Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cekkes

Arkadaşlar bu üçlünün arasında kaldım
    Geleceğe yönelik Amd 4000 işlemcileri de kullanmak istiyorum ne diyorsunuz ?

Asus Rog Strix B550-e wifi
    MSI Mag X570 Tomahawk wifi
    Gigabyte B550 Works pro ac wifi
    Listeye bu anakartı da ekleyebilirsin hocam. Gaming Carbon serisi ve VRM yapısı çok iyi.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mpg-b550-gaming-carbon-wifi-amd-b550-soket-am4-ddr4-5100-o-c-m-2-anakart.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Nistor

Listeye bu anakartı da ekleyebilirsin hocam. Gaming Carbon serisi ve VRM yapısı çok iyi.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mpg-b550-gaming-carbon-wifi-amd-b550-soket-am4-ddr4-5100-o-c-m-2-anakart.html

Alıntıları Göster
    Çok kaliteli ve heybetli bir anakart diye biliyorum ama bizzat kullanmadım. Stabilite ve sorunsuzluk/uyum açısından nasıl, bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Agesa Combo V2 1.0.8.1 yükleyen oldu mu? Ns olarak büyük gelişme var denmiş.

https://www.guru3d.com/news-story/new-amd-agesa-combo-v2-1-8-1-update-potentially-improves-latencies-between-cpu-cores.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 14 Eylül 2020; 15:30:14 >
  • Selamlar,

Yıllar sonra sistemi güncelleyecegim de anakart olarak çok açılmadan x570 serisi alayım diyorum. Çok overclock filan yapacağımı sanmıyorum o yüzden Biostar'in Biostar X570GTA modelini 780tl'ye bulmuşken alsam mı yoksa 1300'e MSI X570-A Pro mu alsam karar veremedim. Ryzen 3600 ile kullanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

https://www.hepsiburada.com/msi-x570-a-pro-amd-x570-1866mhz-ddr4-soket-am4-atx-anakart-p-HBV00000LKRIX?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/biostar-x570gta-4000mhz-ddr4-oc-am4-atx-anakart-p-HBV00000T6HBS?magaza=GarajOnline

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar,

Amd Ryzen 9 5000 serisi işlemci destekleyen x570 anakart alacaklar için yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak ve sizleri de bilgilendirmek isterim.

Geçen hafta Amd Ryzen 9 5900x işlemci satın aldım. Bu işlemci içinde asus anakart bulamadığımdan dolayı Gigabyte x570 Elite tercih ettim.

Gigabyte x570 Elite anakartın 5000 serisini tanımadığını ve qflash ile bios update olmadığını yaşayarak öğrendim. Eğer elinizde yedekte 3000 serisi bir işlemci yoksa anakartı alırken mutlaka bios update yaptırın. Yoksa hiç bir şekilde bilgisayarı açamıyorsunuz. 1800x ile bilgisayarı açıp bios update yapmaya denedim. Malesef 1800x işlemciyi de desteklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dejavu Mod -- 23 Aralık 2020; 10:7:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu Mod

Merhabalar,

Amd Ryzen 9 5000 serisi işlemci destekleyen x570 anakart alacaklar için yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak ve sizleri de bilgilendirmek isterim.

Geçen hafta Amd Ryzen 9 5900x işlemci satın aldım. Bu işlemci içinde asus anakart bulamadığımdan dolayı Gigabyte x570 Elite tercih ettim.

Gigabyte x570 Elite anakartın 5000 serisini tanımadığını ve qflash ile bios update olmadığını yaşayarak öğrendim. Eğer elinizde yedekte 3000 serisi bir işlemci yoksa anakartı alırken mutlaka bios update yaptırın. Yoksa hiç bir şekilde bilgisayarı açamıyorsunuz. 1800x ile bilgisayarı açıp bios update yapmaya denedim. Malesef 1800x işlemciyi de desteklemiyor.

Ne yaptınız peki?Su anki durum nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Ne yaptınız peki?Su anki durum nedir?

