Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bahakanki

qrkqdqşlqr biliyorum formun önceki sqyfqlqrındq vqrdı qmq ocq sqyfq içerisinde qrqyqcqk vqktim yok.
    sorunum şu qrqcın üzerine dqmlqmış ve donmuş çimento(hqrç) nqsılçıkqrtılır boyqyq zqrqr vermden.bilgisi olqn qcil pqylqşırsq sevinirim.biliyorum vqrdı bir bqsit pqtik yolu qmq neydi

Forum Sayfa 40 Havnitekin isimli üyeden alıntı:

bir çaydanlıkta su kaynatın .altını kapattıktan sonra 1 çorba kaşığı sirke koyup karıştırın 2 dakika bekletin yavaş yavaş çimentolu bölgeye dökün kendiliğinden ayrılacaktır.

Kolay gelsin.
  • br251 ve Hqvni tekin qrkqdqşlqr teşekkürler.Hqvnitekin uzmqn zqten bu işlerde.dqhq önce okumuştum her sqyfq gibi o sqyfqyı dq.

yqn qpqrtmqndq inşqqt vqrdı ordqn qtlqmış noktq noktq.oysq ki qtlqmqsın diye uzqklqştırmıştım qrqbqyı.nqsıl oldu dq ordqn orqyq qtlqdı hqyret.tekrqr teşekkürler.hem de kısqcık bir sürede cevqp verdiğiniz için.

bu dq bizim qlbeqcılqrın fqrkı olsq gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: br251

Arkadaşlar klimanızın durumu nasıl?Malum önümüz yaz.

Sizleride durum ne bilmiyorum Ama geçen sene ağustos ayında polen filitresini değiştirmek aklıma geldi.Bulunduğumuz yerde servis yok.Sanayide Klimacının birine gittim.Adam polen filitresini değiştirdi Klimayı çalıştırdı biraz bekledi ve senin klima tam soğutmuyor gazı eksik dedi.Nereden anladın diye sordum elini hava kanallarının önüne koyduğunda rahatsız edecek seviyede soğuk gelmesi lazım ama seninkinde öyle değil..........Kaç lira gider ..........vb. diye sordum gazın eksikliğine göre değişir falan filan..........derken 50TL ver yapalım dediler.Yaptırmadım.Adam lüks mercedeslere wolksvagenlere gaz basıyordu.Aslında içimden geçirdim bunların bile gazı kaçıyorsa bizimkisi ne olmaz diye

Ama gerçektende soğutma tam değil.Başka bir Albeada klimayı deneme fırsatım olmadı ama birçok sıfır kilometre araçta baktım(eşin dostun arabasında) gerçektende klimayı açınca bizimkinde çok daha fazla soğuk geliyor.

Sizin Albealarda durum nasıl? Özellikle yeni alanlar klima iyi soğutuyormu?Haziran gibi nasip olursa servise gidip klima sistemine güzelce baktırmayı düşünüyorum...............

mrb arkadasım benim araba yeni 2009 kliması çok güzel abimde 2004 var onunkine 35 tl ye geçtiğimiz agustos ayında gaz bastırdık canavar oldu hatta kayınpederde 2000 marea var onada bu yaz gaz bastırdık süper sogutuyor 2 .kademede kullanıyoruz........

• zeiffer kardeş senin canavara 16 inç gider ama o zaman da yanaklar iyice inceliyor yani malum türkiye yollarında allah korusun.. birde jantları değiştirirken dikkat edeceğin bir konuda aracın muayenesi olsun adamlar problem çıkartabiliyor illa orjinal jant boyutu isteyebiliyorlar aşağıdaki yazı tuvtürk'ten alıntı..

TÜVTURK’de araç muayenesi yapılırken araç jantlarını çelik ya da alasım olup
    olmadıgına bakılmaz.
    Araç üzerinde bulunan jantların araçla uygunlugu kontrol edilir . Araç muayene
    istasyonlarında bu kontrol ayrı bir elektronik ekipman ile yapılmaktadır.
    Jant ölçüleri araca uygunsa aracın muayenesi onaylanmaktadır.

http://www.tuvturk.com.tr/

quote:

Orjinalden alıntı: zeiffer

_k_a_a_n_ Allah razı olsun/olmayanlarada versin inşaallah...
    Güzel kerata da. Ayakları sağlam basar yere belki jantları değiştirince. Şimdi 14 numara. Ben 15/16 yapsam? Bozar mı? Şehiriçi dolaşıyorum hep. Yolum-izim pek bozuk değil ama?
    Tama ağa. Yağ değişimi yaklaşıyor zaten. Yağı değiştirmeye paralel "bor" olayını bir periyod deneyeceğim. Memnuniyet derecemize paralel sürdürürüz veya vazcayarız bakalım artık.

