Şimdi Ara

Altaylı'nın 'Sonunda buranın sahbi suriler mi olacak ?' Sorusuna murat bardakçı'dan çıldrtan cevap:

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
7.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 hafta
 • Cevaplayan Üyeler 59
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 20 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
 • Favoriye Eklediklerim 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • kerimcem (5 mesaj) Torres1903 (5 mesaj) 1234Rambo (5 mesaj) MiLLETiNVEKiLi (5 mesaj) lazer__ (4 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (32 mesaj) Mobil (41 mesaj) Mini (6 mesaj) (8 mesaj) (9 mesaj)
 • @
116 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Altaylı'nın 'Sonunda buranın sahbi suriler mi olacak ?' Sorusuna murat bardakçı'dan çıldrtan cevap:
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1966 Mesaj

  çoğu kimsenin tarihçi sandığı esasen Ekonomi mezunu olan murat bardakçı:

  "Anadolu, tarih boyunca misafir ülkesidir bu misafirlerin hepsi de ev sahibi olmuştur"


  Fatih Altaylı:

  "sonunda buranın sahibi suriyeliler olacak yani öyle mi ?"


  bardakçı

  "e bizde olduk eğeğeğe"


  Altaylı

  "vatandaşın da tam olarak korkusu bu... biz de olduk şimdi de suriyeliler ve afganlar ?"


  bardakçı:

  Evet...Türkiye budur biz de olduk
  ......


  evet dedi ya la


  olm nasıl bi simülasyonun içine düştük biz yav  adam Anadolu coğrafyasını misafirhaneye benzetti iyi mi


  biz de misafirmişiz önceden burada....ev sahibi olmuşuz şimdi sıra suri ve afganlarda imiş...  https://twitter.com/muhendisyenn/status/1417396936479498250?s=20


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/00/66/550066732e4d1e1997a79d25a257d961.jpeg&t=0&width=480&text=1  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Temmuz 2021; 13:33:20 > • Bizde elimizi kolumuzu sallayarak geldik zaten. Malazgirtte zaten savaş falan olmadı bizans dedi ki gelin buğurun dedi bizde geçtik.

  Maalesef sözde elitler ve onların konfor alanları yüzünden 2021 yılında faşizmi hortlatacağız.

  Kaçış yok gibi görünüyor, Osmanlı ve impatorluk hayaliyle yola çıkıp Türk olmayan herkesin sürülmesiyle sonuçlanacak bir yola soktular bizleri...

  Savaş Türklerin ata sporudur, kaşımaya devam etmemelerini tavsiye ederim.

  Tarih boyunca Anadolu birçok farklı uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülkedir.Bu konuda herkes hem fikirdir sanırım.Mesela Persler koca Anadoluyu feth edip Makedonya'ya,Yunanistana kadar yayılmışlardı.Aynı şekilde Büyük İskenderde Anadoluyu feth edip Hindistana kadar yayılmıştı.Ondan sonra gelen Romalılarda feth yoluyla Anadoluyu ele geçirmişlerdi.


  Dikkat ettiyseniz tüm bu ele geçirmeler böyle göçmenlerle,sığınmacılarla olmamış savaşla olmuş.Bizlerde 1071'den önce Anadoluya akıncılar göndererek Bizans uç kalelerini vurduk,Türkmenleri bu coğrafyaya yönlendirdik.Bizans ''Aman Türkler geliyor.Buyrun hoş gelmişsiniz'' demedi.Karşımıza büyük bir ordu çıkarttılar ve 1071 Malazgirt savaşı yaşandı.Bu savaşı kazanmamızla beraber Anadolunun kapıları Türklere açıldı.Ardından tüm Anadoluyu kale kale,şehir şehir savaşarak,kan dökerek Bizanstan aldık.Kanlarımızla bu toprakları besledik.İstanbul'u da savaşla aldık.Bizans imparatoru çıkıp İstanbul'u kendi rızasıyla vermedi.


