Şimdi Ara

Acoustic Energy Aego M' ciler buraya :) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
764
Cevap
4
Favori
74.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haydi aego sevenler bir cümle belirtin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aleti ingiltereden almak lazım sanırım, çok pahalı burada

• quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

Haydi aego sevenler bir cümle belirtin.

parti için kullandığını görse "AE" firması kolonları elinden alır gibime geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: palakash

quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

Haydi aego sevenler bir cümle belirtin.

parti için kullandığını görse "AE" firması kolonları elinden alır gibime geliyor

:))) kapalı alan da monitör amaçlı mı demek oluyor bu?
  • Arkadaşlar ben de Klipsch Promedia 2.1 ve Aego M 2.1 ve Creative Gigaworks t3 arasında kaldım. Gerçi ulaşılabilirlik kriterine bakılınca tek seçenek T3 kalıyor ama diğerlerini nereden temin edebilirim 2. ellerini. Bütçem 300350 arası. Bir de Creative X-Fi 5.1 ile bu sistemlerden verim alabilir miyim. Yardım için teşekkürler.
  • Arkadaşlar ben aego m i almayı düşünüyorum ancak hem cd player a hem bilgisayarıma bağlamak için gerekli line in girişleri varmı bir türlü anlamadım :S yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aryel

Arkadaşlar ben aego m i almayı düşünüyorum ancak hem cd player a hem bilgisayarıma bağlamak için gerekli line in girişleri varmı bir türlü anlamadım :S yardımcı olurmusunuz

5 tl ye 2 li stereo jak alırsın olur biter :)
    benim gibi kalite seversen 25-50 tl arasıda bir çok yerde güzel ürünler bulabilirsin o sıkıntı değil anlıcan
  • palakash P kullanıcısına yanıt
    böyle bir seçenek olduğunu biliyorum ancak 5 tl ye dandik bir ürün almamak ve iyisine de 25-50 tl gibi bir masraf yapmamak adına varmıdır diye sordum.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için
  • Aeogocular bakın bakayım buraya bi;

Aranızda altec mx5021 tecrübesi olmuş olanlara soruyorum, aego m, 5021!e göre müzikal anlamda üstüne bir 800 lira daha verip aego m almayı gerektirecek kadar bariz iyi mi? yok o kadar fark yok, biraz daha iyi derseniz hiç boşa masraf yapmaya gerek yok.

Aynı soru aslında t3 içinde geçerli. Yerli yabancı kimi yerlerde aego m, t3 ten iyi bulunmuş, kimi yerlerde t3 aego m'den de iyi bulunmuş. Birde m için müzikte iyi ama oyunda, filmde fena çuvallıyor, tepkileri ağır kalıyor diyorlar, ne derece doğrudur sizce? fanatiklik yapmadan dürüst cevap verin lütfen. Sonuçta sizin yazdıklarınız masraf yapıp yapmamamda etkili olacak.

Aslında her yerde razer mako el üstünde tutulmuş ama ülkede yok gibi.
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    hocam hiç birini kullanmadım ama üstüne 800 kısmı yanlış olmuş sanki. sıfırı 730 tl civarında aego m in. ama gerçekten bariz bi fark yoksa creative t3 derim bende. para sokaktan bulunmuyor sonuçta. bu forumda 20 30 bin tl civarına ses sistemi kuranlarda var 65 tl ye güzel 2+1 arayanda. (kimseyi aşağılamıyorum bu arada yanlış anlaşılmasın bende kendime creative gigaworks t20 alıcam 140 tl çok emin değilim almaya. ) insanlara gerçekten marka yada kullandığı ürünün partizanlığını yapmadan yanıt verebilcek forum arkadaşlarımız olsa çok daha iyi olurdu. yorumuna katılamayan varsa da dürüst herkes sorunun doğruluğuna katılabilir
  • Selam aego m ciler
    bir iki sorum olacak yardımcı olabilecek arkadaslardan rica ederim

1 - Su an creative x-fi music ile kullanıyorum ancak "asus essence stx" ve "AUDIOTRAK Prodigy HD2 ADVANCE DE" kartları ile kullananlar da vardır muhtemelen yurtdısı forumlarda da ses kartı olarak bunları tercih ediyorlar yorum farklarını ogrenebilir miyim ? eger ciddi anlamda farkediyorsa kartı degiştireceğim.
    Değiştirmek istersem bu kartları nereden bulabilirim ?

