Şimdi Ara

AKAM:Evet çıkması halinde şirketimizi kapatacağımızı taahhüt ettik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
4
Favori
10.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uğur Dündar, referandum sonuçlarına ilişkin önemli bir araştırmayı izleyenlerle paylaştı. AKAM Başkanı Kemal Özkiraz’ın yolladığı mesajı aynen aktaran Dündar şunları söyledi herkesi oy kullanmaya davet etti.
    İşte Dündar’ın okuduğu o mesaj: ‘Referanduma yönelik son anket çalışmamız tamamlanmış olacak. AKAM olarak ‘Evet’ çıkması halinde şirketimizi kapatacağımızı taahhüt ettik. İlk gelen veriler önceki anketlerimizi doğruluyor. Bu referandumdan kesinlikle açık ara farkla ‘Hayır’ çıkacak. Referanduma katılım artarsa bu fark tarihi bir sonuca dönüşür’

Kaynak :http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/duayen-gazeteci-ugur-dundar-son-anketleri-canli-yayinda-acikladi-1785683/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Son anket sonucu: Fark büyük, 'hayır' önde
    AKAM'ın son referandum anketi, "hayır" oylarının önde olduğuna işaret etti.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin (AKAM) son referandum anketi, "hayır" oylarının önde olduğuna işaret etti.

Avukat Fidel Okan'ın KRT'de yaptığı açıklamaya göre, "hayır" oyları yüzde 53'ün üzerinde.

AKAM'ın 5-10 Nisan tarihleri arasında yaptığı ankete, 8160 kişi katıldığı, evet oy oranının yüzde 46,25, hayır oranının yüzde 53,75 olduğu belirtiliyor.

Okan; "Ankara'da hayır açık ara önde. AKAM'ın sonuçları net olarak referandumdan hayır çıkacağının emaresi" ifadelerini kullandı ve "Evet" çıkması durumunda şirketi kapatacaklarını hatırlattı.

kaynak:http://haber.sol.org.tr/toplum/son-anket-sonucu-fark-buyuk-hayir-onde-192478

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 11 Nisan 2017; 20:19:31 >

• 1 Kasımda, yaklaşık 6 ay önce toplamda %61,5 oy almış iki parti evet diyorken, açık ara farkla hayırın galip geleceğini beklemek paranoyaklık mıdır, şizofreni belirtisi midir, alzheimer göstergesi midir bilemedim..
    Evetin yüzde 52'nin altına düşmesi bile bir mucizedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendByTheWay -- 11 Nisan 2017; 1:40:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendByTheWay

1 Kasımda, yaklaşık 6 ay önce toplamda %61,5 oy almış iki parti evet diyorken, açık ara farkla hayırın galip geleceğini beklemek paranoyaklık mıdır, şizofreni belirtisi midir, alzheimer göstergesi midir bilemedim..
    Evetin yüzde 53'ün altına düşmesi bile bir mucizedir.

Siyasette 2+2 4mü ediyor super zeka ?

Senin.gibiler lutfen siyaset tartismasin trolmusun.nesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LegendByTheWay L kullanıcısına yanıt
    Profil Özeti LegendByTheWay

Er Gerçek Ad Samet Aslan

Üyelik Bilgileri

Katılım Zamanı: 07 Nisan 2017

2. el mesaj sayısı: 0

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

1 Kasımda, yaklaşık 6 ay önce toplamda %61,5 oy almış iki parti evet diyorken, açık ara farkla hayırın galip geleceğini beklemek paranoyaklık mıdır, şizofreni belirtisi midir, alzheimer göstergesi midir bilemedim..

bahçelinin olduğu yer hayır etmiyor genelde :) koalisyonlar bile dayanmadı zamanında . erken seçime götürmüştü hatırladığım kadarıyla.
    hesabını neden 1 kasıma göre yaptın ? millet kasımda korkudan oy verdi.terör yüzünden.
    %40 tan %49a çıkması imkansız o kadar zamanda
    Birde kesin ifadelerle % veriyorsunuz ya ona çok gülüyorum. Nerede araştırma , nerede veriler?

