Şimdi Ara

***ADSL Arızası,Görüşleri,Hız Ve Bağlantı Sorunları Olanlar*** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
572
Cevap
0
Favori
114.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben DNS ile ilgili sorunlarda TRK-DNS diye bir program var onu tavsiye ederim. USB modemlerde antivurus programı olursa daha iyi olur.
  • merhaba sana süper bi r modem öneriyim alcatel speedtouch 580 bunu alırdan hiç sorun ytaşamassın fiyatı 80 dolar civarında tavssiye ederim bende zoom marka vardı devamlı net kopuyodu bunu aldım hiç sorun yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: r2d2droids

shaddack dan veryansın
    arkadaşlar benim bir sorum olacak şöyleki; telekom amcam DNS işkencesine başladığından beri usb adsl modem ile internete çıkan pc den diğer bir pc ye ethernet yoluyla interneti paylaştıramıyorum. yeni dns numaraları buluyorum 5 dakkaya kalmadam onlarda eskiyor ve interneti ethernet yoluyla paylaşan diğer pc internete giremiyor. yerel ağ ayarlarında, otomatik IP al ve dns sunucusu adresi otomatik al, olarak ayarlarını yaptık fakat yine hüsran. peki bu durumdan nasıl kurtulabilirim? veya yeni bir modem alsam şu çok portlu olanlardan yine dns numaraları sorunu yaşarmıyım yoksa daha bu işin daha basit bir çözüm yolu varmıdır?

Valla shaddack arkadaşım ben sana çalışır durumda dns veririm istiyosan ama sende çok meşakatli bi yol seçmişsin be. Benim tavisyem hemen bi modem çak çok portlu bi modem al benim tavsiyem. En çok çok da PİKATEL quartet tavsiye ederim. Taş gibi öyle zoom gibi problemler falan yok al yıllarca kullanırsın hadi kolay gele...

• quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

DNS leri manuel girersem bağlanıyor fakat bazı sitelere girmiyor
    bazanda otamatik yaptığımda giriyor manuel yaptığımda girmiyor

Engin arkadaşım şimdi probleme bi kaç tane çözüm yolu olabilir fakat modemin markasını bilmezsek bişi yapabileceğimizi zannetmiyorum. Sen bi modem markasını söyle ona göre bişiler diyelim.
  • Son günlerde yurtdışı çıkışlarında bir problem mi var?

varsa ne zaman giderilecek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Always0007

Son günlerde yurtdışı çıkışlarında bir problem mi var?

ya an itibariyle herhangi bir problem yok ama eğer merak ediyorsan şu noları arayabilirsin:
    440375 Türk Telekom
    0212 336 39 39 Elkotek (Telekom Çözüm Ortağı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: _UrsamajoruS_

quote:

ya an itibariyle herhangi bir problem yok ama eğer merak ediyorsan şu noları arayabilirsin:
    440375 Türk Telekom

ilginçtir herkes problem yok diyor fakat dns lerden kaynaklanan ciddi sorunlar yaşıyorum

çok ilginç

teşekkür ederim buarada

• Türk Telekomun calisan DNS numaralarini TT ADSL Bilgi Hatti 444 0 375 den vede Elkotek ADSL Teknik Destek Haytti 336 3 991 den ogrenebilirsiniz.. kolay gelsin..
  • bu ne ya msn de yazıyorum ama karsı taraf yazmadın diyor. herzaman aynı sorun. nette sorun yok gibi ama bunu hep yapıyor. TT ye mı yapsam yine
  • Dns lerin hiçbirinden yanıt alamıyorum down durumdayım.
    pis küfür ediyorum çok pis.YETER ULAN PARAGöZ TELEKOM
  • quote:

quote:

quote:

440375 Türk Telekom

ilginçtir herkes problem yok diyor fakat dns lerden kaynaklanan ciddi sorunlar yaşıyorum

çok ilginç

teşekkür ederim buarada

Ankarada'yım ve 2 gündür internet berbat bir durumda.
    Yalnız değilsin komutanım

• arkadaşlar bende bi adsl var ıp almıyor modemin yazılımına giremiyorum netten firmware indirdim nasıl yükleyebilirim bana bazen böyle modemler geliyor nasıl cözebilirim
  • quote:

quote:

quote:

