Şimdi Ara

ALERJİNİZ Mİ VAR O ZAMAN BURAYI MUTLAKA OKUYUN...!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
21
Favori
152.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de 1 sene boyunca (Haziran 2013'den başlayarak) Okmeydanı'nda özel bir hastanede polen ve nem için allerji aşısı olmaya başladım. Nefes darlığı şikayetlerim oluyor. Aslında 2 kere burun ameliyatı da olmuştum ama çözüm olmadı. (Kemik ve burun etleri içindi.) 5-6 senedir allerji sıkıntım var. Fakat aşı ücreti çok pahalı geldi. İki minik şişenin dibinde aşı veriyorlar, haftada 1 kereden olduğunda 1 buçuk ay kadar gidiyor ve 400 liradan fazla ödüyorsunuz. Devlet bunu karşılamıyor; dilekçe yazdığımda özel karışım aşı olduğu için karşılamayacaklarına dair cevap gelmişti. Şimdi başka bir hastanede devam etmek istiyorum aşılarıma. Çok büyük faydasını görmedim ama zaten henüz 1 sene oldu. Tavsiyeniz üzerine Yedikule'ye gideceğim. Teşekkürler.
  • Tam 12 yıldır saman nezlesi (Alerjik Rinit) hastasıyım. Kullanmadığım ilaç kalmadı.

Ve 1 yıl önce bende ürtiker başladı. Ürtiker içinde ayrı ilaç kullanıyorum. Ilaci almadığım gün vücudumun her yerinde şiddetli kaşıntılar ve kabarcıklar oluşuyor.

Ben ne yapabilirim lütfen yardım edin hiçbir bilgim yok bu konularda. Bu iki hastalığın birbirleriyle bağlantıları varmıdır acaba
  • Tam 12 yıldır saman nezlesi (Alerjik Rinit) hastasıyım. Kullanmadığım ilaç kalmadı.

Ve 1 yıl önce bende ürtiker başladı. Ürtiker içinde ayrı ilaç kullanıyorum. Ilaci almadığım gün vücudumun her yerinde şiddetli kaşıntılar ve kabarcıklar oluşuyor.

Ben ne yapabilirim lütfen yardım edin hiçbir bilgim yok bu konularda. Bu iki hastalığın birbirleriyle bağlantıları varmıdır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F158D8FCF

Tam 12 yıldır saman nezlesi (Alerjik Rinit) hastasıyım. Kullanmadığım ilaç kalmadı.

bende şöyle bir şey var ama galiba sinüzitten benimkisi. burnum benim çok akar öyle böyle değil ve durmaz.ben iyi olsam da burnum 3 hafta filan akar sinüs rinseyle anca durur ama alerjik midir bilinmez.
  • sametg S kullanıcısına yanıt
    Bende 23 yaşındayım ve 2010 yılında muhabbet kuşu aldığımdan beri hapşurma,burun akıntısı,göz kızarıklığı oluyor.Bugüne kadar hep desmont hap ve nazozter adlı spreyi kullandım.Hapı 2-3 gün içmeyim tekrar eski haline dönüyorum.

Babamda çok hapşururdu kuş felan yoktu o zamanlar.2010'dan öncesinde bu belirtiler varmıydı hatırlamıyorum.Evden uzak kaldığım zamanlar ve temiz havalı ortamlarda bu belirteler azalıyor.6-7 kuştan 1 kuşa düştüm ama o bile bana yetiyor.

Bu hap galiba bana uyku ve sersemlik hali veriyor.1 haftadır kullanmıyorum sabahları dinç kalkıyorum.ama hapı kullanınca kalkmak bile işkence oluyordu sabah.ama hapı içince 2 gün hemen düzeliyorum birşeyim kalmıyor.
  • fatih145306 kullanıcısına yanıt
    şimdi farkettim. bana da kuşu aldıktan sonra olmaya başladı bunlar ama galiba sadece tesadüf çünkü kuşla bu aralar çok haşır neşirim ve bişey de yok. hapa gelince hangisi bilmiyorum da uyku yapıyor. bu galiba alerji haplarının hepsinde var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametg

