Şimdi Ara

***ADSL Arızası,Görüşleri,Hız Ve Bağlantı Sorunları Olanlar*** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
0
Favori
114.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar İzmir / Karşıyaka'da oturuyorum ve 3 gündür 512(3gb) baglantım gayet normal çalışırken bu günlerde test yaptıgımda baglantı hızı 512 olcagına 100kbps falan çıkıyor arıyorum 4440375'i adamlar çalışma yoktur falan diyolar baglantıma bakıyorlar , hattınız aktif ama baglantı hızınızda bi sorun var diyolar arıza kaydı yapıyolar ama hiç bişey oldugu yok ben napabilirim bu konuda yada bu olay neden kaynaklanıyo olabilir ??? Baglantım ana hattan spliter'a giriyor sonra bilgisayara ve telefona dagılıyor
  • Merhabalar.

Üsküdarda oturuyorum, U.S. robotics 4 port rooter (wireless DEĞİL!!!) ve 512 K kullanıcısıyım.

05.03.2006 tarihinden başlamak üzere belli bir hız aybım var. Yurt dışı sitelerine ulaşamaz yada refresh yaparak ulaşabilir duruma geldim. Bu arada oyunları ise (WoW) 300 civarı olan latency nin 2000+ bulacak şekilde oynamaya başladım. Ancak alakasız saatlerde, mesela gece yarısından sonra ya da sabahın köründe herşey mükemmel. Ne zaman saat 7.30 PM'i geçiyo intrnetin fişini çekmişcesine yavaşlama oluyo ve saat 12 gibi fişi yeniden takmışcasına hız artıyor.

Bahsettiğim akşam saatlerinde, bu siteye (www.dananimhaber.com) verdiğim pinglerin soncu 1000+ olabiliyor, gece yarısından sonra ise 17 civarında seyrediyor. Aynı anda karşı taraftan bir arkadaşımla yaptığım realtime ping testi sonucu, o ortalama 30 alırken ben 800 aldım. Speedtest denen programla normalde 440 civarı olması gereken bağlantımın <200 olduğunu da gördüm. Bu değer tam primetime da 130 u bulabiliyor ve saat 1 AM den sonra 441.9 değerine yükseliyor.

ADSL destek hattını 5-6 sefer aradım. (444 0 375 ) sonuçta hat değerleri nomal dediler başka biey demediler. Türkiyenin pazar günü yaşadığı yurtdışı fiber hattındaki kopma faciasından haberleri bile yoktu.