2 - centre hoparlor deneyimi yasayan oldu mu ? hangi urunler uyumlu olabilir ? yurtdısında tek uydu (aego m) satılıyor ama Turkiye de bu opsiyon yok baska ne marka kullanabilirim centre olarak yardımcı olunursa sevinirim.Filmlerde sanırım on plana cıkıyor rastgele deneyerek sisteme zarar vermek istemiyorum.

3 - Kaliteli kablo ile sesin %10-15 değiştiğini belirtiyorlar yurtdısı forumlarda (gerci bu ses bile cok takdire deger) tavsiye edebileceğiniz kablo markaları ?
    OZellikle Belden (1309) ve Canara marka kabloları ovuyorlar

4 - birde DAC / usb dac olayları var ama o detayı tam ozumseyemedim.

5 - Bu hoparloru baglayabileceğim ve bluetooth 'lu bir dac veya amfiden iyi verim alır mıyım deneyen var mı ?

son olarak bence kesinlikle yasanması gereken bir deneyim
    Tabiki zevkler ve renkler farklı olabileceği gibi muzik konusunda da hissiyatlar ve kulaklar farklıdır ama asagıdakiler benim deneyimlerim

hi-fi sistem kullanmadım su ana kadar kullandıklarım THX550 (DDTS100 ile ) Z5400 JAZZ Hoparlor seti (eskilerden) ve epey zamandır kullandıgım Creative Cambridge soundworks FPS 1000 2.1 olarak kullanıyordum.
    Ancak bu hoparlorler farklı muzik sizi içine cekiyor
    hoparlorler cok dengeli
    Basslar konusunda bu sistemdeki bassları yetersiz bulacak arkadaşlara ben birşey demeyeyim ama muzigin dengesindeki yeri cok basarılı level 2 den bire geri cektim 3 u zaten anlamsız buldum.
    Bu hoparlorlerin metal muzik için olmadıgına karar verdim bu kısa surede (en azından su an kullandıgım malzemeler ile)

Onerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum kablo - centre işlerini onumuzdeki tatili degerlendirerek cozmek isityorum ses kartı cozulur mu emin degilim belki2. el bulursam olabilir.

şimdiden cevaplar ve tecrubeler için tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necropotance -- 11 Ekim 2013; 4:13:08 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bu ürünün sinema keyfi nasıl, deneyen oldumu acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atila kullanıcısına yanıt
    Sinema keyfi tabiki 5.1 surround hoparlorler gibi degil ancak bu ürün sinema için konuslandırılmamıs sonucta.
    Ancak bu su demek degil film izlerken de cok keyif aldım efektler ince ses detayalrı yine ortamı dolduruyor.
    dun gece hoparlorlerden birini center'a bagladım ve denedim (kendi hoparloru) ve ses kartı ayarlarından balance 'ı sag hoparlore ayarladım (sol hoparloru center'a bagladım)
    Ses kartından da center girişine girdiğimde
    filmdeki vokal sesler ve efektler bariz ayırıstı ve cok basarılıydı bu yuzden center hoparlor arıyorum filmler için ama müzikte zaten benim kullandığım hoparlorler arasında tartısmasız cok basarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necropotance -- 17 Ekim 2013; 23:47:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: necropotance

Sinema keyfi tabiki 5.1 surround hoparlorler gibi degil ancak bu ürün sinema için konuslandırılmamıs sonucta.
    Ancak bu su demek degil film izlerken de cok keyif aldım efektler ince ses detayalrı yine ortamı dolduruyor.
    dun gece hoparlorlerden birini center'a bagladım ve denedim (kendi hoparloru) ve ses kartı ayarlarından balance 'ı sag hoparlore ayarladım (sol hoparloru center'a bagladım)
    Ses kartından da center girişine girdiğimde
    filmdeki vokal sesler ve efektler bariz ayırıstı ve cok basarılıydı bu yuzden center hoparlor arıyorum filmler için ama müzikte zaten benim kullandığım hoparlorler arasında tartısmasız cok basarılı.

