Şimdi Ara

alfa varyatör sorununu kökten çözdüler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
47.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık alfaromeolarda varyatör sorununu kökten çözdüler 3 gün önce maslak milano alfa servisinde aracıma yeni tip varyatör ve varyatöre giden yag kanalına motoru kapatınca varyatörün içindeki yag aşagı inmesin diye bide valf taktılar bu sistemi italya alfaromeo yayınlamış şimdi bütün varyatör sorunu olan alfalara uyguluyorlar ben yaptırdım şimdi arabamda çıt ses yok artık ve arabanın çekişide arttı.bu işlemi yapmak için silindir kapagını söküyorlar yag kanalına bi tane vaf takıyorlar sonra eski varyatör yeni tip varyatörle degiştiriliyor 750 ytl ye işi hallediyorlar.

• Artık ''kronik varyatör sorunu var'' diye başımızın etini yiyemeyecekler Gerçi 750 de iyi para ama...
  • quote:

Orjinalden alıntı: delteo

Artık ''kronik varyatör sorunu var'' diye başımızın etini yiyemeyecekler Gerçi 750 de iyi para ama...

yeni tip vayratör 376 ytl
    valf 26 ytl
    işçilik 250 ytl
    rektefiye 67 ytl
    falan filan 750 ytl yi buluyor tabi bu parçaları alıp belki başka bir tamircide daha ucuza yaptırılabilir.
  • ARTIK MEGANE LERE GEÇİLMEZSİN...

quote:

Orjinalden alıntı: cemy32tr

quote:

Orjinalden alıntı: delteo

Artık ''kronik varyatör sorunu var'' diye başımızın etini yiyemeyecekler Gerçi 750 de iyi para ama...

yeni tip vayratör 376 ytl
    valf 26 ytl
    işçilik 250 ytl
    rektefiye 67 ytl
    falan filan 750 ytl yi buluyor tabi bu parçaları alıp belki başka bir tamircide daha ucuza yaptırılabilir.
  • ne magane si yaw meger benim arabayı katalizatör yavaşlatmış eksozun içi erimiş delikleri tıkamış katalizatörü iptal ettirdim araba resmen roket oldu şimdi varyatörde yapıldı valla araba uçuyor.
  • yaw bu varyatör ne işe yarar neden bozulunca dizel gibi ses çıkarır kimse açıklayamıyor
  • Değişken sübap zamanlaması için gerekli eksantrik hareketini sağlayan bir parça....

Yakıt ekonomisi ve yüksek devirde güç için belli devir aralıklarında emme sübaplarını tahrik eden eksantriğin zamanlamasını bir miktar değiştiriyor (avans veya rötar)
  • işçiliğe bak yavrum benim, maliyeti 100 lira olan işten 750 lira alıyorlar helal olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

işçiliğe bak yavrum benim, maliyeti 100 lira olan işten 750 lira alıyorlar helal olsun

valla bi kere kucaga düstük mecbur ödedik o parayı
  • Arabanı satarsan haberimiz olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemy22tr

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

işçiliğe bak yavrum benim, maliyeti 100 lira olan işten 750 lira alıyorlar helal olsun

valla bi kere kucaga düstük mecbur ödedik o parayı

valla yapacak birşeyin yok, servisler böyle... Bu memlekette millet boşuna yıllarca at arabasına(kuş serisi,brodvey,toros) binmemiş, baksana kolay mı vatandaş için bir araç beslemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 2 Kasım 2006; 12:26:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

Arabanı satarsan haberimiz olsun

valla satmayı düşünmüyorum çok memnunum ilk defa bu kadar zevkle bi arayı sürüyorum.
  • Bu varyatör sıkıntısı 156ların hangi modellerinde oluyor. 1999 2000 model 156 larda da varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Bu varyatör sıkıntısı 156ların hangi modellerinde oluyor. 1999 2000 model 156 larda da varmı?

evet var.
  • Hadiya. Daha üstünede param yetmez. Sanırım en iyisi multijet bi palio
  • alfisti Turkey sitesinde bununda geçici bir çözüm olduğunu yazmışlardı. Sadece artık daha geç bozuluyor diyorlar.
  • Yok mu yeni tip varyatörü kullanıpta tecrübesini bizimle paylaşacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Yok mu yeni tip varyatörü kullanıpta tecrübesini bizimle paylaşacak?

Sanırım yok bende konuyu takip edenlerdenim. Ama kimseler bişey yazmamış.
  • Alfa konuları çok yavaş ilerliyor. Benim araştırdığım kadarı ile bu Varyatörün kökten çözümü yok. Ama kullanımına dikkat edersen motor ısınmadan yüksek devirlerde kullanmama gibi ömrü baya bir uzuyormuş.
  • 2006 model 156 larda bu sorun var mıdır?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.