Anadolu yakasına özellikle de Üsküdar civarına ait olduğunu düşündüğüm bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı. Çözüm onerilerinizi bekliyorum.
  • bende üsküdar civarndaym aynı sorun bende de var,ama ne yapılabilir hiç bi fikrim yok,sanırım beklemekten öteye gidilemez,ama....
  • Arkadaşlar bende zoom marka modem var. Modem bilg. açtıktan ve internette gezerken bir süre sonra bağlantım kopuyor. modemi resetliyorum düzelmiyor. Bilgisayarı açıp kapatınca düzeliyo. Daha sonra gene aynı oluyor. Şunu farkettimki anti-virüs olarak Avast vardı, onu kaldırıp Karsperskyi kurdum ondan sonrabu olay başladı. Ayarlarına felan baktım Karspersynin, fakat öle bir engelleme filan göremedim. Ağ bağlantılarından baktığımda connection Limited (sınırlanmış bağlantı) gibi de bir ifade geçiyor. Bu işi en çok güvendiğim antivirus programı karspersy yapıyorsa ayıp ediyor. Başka bir düşüncesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Herkese merhaba arkadaşlar.ben bursadan bir adsl başvurusu yaptım mart başında ama halen açık değil adamlar boş port yok diyorlar.ne zaman boşalır bu portlar :(:(:(:(:(
  • Türk Telekom'a akıl sır erdirmek mümkün değil.
    Bir hedefleri var ve bu yolda çeşitli promosyonlarla bunu başarıyla sürdürüyorlar.
    Ama satış öncesi kadar satış sonrası hizmete gelindiğinde mahvoldunuz.
    Ben toplamda 3-4 yıl adsl kullandım ve son bağlantım 1.5 sene kadar açıktı.
    Artık hattımla ilgili bir sorun olmasın diye dua edecek duruma gelmiştim.
    Çünkü adsl de sorun yaşadığınızda sizin bildiğiniz gibi karşınızda muhattab kimse bulamıyorsunuz.
    Ya çıkan kişi tamamiyle kara cahil ya da işine gelmediği için (ağzı yorulacak ya) size yardımcı olmuyorlar.
    Ben bir keresinde hattımda ki paket kayıplarından dolayı büyük sorun yaşıyordum.
    En sonunda kastıra kastıra kendimi mühendisin tekine arattım.
    Adamın telefonda bir dövmediği kaldı.
    Kısaca sorun hiçbir zaman onlarda değildir.
    Sorun sizdedir.
    Kadına sorununu söylersin,herkes aynı cümleyi ezberlemiştir ( bilgisayarınızda spy vardır).
    Delirmemek elde değil.
    Gelecekte belki ama şimdi herkes eli mahkum buna para vermeye.
    Ama imkanınız varsa ve apartmanınızda kablo tv hizmeti varsa hiç düşünmeyin kablo internete geçin.
  • nasıl görmedin ya asus modemlerde ısınma sorunu var ne demek hiç ısınan mdodem görmedim tek portlu ethernet li asus modemler çok ısnıyor içinde elektronik bir şey yok muş gibi konuşmuşsun ben sana katılmıyorumm...
  • arkadaşlar afyondayım ya bağlantı kopuyor geri geliyor hemen??sizdede varmı bu sorun modeme res attım spy virüs flnda yok telekommu acaba yoksa bendemi sorun??sizdede varmı bu sorun canlar?
  • slm arkadaslar bende internet baglantısında sorun var sorun su bazı online oyunlara giremiyorum bazı sitelere giremiyorum nasıl düzeltebilirim yardım edermisiniz
  • arkadaşlar 2 kişi ortak adsl aldık telekomdan adamlar geldi ve arkadaşımın evindeki pcye bağlantıyı kurdular tıkır tıkır çalışıyor adamlar gitti bnde kablomu çektim ve ladox ethernet kartıma bağladım fakat bağlantıyı alamıyorum tüm ayarları otomatik yapıyorum yerel ağ bağlantısı kurmak istiyorum arama yapıyor ve sınırlı bağlantı yada bağlantı yok gibi uyarılar çıkıyor arkadaşım internete bağlanıyor ben bağlanamıyorum ADSL modemde 4 por var link birde arkadaş link 2de benim kablo var ikiside yanıyor fakat ben bağlantı alamıyorum.
  • Yurtdışı çıkışlarında sorun var.
  • ne yurt dışısı ben evden bile çıkamıyorum bağlantıyı görmüyor ne yapacağımıda bilmiyorum ortak olan arkadaş çatır çatır dolanıyı internette ben ise modemden bağlantıyı alamyıyorum
  • selam , 1,5 senedir adsl kullanıcısıyım.cuma dan bu yana modem nete bağlandığında IP alıyor , fakat modem ayarlarından Line Attenuation : 59 civarı ve SNR : 19 civarı.eskikden bu değerler normal di ve bi anda böyle oldu.Sorun nerede olabilir acaba , evde ki kablolardan (sanmıyorum sağlam görünüyor) , apartmandan , santral den veya santrale kadar olan kablolamadan...
  • arkadaşlar ben 512/128 3gb kotalı adsl kullanıcısıyım yalaşık 20 gündür kullanıtorum modemim ait ties rt110 ethernet bağlantılı ben telefonumu swich yardımıyla bağladım teli her kaldırmamda bağlantı kesliyor. veya bağlantı gittiğinde teli kaldırınca bağlantı geliyor. telefonu açtığımda kötü bir hışırtı geliyor. swich te problem olduğunu sanmıyorum çünkü bu problem yüzünden 3. modemimi kullanıyorum ve diğer swichlerdede işe yaramamıştı bilginiz varsa lütfen yardımcı olun devamlı bağlantı kopması yaşıyorum telekom bi problem yok diyor ilgileriniz için şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cleaner80

arkadaşlar ben 512/128 3gb kotalı adsl kullanıcısıyım yalaşık 20 gündür kullanıtorum modemim ait ties rt110 ethernet bağlantılı ben telefonumu swich yardımıyla bağladım teli her kaldırmamda bağlantı kesliyor. veya bağlantı gittiğinde teli kaldırınca bağlantı geliyor. telefonu açtığımda kötü bir hışırtı geliyor. swich te problem olduğunu sanmıyorum çünkü bu problem yüzünden 3. modemimi kullanıyorum ve diğer swichlerdede işe yaramamıştı bilginiz varsa lütfen yardımcı olun devamlı bağlantı kopması yaşıyorum telekom bi problem yok diyor ilgileriniz için şimdiden teşekkürler...