şimdi farkettim. bana da kuşu aldıktan sonra olmaya başladı bunlar ama galiba sadece tesadüf çünkü kuşla bu aralar çok haşır neşirim ve bişey de yok. hapa gelince hangisi bilmiyorum da uyku yapıyor. bu galiba alerji haplarının hepsinde var
    Bende çok sıkılmaya başladım bu alerjiden artık. gözlerin altı mosmor boğazda sürekli bir balgam hissi antihistamine haplarda bir işe yaramıyor ilacı bıraktığın anda aynı duruma dönüyorsun. Bende aşı tedavisini düşünmeye başladım ama yan etkilere bakarken şöyle birşey gördüm.''hayati tehlike arz edecek belirtilere sebep olabilir'' kararsız kaldım.aşı tedavisi görenler yardımcı olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

Bende çok sıkılmaya başladım bu alerjiden artık. gözlerin altı mosmor boğazda sürekli bir balgam hissi antihistamine haplarda bir işe yaramıyor ilacı bıraktığın anda aynı duruma dönüyorsun. Bende aşı tedavisini düşünmeye başladım ama yan etkilere bakarken şöyle birşey gördüm.''hayati tehlike arz edecek belirtilere sebep olabilir'' kararsız kaldım.aşı tedavisi görenler yardımcı olursa sevinirim.

Alıntıları Göster
    Ankara'da alerji testi nerede yaptırılır acaba bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eufloria

Ankara'da alerji testi nerede yaptırılır acaba bilen var mı?

Alıntıları Göster
    istanbul bakırköy incirli'de ent tıp merkezi var. orhan altuntaş benim doktorum. aynı problem bende de var. akar 1 ve akar 2 alerjisi. çok ciddi olarak sinüzite ve burun tıkanıklığına yol açıyor bende.
    ameliyat oldum, ilaç kullandım geçmedi. aşı tedavisi oluyorum ben de.
    ancak benim aşı biraz daha farklı. her sabah ağızdan aldığım bir aşı türü. stallarengers mıydı neydi, öyle bir firmanın aşısı.
    ağızdan sabahları aç karna, 4 fıs yapıyorsunuz, dilinizin altında bekletiyorsunuz, sonra yutuyorsunuz. aşağı yukarı 1 yıl oldu çok rahatladım. başka ilaç kullanmadan geçirdim 10 ayı. üstelik bulunduğum ortam inanılmaz tozlu. şirkette yerler halı, pencere yok, sadece havalandırma.

evde tüm halıları kaldırdık tabii. bir de detan'ındı yanılmıyorsam myte'lara (akar) karşı ilacı var. bir nevi sinek ilacı gibi. onu da kullanıyoruz.
    heralde 5 yıl falan kullanacağız. bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: starbuck79

istanbul bakırköy incirli'de ent tıp merkezi var. orhan altuntaş benim doktorum. aynı problem bende de var. akar 1 ve akar 2 alerjisi. çok ciddi olarak sinüzite ve burun tıkanıklığına yol açıyor bende.
    ameliyat oldum, ilaç kullandım geçmedi. aşı tedavisi oluyorum ben de.
    ancak benim aşı biraz daha farklı. her sabah ağızdan aldığım bir aşı türü. stallarengers mıydı neydi, öyle bir firmanın aşısı.
    ağızdan sabahları aç karna, 4 fıs yapıyorsunuz, dilinizin altında bekletiyorsunuz, sonra yutuyorsunuz. aşağı yukarı 1 yıl oldu çok rahatladım. başka ilaç kullanmadan geçirdim 10 ayı. üstelik bulunduğum ortam inanılmaz tozlu. şirkette yerler halı, pencere yok, sadece havalandırma.

evde tüm halıları kaldırdık tabii. bir de detan'ındı yanılmıyorsam myte'lara (akar) karşı ilacı var. bir nevi sinek ilacı gibi. onu da kullanıyoruz.
    heralde 5 yıl falan kullanacağız. bakalım.

Maliyeti ne kadar dil alti asinin? Onceki sayfada aylik 100 lira civari maliyeti var denilmis ama dogru mudur?

• 2'li kutu 190 tl. bu yüzden aylık yaklaşık 100 tl demek doğru olur.
  • Benimde astimim var 15 senedir siparis verdiler almanyada hazirlanacak alerjenlere gore aşı allergo firmanin adi. Doktorlarin yuzde 90 i astim yada alerji sikayetlerinde tedavi etmekten cok baski altinda tutmayi tercih ediyor. Sikayetler arttiginda ilaclari arttiriyor , sikayet azaldiginda azaltiyorlar. Kendimi bildim bileli Seretide diskus kullaniyorum. Singulair , ventolin, budair vs kullanmadigim ilac kalmadi. Hep sadece baski altina alinabilir deniyor ama aşı tedavisi cok ciddi baski altina aliyor. Neden yaygin degil bilmiyorum. Ssk varsa devlet yuzde 80 karsiliyor asi ucretlerini. 4 yil surecekmis ilk alti ay haftada bir sonraki alti ay 15 gunde bir sonraki sene ayda bir vs takvimi var.

