-am4-ddr4-5100-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-wifi-rgb-atx-anakart-pm-HB00000VBKRE

• quote:

Orijinalden alıntı: Running Eagle

Tek geçerim hocam.

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-mpg-b550-gaming-edge-wifi-am4-ddr4-5100-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-wifi-rgb-atx-anakart-pm-HB00000VBKRE

Alıntıları Göster

neden hocam, diğeri full pce 4.0 ama?üstelik güncel bir çipset var x570 üzerinde?

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt

Düşük mesaj sayili üyelere dikkat edin.

forumda msi promoter hesapları mevcut tek gorevi msi onermek olan. Genelde kampanya konularini da bu hesaplar açar 10 lira indirimde MSI satilsin hop sıcak fırsatlara konu açarlar.

Araştırmani kendin yap sen fazidir ethernet kartının modeli stabilitesi ses kartinin dib gürültüsü dur kendin bak

Sunada bakabilirsin

Google Docs
    X570/X470/X370/B450/B350/A320 Motherboards (AM4-socket for AMD Ryzen CPUs) Comparison
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit?usp=drivesdk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 6 Ağustos 2021; 11:30:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt

Hocam bazı arkadaşlar gerçekten bu konuda bilgili, adamlar sanki bu ürünlerin ticaretini yapıyorlar falan. Tamam bizde araştırıyoruz ama bir yere kadar. O yüzden bilen kişilerden yardım almak için forumlar oluyor. Kimse bu iyidir diyince direk gidip onu almıyoruz ki.5 kişiden 3 kişi neyi öneriyorsa ona daha çok odaklanıyoruz o kadar. Yinede spesifik tercihlere göre karar veriyoruz.

Bak adamın tek yazdığı tek geçerim diyip her yere aynı kartı atmak profili de gizli sen sormuşsun 2 kartı üstüne buna da sormuşsun cevap yok. Madde madde sana neden daha iyi olduğunu anlatıyor mu yok. Forumda Bilenler elbette var ama bu onlardan birisi değil işte. Bu bölümde işten anlayan adam belli (bazıları ticaretini bile yapıyor olsa dahi)

Açtığın konuyu da gördüm ben orda da aynı.

Eğer ki çalışanlarına bunu yaptırıyorsa Bu firmada etik falan yok . Milletin arasına ajan gibi sızıp ürün önermek benim gözümde çok bayağı bir davranış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 6 Ağustos 2021; 13:19:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Bak adamın tek yazdığı tek geçerim diyip her yere aynı kartı atmak profili de gizli sen sormuşsun 2 kartı üstüne buna da sormuşsun cevap yok. Madde madde sana neden daha iyi olduğunu anlatıyor mu yok. Forumda Bilenler elbette var ama bu onlardan birisi değil işte. Bu bölümde işten anlayan adam belli (bazıları ticaretini bile yapıyor olsa dahi)

Açtığın konuyu da gördüm ben orda da aynı.

Eğer ki çalışanlarına bunu yaptırıyorsa Bu firmada etik falan yok . Milletin arasına ajan gibi sızıp ürün önermek benim gözümde çok bayağı bir davranış.

Hocam illa çıkarları için söyleyenler de vardır, öyle olduğunu düşünüpte söyleyenlerde vardır, fanlardır vs Zaten birkaç kişi bir şey önerdi diye ona göre işlem yapılmaz. Ama önerdiği şeyleri de yapana atmamak lazım. Yukarıdaki arkadaş için demiyorum ama yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum. B550'de adamlar araştırıp tablo yapmışlar:

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/2020-10-05-094418_1366x768_scrot-2-png.691411//

Burada bu edge çok iyi yerlerde, o yüzden adamın dediğini de yadırgamadım. Satıcıların kendi ürününü övmesinde sıkıntı yok, sadece mantıklı, gerçek gerekçe versinler gerisine biz karar verelim. Diğer yandan bireysel kişilerin ne amaçla önerdikleride benim için çok önemli değil. Sonuçta bunlar fikirlerdir. 

• Bedava verseler almayacağım marka MSI :)

Neyse alirim diyorsan incehesap gamıng gecesinde indirime girmiş heralde daha uyguna geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Neyse alirim diyorsan incehesap gamıng gecesinde indirime girmiş heralde daha uyguna geliyor

Sizin öneriniz nedir? 1500-2000tl arasında anakart bakıyorum. Ryzen 5800 ile kullanacağım.