440375 Türk Telekom

çok ilginç

teşekkür ederim buarada

internet yavaşladığında hiç boşuna aramayın o numaraları bence....genelde gece 1 gibi falan düzeliyo...ben daha önce 2-3 kere aradım arıza falan çıkmıyo,çıkmadığı gibi bi de artizlik yapıp sinir ediyolar

• Merhaba Arkadaşlar,
    Derdime bir çare lütfen...
    Ayıptır söylemesi internetten bir yazılım indirdim. Yazılımın "product key" ini indirmek için bir siteye girdim ve sonuç malumunuz. Bilgisayar "Windows Infected" mesajı verdi. Bağlantım ve bilgisayarım yavasladı. Fırsat bu fırsat bilgisayarı formatladım. Yeni sistem yükledim (xp). Fakat yine nete bağlanamıyorum. Modemim ZOOM 5510. Speedtest yaptığımda değerler 2-3 kbps falan çıkıyor. ADSL destek hattını aradım ama kendilerinden kaynaklı bir problem olmadığını herşeyin düzgün göründüğünü söylediler. Hız düşük çıkıyor ama modemin data led i çıldırmışçasına yanıyor. Sanırım modemde bir sıkıntı var.
    Lütfen çabuk bana yardım edin... Ne yapmalıyım?
  • Selam Arkadaşlar.

bir süre önce bilgisayarımı arada bir kapatabilmek ve linux kullanabilmek amacuyla zoom 5510 usb modem yerine pikatel combo (tek port ) kullanmaya başladım.Öceden kendi bilgisayarım üzerinden yaptığım internet paylaşımı için şu an switch kullanıyorum. Ancak Pikatel modem sorunlarını da beraberinde getirdi.
    1.pikatel modem açıldıktan sonra diagnose etmessem ip almıyor. ip aldıtan sonra bilgisayarların internete bağlanmasında bi sorun yok ancak hız zoom 5510 a göre düşük oluyor.hızdan vazgeçtim açılışta ip nasıl alırım.
    2. makinenin statik ip ayarlarını, default gateway ve dns server olarak modemin ipsini kullanarak yaptım (192.168.7.1 olan) . port forwarding ayarlarını http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Pikatel/Combo/eMule.htm sayfasındaki gibi yapmamma rağmen (4661 ve diğer portların yanısıra donkeyserver için 4242 yi de açtım) modem bir süre sonra bağlantıyı koparıyor ve ve bu arada ne kadar beklersem bekleyeyim emule hiç download yapmamış oluyor.nerede hata yapmış olabilirim.
    3. pikatel combo modemin dns serverları otomatik algılanmasını nasıl sağlayabilirim.

şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: nanook

Selam Arkadaşlar.

bir süre önce bilgisayarımı arada bir kapatabilmek ve linux kullanabilmek amacuyla zoom 5510 usb modem yerine pikatel combo (tek port ) kullanmaya başladım.Öceden kendi bilgisayarım üzerinden yaptığım internet paylaşımı için şu an switch kullanıyorum. Ancak Pikatel modem sorunlarını da beraberinde getirdi.
    1.pikatel modem açıldıktan sonra diagnose etmessem ip almıyor. ip aldıtan sonra bilgisayarların internete bağlanmasında bi sorun yok ancak hız zoom 5510 a göre düşük oluyor.hızdan vazgeçtim açılışta ip nasıl alırım.
    2. makinenin statik ip ayarlarını, default gateway ve dns server olarak modemin ipsini kullanarak yaptım (192.168.7.1 olan) . port forwarding ayarlarını http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Pikatel/Combo/eMule.htm sayfasındaki gibi yapmamma rağmen (4661 ve diğer portların yanısıra donkeyserver için 4242 yi de açtım) modem bir süre sonra bağlantıyı koparıyor ve ve bu arada ne kadar beklersem bekleyeyim emule hiç download yapmamış oluyor.nerede hata yapmış olabilirim.
    3. pikatel combo modemin dns serverları otomatik algılanmasını nasıl sağlayabilirim.