Spliter (Ayrıştırıcı) kullanıyormusun? Eğer kullanmıyorsan modeminde dahili bir spliter yok ise ve ayrıcada kullanmıyorsan muhtemelen telefonu her açtığında parazitli olması ve internet bağlantının kopmasının nedeni bu olabilir.
  • Merhaba Arkadaşlar ADSL kullanıyorum modem olarak ZyXEL prestige 600 kullanıyorum. Buraya kadar her şey normal fakatwww.google.com ve gmail.com giremiyorum neden kaynaklabilir. Yardımcı olursanız sevinirim
  • Böyle bir sömürge böyle bir tekel olamaz kardeşim yeter ya vallaha billaha yeter ya insanda biraz haysiyet ahlak kırıntısı olur ya .. Ağlıyacam son 5 aydır kafayı yemek üzereyim vallah billaha pes.. Telekom tekelinden kurtulmak istiyorum.. Allah rızası için Vodafone net istiyorum Turksatı kullanmıyan başka internet sağlıyıcıları istiyorum rekabet istiyorum A.Q nun telekomunu istemiyorum ya.. NEDEN hükümet bu kadar hardcore sömürülmemize göz yumuyor NEDEN telekom şu faiş fiyatlı bağlantıları ADAM AKILLI sağlıyamıyor neden uzun zamandır yurtdışı bağlantıları bi yarım yamalak düzeliyor ve tekrar sorunlar çıkıyor.. NEDEN Hollandada 20mbit 50 euroyken burada 2mbit 170$.. İNTERNET kullanan insan sayısı nüfusa oranla inanılmaz derecede düşük ona rağmen bu sayıya bile adam akıllı internet sağlıyamıyosan inanılmaz faiş fiyatlarla int veriyorsan ben seni NEDEN kullanıyım ya İSTEMİYORUM ya istemiyorum.. defolun gidin kardeşim ya.. VODOFONE NET İSTİYORUM !!!! yeter ulan YETEERRRR!!!!!!!!! ne yapmamız gerekiyo eylem mi yapmamız lazım bu ülkeye sonsuza kadar telekom mu götürücek bu nedir ya.. bu nedir ya bu nedir kardeşim ya..
  • shaddack dan veryansın
    arkadaşlar benim bir sorum olacak şöyleki; telekom amcam DNS işkencesine başladığından beri usb adsl modem ile internete çıkan pc den diğer bir pc ye ethernet yoluyla interneti paylaştıramıyorum. yeni dns numaraları buluyorum 5 dakkaya kalmadam onlarda eskiyor ve interneti ethernet yoluyla paylaşan diğer pc internete giremiyor. yerel ağ ayarlarında, otomatik IP al ve dns sunucusu adresi otomatik al, olarak ayarlarını yaptık fakat yine hüsran. peki bu durumdan nasıl kurtulabilirim? veya yeni bir modem alsam şu çok portlu olanlardan yine dns numaraları sorunu yaşarmıyım yoksa daha bu işin daha basit bir çözüm yolu varmıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: shaddack

Böyle bir sömürge böyle bir tekel olamaz kardeşim yeter ya vallaha billaha yeter ya insanda biraz haysiyet ahlak kırıntısı olur ya .. Ağlıyacam son 5 aydır kafayı yemek üzereyim vallah billaha pes.. Telekom tekelinden kurtulmak istiyorum.. Allah rızası için Vodafone net istiyorum Turksatı kullanmıyan başka internet sağlıyıcıları istiyorum rekabet istiyorum A.Q nun telekomunu istemiyorum ya.. NEDEN hükümet bu kadar hardcore sömürülmemize göz yumuyor NEDEN telekom şu faiş fiyatlı bağlantıları ADAM AKILLI sağlıyamıyor neden uzun zamandır yurtdışı bağlantıları bi yarım yamalak düzeliyor ve tekrar sorunlar çıkıyor.. NEDEN Hollandada 20mbit 50 euroyken burada 2mbit 170$.. İNTERNET kullanan insan sayısı nüfusa oranla inanılmaz derecede düşük ona rağmen bu sayıya bile adam akıllı internet sağlıyamıyosan inanılmaz faiş fiyatlarla int veriyorsan ben seni NEDEN kullanıyım ya İSTEMİYORUM ya istemiyorum.. defolun gidin kardeşim ya.. VODOFONE NET İSTİYORUM !!!! yeter ulan YETEERRRR!!!!!!!!! ne yapmamız gerekiyo eylem mi yapmamız lazım bu ülkeye sonsuza kadar telekom mu götürücek bu nedir ya.. bu nedir ya bu nedir kardeşim ya..

+1
  • DNS leri manuel girersem bağlanıyor fakat bazı sitelere girmiyor
    bazanda otamatik yaptığımda giriyor manuel yaptığımda girmiyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.