Merhaba Mahmut bey,

Tabiki 5.1deki çevresel sesi almak zor olabilir. Ayrıntıları bas ve tizleri veriyorsa keyiflidir diye düşünüyorum.

Birde bu sistemi alırsam PC de kullanmayacağım. Yani ses kartına bağlanmayacak kesinlikle. Direk BD player, mediaplayer, ıpad ve x360 oyun konsoluna bağlayacağım. Sistemin performansında bir kayıp olacakmı yoksa tam persormans kullanabilecekmiyim?

Son olarakta uzaktan kumandası varmı sistemin?

• Selam
    U.kumanda yok
    Analog bağlantı noktası olan tüm cıhazlarla baglanabılır gıbı duruyor ancak bu hoparlör seti için kaynağını önemli olduğunu düşünüyorum tam performans alınabılmesı ıcın.
    Yurtdışı forumlarda genellikle dac kullanıyorlar ayda bu ısı yapabilecek dıger araclar amfi vb.
    Ben direk tv ye bağladım ama ses kalıtelı değildi ancak bu kablonun kalitesızlıgınden de olabilir henüz ek deneme yapmadım.

• Kaynak ve kablolar çok önemli bunu yuzdelerle ifade etmek se pek doğru değil. bu iş yap boz gibi parçalar yerli yerinde olmalı ve eksik olmamalı. bütün, parçaların toplamından çok farklı bir yere sahiptir.

• palakash P kullanıcısına yanıt
    Evet kaynak ve kablolar kesinlikle cok onemli katılıyorum.

Tv yi değiştirdiğimde analog cıkıs yerine digital out geldiğinden bir adet DAC almak zorunda kaldım ama iyi ki de kalmısım ses keyifli bir hal aldı.

Yıl sonu oldugundan cok yogunum ama ocak ayı sonlarına dogru testler yapıp farklarını anlatmaya calısırım

Ayrıca sinema için 3. hoparloru aldım - henuz denemedim.

Hatta forumda siyahını satan bir arkadas var neredeyse onu da alacaktım ama şimdilik vazgectim.

Mevcut konfigurasyonlar

Kendi orjinal kabloları ile PC de SB X-fi Music ile kullanıyorum.

TV de Audio Engine D1 - standart bir optik kablo + belkin kablolar ile kullanıyorum.(henuz 3. yu katmadım surece)

Ancak D1 Dac 'ı oldukca basarılı buldum amerikaya bu 3 ay içerisinde gidecek iki nazımın gececeği kişi var A2 veya A2+ set getirmeyi dusunuyorum ama bakalım kabul ederlerse.

O zaman birini tv ye birini pc ye baglamayı dusunuyorum ama dediğim gibi A2 henüz fikir asamasında.

Oyunlar ile ilgili bir soru gelmiş yukarıda kendi gozlemimdir - Unutmayın ses ve muzik kişiden kişiye degisen begenisi olan bir konudur)

genelde borderlands2 oynarım aego - m ler ile daha onceden duymadım sesleri duydugum izlenimine katpılıyorum ve sesler bence cok keyifli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necropotance -- 25 Aralık 2013; 19:56:43 >

• Arkadaşlar Selam,

Ses kartı üzerinden de 2.1 yapma şansımız var mı? Bende stereo aktif hoparlör almayı düşünüyordum , gerekirse birde ufak subwoofer eklerim.
  • Sanıyapılacaksa t soruydu bu tabiki yapabilirsin :-)
    2 kanal bence daha mantıklı olur audio a. A5+ bas ve ortada yeterli gelecektir.
    2.1 yapilacaksa seçenekler sürekli artarken ben hala aego m diyorum

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    5021 bence t3 ten iyi :-) şahsen 2 yıl kullandım
    Aego m ayrı bir dünya

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.