• quote:

Orijinalden alıntı: LeCluse

Birde kesin ifadelerle % veriyorsunuz ya ona çok gülüyorum. Nerede araştırma , nerede veriler?

aynen
    çok istikrarlı bir ülke olsak hadi neyse.
    sonuçları etkileyecek bir sürü olay yaşanıyor ülkede.
    suriyeliler,zamlar,işsizlik,fetocüler,yabancı ülkelerle ilişkiler vs.
    7 haziran %40
    1 kasımda %49 oy alan bir iktidar var ülkede. 4.800.000 oyluk değişim olmuş.
    dolar %30 artmış son seçimden sonra.

tahmin ve anketlerin doğruluğu çok az.
    2-3bin kişiyle anket yapıyorlar sonuçta
  • Ülke işsizlikten kırılıyor. Yöneticiler makamını hak etmiyor.

Tüm güçler(medya,devlet imkanları, vs) Evet cephesinde olduğu halde yine de Hayır kazanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atatürk Sevdalısı 1987 -- 11 Nisan 2017; 1:43:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Gerçek hesaplarınızla gelin.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Zaten oy veren kesimin azımsanmayacak kısmı verecek başka kimse yok ayağına oy verdi bunlara. Bu kesimin ,referandumda akıl yolundan ilerleyeceklerini düşünüyorum.

MHP'lilerin hepsinin evet dediğine nereden kanaat getirdin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

bahçelinin olduğu yer hayır etmiyor genelde :) koalisyonlar bile dayanmadı zamanında . erken seçime götürmüştü hatırladığım kadarıyla.
    hesabını neden 1 kasıma göre yaptın ? millet kasımda korkudan oy verdi.terör yüzünden.
    %40 tan %49a çıkması imkansız o kadar zamanda

:) asıl terör yüzünden doğudaki evet oyları artacak..

7 Haziran'da, partiye gözdağı vermek için AKP seçmeninin bir bölümü MHP'ye, bir bölümü SP'ye kaydı. Ufak bir kısmı da oy kullanmadı. Kürt seçmenlerinin de bir kısmı tehdit sebebiyle ve barajı geçsinler diye HDP'ye verdi. Neticesinde, koalisyon sonucu çıktı ve çıkan koalisyonu bile kurmayı beceremediler. 7 Haziran'da kayan seçmen de kaydığına pişman oldu ve AKP tekrar oyları topladı. Bunun terör ile alakası yok. Terör sevicisi solcuların PKK'yı aklamak ve hükümete yüklenmek için ortaya attığı bir zırvalık bu.

Ki, 7 Haziran'da bile AKP + MHP + SP oyları %59'u buluyordu. Böyle hesapla istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendByTheWay -- 11 Nisan 2017; 1:48:54 >

• evet ancak hileyle çıkar. esenyurtta bile hayır çıkıyorsa gerisini siz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

MHP'lilerin hepsinin evet dediğine nereden kanaat getirdin?

Ben MHP'nin hepsi evet diyor diye bir kanaatim olduğunu söylemedim. Basit bir araştırma ve hesaplama yaparsanız, vaziyeti tahlil edebilirsiniz.

MHP tabanı, HDP ile, fetö ile, pkk ile aynı oyu VERMEZ. VEREMEZ.

Aynı oyu verebilecek dünya algısına sahip MHP'liler de var elbette ama Ege kıyılarında bulunuyorlar.

Açın bakın bakalım, bu coğrafyada MHP % kaç oy alıyor. Ege, İstanbul, Trakya coğrafyasındaki MHP seçmeninin tümünü "Hayır" yazsanız bile toplam MHP seçmeni içerisinde bunlar % kaç ediyor bir hesaplayın... MHP, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadenizde daha geniş tabanlı ve bu kesim Ak Parti ile aynı kumaştan...

