Şimdi Ara

Motorun el marşı basıyor ama motor çalışmıyor, neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
32.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sabah kalkıp motoru el marşıyla çalıştırmaya kalkınca marş basıyor ama motor çalışmıyor..
    Ben de mecburen ayak marşıyla çalıştırıyorum ama motor hayvan gibi olunca (asya 150 t-1) her seferinde yapması zor oluyor..

Ama şu da var, ayak marşıyla çalıştırdıktan sonra gün içinde artık el marşıyla çalışır vaziyete geliyor.
    Bazıları ''akü zayıflamıştır'' diyor ama ibre hep 15 lere kadar çıkıyor (ibre 9-16 arası numaralandırılmış,en alt 9 en üst 16'dır)

Sizce sorun nerde?

• Marş motorunda olabilr mi?
    Bu arada bahsettiğiniz motorda çok büyük bir alet değil ..Cross motorlar aküsüz olanları hep kick startla başlatılır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HarryBlade

Marş motorunda olabilr mi?
    Bu arada bahsettiğiniz motorda çok büyük bir alet değil ..Cross motorlar aküsüz olanları hep kick startla başlatılır.

Ben 4 ay önce aldım motoru, o zaman el marşı çalışmıyordu, ben de ayak marşı ile çalıştırıyordum ama olmadı, gittim el marş düğmesi taktırdım.
    4 aydır sorunsuzdu, herhangi bir çarpma düşme falan da olmadı ama son 1 haftadır hep ayak marşı ile çalıştırıyorum..
    İlgin için sağol.
  • Marş motoru dügmeye bastıgında yeterli deviri yaptırabiliyormu onu bilmen lazım akü zayıflamış olabilir ayaktan çalıştırdıgında daha sonra elden çalışıyorsa büyük ihtimal aküden yapıyordur bir tane akü bul tak bakalım çalışırsa aküdendir yada aküyü götür şarja baglattır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Engin.K

Marş motoru dügmeye bastıgında yeterli deviri yaptırabiliyormu onu bilmen lazım akü zayıflamış olabilir ayaktan çalıştırdıgında daha sonra elden çalışıyorsa büyük ihtimal aküden yapıyordur bir tane akü bul tak bakalım çalışırsa aküdendir yada aküyü götür şarja baglattır

Aküyü şarja bağlattır derken cep telefonu gibi şarj mı ediliyor akü?
    Anlamadım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Peju

quote:

Orjinalden alıntı: Engin.K

Marş motoru dügmeye bastıgında yeterli deviri yaptırabiliyormu onu bilmen lazım akü zayıflamış olabilir ayaktan çalıştırdıgında daha sonra elden çalışıyorsa büyük ihtimal aküden yapıyordur bir tane akü bul tak bakalım çalışırsa aküdendir yada aküyü götür şarja baglattır

Aküyü şarja bağlattır derken cep telefonu gibi şarj mı ediliyor akü?
    Anlamadım?

Aynen öyle tamirciye git suyuna baksınlar + şarja baglasınlar

• şarj olayını başka bir araçtanda yapabilirsin bunun için bir elektrik kablosu bulman gerekır hani şu iki ucu pense bigi olan kablolardan adını bilmiyorum diğer araçtan senin aracına aynı kutupları getirmek kaydıyla kendin şarj ettirebilirsin ama çarpılırsan karışmam
  • ok
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

şarj olayını başka bir araçtanda yapabilirsin bunun için bir elektrik kablosu bulman gerekır hani şu iki ucu pense bigi olan kablolardan adını bilmiyorum diğer araçtan senin aracına aynı kutupları getirmek kaydıyla kendin şarj ettirebilirsin ama çarpılırsan karışmam

Dedigin olayı peki kaç saat yapmasını istiyorsun 7,8 saat e peki bunun için sürekli araç çalışması gerekecek

Senin dedigin olay akü bittiginde o anlık motoru çalıştırabilmek için verilen akımdır bunu uzun süre yapmak gidip aküyü şarja baglatmaktan epey pahalıya patlar

