Şimdi Ara

Acoustic Energy Aego M' ciler buraya :) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
765
Cevap
4
Favori
74.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FBcoskunFB

quote:

Orijinalden alıntı: DeathFor81

ankarada bunu deneyebilecek bi yer varmı. yada bi arkadaşdada deneyebilirim kendim creative kullanıyorum . hifi amfileri gördüm tesadüfen yorumları okudukça ufkum genişledi şu focal x book u da merak ediyorum

Aynen ben de yahu.kiyip paraya alicam nerdeyse focal xs book'u

a5+ tan daha iyi sonuç vereceğini düşünmüyorum, focal in görselleri iyi ama hi end sınıfı hariç çözünürlükte benim hoşuma gitmedi. bookshelf tarzında a5+ parasına göre en iyi seçeneklerden gibi duruyor kesinlikle dinleti yapmak lazım.

• aego m mi audioengine a2+ mı?
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Aego M biraz daha film izleyenlere yönelik kanımca, a2+ daha bir sahnesi geniş ve akustiği iyidir diye düşünüyorum. Sonuçta a2+ bookshelf müzik hoparlörü, ayrıca tweeterları da var yani müzik için ise direk a2+ almalısın. Ya da benim gibi heco victa 302 al birda t sınıfı anfi al daha başarılı ses elde edebilirsin, a2+ aktif olduğu için anfi gerektirmez onunda o artısı varda 302'ye nazaran hangisi daha kaliteli bilemem.
    2.1 olarak aogo m i tavsiye ederim. Boyutuna göre masaüstü kullanımda bence çok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: palakash

2.1 olarak aogo m i tavsiye ederim. Boyutuna göre masaüstü kullanımda bence çok iyi.

ÇEkindiğim nokta aegonun uyduları küçücük, benim altec'ten sonra müzikal anlamda tatmin edermi şüpheliyim altecte her uyduda 2 mid, 1 tiz sürücü vardı çünkü.
    Uydular boyutundan yüksek iş çıkartıyor diğer 2.1 leri unut bu farklı bir urun. Tabiki yakın alan için soyluyorum bunu. Salona koyup dinlemek için değil yada bir kule tipi ile kıyaslanamaz

Müzik için alacaksan alma elbetteki, bu sistem dediğim gibi ufak çaplı sinama sistemi ve gerçekten creative, logitech vb ürünlerin 2.1 ileri ile kıyas etmek mantıksız olur. 2. el bookshelf hoparlör ve t sınıfı anfi ile işi çözesin max 600-700tl ye patlar sana ve çok daha güzel bir ses alırsın tabii müzik için bu bahsettiğim fakat filmdede seni üzmez çok fazla bass da beklememek gerek sonuçta alacağın bookshlef'in inch ine göre değişir bass vs bikaç etken var.

He ben müzikten çok film takılırım dersen ve yerin küçükse ozaman Aego M derim. Muadili Bose'lere de bakabilirsin, epey öven vardı fikir olsun diye söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

Müzik için alacaksan alma elbetteki, bu sistem dediğim gibi ufak çaplı sinama sistemi ve gerçekten creative, logitech vb ürünlerin 2.1 ileri ile kıyas etmek mantıksız olur. 2. el bookshelf hoparlör ve t sınıfı anfi ile işi çözesin max 600-700tl ye patlar sana ve çok daha güzel bir ses alırsın tabii müzik için bu bahsettiğim fakat filmdede seni üzmez çok fazla bass da beklememek gerek sonuçta alacağın bookshlef'in inch ine göre değişir bass vs bikaç etken var.

He ben müzikten çok film takılırım dersen ve yerin küçükse ozaman Aego M derim. Muadili Bose'lere de bakabilirsin, epey öven vardı fikir olsun diye söylüyorum.

Benim olayım %90 kaliteli müzik. mx 5021ler tatmin ediyorlardı. Onlardan daha iyisini vermeyceklerse boşuna uğraşmayayım, müzikal anlamda bana mx5021'lerden daha iyisini sunacak bir sisteme ihtiyacım var ama bu demek değil ki baslar ezik kalsın, tatminkar derecede bas olsun yeter, fazlası lazım değil. Amfi vs uğraşmak istemiyorum 2.0 veya 2.1 yi sistem alıp olayı bitirmek istiyorum odyofil değilim, odyofillerin düz sıkıcı frekeans beğenisine sahip değilim, midler önde, hemen ardında dengeli bas+mid karakteristiğini seviyorum, yani detaylı, kristal berraklığında vokal ve enstrümanlar önceliğim. Öyle bam güm baslı film müzik dinleyen adam değilim. Nasıl hareket etmeliyim?

• Çok uğraşacak bişey yok dediğim sistemde aslında, t sınıfı anfi bir avuç bişey öyle büyü sinema anfilerden değil. Bu 2.1 biraz daha pc de film ve oyuna yönelik bana kalırsa, fakat fiyati da pahalı dediğim gibi. Şuan nerden baksan 900-1000 vardır heralde bu dolar kurunda, belii fazladır?

Lakin dediğim olay çok daha müzik odaklı ve başarılı olacaktır madem %90 müzik kesinlikle dediğim gibi almanı tavsiye ederim. Bu 2.1 1 kanalda veriyor mid ve tizi, tweeter yok yani. Hem bam güm bass sevmem demişsin, ben bu seti dinledim ve almaktan vaz geçtim bassi 1. Seviyede bile sert geldi bana.