Senelerdir az da olsa kortizol iceren astim ilaclarindan biktim. Ayrica bir doktor astim ilaclarinin kaslarda gucsuzluge neden oldugunu da soylemisti. Alerji ilaclari da cetryn zyrtec vs inanilmaz uyku yapiyor resmen uyku hapi. Yani ciddi sikayeti olan arkadaşlarim gidin alerji testi yaptirin tedavisini arayin bu illetin. Surekli ilac kullanmak ne derece dogru bilemiyorum.

Herkese geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Benimde astimim var 15 senedir siparis verdiler almanyada hazirlanacak alerjenlere gore aşı allergo firmanin adi. Doktorlarin yuzde 90 i astim yada alerji sikayetlerinde tedavi etmekten cok baski altinda tutmayi tercih ediyor. Sikayetler arttiginda ilaclari arttiriyor , sikayet azaldiginda azaltiyorlar. Kendimi bildim bileli Seretide diskus kullaniyorum. Singulair , ventolin, budair vs kullanmadigim ilac kalmadi. Hep sadece baski altina alinabilir deniyor ama aşı tedavisi cok ciddi baski altina aliyor. Neden yaygin degil bilmiyorum. Ssk varsa devlet yuzde 80 karsiliyor asi ucretlerini. 4 yil surecekmis ilk alti ay haftada bir sonraki alti ay 15 gunde bir sonraki sene ayda bir vs takvimi var.

Senelerdir az da olsa kortizol iceren astim ilaclarindan biktim. Ayrica bir doktor astim ilaclarinin kaslarda gucsuzluge neden oldugunu da soylemisti. Alerji ilaclari da cetryn zyrtec vs inanilmaz uyku yapiyor resmen uyku hapi. Yani ciddi sikayeti olan arkadaşlarim gidin alerji testi yaptirin tedavisini arayin bu illetin. Surekli ilac kullanmak ne derece dogru bilemiyorum.

Herkese geçmiş olsun.

katılıyorum karaciğer böbreklerden süzülüyor alerji ilaçlarının çoğu. alerjiden kurtulayım derken organları bozmakta var. bunun üstüne alerji ilaçlarını 1 gün kullanmayınca sanki daha önce hiç kullanmamış halinize donuyorsunuz.Aşı tedavisi en iyisi en azından yan etkisi yok organlara. Bu arada damla aşı tedavisi var onu araştırmanızı öneririm iğne tedavisinden daha maliyetli ama daha rahat ve haftada bir doktora gitmeye gerek yok.

• Belkide damla asi hazirlaniyordur sadece asi dediler ama ne siparis edildi nasil uygulanicak hic bilmiyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Belkide damla asi hazirlaniyordur sadece asi dediler ama ne siparis edildi nasil uygulanicak hic bilmiyorum :D
    Ankara'da hangi hastaneden veya hangi doktordan damla şeklinde aşı tedavisi görebilirim bilgisi olan var mı ? Ankara Hastanesinde prick ve kan testlerimi yaptırdım şuan için antihistaminik verdi doktor 1ay sonra rapor çıkarırız sana aşı için dedi ancak iğne şeklinde ve sürekli hastaneye gitmek gerekiyor. damla aşıdan bahsettim bilmiyorum onu dedi.Napmalıyım bu durumda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

Ankara'da hangi hastaneden veya hangi doktordan damla şeklinde aşı tedavisi görebilirim bilgisi olan var mı ? Ankara Hastanesinde prick ve kan testlerimi yaptırdım şuan için antihistaminik verdi doktor 1ay sonra rapor çıkarırız sana aşı için dedi ancak iğne şeklinde ve sürekli hastaneye gitmek gerekiyor. damla aşıdan bahsettim bilmiyorum onu dedi.Napmalıyım bu durumda ?

Bildiğim kadarıyla damla aşı ile koldan iğne şeklinde olan aşı arasında pek bir fark yok. Fakat bazı hastaneler iğneyi tercih ediyorlar. Ben de birkaç yere sormuştum bu konuyu. İğne olursan, evine yakın, acil servisi bulunan kaliteli bir hastanede aşılarını yaptırabilirsin. Yani illa ki aşılarını aldığın yerde olman gerekmiyor. Aşı tedavisiyle ilgili sormak istediklerin olursa özelden de yazabilirsin bana. Geçmiş olsun.

