Şimdi Ara

ALERJİNİZ Mİ VAR O ZAMAN BURAYI MUTLAKA OKUYUN...!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
21
Favori
152.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

ben yıllardır gün içerisinde en az 30 kere hapşırma, gözde kızarıklık, koku kaybı, burunda tıkanıklık ve akıntı yaşayarak ertesi gün hiç bir şey kalmayacak şekilde sorunlar yaşadım. Bir kaç sprey kullandım. işe yaramadı. hangi doktora gittiysem kıkırdağın yamuk düzeltmen lazım dediler. Ameliyat oldum. ancak bu sefer alerjim daha da azdı koku kaybım arttı. kortizonlu ilaç ile önüne geçsem bile zamanla kayıp oluyor. Alerji testi oldum. Sonuç sadece ev tozu ( akarı ) 7x7 çıktı. Şimdi ilaçları alıp tedaviye başlıyorum. Aşı olup bu tarz sorunlardan kurtulan var mı ? özellikle koku kaybı yaşayıp düzelen var mı ? Çünkü burun duvarlarında alerjiye bağlı olarak kalınlaşma oluyor. Bir çok videoda duydum. koku yolunu tıkıyor.

Allah herkese şifa versin takipçi olacağım. Deneyim yaşayan herkesten kesin dönüş bekliyorum

sevgilerle

• Uzun zaman olmuş durumlar nedir acaba?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • minamina222 M kullanıcısına yanıt

Mart ayında alerji aşısına başladım. Düzelmeler oldu. Krizlerim geçti ancak hapşırma oluyor, burun akıntısı, kuruluk var. Tabi eskisi gibi günümü mahvetmiyor. Koku da azalma oluyor. Kortizonlu ilaç düzeltiyor ama mümkün oldukça kullanmamak gerek. Şuan iyiyim koku kaybi %100 değil. 1. yılı bekliyorum. Aşı etkisini tam olarak o zaman gösteriyormuş. Ama özellikle geçen ay harika bir şekilde iyileşme oldu. ama bağışıklık kazanana kadar iyileşme kötüleşme oluyor. sprey ve hapa devam. 1. yıl sonunda onlarda duruma göre bırakılacak. Aklında soru varsa sorabilirsin.

• dün burnum gözlerim kaşınıyordu. bu sabahta gözlerim çok kaşındı derken öğleden sonra hapşuruk krizi başladı. sanırım 25-30 kere hapşurmuş olabilirim. eczaneden deloday aldım. evde spreyler mevcut. hemen başlıyorum ilaca.

Bu arada bu alerjik durum 6 yaşındaki oğlumda ve 6 aylık kızımdada mevcut.

yani babadan çocuklara...

• MUTAF kullanıcısına yanıt

Başkanım,

1.5 yaşındaki çocuğumu da gözlemliyorum. Bir hapşırmaya 2-3 kere hapşırıyor. Benim annemde de alerji var. Benim ev tozu alerjim var. Aşılamanın 9. ayındayım. Düzelmeleri hissediyorum. Allah'ın izniyle atlatıcam. Bağıra bağıra şunu söylüyorum. KBB değil göğüs hastalıklarına gidin. 20-25 nokta alerji testi yaptırın. İmkan varsa, aşısı varsa aşıyı olun yoksa rapor alıp düzenli ilaç kullanın.

Herkese şifa diliyorum.

• Yaklaşık 3 ay önce askerde başlamıştı bende de, öncesinde ürtiker tanısı konuldu ardından toz akarına karşı alerjim olduğu ortaya çıktı. Askerden geleli 2 hafta oldu iğne tedavisine başladım çünkü günde 3 kez hap kullanmama rağmen kaşıntı ve batmalar geçmiyordu. Forumda ki eski yazıları da okudum bende nefes darlığı, hapşırık vs. gibi durumlar yok doktor geçici olduğunu söyledi umarım iğne tedavisi işe yarar çünkü hayatı zorlaştıran bir durum.

• @ChuqLuck

+ChuqLuck

merhaba size ozel mesaj attim bakabilirmisiniz rica etsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @eses26ay

+eses26ay

merhaba size ozel mesaj attim bakabilirmisiniz rica etsem

• kullanicibir K kullanıcısına yanıt

DM den dönüş yaptım buraya aşı olup bitirenler de yazarsa çok seviniriz. aşı sonrası ne kadar iyileşiyorlar acaba...

• atahanbb kullanıcısına yanıt

tabi hocam

• darkgamer966 kullanıcısına yanıt

@darkgamer966 son durum nedir ? aşı işe yarıyor mu ? hangi hap ve spreyi kullanıyorsun

• ChuqLuck kullanıcısına yanıt
    Aşı kesinlikle işe yarıyor haplar bir yere kadar idare ediyor. Şu an için bayağı azaldı sadece ellerimde kaldı onun için de krem kullanıyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • darkgamer966 kullanıcısına yanıt

ben 9. ay aşımda çok çok iyiye gittim sonrasın hapşırma krizi akıntı yine geldi. Ama aşı öncesine göre çok çok iyiyim. Benim asıl sorunum koku kaybı. O da aşı öncesine göre iyi. 1. yıl sonrasında ne olacak yazacağım. okuduklarıma göre 1. yıl sonrası bağışıklık kazanıp hap ve spreyi bırakıyorsun bunu yaşarsam buraya yazacağım ve aşı takvimimi paylaşacağım. Lütfen aşı olanlar ve aşıya başlayanlar durumlarını yazsınlar

• kardeşim geçmiş olsun. Bende toz alerjisi var. başlangıç aşısı ülkede yoktu soruyorum hala yok. ben başkasından kalan aşı ile başladım ve devam dozunu 1200-1300 tl ye 4 ayda bir alıyorum. Devlet konusuna gelince devlet hap sprey yazar senin alerjini bastırmaya çalışır. Ben 10. ayı bitiriyorum etkileri elbet var. Para herkes için değerli ama sağlıktan değil. Allah şifa versin. bende uğraşıyorum benim de 5 yılım var.

merhaba.

alerji testini göğüs hastalıkları bölümümü yapıyor?

kbb zaten randevu bulunmuyor hiç.

• MUTAF kullanıcısına yanıt

selam

göğüs hastalıkları yapıyor.

• Merhaba

Yaklaşık 5-6 yıl öncesinde alerjim çıktı. 37 yaşımdayım.

Özellikle Mart-Haziran arası güneş hassasiyeti, gözlerde yanma, sulanma. Burun akıntısı, geniz akıntısı…

Aşı tedavisi uygulayan arkadaşlara sorum ; şu an nasıl gidiyor? Devam edenlerin ödedikleri ücret ne kadar ?

Biorezonans yöntemi de çözüm iddia ediyor? Araştıran oldu mu?

selamlar

merhaba devam dozunu bir arkadaştanmı alıyorsunuz?yurtdışındanmı getirtiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanicibir -- 29 Ocak 2024; 23:16:2 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.