İstersen birde işi daha iyi bilenlere danış, hemen konuya davet edelim.
    @turuncu55
    @atalayalper

• Ben 8-9 sene önce kullanmıştım o dönem bu hoparlörlerin ismi aego-2 olarak geçiyordu.. Ne yalan Söyleyeyim o dönem iyi bir ses kartım (ve dac'ım) olmadığı için aldıktan bir iki gün sonra sistemi iade etmiştim çünkü ses kartsız ya dac'sız sesi çok kötüydü.. Ama aynı sistemi BL müzikte referans serisi bookshelflerin üstünde denedik cidden nerdeyse kafa tutuyordu ama orada sistemde kullanılan dac çok üst düzey bir dac idi.. Kısaca dac veya ses Kartı da şart doğru düzgün bir ses alabilmek için..

Ampli hoparlör ve kablolar ile ayrı ayrı uğraşmak istemiyorsanız aktif bir sistem alabilirsiniz mesela çok bilindik ve sürekli örnek verilen Audioengine a5 gibi..

• T Sınıfı ampli ve victa prime serisi başlangıç için iyidir.. Kaliteli kablolar ve doğru düzgün bir dac ile tabii..

Mx 5021 kullandım kablo modifiyesi ile iyi iş çıkaran bir ürün, gelelim aego m ye kesinlikle sahne dinamikler bas fersah fersah önde. 5021 den aego m geçiş iyi bir sıçrama olacaktır.

• atalayalper kullanıcısına yanıt
    İyi ürünler genel olarak iyi kaynak ve iyi bileşenlere ihtiyaç duyuyor. Aego m inde ses kartına ihtiyaç duyması gayet normal bu arada asus yeni ses kartları çıkartıyor bilgisi olan varmı ne yapsak alsak mı ?

• palakash P kullanıcısına yanıt
    a5+ dinlediniz mi?
    Dinlemediğim nadir ürünlerden

Masa üstü açısından bookshelf tarzı düşünüyorsan referans hop bakabilirsin bunların arasında en sıkı ürünlerden biri bence focal alpha 50 dir. Yok ben müzik severim diyorsan mutlaka aego yu dinle. Adam audionun refarans larını satan ana bayide bile müzik dinlemek için bunları kullaniyorlar.

• Merhabalar konuyu hortlatayım, Harman kardon soundsticks 3 ararken Antalya da Terracity Baylan Store'da bu ürüne denk geldim. Cihazın kutusu yoktu, teşhir ürünü olarak çok güzel bir fiyata aldım. Ürün beyaz renk kablolar yassı ve uydular ağır olanlardan. Dükkanda test ettiğimde pek bişey anlayamadım, ortam gürültülüydü.(Fiyat harikayken kaçırmak istemedim) Eve geldiğimde ise kulaklarıma inanamadım. Gerçekten dendiği kadar var, onboard ses kartıyla hiç duymadığım sesleri duydum, baslar biraz eksik gelsede 3. seviyede tatminkar. (Genelde mütevazı yumuşak basslar mevcut, zaten band-pass tipi woofer önde pasif sürücü arkada aktif) Daha önce sony hi fi setim vardı groove dan sonra düşük gelmesi normal. Ama ses konusunda diyebilirimki müzik dinleme konusunda çağ atlattırdı. Bu ses ufacık kolonlardan nasıl çıkıyor dedirtiyor.
    Bu zamana kadar bir çok ses sistemim, ses kartım oldu. Ancak böyle bir sese ilk defa şahit oldum. Çok net ve berrak, tüm melodiler çok canlı. Forumdaki hiç bir yorum abartılmamış :). Logitech, altec lansing yada creative gibi sistemlerle karşılaştırılması yanlış olur. Ben şu ana kadar böyle bir ses kalitesine şahit olmadım. İlerleyen zamanlarda x-fi ses kartıylada nasıl olucak görücem :).

• musty_77_07 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun öncelikle, harman kardon alıp sonra aego m dinleseydiniz yüz ifadenizi merak ederdim :)
    ses kartı olarak creative yerine daha iyi ses bileşenleri kullanan asus tan yana tercih yaparsan daha iyi sonuçlar alınır diye düşünmekteyim.
    ayrıca uydu hoparlöre giden kabloları da değiştirirsen çok daha iyi ses alabilirsin.
  • palakash P kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkürler. Harman kardonu dinlemeyi çok isterdim ancak ikisinide dinleyenler aego nun iyi olduğunu söylüyolardı. Notebook kullandığım için harici creative x fi surruond 5.1 kartı aldım. Karttan memnunum baya baya farkettirdi. Hoparlörlere giden kablolar yassı olan modelden, bariz fark olucaksa onlarıda değiştirebilirim :) Tavsiye edebileceğiniz bir model varmı acaba ?
  • musty_77_07 kullanıcısına yanıt
    Bunun için internetten biraz araştırma yaparsan sonuç alabilirsin.olmadı hi fi ürünler satan yerlerden yardımcı olurlar monster in ürünleri fiyat performans olarak iyidir. Tabi biraz uğraş istiyor ve yeni ses karakteri zevkine uygun olmalı..

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.