Alıntıları Göster

Gigabyte servisle görüştüm. Kendileri gayet ilgilendiler. Anakartı alıp 3600 işlemcide sistemi açıp ryzen 5000 serisi bios güncellemesini yapıp, sistemin çalıştığına dair video izlettiler. O şekilde çalışır vaziyette teslim aldım. Şuan kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. Hafta sonu 2 günümü harcamasını tabi ki unutmayacağım  

• quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu Mod

Gigabyte servisle görüştüm. Kendileri gayet ilgilendiler. Anakartı alıp 3600 işlemcide sistemi açıp ryzen 5000 serisi bios güncellemesini yapıp, sistemin çalıştığına dair video izlettiler. O şekilde çalışır vaziyette teslim aldım. Şuan kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. Hafta sonu 2 günümü harcamasını tabi ki unutmayacağım  

Alıntıları Göster

Gecmis olsun.En azından ilgilenilmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Gecmis olsun.En azından ilgilenilmis.

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim hocam. Sorun yaşayan olursa benim gibi uğraşmasın diye paylaşmak istedim. İnşallah faydalı olur.

• Dejavu Mod kullanıcısına yanıt

MSİ B550 gamming edge wi-fi modelinde de aynı sıkıntı var.

Ben gerçi Vatan'dan almıştım. O an ellerinde 3000 serisi bir işlemci vardı da onunla bios güncellemesi yapıp benim 5600x i taktılar.

Eğer internetten almış olsam sıkıntı yaşayacaktım. Nereden bulacağız 3000 seri işlemciyi de bios güncelleyeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz1907

MSİ B550 gamming edge wi-fi modelinde de aynı sıkıntı var.

Ben gerçi Vatan'dan almıştım. O an ellerinde 3000 serisi bir işlemci vardı da onunla bios güncellemesi yapıp benim 5600x i taktılar.

Eğer internetten almış olsam sıkıntı yaşayacaktım. Nereden bulacağız 3000 seri işlemciyi de bios güncelleyeceğiz.

Msi b550 gaming edge wifi de usb den flash bios özelliği var. Yani anakarta işlemci takmadan usb ile bios sürümümü yükseltebiliyorsunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=cU7ZMmSmu20&feature=youtu.be

Linkte nasıl yapıldığı anlatılmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mami24 M kullanıcısına yanıt

Ben bunu bilmiyordum ve vatanda ki kasayı toplayan dediğim gibi yaptı. Hatta soğutucuyu falan da takmıştı çıkarıp önce 3xxx ile güncellendi tekrar 5600x i taktı.

Demekki vatanda çalışanlarda tam anlamıyla teknik personel değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz1907

Ben bunu bilmiyordum ve vatanda ki kasayı toplayan dediğim gibi yaptı. Hatta soğutucuyu falan da takmıştı çıkarıp önce 3xxx ile güncellendi tekrar 5600x i taktı.

Demekki vatanda çalışanlarda tam anlamıyla teknik personel değil.

Usb biostan kurması için anakarttaki qflash bios tuşunun aktif çalışması gerekiyor. Benim Gigabyte x570 Elite de çalıştıramadım. Eğer sizin qflashta çalışmadıysa mecbur işlemci takıp kurmuşlardır.

• Dejavu Mod kullanıcısına yanıt

Deneyip denemediğini göremedim ama olabilir tabi.

• arkadaşlar Asus B550-F için son BIOS güncellemesini yapan var mı? Problem yaşayan oldu mu performansla ilgili? Ayrıca sadece USB ile mi güncelleyebiliriz? Windows üzerinden programla yapma şansımız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takami59 -- 23 Aralık 2020; 19:29:6 >
  • Türkiye'de X570S kartlar satılıyor mu yoksa hala gelmedi mi?

• B550 GAMING EDGE WIFI mi Asus TUF Gaming X570 PLUS AMD AM4 DDR4 ATX Anakart mı?

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.