• perennial alerjik rinit tedavisi hakkında bilgisi olan var mı?
  • Pollyanna.3 P kullanıcısına yanıt
    benim rinitleri tedavi edemedik birturlu.
    ilac verdiler koluma vurdu, baska ilac yuksek tansiyon yapti, baska ilac aldim uykumu getirdi.
    bende biraktim ilaci, rinitlere alismaya calisiyorum
    nerde bu konuyu acan asici koca mustafa pasa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

benim rinitleri tedavi edemedik birturlu.
    ilac verdiler koluma vurdu, baska ilac yuksek tansiyon yapti, baska ilac aldim uykumu getirdi.
    bende biraktim ilaci, rinitlere alismaya calisiyorum
    nerde bu konuyu acan asici koca mustafa pasa?
    Herkese merhaba,

Bir süre önce alerjik rinit teşhisi kondu ve ne yapılması gerektiğini yavaş yavaş öğrenip yapmaya çalışıyorum. Kullanın denilen ve de çok para tutan pek çok şey var: anti alerjik yatak setleri, hava temizleyiciler, anti alerjik sprey ve deterjanlar, anti alerjik elektrikli süpürge vs.vs.

Sormak istediğim; bu tip şeyler kullanıyor musunuz, işe yarıyor mu verdiğiniz paraya değiyor mu? En basiti şunu anlamıyorum, diyelim yastık kılıfı aldık peki üstüne normal yastık kılıfını geçirince ne işe yarayacak anlamıyorum?

Son olarak bir de yemek yeme yasakları varmış, bunlar da işe yarayan şeyler mi, böyle şeylere uyuyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: bebeto85

Kardeşim İstanbul da yaşıyorsan bildiğim iki hastane var. Çapada Haseki Hastanesi ve Yedikule gögüs hastalıkları hastanesi. Bunların alerji poliklinikleri var. İkisindede ücretsiz olabilirsin. Direk git. Randevuda almana gerek yok ama yinede gitmeden ara bi sor... Geçmiş olsun...

selam bebeto85,

Öncelikle deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler.
    Ben 32 yaşındayım. Tam net hatırlamıyorum ama sanırım 20 senedir burnum akıyor, hapşuruyorum.
    Bir çok defa doktora gittim. çoğunlukla KBB doktoruna. Burun kemik eğriliği için ameliyat oldum ve doktorum alerjik rinit hastalığımın olduğunu, geçmeyeceğini ve sürekli olarak burun spreyi kullanmam gerektiğini söyledi. hatta alerji hastalarına test yapmadığını nasıl olsa neye alerjisi olursa olsun aynı spreyi vereceğini söyledi. ara ara sprey kullandım, ama düzenli olarak ilaç kullanma konusunda son derece başarısızım, biraz iyileştiğim gibi ilaçları unutmaya ve ihmal etmeye başlıyorum :(
    DUACT diye bi ilaç kullanıyorum. bunu da sadece artık hapşuruk ve burun akıntıma tahammül edemediğim zamanlarda bir kapsül alarak devam ediyorum. ilaç 10-15dk içinde etkisini gösteriyor ve alerjik semptomlarım hafifliyor. Bunun tedavi olmadığını ve hatta kafama gore ilaç kullanmanın olası başka problemlere yol açabileceğini biliyorum. ama şirkette onlarca insanın içinde hiç durmadan burnumu sümkürmekten sıkılıyorum bazen :(

4 yıl once Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları hastanesine gittim. deriden alerji testti yaptılar ve alerjim çıkmadı. Senin alerjin yok dediler ve beni gönderdiler. İyi bir hastane ve iyi bir doctor arıyorum. Devlet hastaneleri zor benim için. uzun ve meşakkatli bir süreç bu tedavi ve her seferinde işten izin alarak doktora gitmek istemiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla Medical Park hastanesinde alerji polikliniği varmış. özel hastaneleri tavsiye eder misin?

Deri testinden alerji sonucu çıkmaması durumunda nasıl bir tedavi izleniyor?

son yıllarda burun akıntımın kimyası değişti diyebilirim. çoğunlukla su gibi ama çok yakıcı oluyor. bazen de pıhtı gibi oluyor, akmıyor, yoğun bir sümkürme sonrası çıkıyor, kaşındırıyor ve yakıyor. (bunları yazarak midenizi bulandırmak istemezdim, kusura bakmayın)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.