Bakın bakalım % kaç evet, % kaç hayır çıkarmış. 1 Kasımdaki MHP'ye oy verenlerin en az %60'ı evet diyecek.

Basitçe bir araştırma değil bu. Sen alenen AKP ve MHP'nin oylarını toplayıp sonucu yazmışsın. MHP'nin %60'ı evet dese bile, MHP'nin son seçimlerde aldığı oyla hesaplarsan %6-7 oranında eder ki bu sizin söylediğinize göre.

Burada bir parti seçimi yok. Ülkenin gidişatını belirleyecek bir seçim var. Ülkenin yasalarını değiştirecek bir seçim var. Kuvvetler ayrılığı yerine kuvvetler birliğini benimseyen maddeler var. 4 yıl bizi yönetecek bir parti seçmiyoruz. O yüzden MHP'nin akıllı kesiminin ben o konuda fikrini PKK ve Fetö hayır diyor ben evet diyorum düz mantığıyla düşüneceğini sanmıyorum. Bence akıllı ve ülkesini seven insan bu şekilde değil, açıp maddeleri okuyarak sonuçlarına karar verir. Son 3 yıldır zaten fiili olarak cumhurbaşkanlığı sistemiyle yönetildik. Ne gördük peki? Darbe girişimlerinden tut, aylarca patlayan bombalara kadar herşeyi gördük. Bunun ileri seviyesi de iç savaştır zaten.

MHP 1 Kasım'da sınırda kurtardı. %16 oyun %5'i resmen eridi.

• quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

Himmmm diyorsun ki Akp pkkya talimat verip evet oylarinin artmasi icin teroru canlandiracak. Tipki 7 haziran sonrasi gibi.

Koalisyon cikti ama sizin Tayyipiniz muhalefete hukumet kurma gorevini vermedi?

Akp pkkya doguyu birakti. Secimi kaybedince de geri aldi.

Pkk ile anlasma yapan, toprak veren baska hukumet olmadi daha.

Teror sevicisi senin tekerine comak sokar da neyse.

Sen gercekten Milliyetcilerin, Ummetci mhplilerin degil Turkcu mhplilerin evet verecegine inaniyor musun?

işte bu tipik bir ters algı yönlendirmesidir. :)
    7 Haziranda tek parti iktidarı ortaya çıkmamış ve koalisyonda kurulmamıştır. Böylece erken seçime gidilme kararı alınmıştır. Bu süreçte PKK/HDP'nin halkı isyana çağırmasını ve hendeklerle ilçelerin yangın yerine çevirmesini, bizim süper zekalar AKP tarafından harekete geçirilen bir operasyon olarak yorumlamıştır. :))

Bu gafillere sormak lazım; 7 Haziran sonrası İsrail ve Avrupa gazetelerindeki atılan manşetleri de AKP mi attırmıştır?
    Avrupa ülkeleri tarafından sürekli olarak Erdoğan'ın karalanması da bir anlaşma sebebiyle midir??
    Dün CHP üyesi dhkp-c'li teröriste elinde silahla kahvehaneyi, AKP'mi bastırtmıştır? :)

PKK/HDP'nin isyana geçmesi de, 7 Haziranda iktidarın güç kaybetmesinden cesaret bulan bir adımdı. 1 Kasımda yeniden güçlü bir iktidar ortaya çıkınca, bu sefer devreye fetö girdi ve darbeye kalkıştı. Fetö elebaşının "Haçlı işgali kötü birşey değildir." ile başlayan mesajları, bunun öncesinde muhaliflere gönderilen yardımları IŞİD'e gönderiliyor gibi sunarak ülkemizi bir terör ülkesi gibi gösterme çabaları hep aynı amaç için atılan adımlardı: Türkiye'yi işgal ve iktidarı zayıflatma. Zayıflamış iktidar demek, atılabilecek cesaretli adımlar demekti çünkü.