  Şimdi ise Afganlar,Pakistanlılar ve Suriyeliler ellerini kollarını sallayarak Anadoluya geliyor.Hiçbir bedel ödemeden bu topraklara ortak olmak,bu devlet altında bizlerle eşit şekilde yaşamak istiyorlar.Kısacası Anadolunun binlerce yıllık tarihinde görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız.Anadoluda tarih boyunca var olan bir medeniyet,bir uygarlık ilk kez kendi rızasıyla kendi medeniyetini ve uygarlığını silecek bu göçmenlere,sığınmacılara karşı zerre tepki göstermiyor.Üstüne seyirci kalıyor!


  Bugün bu göçmenlere,sığınmacılara ve mültecilere sempatiyle bakanlar yarın vatana ihanetten sorumlu tutulacaklar.Bunu sakın unutmasınlar!

  İster mülteci de, ister göçmen de.. Ne dersen se.. Bunların ülkemizdeki savunucuların savunuculukları, bu göçmenler tarafından bir tecavüze, bir saldırıya, bir hırsızlığa, bir canının yanmasına bakar... Ondan işler değişir..

  bu söylemlerin bölücü terör örgütü söylemlerinden ne farkı var

  bunlarında hesabı sorulacak birgün kaçacak delik arayacaksınız inş

  "Anadolu Türklerin tapulu malı değil " demişsin ya bunu İngilizler Ruslar Fransızlar İtalyanlar da diyordu Sırp yada Makedon kökenli olduğun için bunu düşünmen şaşırtmaz ama söylemen ancak Türk karşıtı bir iktidar döneminde olabilirdi

  Evet israilden dolayı banlamışındır.


  O erhan dediğin kim ki üniversitede rektör olsun? Memlekette adam mı kalmadı askeri üniversiteye koydular? Yıllardan beri hükümete yaranmaya çalışıyor meyvesini aldı. Askeri üniversitede tarihçinin işi ne? Akademik eğitim almış albay, general mi yok memlekette?

  Murat ise bu erhan daha tıfılken bunu programa çıkarıyordu. İkide bir tokatın bilmem ne defterleri der durur. Akademisyen olmuş hala memleket edebiyatı yapıyor.

  Murat iktisat mezunu, gazeteci. Tarih öğrenmiş, eski yazıyı okumayı biliyor. Televizyon programı ve gazete köşesinde yazmaktan öte gidemedi. Kıskandı tabi. Diğerleri aldı yürüdü bu kaldı geride. Baktı gazete, tv programı boş muhabbet.

  Fatih bunların arkadaşı orada yemledi ama yemediler. Daha açıkça soramaz yabancı biri olsa yapardı. O erhan bir falso laf söylese yakardı kendini.


  Siz yıllardır bazı şeyleri görmüyorsunuz. Bu suriyeden gelenlerde kültür, medeniyet falan yok. Öğrenmeye, uyum sağlamaya niyetleri de yok. Toplumda nasıl davranacağını bilmeyen hiçbir kurala uymayan ve hiçbir yaptırım görmeyen insanlar. Kaçak gelen adamı dokunulmaz insan yaptılar nerede görülmüş? Dünyanın hangi ülkesinde sığınmacı ülkenin vatandaşından avantajlı olur ki?

  Bunların yanında resmen ikinci sınıf olduk. Sarılmış tütün satar polis, zabıta ellemez satmak yasak ama sana bana. MA ve SA plaka araba alırlar yine polis ellemez kafasına göre gezer. Sokağa çıkma yasağı bunlara işlemez. Bana kimlik soran polise dedim suri olsam soramazdın diye ağrına gitti.

  Bu ülkenin fazla nüfusa bakacak hali kalmadı. Bunlara verilen iş bizden çalınan iştir. Yapılan harcama bizden alınan paradır. Bize vergi dayıyorlar bunlar için abden para alıyorlar o paranın az bir kısmı bunlara harcanıyor geriye kalan para nerede belirsiz.

  Nüfus meselesi suri içinde geçerli değil afganı, türkmenistandan geleni hepsi bela. Ukraynadan 5 milyon gelse yine karşı çıkarım. Özbekistandan kadın geliyor 2-3 ay fuhuşa gidiyor dünya kadar para topluyor hepsini döviz yapıp ülkesine yolluyor. Lafa gelince bize telefon almayın dışarıya döviz gitmesin diyorlar bunları gören yok.


