Şimdi Ara

***ADSL Arızası,Görüşleri,Hız Ve Bağlantı Sorunları Olanlar*** (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
571
Cevap
0
Favori
114.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şu konu hakkında ne yapmam lazım arkadaşlar, 1.5 haftadır aynı sorun. Sadece gece 12'den sonra internete doğru düzgün girebiliyorum. Ay başında geçmiştim 16mbit'e böyle bir sorun yoktu. En az bu hafta 10 defa aramışımdır bana halen bina içi tesisatta problem olduğunu söylüyorlar. Birde hattımı 14'e sabitlemişler ona rağmen aynı sorun devam ediyor. Sürünüyor!

quote:

Selam arkadaşlar. Yaşadığım sorun birkaç gün önce kendini göstermeye başladı. Şöyle ki, ay başında 16mbit'e geçmiştim modem değerlerinde veri oranı olarak 15 küsürlü değerler çıkıyor halen de öyle, herhangi bir problem yok allaha şükür. 2-3 gün öncesine kadar herhangi bir sorun yoktu ama ne olduysa işte olan oldu, gün içinde öğleden sonra pingler yükseliyor 12ms olan değer 41ms oluyor ve yaptığım hız testlerinde bazen 9mbit, bazen 10mbit, bazen 11mbit gibi hızlar çıkıyor ve bu durum gece 12'ye kadar sürüyor ondan sonra sorun yok. Bu sorun baş gösterdiği zaman, smile adsl'i aradığımda bana bağlı bulunduğum santral'de çalışma olduğunu söylemişlerdi bende ondandır diyip geçer demiştim ama fayda etmedi. Hergün kesintisiz öğleden sonra ping yükselmesi ve indirme hızı düşüklüğü meydana geliyor ama niyeyse bu sorun torrent indirmelerinde meydana gelmiyor. Mesela pardus'u indirmeye çalıştığımda hız çok dalgalı sabit bir hız yok, 500kb 400kb 1mb 700kb gibi değerler oluyor dediğim gibi çok değişken. Sizce ne yapmalıyım? Önceden olmayan birşey nasıl birden böyle olmaya başladı ilginç.

Gün içinde alınan testler;

***ADSL Arızası,Görüşleri,Hız Ve Bağlantı Sorunları Olanlar***

Bunlarda gece yarısından sonra almış olduğum testler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 29 Haziran 2011; 21:16:15 >

• faruk ne yazıkki altyapıdan kaynaklanıyo sorun anladığım kadarıyla 16mbit hıza geçmişisn yani min 1-1.3 mb/sn indirmen gerekiyor ama dahada aşağılara iniyor diyosun.Normaldir böyle olması ama daha çok taze girmişsin ya!!!?? yani ilerde böyle hatta daha beteriyle karşılaşman normaldi ama bu kadar kısa sürede pes diyorum.Vel hasılı kelam bu altyapı düzelene kadar çoğu kişide böyle sorunlar yaşanacak bende dahil halada yaşanıyor mesela bende 8mbit e kadar tarifede 0,5-1 mbit görüyorum.ÇARESİZ KUZU KUZU BOYUN EĞECEZ ÇÜNKÜ İLERİDE KOYUN OLMAYA MAHKUMUZ BU GİDİŞLE :@ Kusura bakmayın günlerdir çok gerginim
    edit:gerekirse internetsiz kalim ama asla ve asla tahattüt imzalamıyacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinyap -- 29 Haziran 2011; 23:49:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

faruk ne yazıkki altyapıdan kaynaklanıyo sorun anladığım kadarıyla 16mbit hıza geçmişisn yani min 1-1.3 mb/sn indirmen gerekiyor ama dahada aşağılara iniyor diyosun.Normaldir böyle olması ama daha çok taze girmişsin ya!!!?? yani ilerde böyle hatta daha beteriyle karşılaşman normaldi ama bu kadar kısa sürede pes diyorum.Vel hasılı kelam bu altyapı düzelene kadar çoğu kişide böyle sorunlar yaşanacak bende dahil halada yaşanıyor mesela bende 8mbit e kadar tarifede 0,5-1 mbit görüyorum.ÇARESİZ KUZU KUZU BOYUN EĞECEZ ÇÜNKÜ İLERİDE KOYUN OLMAYA MAHKUMUZ BU GİDİŞLE :@ Kusura bakmayın günlerdir çok gerginim

Dediklerinize katılıyorum hocam haklısınız. Ben birde bu ay başında geçtim 2 yıl taahhüt vererek, yani hattı iptal ediyim 30TL farkı verip yoksa bekliyim mi düzelir diye ne yapcam şaşırdım?

• quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

quote:

faruk ne yazıkki altyapıdan kaynaklanıyo sorun anladığım kadarıyla 16mbit hıza geçmişisn yani min 1-1.3 mb/sn indirmen gerekiyor ama dahada aşağılara iniyor diyosun.Normaldir böyle olması ama daha çok taze girmişsin ya!!!?? yani ilerde böyle hatta daha beteriyle karşılaşman normaldi ama bu kadar kısa sürede pes diyorum.Vel hasılı kelam bu altyapı düzelene kadar çoğu kişide böyle sorunlar yaşanacak bende dahil halada yaşanıyor mesela bende 8mbit e kadar tarifede 0,5-1 mbit görüyorum.ÇARESİZ KUZU KUZU BOYUN EĞECEZ ÇÜNKÜ İLERİDE KOYUN OLMAYA MAHKUMUZ BU GİDİŞLE :@ Kusura bakmayın günlerdir çok gerginim

Dediklerinize katılıyorum hocam haklısınız. Ben birde bu ay başında geçtim 2 yıl taahhüt vererek, yani hattı iptal ediyim 30TL farkı verip yoksa bekliyim mi düzelir diye ne yapcam şaşırdım?

Valla nalet olsun dedim artık bu kadar ilgisizlik,lakayıtlık başka hiçbir yerde görmedim ben. Temmuz ayındayız ama hazirandan beri internet berbat.Hattımın desteklemesine rağmen gereken hızı vermiyorlar=1,Adil madil kullanım hakkını geçmedim ona rağmen hız yerlerde=2,Şikayet kayıtları açtırdım platformlarda şikayet yazdım VERİLEN CEVAP GEREKLİ GÖRÜLÜRSE GERİ DÖNÜLCEK =3.Mantık biz tek-eliz ister o eli tokat olarak vururuz,ister yumruk olarak.Son olarak printscreen le 16 hazirandan beri bütün hız değerlerini klasörde tutuyorum.Belki biri ilgilenir diye.

EDİT:Faruk arkadaşım bu ay başında tahattüt verdin ve hızın yerlerdemi.Enteresan valla bari biraz normal hızında verselerdi.BEn şahsen yarın veya pazar günü hat sahibinide(amcam) alıp EN YAKIN türktelekom santraline gideceğim.Ordan da iptal ettireceğim Allah izin verirse.Benim sorum şu olacak burda bulunan ve bunları okuyan arkadaşlara
    En yakın santrala gittiğimizde muhattap bulabilecekmiyiz.BU ilgisizliğin nedenini öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinyap -- 1 Temmuz 2011; 16:24:20 >

• ARkadaşlar BTK nın sitesi açılıyormu?Açamadım bir türlü?Acil cevap yazın lütfen
  • quote:

quote:

quote:

Valla nalet olsun dedim artık bu kadar ilgisizlik,lakayıtlık başka hiçbir yerde görmedim ben. Temmuz ayındayız ama hazirandan beri internet berbat.Hattımın desteklemesine rağmen gereken hızı vermiyorlar=1,Adil madil kullanım hakkını geçmedim ona rağmen hız yerlerde=2,Şikayet kayıtları açtırdım platformlarda şikayet yazdım VERİLEN CEVAP GEREKLİ GÖRÜLÜRSE GERİ DÖNÜLCEK =3.Mantık biz tek-eliz ister o eli tokat olarak vururuz,ister yumruk olarak.Son olarak printscreen le 16 hazirandan beri bütün hız değerlerini klasörde tutuyorum.Belki biri ilgilenir diye.

