Şimdi Ara

akü sağlam ama marş basmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
70.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar arabanın aküsü sağlam ama marş basmıyor,hiç tık yok.Marş dinamosundan olduğunu düşünüyoruz.Başka ne olabilir nedeni ve ne kadar masraf çıkarır aşağı yukarı?

• Merhaba.

Aynı durum benim arabada oldu. Tık sesi bile gelmiyordu. Oto elektrikçisine gittim. Adam baktı. Marş otomatiği takılmış dedi. Yaptırdım. 70 TL verdim. Şimdi eskisinden daha hızlı marş etmeye başladı motoru.

Unutmadan. Tamirciler. Kendi aralarında marş otomatiğine Marş taşağı diyorlar. Duyarsan şaşırma diye yazdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Merhaba.

Aynı durum benim arabada oldu. Tık sesi bile gelmiyordu. Oto elektrikçisine gittim. Adam baktı. Marş otomatiği takılmış dedi. Yaptırdım. 70 TL verdim. Şimdi eskisinden daha hızlı marş etmeye başladı motoru.

Unutmadan. Tamirciler. Kendi aralarında marş otomatiğine Marş taşağı diyorlar. Duyarsan şaşırma diye yazdım.

tamam dostum sağol. ayrıca da zuahahaha
  • Bir şey daha var. Arabanda çekiç gezdir. Çalışmadığı zaman marş motoruna 3 veya 4 kere vur. sonra dene. Çalışır. Ama uzun süreli olmaz mu. Bir süre sonra değil çekiç, balyoz vursan çalışmaz. Dediğim metod yolda kalırsan yapman gereken şey. Ben 3 gün bu metodu kullandım. 4. gün o metodda işe yaramadı.

Ama en iyisi yaptırmak. Dediğim gibi. 70 TL ye yaptırdım. bir iki saatte yapılıyor. Şimdi kafam rahat.
  • 92 şahinimde akü sağlam olduğu halde marş motoru çevirmiyordu.Motordaki kömürler azalmış ve marş o eksilen kısma geldiğinde döndürmüyordu.Bende araçta direksiyon kilidi taşıyordum onunla bir kaç kez vuruyordum motora ve marş alıyordu.teknik açıklama zayıf olabilir ama kömürleriniz az kalmış yada bitmiş olabilir.
  • marş motorunun elektrik bağlantısı gevşeiş olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: findori

arkadaşlar arabanın aküsü sağlam ama marş basmıyor,hiç tık yok.Marş dinamosundan olduğunu düşünüyoruz.Başka ne olabilir nedeni ve ne kadar masraf çıkarır aşağı yukarı?

sorunuzun tam karşılığını uğrayacağınız bir elektrikçiden daha iyi kimse bilemez.neden çekiniyorsunuz.arızayı söyler.kaç liraya yapacaksa size bildirir.işinize gelirse yaptırırsınız.sorduğunuz arıza için bu sayfa dolusu neden var.uzaktan hangisi olduğu bilinmezki.marş otomatiği için M.T. diyen arkadaş:onun bir diğer ismi de marş selenoididir.vede tamircilerimiz genelde bu ismi kullanır.
  • teşekkür ederim cavapalrınız için
  • quote:

teşekkür ederim cavapalrınız için

Ne için teşekkür ettin? O ne be? Yavaş yaz yavaşşşş...

Burak yoldaşım. En babası tamirciye-servise gitmek. Çok sebep olabilir mutlaka ki.
    Aracının ne olduğunu öğrenemedik, arızayıda bilmiyoruz tabii, fakat yerli ise çok parçalanmassın herhalde. Zannetmiyorum.
    Bir ustaya göstermek lazım. Uzak masaüstü bağlantısı ile çözülecek sorun değilki paşam ya!
  • 2 ay önce başıma geldi.Durup dururken çalışmıyordu.Servis komple motor değişir dediği halde iyi bir usta söktü,temizledi, birkaç şok yaptı kontaklara 80 TL ye maloldu.
  • bugün ben de götürdüm bir elektirikçiye, marş dinamosunu söktü.içindeki bir parçayı (kollektör olabilir tam bilmiyorum:D ) temizledi ve sorun düzeldi. 30 tl ya mal oldu
  • quote:

bugün ben de götürdüm bir elektirikçiye, marş dinamosunu söktü.içindeki bir parçayı (kollektör olabilir tam bilmiyorum:D ) temizledi ve sorun düzeldi. 30 tl ya mal oldu

demekki bu kadar basitmiş!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.