MHP seçmeni ile alakalı yorumumu bir üst mesajımda yaptım.

• yeni bir isimle yeni firma kuracaklar galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Basitçe bir araştırma değil bu. Sen alenen AKP ve MHP'nin oylarını toplayıp sonucu yazmışsın. MHP'nin %60'ı evet dese bile, MHP'nin son seçimlerde aldığı oyla hesaplarsan %6-7 oranında eder ki bu sizin söylediğinize göre.

Burada bir parti seçimi yok. Ülkenin gidişatını belirleyecek bir seçim var. Ülkenin yasalarını değiştirecek bir seçim var. Kuvvetler ayrılığı yerine kuvvetler birliğini benimseyen maddeler var. 4 yıl bizi yönetecek bir parti seçmiyoruz. O yüzden MHP'nin akıllı kesiminin ben o konuda fikrini PKK ve Fetö hayır diyor ben evet diyorum düz mantığıyla düşüneceğini sanmıyorum. Bence akıllı ve ülkesini seven insan bu şekilde değil, açıp maddeleri okuyarak sonuçlarına karar verir. Son 3 yıldır zaten fiili olarak cumhurbaşkanlığı sistemiyle yönetildik. Ne gördük peki? Darbe girişimlerinden tut, aylarca patlayan bombalara kadar herşeyi gördük. Bunun ileri seviyesi de iç savaştır zaten.

MHP 1 Kasım'da sınırda kurtardı. %16 oyun %5'i resmen eridi.

Ne demek toplayıp sonucu yazımışım? hesap edin bakalım; MHP'nin 1 Kasım seçim oranı: %12. %12'nin yüzde 60'ı %7.2 yapıyor. Hadi biz buna %7 diyelim. Bakın MHP seçmeninin %40'ını hayıra gönderdim. %40'dan daha fazla hayır çıkar diye düşünmüyorsunuzdur sanırım. Her neyse, %7+%49,5 = 56,5 yaptı. BBP'den gelecek, Avrupa'da artacak, doğudaki HDP'den kayacak oyları saymazken bile, AKP kanadında %6,5+ firesi beklemek biraz hayalcilik düşüncesindeyim. Hadi %40'ı %50 yapalım. Yine %6 oy demek ve %55,5 oy anlamına gelir.

Hemen hemen hiçkimse, "parti değil anayasa oyluyoruz" kafasında oy vermeyecek emin olun. herkes ideolojik görüşünü ön planda tutacak, sevdiği, gönül verdiği insanların tarafında yer alacak. Bakın ben MHP'den kayacak oyları zaten hesap ettim. %40 diyorum. Daha artacağını düşünüyor musunuz? Patlayan bombalar, darbe girişimi vs. AKP'ye oy kazandırma anlamında daha çok yararı oldu mu zararı mı oldu sizce? Şu anda insanların bir takım ekonomik şikayetleri var bu şikayetler %6,5 fire sonucunu doğuracak mı yoksa insanların erdoğan sevgisi daha ağır mı basacak inanın ben de merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LegendByTheWay -- 11 Nisan 2017; 2:39:47 >

• heryerde söliyom evet %40 falan olucak yazın bir yere seçim sonrası sorarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atatürk Sevdalısı 1987

Ülke işsizlikten kırılıyor. Yöneticiler makamını hak etmiyor.

Tüm güçler(medya,devlet imkanları, vs) Evet cephesinde olduğu halde yine de Hayır kazanacak.

Adil bir Refarandum olsa,siyasiler televizyonda tartışsa emin olun şu maddelerle %90+ çıkar. Ama propaganda,çeşitli tavizler derken daha sandığa gitmeden bir sürü kişi elini ayağını çekiyor.

Yapılacak hileler zaten az çok belli.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.