  Eğer mazlumsalar çadır kentte kalırlardı şehirlere salınmazdı. Bu kadar mazlum bir topluluksa bayramda suriyeye gidip gelemezlerdi. Kendilerine verilen yardımları ucuza satmazlardı. İçlerinde her türlü tip var tanıyorum. Esadın ordusunda general olan bile var sokakta geziyor burada karanlık işler çeviriyor. Çocuklarını trafik ışıklarına, deniz kenarındaki kafelere getirip mendil sattıranı, dilendireni var. Ben anasının yanından koşarak yanıma gelip dilenen çocuk gördüm. Kağıt toplayanı bile yalandan topluyor kendine acındırıp para istiyor. Millet bunlardan bezdi eskiden muazzam para topluyorlardı şimdi kimse vermiyor.

 • Binbaşı
  1069 Mesaj

  İster mülteci de, ister göçmen de.. Ne dersen se.. Bunların ülkemizdeki savunucuların savunuculukları, bu göçmenler tarafından bir tecavüze, bir saldırıya, bir hırsızlığa, bir canının yanmasına bakar... Ondan işler değişir..

 • Yüzbaşı
  307 Mesaj

  Bizde elimizi kolumuzu sallayarak geldik zaten. Malazgirtte zaten savaş falan olmadı bizans dedi ki gelin buğurun dedi bizde geçtik.

 • Teğmen
  213 Mesaj

  vatansızlara bir cesaret gelmiş. tek bir kıvılcama bakar. o kadar açılmayın bence...

 • odatv
  Murat Bardakçı'nın babası bana yazdığı mektupta ne anlatmıştı
  https://odatv4.com/murat-bardakcinin-babasi-bana-yazdigi-mektupta-ne-anlatmisti-20101813.html

  Fransızca, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilen İlhan Bardakçı, bu dillerde birçok eserler ve konferanslar verdi. Ankara Gazi Üniversitesi Basın Yayın Okulu'nda "Mukayeseli Devlet Fikir ve Rejimleri" dersini okuttu. Basın Şeref Kartı sahibi olan İlhan Bardakçı, Tülay Bardakçı ile evliydi ve yazar Murat Bardakçı'nın da babasıydı.

  Uşi antlaşmasının gizli belgelerinin, daha açıkçası Osmanlının İtalyanlarla yaptığı antlaşmanın çok gizli belgelerinin, Osmanlı arşivinde araştırma yapan İlhan Bardakçı tarafından bazı Arap ülkelerine satılması, yani Türkiye Cumhuriyeti aleyhine casusluk ettiği iddiasıyla Tercüman Gazetesi’nden kovulduğu şayiası ortalıkta dolaşıyordu.

  1985 yılında Türkiye hakkındaki bazı gizli bilgi ve belgeleri Suriye Irak ve Libya'ya sızdırdığı iddiasıyla yargılanan İlhan Bardakçı Suriye, Libya ve Irak lehine casusluk yaptığı iddiası ile 30.12.1985 tarihinde askeri mahkemeye sevk edilmişti. Genelkurmay Askerî Mahkemesi'nin esas 1987/228 karar ve 1987/282 sayılı hükmü ile iki celsede 15 yıl hapse mahkûm olmuştu. Alınan karar 2. Askerî Yargıtay Dairesi tarafından da ittifakla onaylanmıştı.

  Bunun üzerine Almanya’ya kaçan İlhan Bardakçı’nın, Abdi İpekçi ve Papa Suikasti’nde adı geçen Avrupa Türk-İslam Birliği Kurucu Genel Başkanı, ama aynı zamanda Alparslan Türkeş’in, hakkında “hain ve bölücü” sıfatlarını kullandığı Musa Serdar Çelebi’nin evinde saklandığı iddia ediliyordu.

  |
  |
 • Binbaşı
  1747 Mesaj
  Maalesef sözde elitler ve onların konfor alanları yüzünden 2021 yılında faşizmi hortlatacağız.

  Kaçış yok gibi görünüyor, Osmanlı ve impatorluk hayaliyle yola çıkıp Türk olmayan herkesin sürülmesiyle sonuçlanacak bir yola soktular bizleri...