@Normandia_06 adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı:

Bedava verseler almayacağım marka MSI :)

Neden? :)

• Birşey soemak istiyorum
    Normalde gigabyte b450m s2h alacaktım 500-550 ye ancak MSI in 2 modeli dikkatimi cekti birincisi MSI Tomahawk Max II 760tl gibi bir fiyat ile ikincisi MSI b450m mortar Max 700tl ile bunlar arasında seçim yapmakta zorlanıyorum şu anda elimde RX 550 2gb ekran kartı var ve Ryzen 5 1600AF veya 2600 alicam gibi duruyor belki 2700 de olabilir sizce hangi anakartı almak daha mantıklı
    Bonus olarak Asrock b450m Pro4 öneriliyor sizce bu üçünden hangisi daha iyi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar. Msi X370 Gaming Plus anakartım var. Kargoda taşınırken MOSFED soğutucusu düşmüş. Çıktığı yerin yapışkanlığı da fazla kalmamış. Yerine oturtuyorum fakat 2 3 dakika sonra tekrar düşüyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert Ali C

Birşey soemak istiyorum
    Normalde gigabyte b450m s2h alacaktım 500-550 ye ancak MSI in 2 modeli dikkatimi cekti birincisi MSI Tomahawk Max II 760tl gibi bir fiyat ile ikincisi MSI b450m mortar Max 700tl ile bunlar arasında seçim yapmakta zorlanıyorum şu anda elimde RX 550 2gb ekran kartı var ve Ryzen 5 1600AF veya 2600 alicam gibi duruyor belki 2700 de olabilir sizce hangi anakartı almak daha mantıklı
    Bonus olarak Asrock b450m Pro4 öneriliyor sizce bu üçünden hangisi daha iyi

İndirime girdiği zaman Tomahawk Max II, acil lazımsa Mortar.

• Bolson50 kullanıcısına yanıt
    Mortar daha cazip geliyor M2 slotu USB portu vb şeylerden dolayı siz neden Tomahawk MAX II tecih ederdiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar ryzen7 5800 ya da ryzen 9 5900 işlemci alacağım. anakart olarak budur diyeceğiniz bir model var mıdır?

mesela Asus ROG Strix X570-F Gaming AMD X570 4400MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart nasıldır?

tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abiodum -- 25 Ağustos 2021; 21:1:26 >
  • abiodum kullanıcısına yanıt

Asus ROG Strix X570 E veya ROG Strix B550 XE Gaming olabilir.

Ya da Gigabyte X570 Aorus Master veya B550 Aorus Master olabilir.

Veya MSI X570 Unify veya B550 Unify modelleri olabilir.

Bu bordlar gayet güzeldir özellik ve donanım olarak.

Düşündüğünüz F Modeli de iyidir. Fakat 5900X kullanacaksanız E modeli almanız daha iyi.

VRM olarak F modeli daha düşük.

• quote:

Orijinalden alıntı: abiodum

arkadaşlar ryzen7 5800 ya da ryzen 9 5900 işlemci alacağım. anakart olarak budur diyeceğiniz bir model var mıdır?

mesela Asus ROG Strix X570-F Gaming AMD X570 4400MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart nasıldır?

tşk

MSI MEG X570 Unify,Asrock X570 Taichi

F/P Asus X570-P,MSI B550 Tomahawk/Mortar

linus tech tips
    Motherboard VRM Tier List v2 (currently AMD only)
    https://linustechtips.com/topic/1137619-motherboard-vrm-tier-list-v2-currently-amd-only

Tier A: 200A current draw on little ambient airflow, maxed out 5950X and 3950X on ambient cooling, 2700x on LN2

Asus: X570 X570-F, TUF Plus, Prime Pro, Crosshair VIII Impact, X570-I, X570-P, B550 B550-A, B550-F, TUF Plus (ATX & mATX & mATX WiFi), B550-I X470 Crosshair VII Hero, B450 TUF Pro S (mATX), X370 Crosshair VI Extreme

Asrock: X570 ITX/TB3, B550 Extreme 4, Steel Legend (ATX), Velocita X470 Taichi (Ultimate), X370 Taichi, Professional Gaming

Gigabyte: X570 Aorus Ultra, Pro (ATX), B550 Aorus Elite (ATX), ITX, X470 Gaming 7

MSI: B550 A-Pro, Gaming Plus, Mortar, ITX

gaming plus da alsan tuf da alsan 2 side aynı kalite zaten amd için son seri fazla para yatırmaya gerek yok b550-a pro bile alabilirsin fazla para gömmer motar vs de olur

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

linus tech tips
    Motherboard VRM Tier List v2 (currently AMD only)
    https://linustechtips.com/topic/1137619-motherboard-vrm-tier-list-v2-currently-amd-only

Tier A: 200A current draw on little ambient airflow, maxed out 5950X and 3950X on ambient cooling, 2700x on LN2

Asus: X570 X570-F, TUF Plus, Prime Pro, Crosshair VIII Impact, X570-I, X570-P, B550 B550-A, B550-F, TUF Plus (ATX & mATX & mATX WiFi), B550-I X470 Crosshair VII Hero, B450 TUF Pro S (mATX), X370 Crosshair VI Extreme

Asrock: X570 ITX/TB3, B550 Extreme 4, Steel Legend (ATX), Velocita X470 Taichi (Ultimate), X370 Taichi, Professional Gaming

Gigabyte: X570 Aorus Ultra, Pro (ATX), B550 Aorus Elite (ATX), ITX, X470 Gaming 7

MSI: B550 A-Pro, Gaming Plus, Mortar, ITX

gaming plus da alsan tuf da alsan 2 side aynı kalite zaten amd için son seri fazla para yatırmaya gerek yok b550-a pro bile alabilirsin fazla para gömmer motar vs de olur

B550-F aldım çoktan, eyvallah.

Hayırlı olsun güzel kart

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

Hayırlı olsun güzel kart

Eyvallah

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.