şimdiden teşekkürler.

selam nanook bendede pikatel var ilk aldım bozuk çıktı istanbula gönderdim 1 hafta hatta 5 gün içinde geri geldi sıfır olarak servis olarak güzel ama daha yeniyken ilk önce modemi açıyordum sonra bilgisayarı masaüstü geldiğinde hemen internete girebiliyordum ama şimdi açıldıktan 2 dk sonra ip alıyorum bundan başka sorun yok çok şükür hızındanda memnunum bağlantıda kopmuyo hiç (binlerce şükür...)internet için 2 dk beklemek bişey değil bi açıyorum 7-8 saat bağlı kalıyorum 2dk kada bekliylim demi...

• ADSL bağlantınız arızalandığında;

quote:

ADSL in bağlı olduğu telefon hattının ilk üç numarasının sonuna 01 23 koyarak bu numarayı ara.

Mesela tel numaran 326 54 89 olsun, 326 01 23 ü ara. Bu numara senin hattının sonlandığı

santralin numarasıdır. Sonuna 01 20 koyarsan, yani 326 01 20 yi ararsan, burası da

repartitörlüktür. Hiç telekomu falan arama, uğraşma. bu numaraları arayıp derdini anlat, arıza

onlardaysa çözerler. Ben ne telekomu ne de ADSL destek hattını arıyorum. Bu iki numarayla hemen

hallediyorum...

şeklinde bir yöntem deniyebilirsiniz zamanında bir haber grubundan (anet internet.dsl) almıştım bu yazıyı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: falcondeu

quote:

Orjinalden alıntı: nanook

Selam Arkadaşlar.

bir süre önce bilgisayarımı arada bir kapatabilmek ve linux kullanabilmek amacıyla zoom 5510 usb modem ......

selam nanook bendede pikatel var ilk aldım bozuk çıktı istanbula gönderdim 1 hafta hatta 5 gün içinde geri geldi sıfır olarak servis olarak güzel ama daha yeniyken ilk önce modemi açıyordum sonra bilgisayarı masaüstü geldiğinde hemen internete girebiliyordum ama şimdi açıldıktan 2 dk sonra ip alıyorum bundan başka sorun yok çok şükür hızındanda memnunum bağlantıda kopmuyo hiç (binlerce şükür...)internet için 2 dk beklemek bişey değil bi açıyorum 7-8 saat bağlı kalıyorum 2dk kada bekliylim demi...

selam falcondeu ilgilendiğin için teşekkür ederim. tavsiyeni dinledim ancak hala diagnose etmeden modem ip almıyor (bekleme süresi ne kadar olursa olsun). ip aldıktan sonra diğer problemler de aynen devam ediyor. emule hala yavaş, hala sık sık kopmalar yaşanıyor. Kopmalardan sonra diagnose etmem gerekmiyor ancak tarayıcıdan indirdiğim birşey varsa baştan başlamam gerekiyor. Modeminin düzgün çalışmasına sevindim fakat bunun benim sorunlarıma bir faydası yok. tekrar teşekkür ederim.

• Selam Arkadaşlar,

Benim zoom x6 modemim vardı. Geçen gün kendi sitesinden güncel yazılımını bulup yüklemek istedim. Diz üstü bilgisayarımdan yazılımı yüklerken türkiyenin kronik bir sorunu olan elektrik kesintisi yaşayınca güncelmeme işi yarım kaldı. Bu olaydan sonra bir daha ne yazılımı güncelleyebildim nede modemin konsolunu açabildim. Web konsol sayfasını açmak istediğimde "bu sayfa görüntülenemiyor" uyarısı alıyorum. Bilgisayarım network bağlantısını algılasa bile "sınırlı bağlantı veya bağlantı kopuk" uyarısı veriyor. Anlayacağınız günceleme işini tamalayabilmek yada modemi çelışır hale getirebilmek için hiçbir şey yapamıyorum. Modemim kaput... Acaba hani flaş kurtarma gibi bir durum söz konusu olurmu? Bunu nasıl yapabilirim. Çünkü web konsoluda açılamadığı için hiçbir şekilde modeme müdahale edemiyorum.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.