  Savaş Türklerin ata sporudur, kaşımaya devam etmemelerini tavsiye ederim.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  310 Mesaj
  Akboylar savunur kero amcada savunur

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  280 Mesaj
  Aslında iyi oluyor böyle proğramlar, videolar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  2660 Mesaj
  Devşirmelerin hayali zaten. Hümanistlik bile değil bunların söylemi.

  Türkten almak zor çünkü bu toprakları.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  429 Mesaj

  Tarih boyunca Anadolu birçok farklı uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülkedir.Bu konuda herkes hem fikirdir sanırım.Mesela Persler koca Anadoluyu feth edip Makedonya'ya,Yunanistana kadar yayılmışlardı.Aynı şekilde Büyük İskenderde Anadoluyu feth edip Hindistana kadar yayılmıştı.Ondan sonra gelen Romalılarda feth yoluyla Anadoluyu ele geçirmişlerdi.


  Dikkat ettiyseniz tüm bu ele geçirmeler böyle göçmenlerle,sığınmacılarla olmamış savaşla olmuş.Bizlerde 1071'den önce Anadoluya akıncılar göndererek Bizans uç kalelerini vurduk,Türkmenleri bu coğrafyaya yönlendirdik.Bizans ''Aman Türkler geliyor.Buyrun hoş gelmişsiniz'' demedi.Karşımıza büyük bir ordu çıkarttılar ve 1071 Malazgirt savaşı yaşandı.Bu savaşı kazanmamızla beraber Anadolunun kapıları Türklere açıldı.Ardından tüm Anadoluyu kale kale,şehir şehir savaşarak,kan dökerek Bizanstan aldık.Kanlarımızla bu toprakları besledik.İstanbul'u da savaşla aldık.Bizans imparatoru çıkıp İstanbul'u kendi rızasıyla vermedi.


  Şimdi ise Afganlar,Pakistanlılar ve Suriyeliler ellerini kollarını sallayarak Anadoluya geliyor.Hiçbir bedel ödemeden bu topraklara ortak olmak,bu devlet altında bizlerle eşit şekilde yaşamak istiyorlar.Kısacası Anadolunun binlerce yıllık tarihinde görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız.Anadoluda tarih boyunca var olan bir medeniyet,bir uygarlık ilk kez kendi rızasıyla kendi medeniyetini ve uygarlığını silecek bu göçmenlere,sığınmacılara karşı zerre tepki göstermiyor.Üstüne seyirci kalıyor!


  Bugün bu göçmenlere,sığınmacılara ve mültecilere sempatiyle bakanlar yarın vatana ihanetten sorumlu tutulacaklar.Bunu sakın unutmasınlar!
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 20 Temmuz 2021; 17:29:39 >
 • Binbaşı
  1485 Mesaj

  Akşam seyrettim, başka başlıkta paylaştım. Bardakçı dan beklemezdim.

  Erhan... Neyse!


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Çavuş
  83 Mesaj

  Konu için teşekkürler.Bu programın tamamını arşivime kaydettim. İleride bu elitizlerle de hesaplaşılacak illa ki.

  |
  |
 • Yüzbaşı
  676 Mesaj
  bu söylemlerin bölücü terör örgütü söylemlerinden ne farkı var

  bunlarında hesabı sorulacak birgün kaçacak delik arayacaksınız inş

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 9 saat 2 dakika kadarı kaldı.

  ya sanki kendin savaşmışsında Malazgirt’te kendin savaşıp bedel Ödemiş gibi konuşuyorsun :Dd


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  EjderLefLef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1649 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Dxdiag36

  ya sanki kendin savaşmışsında Malazgirt’te kendin savaşıp bedel Ödemiş gibi konuşuyorsun :Dd

  Annemin dedesi kurtuluş savaşında savaşmış gibi konuşabiliyor muyuz panpa ?


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 9 saat 2 dakika kadarı kaldı.

  Ya gidipte girmediğin savaşları üstüne alıp bedel Ödemiş gibi konuşup duyar kasmanın anlamı yok.Onu diyen adamın 1000 sene önceki dedesi Belkide orta Asya’da koyun otlatıyordu


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  cemsinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1966 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Long Nightt

  Tarih boyunca Anadolu birçok farklı uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülkedir.Bu konuda herkes hem fikirdir sanırım.Mesela Persler koca Anadoluyu feth edip Makedonya'ya,Yunanistana kadar yayılmışlardı.Aynı şekilde Büyük İskenderde Anadoluyu feth edip Hindistana kadar yayılmıştı.Ondan sonra gelen Romalılarda feth yoluyla Anadoluyu ele geçirmişlerdi.


