Şimdi Ara

AKN kalktıktan sonra turknet hızları akşamları düşmesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
5.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu akşam hız sorunu yaşamıyorum. Düzeltildi sanırım.

AKN kalktıktan sonra turknet hızları akşamları düşmesi
  • İstabul'dada sıkıntı yok hiç olmamıştı şimdi akşam saati test aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 2 Ekim 2017; 21:0:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sa2000

Bende şikayet kaydı oluşturdum.Normalde modemde snr ve hat değerlerinde sorun yok.Ama hız testinde 4-5 mbit te kalıyor.Lokasyon başakşehir.Santral evin yanında normalde 80-85 mbt hız alıyordum

Snr değeriniz normal zamanda kaç hocam? Tek haneli ping değerlerini görebiliyor musunuz?
  • Bu akşam bende de sorun yok inş kalıcı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuknete bağlantı hızım 10 mpss bu ne yahuuu... toplam turknet ile internete bağlanmam toplam 1 saat oldu. geçmesemiydim acaba ?
  • bende bi değişiklik yok istanbul anadolu

AKN kalktıktan sonra turknet hızları akşamları düşmesi

• Bu millete yaranmak için 16mbit hız ve 50gb AKK vericeksin o zaman daha çok değerin oluyor.Arkadaş bir bekleyin daha sistem oturmadı hepimiz farkındayız.Neymiş saat 19-23 arası 75mbit hızı 20 oluyomuş.Zaten Türkiyenin ortalaması net 16 bile değilken 4-5 saat 10-20mbit kullan ne oluyor yani.Beğenmiyorsan verirsin 2 kat parayı fiber internet kullanırsın.Türkiye sartlarında bu internet hızı ve fiyatı ile atom parçalamaya kalkarsan ağlarsın böyle işte
  • Yukarıda bir Telekomcu arkadaş açıklamasını yapmış,

Daha basit olarak şöyle diyeyim; TürkNET olsun XNET olsun hepsi SHARED yani paylaşımlı internet kullandırıyor.

Misal; evinize sürekli olarak 100 m^3 su verildiğini düşünün. Saniyede.

Bu suyu tüm apartman tüketiyor. Haliyle akşam saatlerinde bağ bahçe sulamak isteyen (torrentciler, oyuncular vb) insanlar suya abanınca size su kalmıyor. Ya da çok az kalıyor.

Not: AKN'yi savunmuyorum ama Telekom sektöründen alınan aşırı yüksek vergiler sebbeiyle yeteri kadar yatırım yapılmadıkça AKN kalksın problemler her zaman devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Bu millete yaranmak için 16mbit hız ve 50gb AKK vericeksin o zaman daha çok değerin oluyor.Arkadaş bir bekleyin daha sistem oturmadı hepimiz farkındayız.Neymiş saat 19-23 arası 75mbit hızı 20 oluyomuş.Zaten Türkiyenin ortalaması net 16 bile değilken 4-5 saat 10-20mbit kullan ne oluyor yani.Beğenmiyorsan verirsin 2 kat parayı fiber internet kullanırsın.Türkiye sartlarında bu internet hızı ve fiyatı ile atom parçalamaya kalkarsan ağlarsın böyle işte

hocam keşke hız 10-20 lere düşse. kablo ile 2-3 lere düşüyor. tabi bir yan odada internet falan yok. Turkiyede bu altyapı ile AKN kaldırmayı beceremediler. Millette herhalde aç, downloada mı yükleniyor . Yoksa altyapıları çok yetersiz normal kullanımda bile mi bu kadar hız düşüklüğü oluyor anlamadım. Bu sorunu bir an önce çözmeleri gerekiyor. Altyapı tam değilse AKN kalmayacak yoksa benim gibi ayda 50 gb bile kota kullanmayanlarında hızı düşmüş oluyor

• BTK üzerinden yaptığım şikayetede hiç bir sorun bulunamamıştır diye döndüler. Hız yoğun saatler 3 mb bile değil. Allah sizi bildiği gibi yapsın
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben size yardımcı olacağım. Sorununuzun neyden kaynaklandığını öğrenip teknik tarafımız ona göre bir aksiyon alsınlar. Bunun için GSM numaranıza ihtiyacım var. PM üzerinden iletir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, ben size yardımcı olacağım. Sorununuzun neyden kaynaklandığını öğrenip teknik tarafımız ona göre bir aksiyon alsınlar. Bunun için GSM numaranıza ihtiyacım var. PM üzerinden iletir misiniz?

Neyse burdaymışsınız.
  • Akk kaldırdılar hızlar tepetaklak oldu,defalarca yazdım ama klasik cevap,bir sıkıntı yok hattınızda ama hızım hep 25 mb akk önce 75 mb di bence geri dönüş yapın eski sisteme 75 ve 4 mb uploda kullanalım

• Malesef dönüşere hep aynı cevap sorun yok. Bu kadar kişi o zaman neden hızım düşüyor diyor. Acaba gerçekten bunu anlayacak kadar teknik bilgileri mi kötü. Yoksa yaptık hazır olmadan birşey, çok ses çıkartmayalım. Zaten gelen çok. Arada gitselerde biz malı götürür abone sayısını artırırız mı düşünüyorlar. Eğer böyle düşündüklerine emin olursam, istisnasız hergün her konun altına bu sorunları yazmaya devam ederim. Yeni gelenler kendilerini ne bekliyor bilsinler.
  • Bugün hızım ve pingim iyi sorun çözülmüş gibi görünüyor .İnşallah böyle devam eder

• Bu akşam benimde düşmedi abartı. Nazar değmesin. Umarım birşeyler yapıyorlardır

• Bende problem halen devam ediyor. Arıza kaydı bıraktım ama sorun halen çözülmedi.
    Arıza kayıtlarına müşteri hizmetleri tenezzül edip aramıyor cevap vermiyor. Sorununuz giderilmiştir mesajları atıyorlar.
  • trkocaer kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sorununuzla ilgili ben ve teknik ekip arkadaşlarım ilgileniyor.
  • benimki 4-5 gün aradan sonra süper giden bağlantı kalitesi yine kanser olmaya başladı bugün, kendi kendine snr değerleri düşüyor..ve bu sizin altyapınızla alkalı boşuna arıza kaydı oluşturmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 6 Ekim 2017; 17:38:14 >
  • ben sorun yaşamadım hiç

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.