• ARKADASLAR BENİM DÜLDÜLÜN RESMİ, EKLEMEYE ÇALISTIM UMARIM OLMUSTUR

http://img512.imageshack.us/gal.php?g=1000835y.jpg
  • arkadaşlar 15000TL yi geçmemek şartıyla 2. el dizel bir albea bakıyoruz kaç model nasıl bir şey tavsiye edersiniz hangi donanım seçeneğinde ne var ne farklar var tam bilmediğimden sordum bir de tabil modeller arasında fark olup olmadığını kullananlardan öğrenmek için sordum
  • OhOoo... _k_a_a_n_ Desene iyice yokuşa vurduk besbelli. Nasıl olacak bu işler böyle ona limit buna kota? Tamam 15 yaparız bizde. Fabrika 15 takıyordu galiba bir paketle yanlış mı hatırlıyorum acaba?

07_JY_779 Dostum Allah kaza-bela vermesin, güle güle kullanınız. Beyaz olsun bizim olsun

Kavga-gürültü geçirecek abi makinayı ben yapacam jantı kaçarı yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: beYdeNbeY

arkadaşlar 15000TL yi geçmemek şartıyla 2. el dizel bir albea bakıyoruz kaç model nasıl bir şey tavsiye edersiniz hangi donanım seçeneğinde ne var ne farklar var tam bilmediğimden sordum bir de tabil modeller arasında fark olup olmadığını kullananlardan öğrenmek için sordum

2005 ve üzeri modellerden bakmanızı tavsiye ederim.(Yeni kasa diye tabir edilern.) iki donanım seçeneği var zaten Active, Dynamic.

Active dynaimc arasında baya fark var ama Active de işini görür.(Fiat com tr de donanım tablosu var oradan bakabilirsin)

Piyasada 2.el dizel Albea çok bulursun ama dikkat et birçoğu şirket arabasıdır.Kilometreleri çok yüksektir.70-80.000 kilometreyi geçmemiş araçlara bakmanız iyi olur.Kolay gelsin.

07_JY_779
    Klimayı 2. kademede mi kullanıyorsunuz biz 4 bilemedin 3 te kullanıyoruz yoksa soğutmuyor.Neyse serviste hallettrieceğim inşallah.

• bir de qrqcımız üzerinde oluşqn kireç lekeleri ni(qrqbqyı yıkqttıktqn sonrq kqlqn suyun sızmqsı ile qrqçtq kqlqn) bildiğim kqdqrıylq yine su sirke kqrışımı ile çok güzel temizliyorlqr ve qynı zqmqndq dq pqrlqklık veriyor.ben yqpmqyı düşünüyorum qmq kqrışımın ölçüsünü bilmiyorum.hqtırlıyorum ki önceki sqyfqlqrdq konudqn yine bqhsedilmişti
  • BOR motor içerısındekı surtunmeyı azaltma,ve aşınmış parcaların üstunde bir zar tabakası oluşturup aradaki boşlugu kapatır ve daha cok aşınmasını önler.Silindir kapagından sızan yagı kesmesi gayet normal.Silindir kapagı contasında demekki çok fazla bir deforme olmamış.BOR başarılı
  • Bencede elektronık bır arıza var arabada.Arac stop ettıkten sonra bobinde aşırı sıcaklık var ise arıza bobindedir.
  • 1) logan albea arasında çok kararsızım logan çok geniş+yakıtta ve albea ya fark atar şehiriçi ve şehirdışı
    2) albea en çok tutulan en sorunsuz en az yakan dizeli hangisi?
    3) arkadaşta 2006 model vardı uzun yolda mazot pompasımıdır nedir iki kere arıza verip iki kere değiştirildi.
    bazı modellerinde normal mazotto kullanılabiliyormuş euro dizel şart değilmiş. çünki aldığımız dizel olursa kimin ne mazot kullandığını bilemeyiz.
    4) dizel albea mı tüplü albea mı her yönden?
    cevaplarınız için şimdiden tşk
  • serisonu 101.yine ilginç karşılaştırmalar ve buna bağlı cevaplar.

1.loganın genişliği albeada da vardır hiç merak etme.yakıtta dediğin gibi fark atar logan ama tüketim olarak.hem şehir içi hem de şehir dışı albea çok daha az yakar şüphe götürmez bir gerçek.
    2.albea da zaten tek dizel motor var.
    3.o problem tamamen arkadaşının şanssızlığı.fabrika euro diyo.istersen normal mazot al.ben %50 karıştırmaktan yanayım.
    4.her açıdan elbette dizel albea.performans ve tüketim olarak.kullanıma da bağlı tabi ki.benzinli de çok az tüketim değerleri sunmakta.
  • valla logan 20liralık mazotla şehiriçi 170-180km gidiyormuş albea da bu değer hayal sanırım
  • br251 ve diğerleri
    klimayı en iyisi düğmeyi 2.kademede tutun diyorlar,bursa tofaş fabrikası yetkili servise sordum,
    ayrıca yetkili servis dışındaki kişilere klima bastırırsanız adamlar dürüst olmuyor,eksik basıyorlar,klima her eksik basışta kendilerine kalıyor,sorun olmasa bile var diyorlar.
    o yüzden yetkili servis dışına gitmeyin,en azından başka yerde ölçüm yaptırıp eksik çıkarca yetkili servise yine gidersiniz,çünkü onlar yaptığı iş arkasında kıvırmazlar,diğer servisler seni suçlar
    ayrıca klima ortalama 80 ytl ye basılıyor,gazın eksik deyip eksik kısmı tamamlıyayım 30 ytl olur lafına inanmayın,servise sordum eksik kısmı tamamlaması diye bir şey yoktur,tamamen boşaltılır vede tamamen doldurulur dedi 80 ytl dir dedi,gerisi yalan ok
    siz dediğimi yapın ben 1 kez kazık yedim 50 ytl boşe gitti,o yüzden yaptırdıklarımı yazıyorum