  Dikkat ettiyseniz tüm bu ele geçirmeler böyle göçmenlerle,sığınmacılarla olmamış savaşla olmuş.Bizlerde 1071'den önce Anadoluya akıncılar göndererek Bizans uç kalelerini vurduk,Türkmenleri bu coğrafyaya yönlendirdik.Bizans ''Aman Türkler geliyor.Buyrun hoş gelmişsiniz'' demedi.Karşımıza büyük bir ordu çıkarttılar ve 1071 Malazgirt savaşı yaşandı.Bu savaşı kazanmamızla beraber Anadolunun kapıları Türklere açıldı.Ardından tüm Anadoluyu kale kale,şehir şehir savaşarak,kan dökerek Bizanstan aldık.Kanlarımızla bu toprakları besledik.İstanbul'u da savaşla aldık.Bizans imparatoru çıkıp İstanbul'u kendi rızasıyla vermedi.


  Şimdi ise Afganlar,Pakistanlılar ve Suriyeliler ellerini kollarını sallayarak Anadoluya geliyor.Hiçbir bedel ödemeden bu topraklara ortak olmak,bu devlet altında bizlerle eşit şekilde yaşamak istiyorlar.Kısacası Anadolunun binlerce yıllık tarihinde görülmemiş bir durumla karşı karşıyayız.Anadoluda tarih boyunca var olan bir medeniyet,bir uygarlık ilk kez kendi rızasıyla kendi medeniyetini ve uygarlığını silecek bu göçmenlere,sığınmacılara karşı zerre tepki göstermiyor.Üstüne seyirci kalıyor!


  Bugün bu göçmenlere,sığınmacılara ve mültecilere sempatiyle bakanlar yarın vatana ihanetten sorumlu tutulacaklar.Bunu sakın unutmasınlar!

  Hocam bi de insanı salak yerine koyuyor tam çıldırmalık yav


  Hangi Anadolu tarihimiş bu yav


  o kadar bu devletin okullarında herkes gibi tarih okuduk. kim kimi misafir etmiş de sonra o misafir ev sahibi olmuş  tarihte hangi dönemde varmış böyle saçmalık  

  Bi de kalkmış afgan güzellemesi yapıyor yok işte dini yönden bize en yakın milletmiş de falan.. O yüzden mi afganlar gaznelileri yıktı   


  Haçlılar Anadolu'yu Türklere kaptırdıklarında "Buyrun hoşgeldiniz sayın misafirler. Merak etmeyin bugün misafirsiniz yarın ev sahibisiniz" demedikleri gibi 6-7 kere büyük haçlı seferi düzenlemediler mi


  Fatih de orda evet biz de misafirdik demez mi


  Bu kadar yalan söylenir ve buna karşı bu kadar kayıtsız kalınır mı ya bunların hiç mi vicdanı yok


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  304 Mesaj
  Göçmenlerin bir kısmı adapte olur bir kısmı da olamaz. Olamayanlar ilk başta gider. Diğer kısmı da zamanla gider. Yani çeyreği anca kalır. Ama biz bu göçmenleri almak zorunda değiliz. Bence almamızdaki sebep Afganistan’da görev almak istememiz. Faydalı olabiliriz umarım. Ha girmeyelim diyenler de haklıdır. Ama ben savaş yapacağımızı değiş yumuşak destek sağlamak istediğimizi düşünüyorum. Eğer orada bulunmayacaksak göçmenleri almanın hiç bir anlamı yok. Geçen ki videoda bir hayat mücadelesi var. Mesela adam 6 yıl önce gelmiş Türkiyeye fırıncılık yapmış geri dönmüş orada da yapmaya başlamış 1-2 satmış ama çatışmalar yüzünden yine kapatmış. Oradaki durum böyle. İstikrar yok

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  486 Mesaj

  olum bu sözde tarihcinin bir şey bilgi yok ekrandan atıp tutuyor.buda nihat hatipoglunun bir eşi.

  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,820
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.