Şimdi Ara

Terim'den Osman Tanburacı'ya: 'ULAN BEN SENİN O BIYIĞINI S......'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
6.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hürriyet yazarı Yalçın Doğan'dan çok büyük iddia: Fatih Terim spor yorumcusu Osman Tanburacı'ya telefonda ana avrat küfretti. Bu olaya en az 7-8 kişi şahit oldu...

İşte Yalçın Doğan'ın Terim hakkındaki şok iddialarda bulunduğu köşe yazısı

Küfürbaz Terim şangır şungur

SPOR yazarı ve yorumcusu Osman Tamburacı’nın yüzü bembeyaz oluyor. "Sen ne biçim konuşuyorsun" diyerek, yerinden fırlıyor, sinirden eli ayağı bir anda buz kesiyor.

9 Eylül, önceki gün. Saat 17.54. Levent Spor Yazarları Derneği. Bir grup arkadaş sohbet ediyor. Aralarında Osman Tamburacı da var. Tamburacı derneğe gelmeden önce Sky TV’de Türkiye-Belçika milli maçına ilişkin görüşlerini anlatıyor.

Dernekte arkadaş grubu sağdan soldan söz ederken, koyu sohbet sırasında Osman Tamburacı’nın cep telefonu çalıyor.

TELEFONDA KÜFÜR

Tamburacı telefon açıyor, arayan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim.

Konuşmaya başladığı anda sinirleri gerilen Tamburacı, telefon konuşmasını bir arkadaşına dinletmeye başlıyor.

Terim:

"Yahu Osman, biraz önce Sky TV’de konuşmuşsun, bana söylediler. Ben ne demişim? Gündem değiştiriyormuşum, öyle demişsin. Ulan bu ne biçim konuşma?"

Tamburacı bu üslup karşısında şaşırıyor, nezaket içinde:

"Hocam, beni hep böyle zamanlarda arıyorsun, bir kere de, nasılsın, diye arasana."

Terim’de fren tutmuyor:

"Ulan ben senin bıyığını s...."

Tamburacı yerinde fırlıyor, "Sen ne biçim konuşuyorsun" derken, sinirden zangır zangır titriyor. Milli Takım Teknik Direktörü kendini kaybediyor:

"Ulan ben senin, ananı, avradını s....".

Tamburacı, "Doğru konuş, konuşmasını öğren" diye bağırırken, Fatih Terim galiz küfürlerini sıralamayı sürdürüyor.

Huzurunuzda Milli Takım Teknik Direktörü.

GENERAL PATTON

Bu duruma en az yedi-sekiz kişi tanık. Biri de, zaten dinliyor.

Telefon kapanıyor. Osman Tamburacı derhal avukatını arıyor. Fatih Terim’i mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Telefon kayıtlarıyla birlikte.

Bu küfür yağmuru ve ardından mahkeme, iki özel kişi arasındaki konuşma ve devamı değil. Olması mümkün değil. Çünkü, ağız dolusu küfür eden milli takımdan sorumlu teknik direktör.

Milli takımı çalıştıran bir teknik direktör, herhangi bir eleştiri karşısında kendini bu kadar kaybediyorsa, terbiye sınırlarını çoktan aşmışsa, o kişi, hangi başarıyı elde ederse etsin, artık milli takımın başında kalamaz.

Çok örnek var. Daha geçen yıl kendi yönettiği takımda futbolculara küfür eden bir teknik direktöre, bir Ankara takımı yol veriyor.

Tarihte ünlü bir örnek var. İkinci Dünya Savaşı’nın en başarılı komutanlarından General Patton. Sinirli, yerinde duramayan, ağzından ne çıkacağı belli olmayan bir general. Bir askere kızıyor, küfürle karışık, onu tokatlıyor. General Patton’ın kariyeri sona eriyor.

MESLEĞE HAKARET

Şimdi merak ediyorum.

Spor basını ve basın kuruluşları bu olay karşısında nasıl tavır alacak? Olayı görmezden gelip unutacak mı, yoksa mesleğe hakaret kabul ederek, Terim’in yakasını bırakmayacak mı?

Ya Futbol Federasyonu?

Bir sinir anıdır, diyerek geçiştirecek mi, yoksa ahlakın spordaki vazgeçilmez kuralını işletip, Terim’e teşekkür edecek mi?

O DA ÖFKELİ

Terim’e bakıyorum, üslup, tavır, çalım, o birisine çok benziyor. Başbakanı’ndan aldığı ilhamla, eleştiriye öfkeyle karşılık veriyor, gazetecilere ders vermeye pek hevesli.

Daha önceki gün, gazetecilere yine "Çarşamba-cumartesi arası nasıl davranacağınızı hálá öğrenemediniz" diye fırça atıyor. Yazık ki, onlar da, cevap veremiyor. Terim meydanı boş buluyor. Oysa, haddini öğrenmesi gerek.

Bu yazı dün öğleden sonra yazılıyor, Belçika maçından önce. Belçika’yı istersen 10-0 yen, istersen dünya kupasına katıl, ne fark eder?

Aristo’nun Büyük İskender’e sözü bu durumlarda geçerli: Zafer veya hiç.

Kaynak: Vatan Gazetesi

• Osman Tanburacı'yı ben de hiç sevmem.