diğer şey ise bir şey danışcam,benim araba 146 bin km ye geldi,servis kayıtlarında 120 bin bakıma bile girmedi diye görünüyor,yani normalde düzgün bir sistem olarak her 20 binde bakım olur vede servise kayıt olurdu,ama malum para durumu,o yüzden servis kayıtları vede yapılan işlemler karmakarışık,bir düzene sokmakta zor ama
    mesela ben ara ara bazı yerlerini yaptırsam mesela yağ yağ filitre balata falan bunların faturaları zaten var,sonra ise bakım yaptırırken yapılan işlemleri göstersem vede kalanlarını yapsalar,bu şekilde bilgisayara bakım yapıldı diye yazarlarmı,çünkü yarım yamalak bakım yapılıyor,tam bakım değil.

• km de dediğine göre 12 kuruş oluyor ki bunu kimden duyduysan zaten hayal ürünü birşey söylemiş sana şehir içi değeri olarak.
  • valla diyenler öle hatta 115 kuruş yaktığını söleyenlerde var şehiriçi
  • ARKADAŞLAR.... ALBEA'MIN GÖSTERGE SORUNU OLDUĞUNU DAHA ÖNCE ANLATMIŞTIM. BUNU KENDİM HALLEETİM. TÜM GÖSTERGELER NORMAL SÜPER Bİ OLAY. 150 TL DEMİŞLERDİ... BEDAVAYA HEMDE ÇOK BASİT YAPILIYOR.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: blade8572

br251 ve diğerleri
    klimayı en iyisi düğmeyi 2.kademede tutun diyorlar,bursa tofaş fabrikası yetkili servise sordum,
    ayrıca yetkili servis dışındaki kişilere klima bastırırsanız adamlar dürüst olmuyor,eksik basıyorlar,klima her eksik basışta kendilerine kalıyor,sorun olmasa bile var diyorlar.
    o yüzden yetkili servis dışına gitmeyin,en azından başka yerde ölçüm yaptırıp eksik çıkarca yetkili servise yine gidersiniz,çünkü onlar yaptığı iş arkasında kıvırmazlar,diğer servisler seni suçlar
    ayrıca klima ortalama 80 ytl ye basılıyor,gazın eksik deyip eksik kısmı tamamlıyayım 30 ytl olur lafına inanmayın,servise sordum eksik kısmı tamamlaması diye bir şey yoktur,tamamen boşaltılır vede tamamen doldurulur dedi 80 ytl dir dedi,gerisi yalan ok
    siz dediğimi yapın ben 1 kez kazık yedim 50 ytl boşe gitti,o yüzden yaptırdıklarımı yazıyorum

diğer şey ise bir şey danışcam,benim araba 146 bin km ye geldi,servis kayıtlarında 120 bin bakıma bile girmedi diye görünüyor,yani normalde düzgün bir sistem olarak her 20 binde bakım olur vede servise kayıt olurdu,ama malum para durumu,o yüzden servis kayıtları vede yapılan işlemler karmakarışık,bir düzene sokmakta zor ama
    mesela ben ara ara bazı yerlerini yaptırsam mesela yağ yağ filitre balata falan bunların faturaları zaten var,sonra ise bakım yaptırırken yapılan işlemleri göstersem vede kalanlarını yapsalar,bu şekilde bilgisayara bakım yapıldı diye yazarlarmı,çünkü yarım yamalak bakım yapılıyor,tam bakım değil.

Klimayı Serviste yaptıracağım zaten.Seninde dediğin gibi gaz dolumu için önce aracın içindeki tüm gazı makineye çekiyorlar ölçüp eksik kısmı tamalıyorlar birazda yağ koyuyorlar ondan sonra araca gazı basıyorlar.

Senin dediğin gibi bilgisayara işleme yapmazlar bence.Ama çokta önemli değil.Sen yağını filitreni frenlerini gerektirdiğinde bakım yaptırıyorsan gerisi boş.(özellikle garantisi bitmiş araçta 120.000 bakımı yapıldı yazsalar ne olur yazmasalar neolur)

• quote:

Orjinalden alıntı: beYdeNbeY

arkadaşlar 15000TL yi geçmemek şartıyla 2. el dizel bir albea bakıyoruz kaç model nasıl bir şey tavsiye edersiniz hangi donanım seçeneğinde ne var ne farklar var tam bilmediğimden sordum bir de tabil modeller arasında fark olup olmadığını kullananlardan öğrenmek için sordum

arkadaşlar yok mu başka yorumu olan bir de albeanın üretimden kalkacağını veya kasa değiştireceğinin idda eden arkadaşlar bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz. albea yerine x al diyecek arkadaş var mı mesela
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.