• gun icerisinde el marsiyla calisiyorsa diger arkadaslarimin da dedigi gibi akuden olma ihtimali cok cok yuksek.
  • benimde aynı sorun var aküden kesin şarz ettirmek lazım suyuna muyuna bakmak lazımmm
  • aku okadar fazla gostermeside dogru degil
    akudenolabilir
    degistirmen gerekirse basit bir kuru aku isini gorecektir bende ayni motor var
    kendi orj akusu sulu aku yeterli olmuyor ve kisa surede omru tukeniyor 2senede filan sonra akuyu yenilemek lazim

aku disinda buji kablosu ve buji kont edilmeli buji temizlenmeli gerekiyorsa degistirmeli

benzer sey bendede oluyordu cok cok buyuk ihtimal akunun zayiflamasi
    aku icin cok para vermedim bosh yuasa vs takanlar var 35ytl lik mondial akusu taktim kuru aku yanliz
    ve ise yaradi o zamandan beri dogrudurust gerek kalmadi kickstarta...

birsure sonra akuyu sarj etsende fayda etmiyor aku sarj da deneyebilirsin tabi.

kolaygelsin
  • 2 gun once basladı marş bsma sorunum
    huyundai accent admıra var 1,3 12 valf 2005 42 000 km de

benzın ısıgı yanmıstı ıyıce dıbıne gelmıstı benzın

arac sadece haftada 2 kez ondan sonrası kapımızın onunde yatıyor

2 gece once calıstırdım ılkden bısı yok
    sonra durudk bısıler yedık felan yenıden calıstırmak ıcın anahtarı taktım bu sefer ısıklar gosterge ısıgı farlar kısık yanmaya basladı tekleme gıbı zorlama gıbı vuvvv sekılde ses geldı 3 yada 5 sanıye sonra calıstı

sonra bu aksamda yıne aynısı oldu gıttım benzım aldım 20 tl lık ibre baya bı geldı ceyrekden bıraz aza
    calıstırdım sorun yok teklemede calıstı

sonra gıttım baska yere ıstop ettım 1 kaç saat sonra yıne tekleyerek calıstı

bunun sebebı acaba bu aracı aldıgım adam hıc bısısını deyısmemıss

ne AKUSUNU NE LASTIGINI AZ BINMIS ISTE

BIRDE ILK SEFER ALDIGIMDA 6 SAAT KDR YATMISTI AMA O 6 SAAATTENBDEN ONCE 8 SAAT CALISTI ORAYA BURAYA GITTI ARAC

AMA O 6 SAAT ARADAN SONRA ARACDA HIC ELEKTRIK YOKTU ISIK MISIK YOKTU

AKU TAKVIYESI YAPTIK HEMEN GELDI ELEKTRIK AKU NASIL BITTI HEMEN ANLAM VEREMEDIM

MARJ SORUNU 1 KAÇ GUNDUR VAR 5 SANIYE ARADAN SONRA CALSIIYOR

BAZEN ESKISI GIBI 1 KEREDE ALIYOR BEREDEYSE 1 SANIYEDE

BUNUN SORUNU NEDIR ACABA

AKUNUN DEYISMEME ZAMANI 20025 MODEL ARAC VARIN SIZ HESAPLAYIN
    YADA ELEKTRIK AKSAMINDAMI SORUN VARDIR ACABA..

TŞK LER

ALLAH RAZI OLSUN CEVPLAYANLARDAN..

SELAMETLE

• Aküden Olmayabilir.... Sabah Motor Soğuk Oluyor... Ciklen varsa çek öyle bas marşa..
  • neden bu kadar gereksiz forumu kirletiyorsunuz ki, motorun çalışmıyorsa gidersin motor tamir eden bir yetkiliye ustaya yaptırırsın, burda sormanın bir anlamı yokki kardeşş, buradakiler teknik tamirat servisindenmi? ki acaba
  • Niye sormasın adam, dilekçeyle başvuruya mı bağladın forumu soru sormak için? Tamirciye gittiğinde problem sanırım şurada demek bile cebinizde 3-5 kuruşun kalmasını sağlayabiliyor. O nedenle de az çok fikir sahibi olup gitmekte fayda var.
    Sen kesintisiz güç kaynağı için konu açmışsın misal, o zaman sana da git elektronikçiye sor derler değil mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.