EDİT:Faruk arkadaşım bu ay başında tahattüt verdin ve hızın yerlerdemi.Enteresan valla bari biraz normal hızında verselerdi.BEn şahsen yarın veya pazar günü hat sahibinide(amcam) alıp EN YAKIN türktelekom santraline gideceğim.Ordan da iptal ettireceğim Allah izin verirse.Benim sorum şu olacak burda bulunan ve bunları okuyan arkadaşlara
    En yakın santrala gittiğimizde muhattap bulabilecekmiyiz.BU ilgisizliğin nedenini öğrenmek istiyorum.

Hocam işte ay başında geçtim hiçbir sorun yoktu 1.5 hafta önce birden olmaya başladı ve hergün kesintisiz oluyor, öğlen 12 ile gece 12 arası. Bu saatler arasında torrent'de hiçbir sorun yok ama işte hız tesine gelince 4-5-6 mbit gibi hızlar çıkıyor ve dl hızı 200-300kb'ı geçmiyor. Dün smile adsl'i arayıp iptal talebinde bulundum, bana geri dönüş yapcaklar ve iptal etmemem için dil dökecekler tabi bende ya yetkili birilerini yollayın gelip baksınlar ya da iptal ettirceğimi söyliycem birde btk'ya şikayet talebinde bulundum bağlı bulunduğum santrali.

@metinyap, şu anda açılmıyor 1 saat önce filan sorun yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 2 Temmuz 2011; 14:37:05 >

• F@RUk telefonla açıp iptal ettirebiliyomuyuz?o zaman bende bugün iptal ettirim bi sorun çıkartırlarmı valla hiç bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.
  • quote:

F@RUk telefonla açıp iptal ettirebiliyomuyuz?o zaman bende bugün iptal ettirim bi sorun çıkartırlarmı valla hiç bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.

Hocam diğer servis sağlayıcılarını bilmiyorum ama smile'da telefon ile arayıp iptal talebinde bulunabiliyorsunuz. İptal talebinizi aldıktan sonra size 72 saat içerisinde geri dönüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 2 Temmuz 2011; 14:43:24 >
  • quote:

quote:

F@RUk telefonla açıp iptal ettirebiliyomuyuz?o zaman bende bugün iptal ettirim bi sorun çıkartırlarmı valla hiç bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.

Hocam diğer servis sağlayıcılarını bilmiyorum ama smile'da telefon ile arayıp iptal talebinde bulunabiliyorsunuz. İptal talebinizi aldıktan sonra size 72 saat içerisinde geri dönüyorlar.

teşekkürler TTnetden ciddi şekilde çıkmayı düşünüyorum ama Bana herşeyin sebebini söyleyecekler.Neden bu şekilde davrandıklarını vs. vs. BTK sitesinede buraya yazmadan 10 dk önce girebiliyodum hatta telefon açtım hattaki bayan şikayet yazmam konusunda bilgilendirdi beni sonra girim de yazim dedim siteye malesef giremedim :S

• arkadaşlar LADOX 32-port Rackmount marka Switch arızalandı bunu yaptırabileceğim bir yer bilen varmı?
  • Arkadaşlar sorunum çok büyük yardımcı olabilecek veyahut beni bilen birine yönlenirebilecek biri olursa minettar kalırım.

Özetle sorunum şu,1mbitten 8 mbite kadar olan paket seçeneğinden smile adsl den hizmet alıyorum ancak 1 mbit hız dahi göremiyorum santrale olan mesafem yaklaışk 3.5km ancak alt sokağımızdaki komşum 5 mbit hızla ttnet ile bağlanabiliyor.Smile adsli defalarca aradım ve cevap hep aynı sinyal direğe kadar normal geliyor ancak eve ulaştımı sinyalde düşme oluyor ev müstakil bu arada komşu durumuda yok onlarada aynımı diye sorabileyim..bunun sebebi ne olabilir bu işten kim anlar hangi usta anlar nasıl yaparlar arkdaşlar
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.