Bana göre eleştirmeyi amaç edinmiş bir kişi.10-0 yensek eleştiri.İlk maçta adam-takım yargılayan,klasik eleştiri delisi bir adam.Ona da yaşına hürmeten saygı duyuluyor bence.
  • Kaynak doğan grubu olunca
    elde ne ses kaydı ne video bişey olmayınca bu haberin hiçbi anlam ifade etmez biliyorsun
  • maç öncesi, maç saati ve maç sonrası terimin tavırlarını görnce bu olayın olma ihtimali bi hayli yüksek görünüyor. sadece terim eğil futbolcularda çok agrasifti maç esnasında.

milli takımda garip bir huzursuzluk var, bunun acilen giderilmesi gerekiyor. yoksa 2010 hayal olur.

bu olayın düzeltilmesininde tekbir yolu var.

• harbi ben senin bıyıgını s..... mi demiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jermaine723

Osman Tanburacı'yı ben de hiç sevmem.

Bana göre eleştirmeyi amaç edinmiş bir kişi.10-0 yensek eleştiri.İlk maçta adam-takım yargılayan,klasik eleştiri delisi bir adam.Ona da yaşına hürmeten saygı duyuluyor bence.

yazılana bak dediğine bak.Galatasaraylı yazar ya laf sokacak. Bana farketmiyor.Terim de Galatasaraylı Tanburacı'da.. Koskoca Milli takım hocası bunu yapıyorsa yazıklar olsun.. Kişiliğiyle de örnek olmalı Tüm Türkiye'ye çünkü..
  • Doğruysa direk şutlansın
  • Arkadaşlar Tamburacı 9 Eylül'de yani olay gününde şu yazıyı yazmış.

Gündem saptırmasını Fatih Terim çok iyi
    yapıyor. Söylemleri hep toplum psikolojisini kaşımak üzerine... Gerçekleri bir kenara atıp cafcaflı laflarla dikkatleri duygusallığa taşıyor.
    Futbolda buna yer yok!
    Emre'nin annesinin rahatsızlığı anamın rahatsızlığı kadar beni üzer, kanım tutarsa kan veririm, uğruna da ölürüm. Sabahlara kadar da sağlığına duacı olurum. Herkes de benim yaptığımı yapar çünkü Türk milleti anaya saygılıdır, hürmetkardır.

Ama futbol gerçeğiyle ana sevgisinin ne ilgisi var?
    Benim de anam 96 yaşında her gün kötü bir haber endişesi yaşıyorum.
    Allah başımdan eksik etmesin ama yazılarımı etkilemiyor ki...

Futbolda her şey olur ama Fatih Terim her şeyi başaran olarak böyle ucuz savunmalar yapamaz!
    ‘İki takımı birden çalıştırabilirim' dedikten sonra;
    ‘Bunu sonra konuşuruz gündemi bununla işgal etmeyelim' de diyemez!
    Terim'e böyle bir soru soran olmadı ki...
    Terim kendisi ‘iki takımı birden çalıştırabilirim' dedi...
    Gündemi yaratan da Terim, yarattığı gündemi bugün reddeden de Terim....

Neyse...
    Bu uyutmaca, yutturmaca edebiyatına sinir oluyorum.
    Çık sahaya iyi futbol oyna, yen. Alkış al...
    İyi oyna yenil, yine alkış al....
    Ama asla toplumun vicadını kaşıma!
    (Webaslan.com)

Bu yazıyı okuduktan sonra Fatih Terim coşmuş olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 11 Eylül 2008; 11:19:48 >

• Vatan gazetesi
    spor bölümündeki haberi bile Başbakana bağlamış
    nekadar tarafsız olduğu belli oluyor bu kagıtzede
  • Galatasaraylı olmama rağmen şu terimden nefret ediyorum.. sadece şov yapıyo futbol adına hiç bişey yok eline sıradan bi kadro verildiğinde neler olduğunu gördük zaten..
  • Olay gerçekten mahkemelik olmuşsa haberin uydurma olmadığı ortaya çıkacaktır. Ayrıca böyle ciddi ithamları içeren bir haberi kimsenin kolay kolay uyduramayacağını düşünüyorum, bekleyip görmekte fayda var. Bu arada olayı dönüp dolaştırıp Osman Tanburacı'nın yazarlığına getirenleri ilgiyle izliyorum.
  • Terimdir ne yapsa yeridir.

Sırf ışıkla çık, sırf hava...
  • şimdi başbakan'la ne alakası var onu anlamadım
    gazetenin amacı başka
  • iki canbaz bir ipte oynamaz.tanburacı hıncala göre daha mantıklı daha akıllı yorumlar yapıyor.
  • hadi dediğin kadar bi adam olsun bu olaya küfürmü gerekli arkadaşım? unutmaki çaresizler küfüre inkara başvurur!

quote:

Orjinalden alıntı: Jermaine723

Osman Tanburacı'yı ben de hiç sevmem.

• Küfür haklı demedim çok yanlış.

Sadece Tanburacı'ya ayrı bir gıcığım var onu dile getirdim.
  • nerden aklına gelmiş bıyık yaw.
    terim de alem adam.
  • Peh Patton'ın kariyeri bitmiş.Hem yalancı hem cahil bunlar yav. Patton 7 ay sonra görevine geri döndü.Ne biçim gazetecisiniz pehh.
  • walla tanburacıyı acayip begeniyorum adamı okurken zevk aliyorum eglenceli ve akıcı bir anlatımı var.sıradan hep basmakalıp seyleri yazan anlatan spor yazarlarından degil.habere gelirsek bence yalan haber
  • Osman Tanburacı'nın olay ile ilgili açıklamaları

http://www.sporx.com/video/tv.php?frm_id=11528
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.